2018-08-21   08:37:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
John Classon  1995    519  32.19  1:07.16  1:43.52    2:19.19   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Gustav Norberg-Pettersson  1996    442  33.27  1:10.26  1:49.03    2:26.82   
  Simklubben Laxen                   
                     
Jacob Alexandersson  1995    239  42.28  1:29.18  2:18.15    3:00.24   
  S77 Stenungsund                   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Markus Malm  1997    509  32.78  1:07.97  1:44.27    2:20.17   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Teodor Widerberg  1998    438  33.51  1:11.39  1:50.35    2:27.35   
  Simklubben Laxen                   
                     
Karl Zimmerman  1998    407  34.70  1:12.82  1:51.98    2:30.90   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Joel Eliasson  1998    385  35.09  1:14.10  1:54.08    2:33.73   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Marcus Alexandersson  1997    359  34.86  1:16.17  1:58.00    2:37.38   
  S77 Stenungsund                   
                     
Anton Carlstein  1997    350  36.64  1:19.05  2:01.78    2:38.73   
  Varberg Sim                   
                     
Patrik Dennis  1998    346  37.52  1:17.81  1:59.12    2:39.36   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Pontus Staudinger  1998    337  37.42  1:19.38  2:00.88    2:40.72   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Filip Schill-Örne  1998    295  38.90  1:20.87  2:05.28    2:48.01   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
10  Fabian Persson  1998    294  39.96  1:23.19  2:06.55    2:48.20   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonathan Ekelund  1999    363  36.15  1:16.00  1:57.38    2:36.88   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Marcus Wallén  1999    309  37.73  1:20.05  2:03.27    2:45.48   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Johannes Andersson  1999    297  39.46  1:23.81  2:07.15    2:47.63   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
Daniel Andersson  1999    288  39.70  1:22.23  2:06.88    2:49.39   
  Varberg Sim                   
                     
Robin Johansson  2000    266  41.57  1:26.42  2:11.98    2:53.86   
  SK Stimmet                   
                     
Samuel Sjögren  1999    253  41.11  1:26.36  2:12.63    2:56.86   
  Göteborg Sim                   
                     
Max Sandgren  1999    221  43.87  1:30.81  2:18.91    3:04.99   
  Varberg Sim                   
                     
Mauritz Soldewall  2000    182  48.66  1:40.33  2:31.24    3:17.47   
  Markaryds Simsällskap                   
                     
Sebastian Svensson  1999    180  47.11  1:37.64  2:28.84    3:18.06   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonatan Carlsson  2001    249  41.29  1:27.98  2:15.25    2:57.75   
  Varberg Sim                   
                     
Markus Börjesson  2001    227  44.53  1:31.92  2:20.13    3:03.32   
  S77 Stenungsund                   
                     
Hugo Vaide  2003    177  45.96  1:38.84  2:28.73    3:19.14   
  Simklubben Laxen                   
                     
David Hultberg  2002    132  52.15  1:50.16  2:47.45    3:39.33   
  SK Stimmet                   
                     
Filip Brink  2001    87  1:01.71  2:06.40  3:12.24    4:12.36   
  Varberg Sim                   
                     
David Schuldt  2002              DNS   
  SK Stimmet                   
                     
Jonathan Einarsson  2001              DSQ   
  Varberg Sim                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner