Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 09 december 2012 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 08:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2012 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 418 | 1:08.21 | 1:08.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 414 | 1:08.44 | 1:08.44 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | 405 | 1:08.95 | 1:08.95 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 385 | 1:10.14 | 1:10.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mia Seehausen | 2001 | 378 | 1:10.57 | 1:10.57 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Karoline Kjær | 2001 | 376 | 33.83 | 1:10.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 373 | 33.41 | 1:10.84 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Michelle Jatta | 2001 | 360 | 34.36 | 1:11.70 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 360 | 1:11.73 | 1:11.73 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 345 | 34.26 | 1:12.72 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Lærke Toftgaard | 2001 | 341 | 34.85 | 1:13.04 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 340 | 34.99 | 1:13.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 335 | 35.22 | 1:13.48 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jannie Eickhardt | 2001 | 331 | 35.17 | 1:13.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kirstine Frandsen | 2001 | 330 | 35.80 | 1:13.80 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | 329 | 35.96 | 1:13.90 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Ellen Nielsen | 2001 | 323 | 36.47 | 1:14.38 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
18 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | 301 | 36.16 | 1:16.11 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Caroline Schøn | 2001 | 301 | 36.18 | 1:16.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Louise Hvarre | 2001 | 299 | 36.76 | 1:16.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 298 | 37.68 | 1:16.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 295 | 36.31 | 1:16.62 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Madison Guldborg | 2001 | 286 | 37.86 | 1:17.45 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 284 | 37.28 | 1:17.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Esther Flø | 2001 | 283 | 37.13 | 1:17.69 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alberte Daugaard Asmussen | 2001 | 266 | 38.10 | 1:19.28 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
27 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | 266 | 37.33 | 1:19.35 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
28 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 262 | 37.58 | 1:19.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Linnea Paludan | 2001 | 253 | 39.13 | 1:20.65 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
30 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | 241 | 38.79 | 1:22.02 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 314 | 36.28 | 1:15.08 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 291 | 37.19 | 1:16.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Carla Leone | 2002 | 272 | 37.98 | 1:18.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 271 | 37.88 | 1:18.87 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sidsel Nielsen | 2002 | 268 | 37.14 | 1:19.07 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Marie Christensen | 2002 | 249 | 38.60 | 1:21.04 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 234 | 41.26 | 1:22.75 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Nadia Brinkmann | 2002 | 218 | 42.72 | 1:24.72 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Kristina L. Jensen | 2002 | 214 | 39.31 | 1:25.23 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 202 | 40.31 | 1:26.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karoline Sørensen | 2002 | 199 | 41.11 | 1:27.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 199 | 42.31 | 1:27.39 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne S. Christensen | 2002 | 197 | 42.82 | 1:27.63 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 162 | 43.59 | 1:33.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Væver | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 december 2012 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 08:04 |