Resultat för Sydkystens Årgangs Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag formiddag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 09 marts 2013 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2013 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emily Brophy | 1999 | 456 | 36.69 | 1:15.12 | 1:55.70 | 2:35.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 366 | 41.12 | 1:23.95 | 2:05.88 | 2:47.76 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 518 | 35.78 | 1:13.43 | 1:51.53 | 2:29.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 411 | 38.54 | 1:19.11 | 2:00.11 | 2:41.32 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicole Bennetsen | 2000 | 406 | 37.91 | 1:18.71 | 2:00.88 | 2:41.99 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cathrine Laura Holten | 2000 | 393 | 38.96 | 1:20.55 | 2:02.49 | 2:43.80 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 393 | 38.71 | 1:20.55 | 2:02.88 | 2:43.81 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 374 | 39.07 | 1:21.24 | 2:04.04 | 2:46.54 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Kristina Louise Molberg | 2000 | 321 | 41.73 | 1:25.27 | 2:10.34 | 2:55.24 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 319 | 40.98 | 1:26.29 | 2:12.56 | 2:55.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Victoria Dahl | 2000 | 298 | 42.92 | 1:28.40 | 2:15.12 | 2:59.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 240 | 44.70 | 1:33.32 | 2:23.97 | 3:12.93 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Silke Mehr | 2000 | 238 | 46.82 | 1:36.47 | 2:26.06 | 3:13.58 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Anna Melchior | 2000 | DSQ | Ej fort. bev. v/75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Rose Jacobsen | 2000 | DSQ | Ej fort. bev. v/100 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 393 | 38.59 | 1:20.93 | 2:03.97 | 2:43.82 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Mathilde Laugesen | 2001 | 336 | 40.88 | 1:25.23 | 2:10.37 | 2:52.64 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 307 | 42.77 | 1:28.70 | 2:14.88 | 2:57.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 301 | 42.01 | 1:28.46 | 2:14.39 | 2:59.02 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 292 | 42.91 | 1:28.44 | 2:15.53 | 3:00.87 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Malou Poulsen | 2001 | 260 | 44.76 | 1:33.50 | 2:21.42 | 3:07.98 | |||
Tårnborg-Vemmelev Svømning | ||||||||||
7 | Camilla Andersen | 2001 | 238 | 46.73 | 1:36.07 | 2:25.69 | 3:13.46 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Anna Adelholm | 2001 | 168 | 50.95 | 1:45.79 | 2:41.64 | 3:37.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Elkjær | 2001 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Madeleine Thornsen | 2001 | DSQ | Svøm på mave v/150 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev Svømning | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 432 | 37.86 | 1:17.96 | 1:58.99 | 2:38.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 330 | 40.60 | 1:24.47 | 2:09.25 | 2:53.52 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 279 | 43.24 | 1:30.66 | 2:17.55 | 3:03.55 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Sofia Levisen | 2002 | 222 | 47.78 | 1:38.21 | 2:28.96 | 3:18.06 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 186 | 50.75 | 1:44.39 | 2:38.23 | 3:30.09 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 167 | 51.15 | 1:48.78 | 2:44.99 | 3:37.88 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 166 | 52.00 | 1:46.40 | 2:43.07 | 3:38.31 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Bille Engell | 2002 | 154 | 53.53 | 1:49.75 | 2:47.26 | 3:43.68 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ida Young Iversen | 2002 | 134 | 57.63 | 1:56.98 | 2:56.54 | 3:54.07 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Ellen Kjærgaard | 2002 | DSQ | Ej fort. bev. v/50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Victoria Sølberg | 2004 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Kate Ladefoged | 1998 | 38.51 | 1:19.47 | 2:01.63 | 2:43.28 | EXTRA | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 | Udskriftsdato | 09 marts 2013 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:26 |