Results for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2012 alkukilpailut ES1 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 marraskuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:44 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
24 marraskuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topi Suomalainen |
1998 |
|
441 |
32.43 |
1:09.23 |
1:50.99 |
|
2:24.63 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sampo Jokinen |
1998 |
|
418 |
32.79 |
1:11.23 |
1:51.71 |
|
2:27.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Konsta Nenonen |
1998 |
|
409 |
32.18 |
1:10.77 |
1:52.54 |
|
2:28.27 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Ruohonen |
1998 |
|
384 |
33.21 |
1:12.22 |
1:55.63 |
|
2:31.50 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tristan Forslund |
1998 |
|
342 |
33.18 |
1:15.99 |
2:00.02 |
|
2:37.46 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Santeri Huhtala |
1998 |
|
309 |
33.92 |
1:15.22 |
2:05.81 |
|
2:42.89 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
301 |
35.51 |
1:19.80 |
2:08.92 |
|
2:44.19 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frans Antila |
1998 |
|
250 |
38.57 |
1:24.08 |
2:18.06 |
|
2:54.80 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Axel Gotthardt |
1998 |
|
234 |
39.25 |
1:23.30 |
2:17.31 |
|
2:58.66 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ulduz Mir Isapur |
1998 |
|
210 |
43.16 |
1:31.42 |
2:25.78 |
|
3:05.20 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aarne Santamäki |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roberto Honni |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sasa Seppälä |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer Fredrikson |
1997 |
|
552 |
28.39 |
1:01.47 |
1:41.80 |
|
2:14.16 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
520 |
29.54 |
1:04.39 |
1:43.95 |
|
2:16.93 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juhana Autti |
1997 |
|
472 |
30.50 |
1:07.34 |
1:49.20 |
|
2:21.37 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaro Salo |
1997 |
|
418 |
31.16 |
1:09.38 |
1:52.95 |
|
2:27.19 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kevin Kroon |
1997 |
|
393 |
31.38 |
1:10.59 |
1:55.40 |
|
2:30.28 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Mitrunen |
1997 |
|
378 |
32.88 |
1:12.29 |
1:55.36 |
|
2:32.18 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Toni Saharinen |
1997 |
|
372 |
32.92 |
1:10.76 |
1:58.59 |
|
2:33.02 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oskari Pohjoisaho |
1997 |
|
335 |
33.09 |
1:15.43 |
2:01.90 |
|
2:38.46 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nathan James |
1997 |
|
326 |
35.27 |
1:17.12 |
2:04.37 |
|
2:39.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikko Sopanen |
1997 |
|
324 |
33.24 |
1:15.05 |
2:03.04 |
|
2:40.23 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Joel af Hällström |
1997 |
|
293 |
37.21 |
1:21.57 |
2:08.01 |
|
2:45.75 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Matti Mattsson, PUS, 2:06,21 2009 |
P15 LRIKM-ennätys Tuomas Pokkinen, Cetus, 2:09,24 2010 |
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vladislav Vorobiev |
1996 |
|
507 |
29.97 |
1:06.65 |
1:47.17 |
|
2:18.03 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasper Järvelä |
1996 |
|
482 |
30.39 |
1:06.01 |
1:47.64 |
|
2:20.42 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Paavonen |
1996 |
|
480 |
29.88 |
1:06.56 |
1:49.05 |
|
2:20.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miikka Salminen |
1996 |
|
455 |
31.18 |
1:07.60 |
1:49.57 |
|
2:23.09 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tim Kontturi |
1996 |
|
452 |
31.75 |
1:09.87 |
1:52.44 |
|
2:23.44 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Santeri Pigg |
1996 |
|
440 |
31.92 |
1:08.68 |
1:50.38 |
|
2:24.73 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Tuori |
1996 |
|
327 |
32.68 |
1:14.44 |
2:02.63 |
|
2:39.76 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pauli Haahti |
1996 |
|
276 |
35.72 |
1:20.20 |
2:10.51 |
|
2:49.15 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Martin Karm |
1996 |
|
272 |
34.37 |
1:15.48 |
2:10.29 |
|
2:50.00 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikko Saukkomaa |
1996 |
|
251 |
35.02 |
1:18.89 |
2:13.15 |
|
2:54.58 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jon Koski |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 |
Tulostuspäivämäärä |
25 marraskuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
19:44 |
|