Results for Mastersmestaruuskilpailut 2012
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Mastersmestaruuskilpailut 2012 | Tulostuspäivämäärä | 27 lokakuu 2012 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 17:34 | |||
Järjestäjä | AUi ja ÅSK | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 lokakuu 2012 |
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Lauri Malk | 1937 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 36.04 | 1:16.26 | |||||
2 | Pekka Sortila | 1935 | Hämeenlinnan Uimaseura | 43.99 | 1:30.35 | |||||
3 | Pentti Keränen | 1935 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 49.87 | 1:43.75 | |||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Herkko Pesonen | 1941 | Helsingin Uimarit | 37.86 | 1:21.95 | |||||
2 | Asko Saarinen | 1942 | Vetehiset | 40.95 | 1:25.05 | |||||
3 | Juha Koski | 1942 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 40.91 | 1:27.66 | |||||
4 | Olavi Wuorivirta | 1941 | Hämeenlinnan Mastersuimarit | 52.84 | 1:46.81 | |||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Heikki Asell | 1947 | S.C.Pingviinit | 36.98 | 1:20.31 | |||||
2 | Juha Parviainen | 1945 | Swimming Jyväskylä | 39.69 | 1:22.80 | |||||
3 | Risto Raitio | 1947 | Poseidon | 39.68 | 1:26.35 | |||||
4 | Matti Väätänen | 1947 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 42.22 | 1:34.33 | |||||
5 | Seppo Suojanen | 1945 | Uintiklubi Nereus | 46.99 | 1:40.42 | |||||
6 | Karl-Erik Malmberg | 1945 | Helsingin Uimarit | 47.79 | 1:41.26 | |||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Markku Makkonen | 1948 | Savonlinnan Uimaseura | 34.55 | 1:13.11 | |||||
2 | Heikki Pykäläinen | 1952 | Swimming Jyväskylä | 35.27 | 1:14.04 | |||||
3 | Tauno Vuoristo | 1949 | Turun Uimarit | 38.63 | 1:16.84 | |||||
4 | Sakari Vento | 1951 | Lappeenrannan Uimarit | 38.35 | 1:18.59 | |||||
5 | Heikki Räsänen | 1951 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.48 | 1:22.93 | |||||
6 | Kari Suominen | 1948 | Turun Uimarit | 40.45 | 1:24.49 | |||||
7 | Pekka Purhonen | 1951 | Hämeenlinnan Mastersuimarit | 44.61 | 1:35.00 | |||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Seppo Hytönen | 1956 | Swimming Jyväskylä | 36.44 | 1:12.80 | |||||
2 | Hannu Tiili | 1957 | Kotkan Uimaseura | 34.51 | 1:14.48 | |||||
3 | Timo Teponoja | 1955 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 36.21 | 1:15.52 | |||||
4 | Juha Holma | 1957 | Tuusulan Uimaseura | 40.44 | 1:26.56 | |||||
5 | Markku Nousiainen | 1954 | Keravan Uimarit | 54.45 | 1:55.74 | |||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 31.01 | 1:04.17 | |||||
2 | Juha Iivonen | 1959 | Lappeenrannan Uimarit | 30.70 | 1:04.45 | |||||
3 | Pasi Rönni | 1960 | Uintiklubi Nereus | 31.69 | 1:05.94 | |||||
4 | Lasse Heino | 1959 | Rauman Uimaseura | 41.60 | 1:28.62 | |||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Janne Virtanen | 1964 | Lahden Kaleva | 29.34 | 59.94 | |||||
2 | Veijo Tolonen | 1967 | Tuusulan Uimaseura | 30.89 | 1:03.06 | |||||
3 | Kim Ohtonen | 1966 | Tuusulan Uimaseura | 30.46 | 1:03.79 | |||||
4 | Igor Vazhenin | 1964 | Poseidon, Moscow | 31.39 | 1:04.10 | |||||
5 | Mika Meller | 1967 | Tuusulan Uimaseura | 30.72 | 1:04.35 | |||||
6 | Tapio Rinne | 1963 | Kouvolan Uimarit | 31.71 | 1:05.52 | |||||
7 | Sergey Frolov | 1964 | Neva Stars | 31.69 | 1:06.31 | |||||
8 | Mauri Kanto | 1963 | Kauhajoen Karhu | 32.04 | 1:07.30 | |||||
9 | Riku Muttilainen | 1965 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 33.01 | 1:08.77 | |||||
10 | Vladimir Smashenko | 1965 | Neva Stars | 32.14 | 1:08.79 | |||||
11 | Marko Lysmä | 1965 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 33.11 | 1:08.80 | |||||
12 | Gennady Sizikov | 1963 | Neva Stars | 33.04 | 1:09.77 | |||||
13 | Ismo Voutilainen | 1965 | Riihimäen Uimaseura | 33.64 | 1:10.95 | |||||
14 | Jukka Hämäläinen | 1966 | Keravan Uimarit | 35.06 | 1:13.22 | |||||
15 | Juha Räisänen | 1964 | Tuusulan Uimaseura | 34.22 | 1:14.45 | |||||
16 | Timo Kaltio | 1965 | S.C.Pingviinit | 36.28 | 1:17.45 | |||||
17 | Marko Jokinen | 1967 | SUH | 37.90 | 1:17.63 | |||||
18 | Ari Outinen | 1964 | Helsingin Uimarit | 37.83 | 1:25.05 | |||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kimmo Käkelä | 1971 | Tuusulan Uimaseura | 28.83 | 1:00.36 | |||||
2 | Ari Komulainen | 1972 | Kuhmon Kiva Uintiseura | 29.01 | 1:01.61 | |||||
3 | Lasse Lahtinen | 1971 | Poseidon | 29.98 | 1:03.34 | |||||
4 | Tapio Mäkitalo | 1970 | Raision Urheilijat | 31.55 | 1:04.81 | |||||
5 | Tuomas Hirvo | 1972 | Tuusulan Uimaseura | 31.73 | 1:07.42 | |||||
6 | Niko Valdolin | 1971 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.67 | 1:08.28 | |||||
7 | Jussi Luokkakallio | 1971 | Octopus Lohja | 32.26 | 1:08.99 | |||||
8 | Sami Kähkönen | 1969 | Hydra Platypus | 34.01 | 1:09.04 | |||||
9 | Christer Burman | 1968 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.74 | 1:09.34 | |||||
10 | Jorma Puustinen | 1969 | Kuopion Uimaseura | 33.72 | 1:10.10 | |||||
11 | Petri Jokinen | 1969 | Vantaan Uimarit | 33.78 | 1:10.56 | |||||
12 | Juhana Lounela | 1969 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.56 | 1:11.57 | |||||
13 | Paul Alm | 1969 | Octopus Lohja | 33.92 | 1:12.01 | |||||
14 | Raine Koivumäki | 1970 | S.C.Pingviinit | 36.19 | 1:12.16 | |||||
15 | Juha Mäkelä | 1969 | Octopus Lohja | 35.51 | 1:14.27 | |||||
16 | Kari Härkönen | 1970 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 33.22 | 1:14.43 | |||||
17 | Ari Korhonen | 1972 | Raision Urheilijat | 36.58 | 1:15.47 | |||||
18 | Jari Jukarainen | 1968 | Kotkan Vesi-Veikot | 38.17 | 1:21.00 | |||||
19 | Ari Savulahti | 1972 | Riihimäen Uimaseura | 38.33 | 1:21.59 | |||||
20 | Matti Voitto Saraneva | 1970 | Riihimäen Uimaseura | 38.36 | 1:21.92 | |||||
21 | Tero Niemelä | 1969 | Keravan Uimarit | 40.91 | 1:27.04 | |||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ville Lindfors | 1976 | Vantaan Uimarit | 29.44 | 59.90 | |||||
2 | Valtteri Rahkonen | 1975 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 29.43 | 1:00.09 | |||||
3 | Petteri Kärkäs | 1977 | Lahden Kaleva | 29.76 | 1:03.54 | |||||
4 | Teemu Turunen | 1976 | Pieksän Kuutit | 30.76 | 1:05.45 | |||||
5 | Ossi Ilveskoski | 1976 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 31.60 | 1:05.66 | |||||
6 | Mikko Merihaara | 1976 | Oulun Uinti 1906 | 33.48 | 1:10.07 | |||||
7 | Jaakko Lyytinen | 1976 | Helsingin Uimarit | 34.13 | 1:10.37 | |||||
8 | Sami Aterma | 1976 | Helsingin Uimarit | 34.19 | 1:10.44 | |||||
9 | Yannick Debaupte | 1973 | Uinti Espoo - Esbo Sim | 34.23 | 1:12.18 | |||||
10 | Tommi Halima | 1973 | S.C.Pingviinit | 36.17 | 1:16.30 | |||||
11 | Teemu Rintala | 1974 | Swimming Jyväskylä | 36.87 | 1:16.39 | |||||
12 | Jani Virolainen | 1973 | Tampereen Työväen Uimarit | 39.96 | 1:19.55 | |||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jouni Leimukoski | 1979 | Octopus Lohja | 29.69 | 1:00.27 | |||||
2 | Frans Veck | 1979 | Lahden Kaleva | 28.38 | 1:00.29 | |||||
3 | Lari Rönkä | 1979 | Kotkan Uimaseura | 29.24 | 1:00.81 | |||||
4 | Mikko Arponen | 1980 | Uintiklubi Nereus | 29.12 | 1:01.77 | |||||
5 | Timo Paakkanen | 1978 | Kotkan Vesi-Veikot | 29.19 | 1:02.34 | |||||
6 | Kai Poutanen | 1980 | Lahden Kaleva | 30.25 | 1:04.70 | |||||
7 | Antti Järvelin | 1978 | Helsingfors Simsällskap | 33.78 | 1:12.09 | |||||
8 | Jukka Shemeikka | 1979 | Swimming Club Rovaniemi | 33.35 | 1:12.53 | |||||
Laji 20, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Matti Hienonen | 1985 | Uintiklubi Nereus | 28.56 | 59.45 | |||||
2 | Kristian Kemppi | 1984 | Helsingfors Simsällskap | 28.88 | 1:00.58 | |||||
3 | Jarno Stenroos | 1985 | Uintiklubi Nereus | 30.59 | 1:03.93 | |||||
4 | Jaakko Peltola | 1985 | Kotkan Vesi-Veikot | 30.33 | 1:04.04 | |||||
5 | Tuomas Korvenkangas | 1984 | Uintiklubi Nereus | 30.79 | 1:05.57 | |||||
6 | Jussi-Pekka Turunen | 1984 | Joensuun Uimaseura | 31.57 | 1:05.74 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 27 lokakuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 17:34 |