Resultater for Kronborg Open Lang 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2013 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 09:57 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2013 |
Løb 1, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Swim Team Trelleborg 1 | 0 | 550 | 4:43.18 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
Tove Andersson | 1995 | 34.77 | 1:12.43 | 1:12.43 | ||||||
Linda Fagermar | 1989 | 35.57 | 1:18.15 | 2:30.58 | ||||||
Hanna Cronqvist | 1996 | 31.02 | 1:08.33 | 3:38.91 | ||||||
Sandra Lendt | 2000 | 30.00 | 1:04.27 | 4:43.18 | ||||||
2 | Damer Hss | 2002 | 541 | 4:44.74 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
Nadia Taman | 1994 | 34.99 | 1:13.50 | 1:13.50 | ||||||
Amanda Wittström | 1997 | 35.69 | 1:17.98 | 2:31.48 | ||||||
Alexis Whyte | 1995 | 32.16 | 1:10.15 | 3:41.63 | ||||||
Ida Liljeqvist | 1999 | 29.30 | 1:03.11 | 4:44.74 | ||||||
3 | Lyngby Es2 Piger | 0 | 465 | 4:59.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 37.26 | 1:16.54 | 1:16.54 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 37.46 | 1:22.85 | 2:39.39 | ||||||
Irene Halck | 1999 | 34.56 | 1:15.82 | 3:55.21 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 30.53 | 1:04.29 | 4:59.50 | ||||||
4 | Helsingør Damer 1 | 0 | 443 | 5:04.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Houen | 1998 | 37.14 | 1:16.85 | 1:16.85 | ||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 37.83 | 1:23.19 | 2:40.04 | ||||||
Nicoline Reinstrup | 1998 | 33.96 | 1:16.72 | 3:56.76 | ||||||
Simone H. Holst-Hansen | 1995 | 32.01 | 1:07.56 | 5:04.32 | ||||||
5 | Helsingør Piger 1 | 0 | 394 | 5:16.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Mia Wennecke | 1999 | 40.42 | 1:23.00 | 1:23.00 | ||||||
Helena Højsted Eriksen | 2000 | 39.49 | 1:25.91 | 2:48.91 | ||||||
Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 1:19.84 | 1:51.39 | 4:40.30 | ||||||
Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 36.18 | 36.18 | 5:16.48 | ||||||
6 | Vest Chicks | 1997 | 366 | 5:24.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 36.37 | 1:14.03 | 1:14.03 | ||||||
Meltem Dagidir | 1998 | 45.49 | 1:38.94 | 2:52.97 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 36.16 | 1:19.68 | 4:12.65 | ||||||
Cecilie T. Linden | 1997 | 33.30 | 1:11.86 | 5:24.51 | ||||||
7 | Søllerød Damer | 1990 | 349 | 5:29.48 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 37.19 | 1:17.75 | 1:17.75 | ||||||
Ane Andersen | 1990 | 46.62 | 1:41.01 | 2:58.76 | ||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 34.26 | 1:16.82 | 4:15.58 | ||||||
Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 33.77 | 1:13.90 | 5:29.48 | ||||||
8 | Helsingør Piger 2 | 0 | 333 | 5:34.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Aanestad | 2000 | 40.31 | 1:24.09 | 1:24.09 | ||||||
Mathilde Huberts | 2000 | 44.32 | 1:34.47 | 2:58.56 | ||||||
Camilla Feldmann | 1999 | 37.43 | 1:24.37 | 4:22.93 | ||||||
Freja A. Skov | 2000 | 34.20 | 1:11.77 | 5:34.70 | ||||||
9 | Vest Small Chicks | 2000 | 317 | 5:40.33 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 37.43 | 1:15.82 | 1:15.82 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 45.39 | 1:36.06 | 2:51.88 | ||||||
Sarah Krogh Scott | 2000 | 41.39 | 1:29.44 | 4:21.32 | ||||||
Josefine Sørensen | 2000 | 36.24 | 1:19.01 | 5:40.33 | ||||||
10 | Es3 Piger | 0 | 291 | 5:50.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 42.84 | 1:31.02 | 1:31.02 | ||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 45.71 | 1:37.66 | 3:08.68 | ||||||
Alix Reynolds | 2001 | 37.30 | 1:26.03 | 4:34.71 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 35.63 | 1:15.52 | 5:50.23 | ||||||
11 | Hs Piger 3 | 2000 | 290 | 5:50.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Frederikke Arentoft | 2000 | 38.30 | 1:18.74 | 1:18.74 | ||||||
Anna Fiedler | 2001 | 45.72 | 1:35.24 | 2:53.98 | ||||||
Caroline Nørby | 2001 | 44.15 | 1:38.57 | 4:32.55 | ||||||
Alba Cecilie Runge | 2000 | 35.72 | 1:17.84 | 5:50.39 | ||||||
12 | Es3 Piger 2 | 0 | 270 | 5:58.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 43.75 | 1:30.64 | 1:30.64 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 46.23 | 1:40.72 | 3:11.36 | ||||||
Helena Brandt Jensen | 2000 | 39.31 | 1:29.60 | 4:40.96 | ||||||
Louise Engelhardt Christi | 2001 | 35.67 | 1:17.99 | 5:58.95 | ||||||
13 | Værløse Piger 1 | 2001 | 257 | 6:05.00 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Esther Øksnebjerg | 2000 | 39.27 | 1:22.97 | 1:22.97 | ||||||
Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 48.74 | 1:44.77 | 3:07.74 | ||||||
Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | 41.09 | 1:31.15 | 4:38.89 | ||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 39.58 | 1:26.11 | 6:05.00 | ||||||
14 | Søllerød Girls | 2001 | 222 | 6:23.28 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Anna Lindholm | 2001 | 46.67 | 1:34.26 | 1:34.26 | ||||||
Cecilia Høgenhaug | 2001 | 50.81 | 1:48.77 | 3:23.03 | ||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 44.32 | 1:37.33 | 5:00.36 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 1:22.92 | 1:22.92 | 6:23.28 | ||||||
15 | Værløse Piger 2 | 0 | 180 | 6:50.72 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Vibe Raaby Laursen | 1998 | 47.56 | 1:38.02 | 1:38.02 | ||||||
Rosa Hansen Larsen | 2002 | 59.46 | 2:03.32 | 3:41.34 | ||||||
Rikke Heinemann | 1997 | 40.45 | 1:30.86 | 5:12.20 | ||||||
Tine Østergaard | 2000 | 1:38.52 | 1:38.52 | 6:50.72 | ||||||
16 | Stt Piger 1 | 2001 | 172 | 6:56.88 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 49.14 | 1:42.69 | 1:42.69 | ||||||
Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 56.76 | 2:04.48 | 3:47.17 | ||||||
Laura Petersson | 2001 | 45.96 | 1:42.77 | 5:29.94 | ||||||
Camilla Hougaard | 2002 | 42.06 | 1:26.94 | 6:56.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 23 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:57 |