2018-09-24   10:01:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Falkenberg Race 2013

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:59   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Isak Ladeborn  1988    642          30.91   
  Simklubben Laxen                   
Felix Nilsson  1990    620          31.27   
  Simklubben Laxen                   
Jonas Ulfskans  1986    612          31.40   
  Simklubben Laxen                   
Joakim Löfgren  1992    610          31.44   
  Simklubben Laxen                   
Janne Ledin  1994    502          33.54   
  Simklubben Laxen                   
Ludvig Hazard  1995    501          33.57   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Robin Fröstberg  1996    497          33.65   
  Kalmar Simsällskap                   
Rasmus Ekelöf  1995    448          34.84   
  Varberg Sim                   
Gustav Andersson  1994    429          35.36   
  Varberg Sim                   
10  Elias Axelsson  1996    415          35.73   
  Kalmar Simsällskap                   
11  Max Ackerman  1995    408          35.93   
  Simklubben Laxen                   
12  Ian Fernström  1995    378          36.86   
  Höganäs Simsällskap                   
13  Christoffer Källén  1993    367          37.22   
  Simklubben 1970                   
14  John Olsson  1995    328          38.64   
  Simklubben Laxen                   
15  Rasmus Källén  1996    309          39.42   
  Simklubben 1970                   
16  Anton Berglund  1995    284          40.54   
  Falkenbergs Simklubb                   
 
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Teodor Widerberg  1998    600          31.62   
  Simklubben Laxen                   
Mika Persson  1998    525          33.05   
  Höganäs Simsällskap                   
Stefan Kojic  1998    461          34.50   
  Höganäs Simsällskap                   
Gustaf Mild  1997    456          34.64   
  Anderstorps Simsällskap                   
Johan Staflund  1997    450          34.78   
  Skövde Simsällskap                   
Jacob Olsson  1998    393          36.39   
  Kalmar Simsällskap                   
Alexander Lundgren  1997    335          38.39   
  Kalmar Simsällskap                   
Ruben Gravander Öfwerman  1998    315          39.16   
  Göteborg Sim                   
Christoffer Heimbrand  1997    311          39.35   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
10  Herman Blenneros  1998    301          39.77   
  Varberg Sim                   
11  Arian Danai  1997    294          40.08   
  Kungsbacka Simsällskap                   
12  Erik Juliusson  1998    284          40.53   
  Höganäs Simsällskap                   
13  Victor Engqvist  1997    276          40.93   
  Simklubben Götene                   
14  Liam Hallin  1998    275          40.97   
  Simklubben 1970                   
15  Johan Persson  1998    267          41.41   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
16  Novak Ivosevic  1997    243          42.72   
  Simklubben Laxen                   
17  David Holmefalk  1998    223          43.92   
  Falkenbergs Simklubb                   
18  Simon Kivistö  1998    171          47.98   
  Simklubben 1970                   
19  Mikael Svensson  1998    171          48.02   
  Varberg Sim                   
Albin Wigert  1997              DNS   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Simon Lindell  1998              DNS   
  Varberg Sim                   
 
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anton Dahlgren  1999    402          36.12   
  Varberg Sim                   
Oskar Örne  1999    402          36.13   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Philip Borgström Bishop  1999    369          37.18   
  Göteborg Sim                   
Gunnar Widerberg  2000    358          37.53   
  Simklubben Laxen                   
Erik Josefson  2000    344          38.05   
  Varberg Sim                   
Olle-Theodor Lyxell  1999    319          39.03   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Erik Brink  1999    315          39.16   
  Varberg Sim                   
Zacharias Olausson  2000    287          40.41   
  Varberg Sim                   
Sherman Cheng  1999    277          40.88   
  Göteborg Sim                   
10  Erik Storberg  2000    263          41.58   
  Falkenbergs Simklubb                   
11  Alex Phu  2000    246          42.54   
  Göteborg Sim                   
12  Alexander Lemos Thaler  2000    241          42.84   
  Kungsbacka Simsällskap                   
13  Hugo Bergman  1999    234          43.27   
  S77 Stenungsund                   
14  Jonathan Karlsson  1999    221          44.09   
  Falkenbergs Simklubb                   
15  Johan Killman  1999    205          45.16   
  Höganäs Simsällskap                   
16  Gustav Johansson  1999    194          46.07   
  Kungsbacka Simsällskap                   
17  Malte Gustafsson  1999    189          46.42   
  Markaryds Simsällskap                   
18  Robin Johansson  2000    175          47.62   
  SK Stimmet                   
19  Hjalmar Löfvenborg  1999    129          52.71   
  Varberg Sim                   
20  Kevin Norlin  2000    124          53.46   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Eric Jigrup  2000              DNS   
  Göteborg Sim                   
Erik Olsson  2000              DSQ   
  Simklubben 1970                   
 
Gren 1, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Julius Gustavsson  2002    248          42.44   
  Simklubben Laxen                   
Hampus Dahlgren  2001    229          43.58   
  Varberg Sim                   
Carl Uddgren  2001    190          46.35   
  SK Stimmet                   
David Polyushkin  2002    158          49.33   
  Falkenbergs Simklubb                   
Sebastian Johansson  2002    137          51.71   
  Simklubben 1970                   
Filip Brink  2001    136          51.75   
  Varberg Sim                   
Isak Vaide  2001    133          52.20   
  Simklubben Laxen                   
Carl Storberg  2002    132          52.29   
  Falkenbergs Simklubb                   
Arvid Rydhög-Svensson  2001    130          52.60   
  SK Stimmet                   
10  Gustaf Jonsson  2003    111          55.39   
  Simklubben Laxen                   
11  Simon Gunnarsson  2002    111          55.48   
  SK Stimmet                   
12  Måns Nilsson  2001    107          56.09   
  Simklubben Laxen                   
13  Viking Josefson  2002    102          57.06   
  Varberg Sim                   
14  Bartillius Soldewall  2003    100          57.32   
  Markaryds Simsällskap                   
15  David Hultberg  2002    93          58.67   
  SK Stimmet                   
16  Teo Mravac  2004    92          58.88   
  Varberg Sim                   
17  Emil Curlow  2002    86          1:00.37   
  Falkenbergs Simklubb                   
18  Erik Rexfelt  2004    43          1:16.12   
  Falkenbergs Simklubb                   
David Schuldt  2002              DNS   
  SK Stimmet                   
Finn Gaudenz  2002              DNS   
  Simklubben Laxen                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:59 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Mathilda Gärdesmed  1994    631          29.22   
  Värnamo Simsällskap                   
Rebecka Winquist  1996    561          30.38   
  Markaryds Simsällskap                   
Rebecca Håkansson  1996    523          31.10   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Linnea Kobel  1996    412          33.69   
  Varberg Sim                   
Matilda Gustafsson  1995    400          34.01   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Hanna Hinderup  1996    278          38.38   
  Simklubben Ran                   
Isabelle Hoverberg  1996    251          39.73   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Johanna Ek  1995              DNS   
  Höganäs Simsällskap                   
Nike Kruners  1996              DNS   
  Varberg Sim                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Miranda Arvidsson  1998    602          29.69   
  Kalmar Simsällskap                   
Josefin Lewton  1997    484          31.91   
  Kalmar Simsällskap                   
Tilda Lindgren  1997    468          32.27   
  Kalmar Simsällskap                   
Gina Hvarfvenius  1997    433          33.13   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Julia Karlsson  1997    431          33.18   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
Sara Rasmussen  1997    419          33.49   
  Kalmar Simsällskap                   
Elin Widén  1998    412          33.68   
  Höganäs Simsällskap                   
Hanna Helin-Nilsson  1997    405          33.88   
  Simklubben 1970                   
Benedicte Balslev  1997    403          33.92   
  Varberg Sim                   
Gabriella Petersson  1998    403          33.92   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
11  Amanda Wittström  1997    397          34.09   
  Höganäs Simsällskap                   
12  Klara Ohlson  1997    386          34.43   
  Kalmar Simsällskap                   
13  Elvira Källberg  1997    360          35.22   
  Kungsbacka Simsällskap                   
14  Carmen Cheng  1997    299          37.47   
  Göteborg Sim                   
14  Linnéa Ivansson  1998    299          37.47   
  Kungsbacka Simsällskap                   
16  Vanessa Phu  1998    289          37.89   
  Göteborg Sim                   
17  Julia Virgili  1998    281          38.26   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
18  Emma Olsson  1998    262          39.14   
  Simklubben 1970                   
19  Jelka Feldhusen  1998    252          39.67   
  Falkenbergs Simklubb                   
20  Olivia Alvekrans  1998    243          40.16   
  Simklubben 1970                   
21  Julia Andersson Hult  1998    229          40.94   
  Simklubben Götene                   
Amanda Rinde  1998              DNS   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Anna Kvarfordt  1998              DNS   
  Varberg Sim                   
Hanna Rostén  1997              DNS   
  Kungsbacka Simsällskap                   
Felicia Lundgren  1998              DSQ   
  Simklubben 1970                   
Isidora Kovijanic  1998              DSQ   
  Simklubben Laxen                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ida Liljeqvist  1999    534          30.90   
  Höganäs Simsällskap                   
Amanda Magnusson  1999    470          32.24   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
Ellen Lindeby  1999    459          32.49   
  Kalmar Simsällskap                   
Linnea Dunberg  2000    394          34.19   
  Varberg Sim                   
Ebba Hultgren  2000    391          34.27   
  Varberg Sim                   
Matilda Larm  1999    388          34.35   
  Simklubben Götene                   
Josefine Pålsson  1999    377          34.70   
  Simklubben Laxen                   
Olivia Holm  2000    337          36.02   
  Simklubben Götene                   
Maja Johansson  1999    327          36.38   
  Höganäs Simsällskap                   
10  Petronella Johansson  2000    323          36.53   
  Simklubben Laxen                   
11  Moa Ovik  2000    320          36.64   
  Simklubben Laxen                   
12  Philippa Revstedt  1999    313          36.89   
  Simklubben Ran                   
13  Louise Johansson  1999    309          37.07   
  Simklubben 1970                   
14  Emma Lundgren  2000    290          37.84   
  Skövde Simsällskap                   
15  Heidi Winberg  1999    290          37.87   
  Höganäs Simsällskap                   
16  Daniella Fallenhag  2000    289          37.91   
  Göteborg Sim                   
17  Thelma Jöhncke  1999    282          38.22   
  Höganäs Simsällskap                   
18  Jouline Svensson  1999    278          38.37   
  Falkenbergs Simklubb                   
19  Caitlin Thyberg-Ng  1999    277          38.43   
  Göteborg Sim                   
19  Maja Engström  2000    277          38.43   
  Varberg Sim                   
21  Ebba Wingstrand  1999    271          38.71   
  Göteborg Sim                   
22  Andrea Berggren  2000    270          38.76   
  Göteborg Sim                   
23  Sara Helgesson  2000    249          39.84   
  Skövde Simsällskap                   
24  Lovisa Sjögren  1999    243          40.16   
  Simklubben Ran                   
25  Nellie Andersson  2000    240          40.31   
  Simklubben 1970                   
26  Karin Wennberg  1999    233          40.72   
  Göteborg Sim                   
27  Michaela Johansson  2000    231          40.82   
  Varberg Sim                   
28  Felicia Hallingborn-Ask  1999    229          40.96   
  Kungsbacka Simsällskap                   
29  Sara Hugosson  2000    226          41.14   
  Varberg Sim                   
30  Tova Olausson  2000    219          41.54   
  Simklubben 1970                   
31  Linnéa Gustafsson  1999    219          41.55   
  Varberg Sim                   
32  Liesel Williamsson  2000    213          41.96   
  Skövde Simsällskap                   
33  Amanda Kullander  1999    212          42.04   
  Skövde Simsällskap                   
34  Moa Bergstedt  2000    211          42.09   
  Simklubben Laxen                   
35  Ulrike Sengstschmid  1999    199          42.90   
  Göteborg Sim                   
36  Alicia Virgili  2000    194          43.24   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
37  Sofia Hellberg  2000    189          43.67   
  Göteborg Sim                   
38  Lovisa Sturve Näslund  2000    181          44.28   
  Göteborg Sim                   
39  Carolina Borre  1999    180          44.33   
  Göteborg Sim                   
40  Nathalie Grahn  2000    174          44.84   
  Simklubben Laxen                   
41  Anna Hamrin  2000    165          45.65   
  Kungsbacka Simsällskap                   
42  Julia Hedström  2000    158          46.37   
  Varberg Sim                   
43  Majja Vaara  2000    156          46.56   
  Varberg Sim                   
44  Elin Andersson  1999    152          46.90   
  Simklubben Götene                   
45  Dagny Gustafsson  2000    118          51.04   
  Simklubben Laxen                   
Sandra Swedberg  2000              DNS   
  Simklubben 1970                   
Anja Ivosevic  1999              DSQ   
  Simklubben Laxen                   
Nathalie Johansson  1999              DSQ   
  Falkenbergs Simklubb                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofia Bekken  2001    336          36.03   
  Varberg Sim                   
Mellie Wijk  2002    291          37.83   
  Simklubben Laxen                   
Elin Norrman  2001    279          38.36   
  Simklubben Laxen                   
Linn Suchomel  2003    268          38.84   
  Skövde Simsällskap                   
Tilde Morin  2002    262          39.16   
  Simklubben Laxen                   
Julia Wollentz  2002    258          39.38   
  Simklubben Laxen                   
Klara Stigsson  2001    256          39.46   
  SK Stimmet                   
Sara Westholm  2001    247          39.93   
  Varberg Sim                   
Caroline Hansson  2001    228          41.00   
  Simklubben Laxen                   
10  Livia Malmsten  2001    206          42.41   
  Kungsbacka Simsällskap                   
11  Emma Wetteskog  2001    202          42.66   
  Kungsbacka Simsällskap                   
12  Emilia Karlberg  2002    192          43.45   
  Simklubben Laxen                   
13  Alexandra Schyum  2002    173          44.92   
  Kungsbacka Simsällskap                   
14  Nathalie Barrington  2002    167          45.51   
  Simklubben Laxen                   
15  Erika Grüneberger  2001    162          45.94   
  Simklubben Laxen                   
16  Petronella Ottosson  2002    161          46.07   
  Simklubben Laxen                   
17  Elsa Wahlbeck  2002    149          47.24   
  Simklubben Laxen                   
18  Stella Warborn  2003    134          48.92   
  Varberg Sim                   
19  Emma Mickelsson  2001    129          49.50   
  Göteborg Sim                   
20  Cornelia Almqvist  2002    118          51.07   
  Varberg Sim                   
21  Moa Kristiansson  2001    96          54.60   
  Simklubben Laxen                   
22  Matilda Bengtsson  2002    95          54.88   
  Varberg Sim                   
Maja Hedström  2001              DNS   
  Varberg Sim                   
Nanna Sandgren  2003              DNS   
  Varberg Sim                   
Therese Pålsson  2001              DNS   
  Simklubben Laxen                   
Emelie Nyman  2001              DSQ   
  Simklubben 1970                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:58 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Persson  1994    634  26.58        54.59   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Viktor Hörndahl  1995    631  26.58        54.68   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Kristofer Hägg  1987    601  26.88        55.56   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Arvid Salomonsson  1995    577  27.01        56.34   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
John Olsson  1995    575  27.46        56.41   
  Simklubben Laxen                   
                     
Joakim Löfgren  1992    560  26.75        56.91   
  Simklubben Laxen                   
                     
Mikael Blum  1995    544  27.50        57.46   
  Simklubben Laxen                   
                     
Jim Ljungquist  1994    538  28.01        57.66   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
David Zachrisson  1996    507  28.30        58.81   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
10  Anton Johansson  1996    496  28.76        59.25   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
11  Janne Ledin  1994    477  28.76        1:00.02   
  Simklubben Laxen                   
                     
12  Ludvig Hazard  1995    475  28.66        1:00.10   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
13  Rasmus Ekelöf  1995    467  28.01        1:00.46   
  Varberg Sim                   
                     
14  Ian Fernström  1995    459  28.92        1:00.79   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
15  Jacob Alexandersson  1995    419  30.30        1:02.67   
  S77 Stenungsund                   
                     
16  Christoffer Källén  1993    418  28.77        1:02.71   
  Simklubben 1970                   
                     
17  Robin Fröstberg  1996    414  29.60        1:02.93   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
18  Joakim Bresche  1994    399  30.07        1:03.67   
  Simklubben Laxen                   
                     
19  Elias Axelsson  1996    384  30.66        1:04.53   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
20  Rasmus Källén  1996    380  30.63        1:04.73   
  Simklubben 1970                   
                     
21  Max Andersson  1996    350  31.42        1:06.51   
  Simklubben Ran                   
                     
22  Anton Berglund  1995    336  32.05        1:07.44   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
Jakob Sundén  1995              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Markus Malm  1997    562  27.03        56.82   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Mika Persson  1998    547  27.21        57.35   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Henry Kerman  1997    541  27.94        57.54   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
André Idoffsson  1997    503  27.89        58.97   
  Simklubben Laxen                   
                     
Eric Schollin  1997    500  28.35        59.10   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Gustaf Mild  1997    480  28.62        59.88   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Mattias Evaldsson  1997    471  28.88        1:00.27   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Kristoffer Loo  1997    464  29.61        1:00.57   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Marcus Alexandersson  1997    463  29.03        1:00.62   
  S77 Stenungsund                   
                     
10  Aron Qvirist  1998    459  28.75        1:00.78   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
11  Oscar Brohammer  1998    450  29.16        1:01.18   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
12  Victor Engqvist  1997    448  29.49        1:01.30   
  Simklubben Götene                   
                     
13  Hampus Persson  1997    443  29.48        1:01.53   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
14  Jacob Olsson  1998    419  29.77        1:02.65   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
15  Alexander Lundgren  1997    416  30.09        1:02.79   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
16  Anton Carlstein  1997    404  30.65        1:03.44   
  Varberg Sim                   
                     
17  Albin Larsson  1998    401  29.98        1:03.59   
  Varberg Sim                   
                     
18  Pontus Staudinger  1998    398  30.75        1:03.75   
  Skövde Simsällskap                   
                     
19  Pär Börjeson  1998    383  30.19        1:04.58   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
20  Fabian Persson  1998    375  31.63        1:05.00   
  Simklubben Laxen                   
                     
21  Robin Jacobsson  1998    363  31.85        1:05.72   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
22  Liam Hallin  1998    353  31.67        1:06.36   
  Simklubben 1970                   
                     
23  Herman Blenneros  1998    335  32.00        1:07.52   
  Varberg Sim                   
                     
24  Arian Danai  1997    325  32.52        1:08.16   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
25  Filip Schill-Örne  1998    324  31.65        1:08.27   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
26  Novak Ivosevic  1997    309  33.57        1:09.32   
  Simklubben Laxen                   
                     
27  Ruben Gravander Öfwerman  1998    272  33.80        1:12.36   
  Göteborg Sim                   
                     
28  David Holmefalk  1998    265  34.62        1:13.02   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
29  Johan Persson  1998    253  35.03        1:14.10   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
30  Erik Juliusson  1998    217  36.11        1:17.95   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
31  Simon Kivistö  1998    168  40.57        1:24.98   
  Simklubben 1970                   
                     
32  Mikael Svensson  1998    129  42.46        1:32.72   
  Varberg Sim                   
                     
Albin Wigert  1997              DNS   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Simon Lindell  1998              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniel Börjesson  1999    423  29.69        1:02.46   
  S77 Stenungsund                   
                     
Oskar Örne  1999    417  29.76        1:02.75   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Dennis Dukic  2000    394  30.28        1:03.97   
  Simklubben Laxen                   
                     
Sebastian Petersson  2000    379  31.73        1:04.82   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Marco Häyhänen  1999    357  31.12        1:06.12   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Sherman Cheng  1999    355  31.73        1:06.21   
  Göteborg Sim                   
                     
Tobias Åberg  2000    353  31.14        1:06.35   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Mikael Johansson  1999    332  32.26        1:07.70   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Johannes Andersson  1999    331  32.92        1:07.79   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
10  Max Karlsson  1999    330  33.07        1:07.88   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
11  Alexander Ekman  1999    323  32.34        1:08.36   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
12  Alex Phu  2000    320  33.25        1:08.54   
  Göteborg Sim                   
                     
13  Elias Lidberg  2000    310  33.28        1:09.28   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
14  Erik Storberg  2000    308  33.12        1:09.40   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
15  Alexander Lemos Thaler  2000    298  33.32        1:10.21   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
16  Gunnar Widerberg  2000    295  33.03        1:10.40   
  Simklubben Laxen                   
                     
17  Gustav Johansson  1999    293  33.91        1:10.62   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
18  Samuel Sjögren  1999    282  33.85        1:11.47   
  Göteborg Sim                   
                     
19  Marcus Karlin-Reteike  1999    273  33.52        1:12.24   
  Simklubben Ran                   
                     
20  Jesper Holmdahl  1999    271  34.63        1:12.44   
  S77 Stenungsund                   
                     
21  Robin Johansson  2000    265  35.39        1:12.99   
  SK Stimmet                   
                     
22  Daniel Andersson  1999    257  34.68        1:13.69   
  Varberg Sim                   
                     
23  Philip Karlin-Reteike  1999    257  34.24        1:13.72   
  Simklubben Ran                   
                     
24  Erik Olsson  2000    237  35.35        1:15.78   
  Simklubben 1970                   
                     
25  Olle-Theodor Lyxell  1999    229  35.99        1:16.60   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
26  Hugo Bergman  1999    227  36.20        1:16.79   
  S77 Stenungsund                   
                     
27  Malte Gustafsson  1999    225  36.47        1:17.03   
  Markaryds Simsällskap                   
                     
28  Erik Brink  1999    223  36.77        1:17.25   
  Varberg Sim                   
                     
29  August Bremander  1999    221  36.97        1:17.56   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
30  Jonathan Karlsson  1999    220  36.88        1:17.60   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
31  Sebastian Svensson  1999    220  37.54        1:17.61   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
32  Max Sandgren  1999    216  36.41        1:18.08   
  Varberg Sim                   
                     
33  Johan Killman  1999    190  38.52        1:21.54   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
34  Mauritz Soldewall  2000    184  39.72        1:22.40   
  Markaryds Simsällskap                   
                     
35  Zacharias Olausson  2000    177  38.50        1:23.45   
  Varberg Sim                   
                     
36  Kevin Norlin  2000    169  39.51        1:24.76   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
37  Hjalmar Löfvenborg  1999    145  40.60        1:29.12   
  Varberg Sim                   
                     
Eric Jigrup  2000              DNS   
  Göteborg Sim                   
                     
Erik Josefson  2000              DNF   
  Varberg Sim                   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Holmdahl  2001    265  36.91        1:13.00   
  S77 Stenungsund                   
                     
Julius Gustavsson  2002    264  35.38        1:13.12   
  Simklubben Laxen                   
                     
Markus Börjesson  2001    253  36.85        1:14.13   
  S77 Stenungsund                   
                     
Jonatan Carlsson  2001    238  36.07        1:15.68   
  Varberg Sim                   
                     
Hugo Vaide  2003    234  37.25        1:16.10   
  Simklubben Laxen                   
                     
Isak Vaide  2001    197  37.64        1:20.49   
  Simklubben Laxen                   
                     
Sebastian Johansson  2002    172  39.18        1:24.30   
  Simklubben 1970                   
                     
Carl Uddgren  2001    167  41.52        1:25.10   
  SK Stimmet                   
                     
Carl Storberg  2002    154  41.80        1:27.43   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
10  Jonathan Einarsson  2001    117  43.88        1:35.72   
  Varberg Sim                   
                     
11  Simon Gunnarsson  2002    117  46.24        1:35.85   
  SK Stimmet                   
                     
12  Filip Brink  2001    117  47.69        1:35.86   
  Varberg Sim                   
                     
13  David Hultberg  2002    116  44.38        1:36.01   
  SK Stimmet                   
                     
14  Måns Nilsson  2001    114  46.43        1:36.58   
  Simklubben Laxen                   
                     
15  Arvid Rydhög-Svensson  2001    110  44.91        1:37.65   
  SK Stimmet                   
                     
16  Gustaf Jonsson  2003    95  47.11        1:42.46   
  Simklubben Laxen                   
                     
17  Bartillius Soldewall  2003    58  53.78        2:01.02   
  Markaryds Simsällskap                   
                     
David Schuldt  2002              DNS   
  SK Stimmet                   
                     
Finn Gaudenz  2002              DNS   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:58 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Isabel Svensson  1989    568  32.27  1:06.03  1:40.96    2:16.42   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Rebecka Winquist  1996    559  32.54  1:08.01  1:43.41    2:17.08   
  Markaryds Simsällskap                   
                     
Mathilda Gärdesmed  1994    532  31.88  1:06.82  1:43.12    2:19.38   
  Värnamo Simsällskap                   
                     
Elin Palmqvist  1995    494  31.94  1:07.33  1:45.62    2:22.83   
  Varberg Sim                   
                     
Ida Laurén  1994    464  33.05  1:08.86  1:47.62    2:25.89   
  Simklubben Laxen                   
                     
Ulrika Krüger  1996    447  33.68  1:11.22  1:50.31    2:27.71   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Linnea Kobel  1996    440  33.06  1:10.78  1:49.60    2:28.51   
  Varberg Sim                   
                     
Isabelle Hoverberg  1996    406  35.05  1:13.63  1:53.57    2:32.49   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Julia Klingberg  1996    372  33.80  1:13.02  1:54.22    2:37.03   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnea Wranå  1998    573  31.17  1:05.23  1:40.13    2:15.99   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Marta Qvirist  1998    571  32.53  1:06.56  1:41.82    2:16.15   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Issabella Hong  1998    534  31.88  1:06.71  1:42.87    2:19.18   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Johanna Åberg  1997    517  32.30  1:07.65  1:44.02    2:20.76   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Gina Hvarfvenius  1997    482  32.52  1:08.48  1:46.95    2:24.09   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Klara Ohlson  1997    471  33.19  1:09.85  1:47.95    2:25.11   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Elise Wallén  1998    462  33.41  1:10.73  1:48.79    2:26.05   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Linn Rehnberg  1998    457  33.00  1:09.91  1:48.47    2:26.64   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Hanna Helin-Nilsson  1997    454  32.27  1:09.32  1:48.53    2:26.95   
  Simklubben 1970                   
                     
10  Sophie Eliasson  1998    411  33.76  1:12.47  1:53.05    2:31.85   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
11  Sofie Jaensson  1997    381  35.49  1:15.74  1:56.76    2:35.79   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
12  Jelka Feldhusen  1998    372  35.44  1:16.18  1:58.08    2:37.05   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
13  Elvira Trolltoft  1997    372  34.79  1:14.45  1:56.53    2:37.08   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
14  Emma Olsson  1998    351  35.39  1:15.80  1:58.66    2:40.10   
  Simklubben 1970                   
                     
15  Josefine Kjellander  1997    349  35.59  1:16.52  1:58.90    2:40.41   
  Göteborg Sim                   
                     
16  Julia Virgili  1998    343  36.01  1:17.94  2:00.15    2:41.35   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
17  Madeleine Andersson  1997    340  36.27  1:16.90  2:00.10    2:41.73   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
18  Jennifer Lidström  1997    337  36.16  1:17.28  1:58.57    2:42.27   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
19  Nora Berglin  1998    298  38.58  1:22.00  2:06.58    2:49.14   
  Göteborg Sim                   
                     
20  Nevena Becanovic  1997    293  36.81  1:19.34  2:05.99    2:50.06   
  Simklubben Laxen                   
                     
21  Carmen Cheng  1997    285  36.19  1:19.73  2:05.75    2:51.53   
  Göteborg Sim                   
                     
22  Olivia Alvekrans  1998    278  38.39  1:23.40  2:10.68    2:52.93   
  Simklubben 1970                   
                     
23  Ebba Behre  1998    250  40.34  1:24.71  2:12.59    2:59.15   
  Göteborg Sim                   
                     
24  Julia Andersson Hult  1998    249  39.23  1:25.63  2:14.18    2:59.42   
  Simklubben Götene                   
                     
25  Felicia Lundgren  1998    233  39.69  1:26.27  2:16.20    3:03.56   
  Simklubben 1970                   
                     
Anna Kvarfordt  1998              DNF   
  Varberg Sim                   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefine Pålsson  1999    436  34.02  1:11.92  1:51.34    2:28.95   
  Simklubben Laxen                   
                     
Alice Lindhé  1999    429  34.39  1:12.39  1:52.44    2:29.74   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Emma Walander  1999    427  34.03  1:12.81  1:51.94    2:29.95   
  Simklubben Laxen                   
                     
Emma Lundgren  2000    408  34.16  1:12.96  1:53.44    2:32.32   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Matilda Larm  1999    405  36.26  1:16.20  1:56.72    2:32.62   
  Simklubben Götene                   
                     
Thelma Jöhncke  1999    397  35.15  1:14.13  1:55.10    2:33.66   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Amanda Johansson  2000    389  33.94  1:12.93  1:55.05    2:34.65   
  Göteborg Sim                   
                     
Stina Lindberg  2000    377  35.03  1:14.70  1:56.94    2:36.35   
  Simklubben Ran                   
                     
Petronella Johansson  2000    375  34.84  1:14.08  1:56.37    2:36.59   
  Simklubben Laxen                   
                     
10  Frida Rödin  2000    374  36.58  1:16.52  1:57.63    2:36.71   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
11  Moa Bergstedt  2000    372  35.66  1:16.74  1:57.98    2:37.03   
  Simklubben Laxen                   
                     
12  Malin Andersson  1999    371  35.11  1:15.41  1:56.44    2:37.15   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
13  Maja Karlsson  1999    359  36.64  1:16.89  1:58.80    2:38.93   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
14  Ebba Hultgren  2000    355  37.10  1:17.76  2:00.12    2:39.52   
  Varberg Sim                   
                     
15  Olivia Holm  2000    338  36.36  1:18.30  2:00.88    2:42.17   
  Simklubben Götene                   
                     
16  Heidi Winberg  1999    337  37.27  1:19.63  2:03.09    2:42.20   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
17  Louise Johansson  1999    320  37.04  1:19.51  2:04.39    2:45.12   
  Simklubben 1970                   
                     
18  Moa Ovik  2000    317  38.20  1:20.98  2:05.49    2:45.62   
  Simklubben Laxen                   
                     
19  Lovisa Sjögren  1999    316  37.78  1:19.62  2:03.42    2:45.85   
  Simklubben Ran                   
                     
20  Michaela Johansson  2000    314  37.69  1:20.22  2:04.73    2:46.18   
  Varberg Sim                   
                     
21  Amanda Kullander  1999    301  38.95  1:22.01  2:06.26    2:48.50   
  Skövde Simsällskap                   
                     
22  Elin Andersson  1999    300  37.97  1:22.06  2:07.12    2:48.63   
  Simklubben Götene                   
                     
23  Rebecca Örmon  2000    293  36.07  1:18.12  2:03.51    2:49.95   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
24  Vanja Alm  2000    290  37.28  1:20.00  2:06.50    2:50.65   
  Göteborg Sim                   
                     
25  Jouline Svensson  1999    277  37.77  1:22.93  2:09.68    2:53.24   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
26  Hanna Gertsson  1999    277  36.60  1:20.17  2:08.08    2:53.25   
  Skövde Simsällskap                   
                     
27  Nathalie Johansson  1999    276  37.43  1:21.41  2:08.40    2:53.48   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
28  Tova Olausson  2000    263  39.70  1:25.94  2:12.18    2:56.17   
  Simklubben 1970                   
                     
29  Nellie Andersson  2000    258  39.57  1:26.08  2:12.59    2:57.36   
  Simklubben 1970                   
                     
30  Linnéa Gustafsson  1999    249  39.42  1:24.90  2:12.53    2:59.43   
  Varberg Sim                   
                     
31  Sara Hugosson  2000    245  40.79  1:27.22  2:15.39    3:00.45   
  Varberg Sim                   
                     
32  Anna Hamrin  2000    243  39.46  1:26.33  2:15.09    3:00.97   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
33  Majja Vaara  2000    239  39.43  1:26.86  2:15.84    3:01.97   
  Varberg Sim                   
                     
34  Nathalie Grahn  2000    226  40.21  1:29.03  2:18.56    3:05.37   
  Simklubben Laxen                   
                     
35  Felicia Hallingborn-Ask  1999    221  41.11  1:29.25  2:19.39    3:06.85   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
36  Julia Johansson  2000    153  46.36  1:40.41  2:36.99    3:30.87   
  Varberg Sim                   
                     
37  Dagny Gustafsson  2000    130  49.39  1:48.81  2:47.57    3:43.02   
  Simklubben Laxen                   
                     
Carolina Kvarnhäll  2000              DNS   
  Simklubben Laxen                   
                     
Matilda Pettersson  1999              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
Sandra Swedberg  2000              DNS   
  Simklubben 1970                   
                     
Zabrina Lindblad  2000              DNS   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
Gren 4, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Tuva Rosebrink  2001    349  35.63  1:18.15  2:01.64    2:40.46   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Sofia Bekken  2001    318  37.75  1:22.00  2:07.63    2:45.43   
  Varberg Sim                   
                     
Mellie Wijk  2002    316  38.25  1:22.54  2:05.22    2:45.74   
  Simklubben Laxen                   
                     
Linn Suchomel  2003    316  38.30  1:21.83  2:05.06    2:45.84   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Tilde Morin  2002    297  38.78  1:23.67  2:07.80    2:49.18   
  Simklubben Laxen                   
                     
Olivia Dahlström  2001    290  36.83  1:20.47  2:06.05    2:50.50   
  Göteborg Sim                   
                     
Klara Stigsson  2001    290  39.55  1:24.21  2:09.04    2:50.59   
  SK Stimmet                   
                     
Emelie Nyman  2001    274  38.52  1:22.67  2:08.36    2:53.85   
  Simklubben 1970                   
                     
Elin Norrman  2001    271  39.03  1:23.69  2:10.41    2:54.38   
  Simklubben Laxen                   
                     
10  Livia Malmsten  2001    267  39.53  1:24.77  2:11.47    2:55.37   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
11  Clara Balslev  2001    246  39.99  1:27.53  2:13.94    3:00.16   
  Varberg Sim                   
                     
12  Sara Westholm  2001    230  38.06  1:22.35  2:11.78    3:04.15   
  Varberg Sim                   
                     
13  Emma Wetteskog  2001    227  39.90  1:26.57  2:16.91    3:05.17   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
14  Alexandra Schyum  2002    226  42.51  1:28.83  2:16.81    3:05.23   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
15  Emilia Karlberg  2002    225  41.19  1:29.65  2:19.29    3:05.69   
  Simklubben Laxen                   
                     
16  Petronella Ottosson  2002    217  42.21  1:31.42  2:21.12    3:07.86   
  Simklubben Laxen                   
                     
17  Erika Grüneberger  2001    193  41.96  1:32.57  2:25.17    3:15.44   
  Simklubben Laxen                   
                     
18  Elsa Wahlbeck  2002    192  43.93  1:36.55  2:30.70    3:15.71   
  Simklubben Laxen                   
                     
19  Julia Wollentz  2002    185  43.49  1:34.24  2:27.33    3:18.05   
  Simklubben Laxen                   
                     
20  Ronja Berggren  2003    176  43.71  1:35.22  2:30.21    3:21.56   
  Varberg Sim                   
                     
21  Thea Carlsson  2002    174  41.97  1:35.41  2:30.17    3:21.99   
  Varberg Sim                   
                     
22  Matilda Bengtsson  2002    160  44.95  1:41.73  2:37.10    3:28.05   
  Varberg Sim                   
                     
23  Cornelia Almqvist  2002    158  45.31  1:39.61  2:33.76    3:28.57   
  Varberg Sim                   
                     
24  Henna Kjaergaard  2003    151  46.92  1:41.93  2:38.78    3:31.91   
  Simklubben Laxen                   
                     
25  Cazzandra Lindblad  2003    97  52.88  1:55.27  3:02.64    4:05.21   
  Simklubben Laxen                   
                     
Maja Hedström  2001              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
Nanna Sandgren  2003              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:58 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
John Classon  1995    519  32.19  1:07.16  1:43.52    2:19.19   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Gustav Norberg-Pettersson  1996    442  33.27  1:10.26  1:49.03    2:26.82   
  Simklubben Laxen                   
                     
Jacob Alexandersson  1995    239  42.28  1:29.18  2:18.15    3:00.24   
  S77 Stenungsund                   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Markus Malm  1997    509  32.78  1:07.97  1:44.27    2:20.17   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Teodor Widerberg  1998    438  33.51  1:11.39  1:50.35    2:27.35   
  Simklubben Laxen                   
                     
Karl Zimmerman  1998    407  34.70  1:12.82  1:51.98    2:30.90   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Joel Eliasson  1998    385  35.09  1:14.10  1:54.08    2:33.73   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Marcus Alexandersson  1997    359  34.86  1:16.17  1:58.00    2:37.38   
  S77 Stenungsund                   
                     
Anton Carlstein  1997    350  36.64  1:19.05  2:01.78    2:38.73   
  Varberg Sim                   
                     
Patrik Dennis  1998    346  37.52  1:17.81  1:59.12    2:39.36   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Pontus Staudinger  1998    337  37.42  1:19.38  2:00.88    2:40.72   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Filip Schill-Örne  1998    295  38.90  1:20.87  2:05.28    2:48.01   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
10  Fabian Persson  1998    294  39.96  1:23.19  2:06.55    2:48.20   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonathan Ekelund  1999    363  36.15  1:16.00  1:57.38    2:36.88   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Marcus Wallén  1999    309  37.73  1:20.05  2:03.27    2:45.48   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Johannes Andersson  1999    297  39.46  1:23.81  2:07.15    2:47.63   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
Daniel Andersson  1999    288  39.70  1:22.23  2:06.88    2:49.39   
  Varberg Sim                   
                     
Robin Johansson  2000    266  41.57  1:26.42  2:11.98    2:53.86   
  SK Stimmet                   
                     
Samuel Sjögren  1999    253  41.11  1:26.36  2:12.63    2:56.86   
  Göteborg Sim                   
                     
Max Sandgren  1999    221  43.87  1:30.81  2:18.91    3:04.99   
  Varberg Sim                   
                     
Mauritz Soldewall  2000    182  48.66  1:40.33  2:31.24    3:17.47   
  Markaryds Simsällskap                   
                     
Sebastian Svensson  1999    180  47.11  1:37.64  2:28.84    3:18.06   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jonatan Carlsson  2001    249  41.29  1:27.98  2:15.25    2:57.75   
  Varberg Sim                   
                     
Markus Börjesson  2001    227  44.53  1:31.92  2:20.13    3:03.32   
  S77 Stenungsund                   
                     
Hugo Vaide  2003    177  45.96  1:38.84  2:28.73    3:19.14   
  Simklubben Laxen                   
                     
David Hultberg  2002    132  52.15  1:50.16  2:47.45    3:39.33   
  SK Stimmet                   
                     
Filip Brink  2001    87  1:01.71  2:06.40  3:12.24    4:12.36   
  Varberg Sim                   
                     
David Schuldt  2002              DNS   
  SK Stimmet                   
                     
Jonathan Einarsson  2001              DSQ   
  Varberg Sim                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:58 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecca Håkansson  1996    572  33.71        1:09.99   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Isabel Svensson  1989    515  35.57        1:12.49   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Elin Kvarnemar  1995    477  36.15        1:14.37   
  Varberg Sim                   
                     
Elina Grape  1995    366  39.54        1:21.24   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Hanna Hinderup  1996    319  41.61        1:25.06   
  Simklubben Ran                   
                     
Nike Kruners  1996              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Miranda Arvidsson  1998    650  32.04        1:07.09   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Linnea Wranå  1998    606  33.74        1:08.67   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Josefin Lewton  1997    595  33.53        1:09.07   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Issabella Hong  1998    503  35.02        1:13.05   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Camilla Cavalli  1997    475  35.71        1:14.48   
  Simklubben Laxen                   
                     
Gabriella Petersson  1998    466  35.84        1:14.93   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Tilda Lindgren  1997    459  36.81        1:15.32   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Elin Widén  1998    436  37.27        1:16.59   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Linn Rehnberg  1998    436  37.43        1:16.61   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
10  Elvira Hörndahl  1997    430  37.36        1:16.99   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
11  Klara Ohlson  1997    410  37.69        1:18.21   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
12  Elvira Källberg  1997    355  39.13        1:22.08   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
13  Sofie Jaensson  1997    349  40.13        1:22.52   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
14  Sophie Eliasson  1998    344  40.24        1:22.87   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
15  Elvira Trolltoft  1997    338  40.05        1:23.42   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
16  Josefine Kjellander  1997    313  41.23        1:25.58   
  Göteborg Sim                   
                     
17  Linnéa Ivansson  1998    305  40.78        1:26.32   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
18  Nevena Becanovic  1997    278  43.52        1:29.01   
  Simklubben Laxen                   
                     
19  Jelka Feldhusen  1998    268  44.02        1:30.12   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
20  Vanessa Phu  1998    259  44.11        1:31.11   
  Göteborg Sim                   
                     
21  Linnéa Andersson  1997    256  42.10        1:31.47   
  Simklubben Laxen                   
                     
22  Nora Berglin  1998    254  44.40        1:31.67   
  Göteborg Sim                   
                     
23  Julia Andersson Hult  1998    246  44.80        1:32.71   
  Simklubben Götene                   
                     
24  Olivia Alvekrans  1998    239  44.57        1:33.65   
  Simklubben 1970                   
                     
25  Isidora Kovijanic  1998    202  46.33        1:38.97   
  Simklubben Laxen                   
                     
Amanda Rinde  1998              DNS   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Astrid Hörbäck  1997              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
Hanna Rostén  1997              DNS   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Ebba Behre  1998              DSQ   
  Göteborg Sim                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindeby  1999    491  36.22        1:13.64   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Ida Liljeqvist  1999    452  36.64        1:15.73   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Emma Walander  1999    394  38.91        1:19.23   
  Simklubben Laxen                   
                     
Alice Lindhé  1999    393  38.66        1:19.32   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Karin Wennberg  1999    351  40.21        1:22.38   
  Göteborg Sim                   
                     
Malin Andersson  1999    342  39.31        1:23.05   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Nellie Andersson  2000    341  40.51        1:23.17   
  Simklubben 1970                   
                     
Linnea Dunberg  2000    340  40.44        1:23.27   
  Varberg Sim                   
                     
Matilda Larm  1999    333  40.69        1:23.84   
  Simklubben Götene                   
                     
10  Maja Karlsson  1999    317  42.20        1:25.18   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
11  Frida Rödin  2000    314  41.27        1:25.49   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
12  Thelma Jöhncke  1999    310  41.98        1:25.84   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
13  Andrea Berggren  2000    305  42.71        1:26.31   
  Göteborg Sim                   
                     
14  Michaela Johansson  2000    301  42.59        1:26.71   
  Varberg Sim                   
                     
15  Moa Bergstedt  2000    299  42.74        1:26.82   
  Simklubben Laxen                   
                     
16  Amanda Johansson  2000    297  41.56        1:27.05   
  Göteborg Sim                   
                     
17  Philippa Revstedt  1999    295  43.26        1:27.21   
  Simklubben Ran                   
                     
18  Sara Ehrnberg  1999    294  42.25        1:27.32   
  Göteborg Sim                   
                     
19  Nathalie Johansson  1999    294  42.49        1:27.34   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
20  Liesel Williamsson  2000    287  43.05        1:28.04   
  Skövde Simsällskap                   
                     
21  Maja Engström  2000    287  43.62        1:28.11   
  Varberg Sim                   
                     
22  Anja Ivosevic  1999    284  43.28        1:28.42   
  Simklubben Laxen                   
                     
23  Linnéa Gustafsson  1999    272  43.90        1:29.66   
  Varberg Sim                   
                     
24  Carolina Borre  1999    269  44.76        1:29.96   
  Göteborg Sim                   
                     
25  Sara Helgesson  2000    262  45.35        1:30.73   
  Skövde Simsällskap                   
                     
26  Alicia Virgili  2000    260  44.65        1:31.02   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
27  Hanna Gertsson  1999    257  43.95        1:31.37   
  Skövde Simsällskap                   
                     
28  Rebecca Örmon  2000    252  45.10        1:31.99   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
29  Ebba Wingstrand  1999    242  45.65        1:33.14   
  Göteborg Sim                   
                     
30  Lovisa Sjögren  1999    234  46.07        1:34.30   
  Simklubben Ran                   
                     
31  Caitlin Thyberg-Ng  1999    232  44.90        1:34.50   
  Göteborg Sim                   
                     
32  Lovisa Sturve Näslund  2000    220  45.39        1:36.14   
  Göteborg Sim                   
                     
33  Ulrike Sengstschmid  1999    217  48.57        1:36.63   
  Göteborg Sim                   
                     
34  Sara Hugosson  2000    210  48.72        1:37.77   
  Varberg Sim                   
                     
35  Elin Andersson  1999    189  48.60        1:41.20   
  Simklubben Götene                   
                     
36  Anna Hamrin  2000    184  46.45        1:42.18   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
37  Sofia Hellberg  2000    176  49.39        1:43.62   
  Göteborg Sim                   
                     
38  Felicia Hallingborn-Ask  1999    163  52.55        1:46.38   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
39  Julia Johansson  2000    144  53.00        1:50.73   
  Varberg Sim                   
                     
Carolina Kvarnhäll  2000              DNS   
  Simklubben Laxen                   
                     
Matilda Pettersson  1999              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
Zabrina Lindblad  2000              DNS   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tuva Rosebrink  2001    309  41.78        1:25.94   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Mellie Wijk  2002    278  44.58        1:29.02   
  Simklubben Laxen                   
                     
Sara Westholm  2001    277  43.43        1:29.08   
  Varberg Sim                   
                     
Sofia Bekken  2001    264  44.09        1:30.57   
  Varberg Sim                   
                     
Caroline Hansson  2001    246  46.61        1:32.66   
  Simklubben Laxen                   
                     
Elsa Wahlbeck  2002    238  45.48        1:33.72   
  Simklubben Laxen                   
                     
Klara Stigsson  2001    237  46.66        1:33.86   
  SK Stimmet                   
                     
Olivia Dahlström  2001    229  46.56        1:34.95   
  Göteborg Sim                   
                     
Emilia Karlberg  2002    204  48.26        1:38.63   
  Simklubben Laxen                   
                     
10  Alexandra Schyum  2002    198  49.00        1:39.61   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
11  Emelie Nyman  2001    195  48.37        1:40.08   
  Simklubben 1970                   
                     
12  Petronella Ottosson  2002    195  48.57        1:40.17   
  Simklubben Laxen                   
                     
13  Emma Mickelsson  2001    185  49.82        1:41.88   
  Göteborg Sim                   
                     
14  Clara Balslev  2001    173  49.99        1:44.26   
  Varberg Sim                   
                     
15  Livia Malmsten  2001    162  52.32        1:46.46   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
16  Rut Wingstrand  2002    149  53.06        1:49.58   
  Göteborg Sim                   
                     
17  Ronja Berggren  2003    149  52.47        1:49.60   
  Varberg Sim                   
                     
18  Nathalie Barrington  2002    142  53.29        1:51.16   
  Simklubben Laxen                   
                     
19  Cazzandra Lindblad  2003    132  56.17        1:53.89   
  Simklubben Laxen                   
                     
20  Thea Carlsson  2002    119  57.30        1:58.04   
  Varberg Sim                   
                     
21  Matilda Bengtsson  2002    116  56.59        1:59.01   
  Varberg Sim                   
                     
22  Moa Kristiansson  2001    91  1:01.09        2:09.21   
  Simklubben Laxen                   
                     
Maja Hedström  2001              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
Nanna Sandgren  2003              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
Therese Pålsson  2001              DNS   
  Simklubben Laxen                   
                     
Henna Kjaergaard  2003              DSQ   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:58 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:31   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Persson  1994    667  28.46  1:03.29  1:40.34    2:10.47   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
Joachim Bratt  1995    598  27.97  1:03.82  1:43.03    2:15.30   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Isak Ladeborn  1988    539  28.88  1:04.69  1:42.80    2:20.07   
  Simklubben Laxen                   
                     
Ludvig Hazard  1995    485  30.21  1:08.97  1:51.09    2:25.06   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Kristofer Hägg  1987    478  30.15  1:08.64  1:51.79    2:25.79   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Mikael Blum  1995    469  29.83  1:09.53  1:52.70    2:26.69   
  Simklubben Laxen                   
                     
Gustav Andersson  1994    396  32.56  1:14.18  1:58.28    2:35.17   
  Varberg Sim                   
                     
Max Ackerman  1995    393  30.40  1:11.71  2:00.92    2:35.54   
  Simklubben Laxen                   
                     
Ian Fernström  1995    388  32.85  1:12.31  1:59.04    2:36.18   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
10  Christoffer Källén  1993    347  30.57  1:15.54  2:04.22    2:42.11   
  Simklubben 1970                   
                     
11  Rasmus Källén  1996    338  34.64  1:18.64  2:08.53    2:43.62   
  Simklubben 1970                   
                     
12  Max Andersson  1996    310  35.87  1:19.61  2:12.03    2:48.35   
  Simklubben Ran                   
                     
Joakim Bresche  1994              DNS   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Henry Kerman  1997    551  29.59  1:05.71  1:46.08    2:18.99   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Markus Malm  1997    499  29.07  1:06.26  1:51.13    2:23.69   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Gustaf Mild  1997    458  31.06  1:12.07  1:53.94    2:27.86   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Eric Schollin  1997    450  31.69  1:07.00  1:55.23    2:28.68   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Pär Börjeson  1998    428  32.13  1:14.27  1:55.90    2:31.26   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Johan Staflund  1997    414  31.33  1:12.73  1:57.72    2:32.89   
  Skövde Simsällskap                   
                     
André Idoffsson  1997    402  32.32  1:14.57  2:02.63    2:34.44   
  Simklubben Laxen                   
                     
Hampus Persson  1997    398  32.13  1:12.35  1:59.09    2:34.97   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Victor Engqvist  1997    379  31.41  1:15.10  2:03.45    2:37.47   
  Simklubben Götene                   
                     
10  Oscar Brohammer  1998    378  33.55  1:15.77  2:01.36    2:37.63   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
11  Albin Larsson  1998    374  30.73  1:12.68  2:01.09    2:38.14   
  Varberg Sim                   
                     
12  Pontus Staudinger  1998    333  34.86  1:17.10  2:07.92    2:44.38   
  Skövde Simsällskap                   
                     
13  Patrik Dennis  1998    330  34.57  1:16.66  2:08.71    2:44.85   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
14  Christoffer Heimbrand  1997    323  35.43  1:20.56  2:07.79    2:46.02   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
15  Fabian Persson  1998    309  34.91  1:19.10  2:13.99    2:48.53   
  Simklubben Laxen                   
                     
16  Herman Blenneros  1998    282  36.02  1:26.43  2:13.68    2:53.76   
  Varberg Sim                   
                     
17  Johan Persson  1998    267  38.33  1:26.25  2:16.61    2:56.84   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
18  Erik Juliusson  1998    244  43.89  1:30.48  2:18.57    3:02.35   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
19  Ruben Gravander Öfwerman  1998    242  39.13  1:28.10  2:18.74    3:02.88   
  Göteborg Sim                   
                     
20  David Holmefalk  1998    235  40.15  1:30.51  2:25.20    3:04.71   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
Anton Carlstein  1997              DNS   
  Varberg Sim                   
                     
 
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Anton Dahlgren  1999    425  33.62  1:15.39  1:56.47    2:31.54   
  Varberg Sim                   
                     
Dennis Dukic  2000    417  31.95  1:12.92  1:57.53    2:32.48   
  Simklubben Laxen                   
                     
Marco Häyhänen  1999    378  34.50  1:18.16  2:01.67    2:37.62   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Daniel Börjesson  1999    369  32.13  1:14.88  2:02.62    2:38.91   
  S77 Stenungsund                   
                     
Tobias Åberg  2000    368  34.65  1:16.65  2:01.15    2:38.97   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Philip Borgström Bishop  1999    335  32.86  1:18.81  2:05.84    2:44.01   
  Göteborg Sim                   
                     
Gunnar Widerberg  2000    305  36.97  1:24.97  2:11.33    2:49.26   
  Simklubben Laxen                   
                     
Alex Phu  2000    305  35.75  1:22.58  2:13.42    2:49.29   
  Göteborg Sim                   
                     
Erik Storberg  2000    297  37.75  1:24.94  2:14.72    2:50.79   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
10  Max Karlsson  1999    296  36.49  1:23.17  2:13.85    2:50.87   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
11  Mikael Johansson  1999    286  36.07  1:18.87  2:14.06    2:52.85   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
12  Alexander Ekman  1999    261  38.44  1:23.88  2:18.79    2:58.28   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
13  Erik Josefson  2000    247  41.67  1:31.14  2:20.99    3:01.48   
  Varberg Sim                   
                     
14  Erik Brink  1999    247  38.41  1:30.32  2:19.24    3:01.67   
  Varberg Sim                   
                     
15  Daniel Andersson  1999    234  40.79  1:31.11  2:25.98    3:04.76   
  Varberg Sim                   
                     
16  Johannes Andersson  1999    227  41.05  1:29.52  2:26.57    3:06.88   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
17  Philip Karlin-Reteike  1999    207  41.09  1:31.27  2:32.93    3:12.53   
  Simklubben Ran                   
                     
18  Marcus Karlin-Reteike  1999    194  46.08  1:34.91  2:36.34    3:16.63   
  Simklubben Ran                   
                     
19  Jesper Holmdahl  1999    190  42.16  1:35.62  2:35.08    3:18.26   
  S77 Stenungsund                   
                     
20  Sebastian Svensson  1999    179  47.67  1:40.27  2:43.04    3:21.98   
  Kungsbacka Simsällskap                   
                     
21  Jonathan Karlsson  1999    162  48.15  1:44.78  2:44.63    3:28.77   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
 
Gren 7, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Julius Gustavsson  2002    229  40.53  1:30.61  2:22.77    3:06.19   
  Simklubben Laxen                   
                     
Jonatan Carlsson  2001    226  39.34  1:26.28  2:22.96    3:07.06   
  Varberg Sim                   
                     
Linus Holmdahl  2001    221  42.67  1:32.27  2:30.49    3:08.53   
  S77 Stenungsund                   
                     
Hampus Dahlgren  2001    194  46.86  1:40.68  2:32.53    3:16.84   
  Varberg Sim                   
                     
Isak Vaide  2001    183  42.26  1:35.51  2:37.27    3:20.62   
  Simklubben Laxen                   
                     
Carl Uddgren  2001    167  51.34  1:45.16  2:40.97    3:26.91   
  SK Stimmet                   
                     
Hugo Vaide  2003    156  48.77  1:43.40  2:47.25    3:31.73   
  Simklubben Laxen                   
                     
Simon Gunnarsson  2002    105  1:00.06  2:04.29  3:08.13    4:01.03   
  SK Stimmet                   
                     
Finn Gaudenz  2002              DNS   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  12:31 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  12:40   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 8, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rebecca Håkansson  1996    558  1:15.26  2:38.09  4:12.09    5:26.03   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
Miranda Arvidsson  1998    538  1:12.12  2:36.18  4:14.74    5:29.92   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Amanda Magnusson  1999    493  1:13.96  2:39.44  4:19.53    5:39.70   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Elise Wallén  1998    468  1:24.47  2:55.18  4:30.45    5:45.64   
  Skövde Simsällskap                   
                     
Marta Qvirist  1998    454  1:18.10  2:48.10  4:33.76    5:49.12   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Johanna Åberg  1997    437  1:20.02  2:50.95  4:35.52    5:53.54   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
                     
Sara Rasmussen  1997    436  1:18.60  2:49.51  4:31.76    5:53.76   
  Kalmar Simsällskap                   
                     
Stina Lindberg  2000    395  1:27.65  3:07.58  4:44.48    6:05.64   
  Simklubben Ran                   
                     
Julia Karlsson  1997    376  1:23.70  3:03.14  4:47.81    6:11.70   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                     
10  Vanja Alm  2000    353  1:27.41  3:00.93  4:49.81    6:19.79   
  Göteborg Sim                   
                     
11  Daniella Fallenhag  2000    332  1:31.85  3:11.32  5:01.67    6:27.49   
  Göteborg Sim                   
                     
12  Olivia Holm  2000    319  1:31.21  3:10.49  5:03.72    6:32.51   
  Simklubben Götene                   
                     
13  Linn Suchomel  2003    314  1:33.28  3:12.35  5:07.48    6:34.75   
  Skövde Simsällskap                   
                     
14  Jouline Svensson  1999    268  1:36.59  3:24.28  5:21.82    6:56.13   
  Falkenbergs Simklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  12:40 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falkenberg Race 2013    Utskriftsdatum  06 april 2013   
  Tävlingsort  Falkenberg    Utskriftstid  13:03   
  Arrangör  Falkenbergs Simklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 9, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
SK Laxen Herrar    571          8:24.35   
  Simklubben Laxen                   
  Joakim Löfgren  1992      59.98  2:03.35      2:03.35   
  John Olsson  1995      59.56  2:03.19      4:06.54   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      1:02.17  2:09.54      6:16.08   
  Mikael Blum  1995      1:01.78  2:08.27      8:24.35   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 1    513          8:42.73   
  Kalmar Simsällskap                   
  Arvid Salomonsson  1995      1:01.16  2:04.18      2:04.18   
  Mattias Evaldsson  1997      1:02.23  2:12.52      4:16.70   
  John Classon  1995      1:01.89  2:11.56      6:28.26   
  Kristoffer Loo  1997      1:05.22  2:14.47      8:42.73   
                     
Höganäs SS Pågar  1997    460          9:02.09   
  Höganäs Simsällskap                   
  Mika Persson  1998      1:06.29  2:17.25      2:17.25   
  Ian Fernström  1995      1:04.94  2:15.00      4:32.25   
  Eric Schollin  1997      1:05.93  2:16.02      6:48.27   
  Stefan Kojic  1998      1:03.04  2:13.82      9:02.09   
                     
Mass Herrar 1  1995    438          9:11.01   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
  Aron Qvirist  1998      1:04.54  2:17.37      2:17.37   
  Pär Börjeson  1998      1:09.63  2:20.95      4:38.32   
  Jonathan Ekelund  1999      1:05.58  2:17.14      6:55.46   
  Karl Zimmerman  1998      1:05.69  2:15.55      9:11.01   
                     
Kalmar Sim Herrar Lag 2  1994    435          9:12.00   
  Kalmar Simsällskap                   
  Alexander Lundgren  1997      1:05.91  2:16.72      2:16.72   
  Robin Fröstberg  1996      1:05.14  2:16.30      4:33.02   
  Elias Axelsson  1996      1:05.76  2:17.07      6:50.09   
  Jacob Olsson  1998      1:08.34  2:21.91      9:12.00   
                     
Skövde SS Herrar    405          9:25.66   
  Skövde Simsällskap                   
  Kristofer Hägg  1987      1:01.12  2:04.03      2:04.03   
  Johan Staflund  1997      1:06.77  2:23.54      4:27.57   
  Marcus Wallén  1999      1:11.17  2:29.35      6:56.92   
  Pontus Staudinger  1998      1:10.72  2:28.74      9:25.66   
                     
Vellinge-N Herrar [1996]  1996    398          9:28.99   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
  Jim Ljungquist  1994      1:01.40  2:06.40      2:06.40   
  Johan Persson  1998      1:16.45  2:38.58      4:44.98   
  Hampus Persson  1997      1:05.18  2:17.40      7:02.38   
  Christoffer Heimbrand  1997      1:10.39  2:26.61      9:28.99   
                     
Mass Herrar 2  1995    385          9:35.20   
  Mölndals Allmänna Simsällskap                   
  Joel Eliasson  1998      1:07.06  2:21.84      2:21.84   
  Oscar Brohammer  1998      1:07.04  2:22.45      4:44.29   
  Marco Häyhänen  1999      1:09.07  2:22.76      7:07.05   
  Tobias Åberg  2000      1:10.73  2:28.15      9:35.20   
                     
Falkenberg Herrar    293          10:30.00   
  Falkenbergs Simklubb                   
  Anton Berglund  1995      1:10.99  2:36.13      2:36.13   
  David Holmefalk  1998      1:18.45  2:42.87      5:19.00   
  Erik Storberg  2000      1:14.16  2:31.11      7:50.11   
  Johannes Andersson  1999      1:16.20  2:39.89      10:30.00   
                     
Vellinge-N Herrar [1994]  1994              DNS   
  Vellinge-Näsets Simklubb                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  06 april 2013 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  13:03