Resultat för Brøndby Swim Cup 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup 2012 | Udskriftsdato | 11 november 2012 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | VEST-Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 november 2012 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Bjanca Jarbsjö | 2003 | DNF | |||||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 328 | 37.13 | 1:18.41 | 2:00.09 | 2:41.13 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
2 | Freja Schmidt | 2001 | 298 | 37.42 | 1:20.99 | 2:04.97 | 2:46.52 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Alberte Mammen | 2001 | 277 | 39.63 | 1:23.60 | 2:07.55 | 2:50.59 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 273 | 40.00 | 1:24.96 | 2:09.40 | 2:51.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Line Strandby | 2001 | 272 | 38.88 | 1:23.75 | 2:09.01 | 2:51.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Mia Søgaard | 2001 | 271 | 40.66 | 1:26.41 | 2:10.17 | 2:51.72 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Julie Brandt | 2001 | 270 | 38.94 | 1:22.90 | 2:09.20 | 2:52.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Signe Salto Deleuran | 2001 | 266 | 39.39 | 1:23.18 | 2:08.39 | 2:52.77 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 228 | 41.14 | 1:28.39 | 2:17.91 | 3:01.87 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Abby Kristine Waterval | 2002 | 206 | 42.15 | 1:31.34 | 2:20.88 | 3:08.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Johanne B. Hansen | 2002 | 205 | 42.81 | 1:30.88 | 2:21.06 | 3:08.63 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Emilie Fischer | 2001 | 193 | 42.50 | 1:31.70 | 2:23.43 | 3:12.23 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 188 | 42.44 | 1:33.71 | 2:24.66 | 3:13.94 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Ida Holm Hansen | 2002 | 187 | 43.68 | 1:34.32 | 2:25.28 | 3:14.27 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 187 | 41.89 | 1:33.97 | 2:27.28 | 3:14.46 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Alma Sandberg | 2002 | 164 | 45.33 | 1:39.19 | 2:34.57 | 3:23.09 | |||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
17 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 163 | 45.03 | 1:36.84 | 2:31.45 | 3:23.37 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Emilie Nyegaard | 2001 | 162 | 44.78 | 1:37.47 | 2:31.37 | 3:23.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Klara Flodmark | 2001 | 159 | 45.49 | 1:36.40 | 2:29.37 | 3:25.22 | |||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
20 | Nora Chiatly | 2002 | 147 | 55.18 | 1:50.10 | 2:44.48 | 3:30.70 | |||
Svømmelæreren | ||||||||||
21 | Rosa Hansen Larsen | 2002 | 130 | 47.15 | 1:44.06 | 2:43.35 | 3:39.26 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sille Mundt | 2002 | 119 | 50.38 | 1:48.36 | 2:50.08 | 3:46.21 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Matihilde Blokbo | 2002 | 117 | 48.94 | 1:47.69 | 2:46.48 | 3:47.42 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Asta Riis | 2001 | 115 | 50.75 | 1:50.43 | 2:53.98 | 3:48.34 | |||
Svømmelæreren | ||||||||||
- | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | DNF | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 558 | 32.37 | 1:07.25 | 1:42.36 | 2:15.07 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | 540 | 32.41 | 1:07.51 | 1:43.23 | 2:16.55 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Nanna Sonne | 1999 | 472 | 34.02 | 1:09.76 | 1:45.81 | 2:22.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 415 | 35.82 | 1:14.49 | 1:52.14 | 2:29.09 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 414 | 35.52 | 1:14.05 | 1:52.31 | 2:29.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Nicoline Clement | 1999 | 386 | 33.92 | 1:12.47 | 1:52.84 | 2:32.69 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 365 | 36.86 | 1:17.37 | 1:57.58 | 2:35.50 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Helena Berg Wenk | 2000 | 361 | 36.16 | 1:16.13 | 1:56.43 | 2:36.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 347 | 36.63 | 1:17.32 | 1:58.84 | 2:38.26 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Frederikke Jensen | 2000 | 338 | 36.73 | 1:18.41 | 2:00.49 | 2:39.58 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Emma Walsh | 1999 | 306 | 38.68 | 1:19.10 | 2:02.66 | 2:45.06 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 288 | 38.57 | 1:22.42 | 2:06.95 | 2:48.27 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 284 | 38.91 | 1:21.83 | 2:06.19 | 2:49.10 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 277 | 39.55 | 1:23.66 | 2:08.84 | 2:50.58 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Emma Walbjørn | 2000 | 271 | 39.38 | 1:23.74 | 2:08.96 | 2:51.81 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 257 | 38.20 | 1:23.06 | 2:09.43 | 2:54.80 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Cathrine Lauritsen | 1999 | 254 | 39.83 | 1:24.57 | 2:10.78 | 2:55.59 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 247 | 41.11 | 1:25.60 | 2:12.49 | 2:57.14 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Jensen | 2000 | 243 | 38.89 | 1:24.23 | 2:11.21 | 2:58.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 234 | 41.89 | 1:28.59 | 2:15.92 | 3:00.47 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Palmquist | 2000 | 221 | 41.37 | 2:17.88 | 3:03.83 | 3:03.83 | |||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
22 | Frederikke Amund Nielsen | 1999 | 218 | 41.46 | 1:28.80 | 2:18.08 | 3:04.75 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Victoria Kappel | 2000 | 185 | 45.62 | 1:36.39 | 2:28.94 | 3:14.99 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Malene Tilsted Knudsen | 2000 | 185 | 42.10 | 1:32.52 | 3:15.03 | 3:15.03 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Matilda Costello | 2000 | 182 | 45.44 | 3:16.28 | 3:16.28 | ||||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
26 | Josefine Sørensen | 2000 | 166 | 45.04 | 1:37.48 | 2:31.29 | 3:22.45 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Sara Solevad | 2000 | 163 | 47.42 | 1:40.82 | 2:34.66 | 3:23.44 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amelia Helleman | 2000 | 147 | 45.03 | 1:38.46 | 2:34.91 | 3:30.81 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Wilma Carlsson | 2000 | 143 | 48.86 | 1:45.55 | 2:42.27 | 3:32.66 | |||
Föreningen Sim Team Engelholm | ||||||||||
30 | Tine Østergaard | 2000 | 136 | 45.43 | 1:42.07 | 2:42.27 | 3:36.27 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Strandby | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 538 | 32.07 | 1:06.95 | 1:42.54 | 2:16.65 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | 397 | 35.29 | 1:15.05 | 1:54.18 | 2:31.30 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Mathiasen | 1998 | 382 | 35.41 | 1:14.23 | 1:54.17 | 2:33.27 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Cecilie T Linden | 1997 | 378 | 34.71 | 1:13.74 | 1:53.92 | 2:33.82 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Sabrina Techt | 1997 | 234 | 41.10 | 1:28.50 | 2:16.59 | 3:00.51 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rikke Heinemann | 1997 | 221 | 39.47 | 1:24.51 | 2:14.98 | 3:03.88 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 11 november 2012 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:25 |