Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 09 december 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 december 2012 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.97 | 1:10.83 | 1:53.77 | 2:29.09 | |||
2 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.35 | 1:11.56 | 1:55.47 | 2:29.88 | |||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 32.68 | 1:12.05 | 1:57.81 | 2:33.90 | |||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 33.10 | 1:12.36 | 1:59.39 | 2:35.60 | |||
5 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 33.76 | 1:15.89 | 2:03.87 | 2:38.26 | |||
6 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 34.10 | 1:14.75 | 2:01.88 | 2:38.34 | |||
7 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 36.56 | 1:17.70 | 2:04.63 | 2:40.35 | |||
8 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 34.34 | 1:16.07 | 2:06.95 | 2:41.00 | |||
9 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.94 | 1:18.52 | 2:04.79 | 2:42.09 | |||
10 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.39 | 1:16.75 | 2:02.93 | 2:42.18 | |||
11 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 36.06 | 1:15.07 | 2:04.61 | 2:42.62 | |||
12 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.19 | 1:16.52 | 2:05.82 | 2:43.41 | |||
13 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 36.72 | 1:17.07 | 2:07.30 | 2:43.68 | |||
14 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 35.76 | 1:20.30 | 2:05.38 | 2:44.07 | |||
15 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 34.12 | 1:14.52 | 2:04.78 | 2:44.13 | |||
16 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 35.58 | 1:19.11 | 2:05.08 | 2:44.40 | |||
17 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 36.59 | 1:18.19 | 2:06.45 | 2:44.59 | |||
18 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.40 | 1:19.23 | 2:06.84 | 2:45.60 | |||
19 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.96 | 1:19.47 | 2:05.78 | 2:45.66 | |||
20 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 36.38 | 1:20.45 | 2:08.30 | 2:46.31 | |||
21 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.59 | 1:18.65 | 2:08.18 | 2:47.40 | |||
22 | Stine Madsen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 36.03 | 1:19.10 | 2:09.17 | 2:47.62 | |||
23 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 38.02 | 1:19.38 | 2:10.37 | 2:49.34 | |||
24 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.37 | 1:21.17 | 2:12.14 | 2:49.42 | |||
25 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 37.88 | 1:19.98 | 2:11.18 | 2:49.68 | |||
26 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 40.84 | 1:26.49 | 2:12.76 | 2:49.76 | |||
27 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.92 | 1:16.61 | 2:10.58 | 2:51.73 | |||
28 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 41.65 | 1:24.28 | 2:13.25 | 2:51.83 | |||
29 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.07 | 1:25.58 | 2:13.01 | 2:52.96 | |||
30 | Karoline Lehmann | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 39.56 | 1:25.37 | 2:12.49 | 2:53.28 | |||
31 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.97 | 1:25.63 | 2:11.86 | 2:53.29 | |||
32 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 37.50 | 1:23.89 | 2:19.56 | 2:59.44 | |||
- | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | DSQ | ej synkr. ben i brys | |||||
- | Simone H. Lauridsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 35.00 | 1:15.13 | 1:59.55 | 2:36.40 | |||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 35.23 | 1:17.29 | 2:02.88 | 2:39.60 | |||
3 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 35.13 | 1:16.27 | 2:05.57 | 2:40.22 | |||
4 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 34.29 | 1:13.71 | 2:01.96 | 2:40.48 | |||
5 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.67 | 1:16.51 | 2:05.12 | 2:42.92 | |||
6 | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.63 | 1:18.13 | 2:07.75 | 2:45.16 | |||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 37.36 | 1:19.34 | 2:09.18 | 2:45.43 | |||
8 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 36.53 | 1:18.73 | 2:08.75 | 2:46.07 | |||
9 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.06 | 1:22.12 | 2:08.55 | 2:46.10 | |||
10 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 38.74 | 1:21.11 | 2:09.43 | 2:48.01 | |||
11 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.31 | 1:18.45 | 2:09.21 | 2:48.87 | |||
12 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.61 | 1:20.97 | 2:10.07 | 2:49.69 | |||
13 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 37.77 | 1:20.52 | 2:10.43 | 2:49.70 | |||
14 | Camilla Strandqvist | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 38.96 | 1:20.24 | 2:09.23 | 2:50.18 | |||
15 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.66 | 1:21.17 | 2:11.10 | 2:50.40 | |||
16 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 38.10 | 1:21.73 | 2:15.19 | 2:54.04 | |||
17 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.58 | 1:23.40 | 2:16.65 | 2:54.89 | |||
18 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 39.20 | 1:22.93 | 2:14.54 | 2:55.61 | |||
19 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 40.46 | 1:25.72 | 2:15.02 | 2:55.64 | |||
20 | Christina Christensen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.79 | 1:24.70 | 2:15.15 | 2:55.66 | |||
21 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.48 | 1:23.45 | 2:14.78 | 2:55.93 | |||
22 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 36.57 | 1:23.18 | 2:15.88 | 2:56.33 | |||
23 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 39.51 | 1:22.70 | 2:15.85 | 2:56.81 | |||
23 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.20 | 1:28.16 | 2:16.74 | 2:56.81 | |||
25 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.71 | 1:20.57 | 2:16.13 | 2:57.81 | |||
26 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 39.99 | 1:24.64 | 2:19.80 | 2:58.02 | |||
27 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.88 | 1:28.81 | 2:17.49 | 2:58.66 | |||
28 | Hannah Holmgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.75 | 1:26.06 | 2:19.55 | 2:58.76 | |||
29 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.88 | 1:26.86 | 2:21.98 | 2:58.98 | |||
30 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.73 | 1:27.29 | 2:23.31 | 3:02.28 | |||
31 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 42.11 | 1:28.59 | 2:24.21 | 3:03.89 | |||
32 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.77 | 1:29.71 | 2:22.99 | 3:03.92 | |||
33 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 42.62 | 1:32.67 | 2:26.10 | 3:07.18 | |||
34 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 40.34 | 1:28.60 | 2:25.82 | 3:07.84 | |||
35 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.45 | 1:33.19 | 2:32.20 | 3:16.58 | |||
- | Sidse Borch Mogensen | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 09 december 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |