Resultater for Kronborg Open Lang 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2013 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2013 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 177 | 44.69 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
2 | Marceline Lermark | 2003 | 143 | 47.99 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Linnea Liljenfors | 2004 | 116 | 51.36 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
4 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 72 | 1:00.15 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 391 | 34.27 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 321 | 36.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 283 | 38.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 243 | 40.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabelle Sering | 2002 | 213 | 41.98 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
6 | Laura Petersson | 2001 | 182 | 44.24 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | 169 | 45.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Holm Hansen | 2002 | 143 | 47.98 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julia Frederiksen | 2001 | 142 | 48.00 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
10 | Ann Sophie Bill | 2001 | 142 | 48.04 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Hougaard | 2002 | 131 | 49.36 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 90 | 55.92 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Emma Hald | 2001 | 80 | 58.30 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Frida Schledermann | 2001 | DSQ | Crawlen i fly | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | 474 | 32.15 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Ida Liljeqvist | 1999 | 435 | 33.09 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | 432 | 33.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 426 | 33.32 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 424 | 33.38 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hannah Pilgaard | 1999 | 413 | 33.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Knar Mikael | 1999 | 389 | 34.33 | ||||||
S71 | ||||||||||
8 | Sandra Lendt | 2000 | 380 | 34.61 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
9 | Irene Halck | 1999 | 360 | 35.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 343 | 35.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Evelina Cronqvist | 2000 | 335 | 36.09 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
12 | Freja A. Skov | 2000 | 305 | 37.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sara L. Brinch | 2000 | 258 | 39.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 253 | 39.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilie Aanestad | 2000 | 251 | 39.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josefine Sørensen | 2000 | 237 | 40.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Sofi Djurklou | 2000 | 234 | 40.66 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
18 | Frederikke Arentoft | 2000 | 217 | 41.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Nini Sørensen | 1999 | 202 | 42.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 143 | 47.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 134 | 48.97 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebekka Gustafson | 1997 | 446 | 32.81 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | 421 | 33.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Englund | 1997 | 421 | 33.45 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 419 | 33.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofia Altoft | 1998 | 363 | 35.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Amanda Wittström | 1997 | 334 | 36.13 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Julia Ström | 1997 | 272 | 38.71 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
8 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 189 | 43.71 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christine Jørgensen | 1997 | 156 | 46.58 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tove Andersson | 1995 | 538 | 30.82 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
2 | Alexis Whyte | 1995 | 478 | 32.06 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Johanna Ek | 1995 | 375 | 34.75 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 357 | 35.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karin Sandin | 1995 | 331 | 36.24 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler 19 - 113 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Refn | 1993 | 626 | 29.31 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nadia Taman | 1994 | 392 | 34.25 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:53 |