Resultater for Danske Bank Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2008 | Udskriftsdato | 03 maj 2008 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI |
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sasha Sommer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 3:42.88 | ||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henriette Stuhr | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 3:13.08 | ||||||
2 | Elisa Nilsson | 1996 | Næstved IF | 3:22.87 | ||||||
3 | Josephine Skov | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 3:33.57 | ||||||
4 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 3:36.44 | ||||||
5 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 3:40.45 | ||||||
6 | Caroline Madsen | 1997 | Roskilde Svømning | 3:41.90 | ||||||
7 | Rebecca Grange Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 3:42.00 | ||||||
8 | Naja Nielsen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 3:42.50 | ||||||
9 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 3:45.45 | ||||||
10 | Asta Berglund | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 3:58.28 | ||||||
11 | Signe Yde | 1996 | Glostrup Svømme Klub VAT | 3:58.55 | ||||||
12 | Agnete Appelsø | 1997 | Ishøj Svømme Klub | 4:03.34 | ||||||
13 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 4:55.04 | ||||||
- | Sarah Sand | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 2:51.36 | ||||||
2 | Donika Nikqi | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 2:54.37 | ||||||
3 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 3:02.76 | ||||||
4 | Lea Backes | 1994 | Roskilde Svømning | 3:07.31 | ||||||
5 | Michelle Nielsen | 1994 | Greve Svømmeklub GTI | 3:09.34 | ||||||
6 | Mathilde Søndergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 3:10.78 | ||||||
7 | Tanja Sørensen | 1995 | Næstved IF | 3:11.72 | ||||||
8 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 3:13.86 | ||||||
9 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 3:14.62 | ||||||
10 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 3:14.88 | ||||||
11 | Laura Amalie H. Jørgensen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 3:15.77 | ||||||
12 | Louise Gren Erichsen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 3:18.04 | ||||||
13 | Natasja Holte Larsen | 1995 | Kalundborg SK | 3:19.08 | ||||||
14 | Stine Damgaard | 1995 | Kalundborg SK | 3:19.39 | ||||||
15 | Mia H. Andersen | 1994 | Greve Svømmeklub GTI | 3:40.84 | ||||||
16 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 3:41.28 | ||||||
17 | Freja Dalsten | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 3:43.33 | ||||||
18 | Carina Hoffmann Nielsen | 1994 | Næstved IF | 3:46.37 | ||||||
19 | Bianca Ø. P. Rasmussen | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 4:08.80 | ||||||
- | Charlotte M. M. Jensen | 1995 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | sv. ryg v. 150m | |||||
- | Simone Falster | 1995 | Kalundborg SK | DSQ | sv. på ryg v. 150m | |||||
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ditte Damgaard | 1993 | Kalundborg SK | 2:45.21 | ||||||
2 | Maria Brinkkjær | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 2:52.92 | ||||||
3 | Julie Damberg | 1992 | Greve Svømmeklub GTI | 2:54.21 | ||||||
4 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 2:58.98 | ||||||
5 | Sophie Falster | 1993 | Kalundborg SK | 3:11.46 | ||||||
6 | Emilie Trolle-Christensen | 1993 | Greve Svømmeklub GTI | 3:19.75 | ||||||
7 | Nanna Petersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 3:27.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |