2018-05-27   07:25:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Persson  1994    634  26.58        54.59   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Viktor Hörndahl  1995    631  26.58        54.68   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Kristofer Hägg  1987    601  26.88        55.56   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Arvid Salomonsson  1995    577  27.01        56.34   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
John Olsson  1995    575  27.46        56.41   
  Simklubben Laxen                   
                     
Joakim Löfgren  1992    560  26.75        56.91   
  Simklubben Laxen                   
                     
Mikael Blum  1995    544  27.50        57.46   
  Simklubben Laxen                   
                     
Jim Ljungquist  1994    538  28.01        57.66   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
David Zachrisson  1996    507  28.30        58.81   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
10  Anton Johansson  1996    496  28.76        59.25   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
11  Janne Ledin  1994    477  28.76        1:00.02   
  Simklubben Laxen                   
                     
12  Ludvig Hazard  1995    475  28.66        1:00.10   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
13  Rasmus Ekelöf  1995    467  28.01        1:00.46   
  Varberg Sim                   
                     
14  Ian Fernström  1995    459  28.92        1:00.79   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
15  Jacob Alexandersson  1995    419  30.30        1:02.67   
  S77 Stenungsund                   
                     
16  Christoffer Källén  1993    418  28.77        1:02.71   
  Simklubben 1970                   
                     
17  Robin Fröstberg  1996    414  29.60        1:02.93   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
18  Joakim Bresche  1994    399  30.07        1:03.67   
  Simklubben Laxen                   
                     
19  Elias Axelsson  1996    384  30.66        1:04.53   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
20  Rasmus Källén  1996    380  30.63        1:04.73   
  Simklubben 1970                   
                     
21  Max Andersson  1996    350  31.42        1:06.51   
  Simklubben Ran                   
                     
22  Anton Berglund  1995    336  32.05        1:07.44   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
Jakob Sundén  1995              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Markus Malm  1997    562  27.03        56.82   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Mika Persson  1998    547  27.21        57.35   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Henry Kerman  1997    541  27.94        57.54   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
André Idoffsson  1997    503  27.89        58.97   
  Simklubben Laxen                   
                     
Eric Schollin  1997    500  28.35        59.10   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Gustaf Mild  1997    480  28.62        59.88   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Mattias Evaldsson  1997    471  28.88        1:00.27   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Kristoffer Loo  1997    464  29.61        1:00.57   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Marcus Alexandersson  1997    463  29.03        1:00.62   
  S77 Stenungsund                   
                     
10  Aron Qvirist  1998    459  28.75        1:00.78   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
11  Oscar Brohammer  1998    450  29.16        1:01.18   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
12  Victor Engqvist  1997    448  29.49        1:01.30   
  Simklubben Götene                   
                     
13  Hampus Persson  1997    443  29.48        1:01.53   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
14  Jacob Olsson  1998    419  29.77        1:02.65   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
15  Alexander Lundgren  1997    416  30.09        1:02.79   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
16  Anton Carlstein  1997    404  30.65        1:03.44   
  Varberg Sim                   
                     
17  Albin Larsson  1998    401  29.98        1:03.59   
  Varberg Sim                   
                     
18  Pontus Staudinger  1998    398  30.75        1:03.75   
  Skövde Simsällskap                   
                     
19  Pär Börjeson  1998    383  30.19        1:04.58   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
20  Fabian Persson  1998    375  31.63        1:05.00   
  Simklubben Laxen                   
                     
21  Robin Jacobsson  1998    363  31.85        1:05.72   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
22  Liam Hallin  1998    353  31.67        1:06.36   
  Simklubben 1970                   
                     
23  Herman Blenneros  1998    335  32.00        1:07.52   
  Varberg Sim                   
                     
24  Arian Danai  1997    325  32.52        1:08.16   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
25  Filip Schill-Örne  1998    324  31.65        1:08.27   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
26  Novak Ivosevic  1997    309  33.57        1:09.32   
  Simklubben Laxen                   
                     
27  Ruben Gravander Öfwerman  1998    272  33.80        1:12.36   
  Göteborg Sim                   
                     
28  David Holmefalk  1998    265  34.62        1:13.02   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
29  Johan Persson  1998    253  35.03        1:14.10   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
30  Erik Juliusson  1998    217  36.11        1:17.95   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
31  Simon Kivistö  1998    168  40.57        1:24.98   
  Simklubben 1970                   
                     
32  Mikael Svensson  1998    129  42.46        1:32.72   
  Varberg Sim                   
                     
Albin Wigert  1997              DNS   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Simon Lindell  1998              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniel Börjesson  1999    423  29.69        1:02.46   
  S77 Stenungsund                   
                     
Oskar Örne  1999    417  29.76        1:02.75   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Dennis Dukic  2000    394  30.28        1:03.97   
  Simklubben Laxen                   
                     
Sebastian Petersson  2000    379  31.73        1:04.82   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Marco Häyhänen  1999    357  31.12        1:06.12   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Sherman Cheng  1999    355  31.73        1:06.21   
  Göteborg Sim                   
                     
Tobias Åberg  2000    353  31.14        1:06.35   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Mikael Johansson  1999    332  32.26        1:07.70   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Johannes Andersson  1999    331  32.92        1:07.79   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
10  Max Karlsson  1999    330  33.07        1:07.88   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
11  Alexander Ekman  1999    323  32.34        1:08.36   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
12  Alex Phu  2000    320  33.25        1:08.54   
  Göteborg Sim                   
                     
13  Elias Lidberg  2000    310  33.28        1:09.28   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
14  Erik Storberg  2000    308  33.12        1:09.40   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
15  Alexander Lemos Thaler  2000    298  33.32        1:10.21   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
16  Gunnar Widerberg  2000    295  33.03        1:10.40   
  Simklubben Laxen                   
                     
17  Gustav Johansson  1999    293  33.91        1:10.62   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
18  Samuel Sjögren  1999    282  33.85        1:11.47   
  Göteborg Sim                   
                     
19  Marcus Karlin-Reteike  1999    273  33.52        1:12.24   
  Simklubben Ran                   
                     
20  Jesper Holmdahl  1999    271  34.63        1:12.44   
  S77 Stenungsund                   
                     
21  Robin Johansson  2000    265  35.39        1:12.99   
  SK Stimmet                   
                     
22  Daniel Andersson  1999    257  34.68        1:13.69   
  Varberg Sim                   
                     
23  Philip Karlin-Reteike  1999    257  34.24        1:13.72   
  Simklubben Ran                   
                     
24  Erik Olsson  2000    237  35.35        1:15.78   
  Simklubben 1970                   
                     
25  Olle-Theodor Lyxell  1999    229  35.99        1:16.60   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
26  Hugo Bergman  1999    227  36.20        1:16.79   
  S77 Stenungsund                   
                     
27  Malte Gustafsson  1999    225  36.47        1:17.03   
  Markaryds Simsällskap                   
                     
28  Erik Brink  1999    223  36.77        1:17.25   
  Varberg Sim                   
                     
29  August Bremander  1999    221  36.97        1:17.56   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
30  Jonathan Karlsson  1999    220  36.88        1:17.60   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
31  Sebastian Svensson  1999    220  37.54        1:17.61   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
32  Max Sandgren  1999    216  36.41        1:18.08   
  Varberg Sim                   
                     
33  Johan Killman  1999    190  38.52        1:21.54   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
34  Mauritz Soldewall  2000    184  39.72        1:22.40   
  Markaryds Simsällskap                   
                     
35  Zacharias Olausson  2000    177  38.50        1:23.45   
  Varberg Sim                   
                     
36  Kevin Norlin  2000    169  39.51        1:24.76   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
37  Hjalmar Löfvenborg  1999    145  40.60        1:29.12   
  Varberg Sim                   
                     
Eric Jigrup  2000              DNS   
  Göteborg Sim                   
                     
Erik Josefson  2000              DNF   
  Varberg Sim                   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Holmdahl  2001    265  36.91        1:13.00   
  S77 Stenungsund                   
                     
Julius Gustavsson  2002    264  35.38        1:13.12   
  Simklubben Laxen                   
                     
Markus Börjesson  2001    253  36.85        1:14.13   
  S77 Stenungsund                   
                     
Jonatan Carlsson  2001    238  36.07        1:15.68   
  Varberg Sim                   
                     
Hugo Vaide  2003    234  37.25        1:16.10   
  Simklubben Laxen                   
                     
Isak Vaide  2001    197  37.64        1:20.49   
  Simklubben Laxen                   
                     
Sebastian Johansson  2002    172  39.18        1:24.30   
  Simklubben 1970                   
                     
Carl Uddgren  2001    167  41.52        1:25.10   
  SK Stimmet                   
                     
Carl Storberg  2002    154  41.80        1:27.43   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
10  Jonathan Einarsson  2001    117  43.88        1:35.72   
  Varberg Sim                   
                     
11  Simon Gunnarsson  2002    117  46.24        1:35.85   
  SK Stimmet                   
                     
12  Filip Brink  2001    117  47.69        1:35.86   
  Varberg Sim                   
                     
13  David Hultberg  2002    116  44.38        1:36.01   
  SK Stimmet                   
                     
14  Måns Nilsson  2001    114  46.43        1:36.58   
  Simklubben Laxen                   
                     
15  Arvid Rydhög-Svensson  2001    110  44.91        1:37.65   
  SK Stimmet                   
                     
16  Gustaf Jonsson  2003    95  47.11        1:42.46   
  Simklubben Laxen                   
                     
17  Bartillius Soldewall  2003    58  53.78        2:01.02   
  Markaryds Simsällskap                   
                     
David Schuldt  2002              DNS   
  SK Stimmet                   
                     
Finn Gaudenz  2002              DNS   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner