2018-11-14   00:00:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:59   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Isak Ladeborn  1988    642          30.91   
  Simklubben Laxen                   
Felix Nilsson  1990    620          31.27   
  Simklubben Laxen                   
Jonas Ulfskans  1986    612          31.40   
  Simklubben Laxen                   
Joakim Löfgren  1992    610          31.44   
  Simklubben Laxen                   
Janne Ledin  1994    502          33.54   
  Simklubben Laxen                   
Ludvig Hazard  1995    501          33.57   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Robin Fröstberg  1996    497          33.65   
  Kalmar Simsällskap                   
Rasmus Ekelöf  1995    448          34.84   
  Varberg Sim                   
Gustav Andersson  1994    429          35.36   
  Varberg Sim                   
10  Elias Axelsson  1996    415          35.73   
  Kalmar Simsällskap                   
11  Max Ackerman  1995    408          35.93   
  Simklubben Laxen                   
12  Ian Fernström  1995    378          36.86   
  Höganäs Simsällskap                   
13  Christoffer Källén  1993    367          37.22   
  Simklubben 1970                   
14  John Olsson  1995    328          38.64   
  Simklubben Laxen                   
15  Rasmus Källén  1996    309          39.42   
  Simklubben 1970                   
16  Anton Berglund  1995    284          40.54   
  Falkenbergs Simklubb                   
 
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Teodor Widerberg  1998    600          31.62   
  Simklubben Laxen                   
Mika Persson  1998    525          33.05   
  Höganäs Simsällskap                   
Stefan Kojic  1998    461          34.50   
  Höganäs Simsällskap                   
Gustaf Mild  1997    456          34.64   
  Anderstorps Simsällskap                   
Johan Staflund  1997    450          34.78   
  Skövde Simsällskap                   
Jacob Olsson  1998    393          36.39   
  Kalmar Simsällskap                   
Alexander Lundgren  1997    335          38.39   
  Kalmar Simsällskap                   
Ruben Gravander Öfwerman  1998    315          39.16   
  Göteborg Sim                   
Christoffer Heimbrand  1997    311          39.35   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
10  Herman Blenneros  1998    301          39.77   
  Varberg Sim                   
11  Arian Danai  1997    294          40.08   
  Kungsbacka Simsällskap                   
12  Erik Juliusson  1998    284          40.53   
  Höganäs Simsällskap                   
13  Victor Engqvist  1997    276          40.93   
  Simklubben Götene                   
14  Liam Hallin  1998    275          40.97   
  Simklubben 1970                   
15  Johan Persson  1998    267          41.41   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
16  Novak Ivosevic  1997    243          42.72   
  Simklubben Laxen                   
17  David Holmefalk  1998    223          43.92   
  Falkenbergs Simklubb                   
18  Simon Kivistö  1998    171          47.98   
  Simklubben 1970                   
19  Mikael Svensson  1998    171          48.02   
  Varberg Sim                   
Albin Wigert  1997              DNS   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Simon Lindell  1998              DNS   
  Varberg Sim                   
 
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anton Dahlgren  1999    402          36.12   
  Varberg Sim                   
Oskar Örne  1999    402          36.13   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Philip Borgström Bishop  1999    369          37.18   
  Göteborg Sim                   
Gunnar Widerberg  2000    358          37.53   
  Simklubben Laxen                   
Erik Josefson  2000    344          38.05   
  Varberg Sim                   
Olle-Theodor Lyxell  1999    319          39.03   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Erik Brink  1999    315          39.16   
  Varberg Sim                   
Zacharias Olausson  2000    287          40.41   
  Varberg Sim                   
Sherman Cheng  1999    277          40.88   
  Göteborg Sim                   
10  Erik Storberg  2000    263          41.58   
  Falkenbergs Simklubb                   
11  Alex Phu  2000    246          42.54   
  Göteborg Sim                   
12  Alexander Lemos Thaler  2000    241          42.84   
  Kungsbacka Simsällskap                   
13  Hugo Bergman  1999    234          43.27   
  S77 Stenungsund                   
14  Jonathan Karlsson  1999    221          44.09   
  Falkenbergs Simklubb                   
15  Johan Killman  1999    205          45.16   
  Höganäs Simsällskap                   
16  Gustav Johansson  1999    194          46.07   
  Kungsbacka Simsällskap                   
17  Malte Gustafsson  1999    189          46.42   
  Markaryds Simsällskap                   
18  Robin Johansson  2000    175          47.62   
  SK Stimmet                   
19  Hjalmar Löfvenborg  1999    129          52.71   
  Varberg Sim                   
20  Kevin Norlin  2000    124          53.46   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Eric Jigrup  2000              DNS   
  Göteborg Sim                   
Erik Olsson  2000              DSQ   
  Simklubben 1970                   
 
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Julius Gustavsson  2002    248          42.44   
  Simklubben Laxen                   
Hampus Dahlgren  2001    229          43.58   
  Varberg Sim                   
Carl Uddgren  2001    190          46.35   
  SK Stimmet                   
David Polyushkin  2002    158          49.33   
  Falkenbergs Simklubb                   
Sebastian Johansson  2002    137          51.71   
  Simklubben 1970                   
Filip Brink  2001    136          51.75   
  Varberg Sim                   
Isak Vaide  2001    133          52.20   
  Simklubben Laxen                   
Carl Storberg  2002    132          52.29   
  Falkenbergs Simklubb                   
Arvid Rydhög-Svensson  2001    130          52.60   
  SK Stimmet                   
10  Gustaf Jonsson  2003    111          55.39   
  Simklubben Laxen                   
11  Simon Gunnarsson  2002    111          55.48   
  SK Stimmet                   
12  Måns Nilsson  2001    107          56.09   
  Simklubben Laxen                   
13  Viking Josefson  2002    102          57.06   
  Varberg Sim                   
14  Bartillius Soldewall  2003    100          57.32   
  Markaryds Simsällskap                   
15  David Hultberg  2002    93          58.67   
  SK Stimmet                   
16  Teo Mravac  2004    92          58.88   
  Varberg Sim                   
17  Emil Curlow  2002    86          1:00.37   
  Falkenbergs Simklubb                   
18  Erik Rexfelt  2004    43          1:16.12   
  Falkenbergs Simklubb                   
David Schuldt  2002              DNS   
  SK Stimmet                   
Finn Gaudenz  2002              DNS   
  Simklubben Laxen                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner