2018-12-18   20:28:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaber kortbane (DM-K/DJM-K)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag formiddag

Resultat Løb 6 (Indledende) Junior - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) Junior - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  30 november 2012   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  07:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2012         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub    54.65  1:53.92  2:53.97    3:56.42  Deltager ikke i finalen 
Laust Moesgaard  1996  Herning Svømmeklub    56.82  1:57.06  2:58.11    3:59.05   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    55.77  1:55.96  2:57.65    3:59.08   
Thomas Knudsen  1996  Holstebro Svømme Club    57.39  1:57.62  2:59.66    4:02.04   
Jens Saugmann  1996  Svømmeklubben Syd    57.70  2:00.40  3:02.24    4:04.57  Deltager ikke i finalen 
Andreas Mårtensson  1997  JGI Svømning    57.98  2:00.10  3:03.03    4:06.09   
Christian Røssel  1995  Herlev Svømning    58.15  2:00.48  3:03.56    4:07.25   
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling    58.89  2:03.02  3:06.64    4:07.31   
Jonas Himmelstrup  1995  Allerød Svømmeklub    59.08  2:02.23  3:05.69    4:08.12   
10  Martin Nielsen  1996  Nakskov Svømme Klub    58.42  2:01.11  3:04.13    4:08.13  Deltager ikke i finalen 
11  Kasper Sveistrup Holck  1996  Allerød Svømmeklub    58.29  2:00.70  3:04.18    4:08.15   
12  Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svømmeafdeling    58.84  2:03.09  3:06.75    4:08.33   
13  Jonathan Müller  1997  Svømmeklubben Syd    1:00.02  2:03.61  3:06.50    4:08.51  Deltager ikke i finalen 
14  Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    58.48  2:01.73  3:05.71    4:09.50   
15  Magnus Sloth Poulsen  1995  Albertslund IF    59.17  2:03.78  3:06.51    4:09.60   
16  Kasper Vitten  1995  Hovedstadens Svømmeklub    58.55  2:01.49  3:06.16    4:10.99   
17  Andreas Sandbirk  1995  Vordingborg Svømmeklub    58.47  2:01.74  3:06.59    4:11.74   
18  Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening    1:01.60  2:03.99  3:07.82    4:12.32   
19  Mathias Niemann Tygesen  1995  Haderslev Svømme Klub    59.54  2:03.09  3:07.87    4:12.33   
20  Peter Huse Gaarde-Hansen  1996  Allerød Svømmeklub    1:01.19  2:04.89  3:08.60    4:12.68   
21  Bo Volf Brøchner  1996  Agfs Svømmeafdeling    58.16  2:01.00  3:05.78    4:13.02   
22  Rasmus Mohr Nielsen  1996  Svømmeklubben Sønderborg    1:00.20  2:03.14  3:07.73    4:13.47   
23  Hannibal Steenfos  1996  Hovedstadens Svømmeklub    59.30  2:04.01  3:09.50    4:13.49   
24  Casper G. Kristensen  1995  Viborg Svømme Klub    59.49  2:03.93  3:09.09    4:13.74   
25  Mikkel Rathschau Sørensen  1996  Esbjerg Svømmeklub    59.46  2:03.92  3:09.50    4:13.85   
26  Thomas Birkkjær  1996  Aalborg Svømmeklub    1:00.42  2:04.76  3:09.28    4:13.89   
27  Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    59.31  2:03.44  3:08.38    4:14.10   
28  Stefan Blidarevic  1996  Hillerød Svømmeklub    1:00.24  2:05.38  3:10.77    4:14.30   
29  Victor Drevskich  1996  Svømmeklubben MK 31    58.80  2:03.55  3:09.87    4:15.02   
30  Benjamin S. Tollundgaard  1996  Swim Team Tåstrup    1:00.73  2:05.28  3:10.58    4:15.04   
31  Magnus Andersen  1995  Roskilde Svømning    57.37  2:02.26  3:08.64    4:15.30   
32  Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    59.78  2:03.44  3:08.70    4:15.53   
33  Peter Birk  1996  Thisted Svømmeklub    1:00.24  2:05.43  3:10.67    4:15.79   
34  Bjørn H. Bremholm Hansen  1996  Herlev Svømning    1:00.55  2:05.63  3:11.20    4:17.11   
35  Jakob Vismann  1995  Hørsholm Svømmeforening    1:01.06  2:06.25  3:11.50    4:17.32   
36  Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:01.59  2:07.45  3:12.45    4:17.37   
37  Nikolai Skelsager  1996  Slangerup Svømmeklub    1:01.67  2:06.74  3:12.58    4:17.59   
38  Ulrik Peter Willén  1995  Søllerød Svømmeklub SNIK    1:00.19  2:04.96  3:10.99    4:19.32   
39  Andreas Borre Heltborg  1996  Allerød Svømmeklub    59.88  2:04.76  3:12.06    4:19.94   
40  Thor Simonsen  1997  Søllerød Svømmeklub SNIK    1:02.83  2:08.62  3:14.76    4:20.28   
41  Oliver Berggren Smidt  1997  Søllerød Svømmeklub SNIK    1:02.13  2:08.53  3:14.72    4:20.91   
42  Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub    1:02.04  2:08.99  3:15.47    4:21.72   
43  Mikkel Jensen  1995  Delta Svøm    1:01.80  2:07.19  3:14.36    4:22.62   
44  Victor Hardenberg Jensen  1997  Tune I.F. Svømmeafdeling    1:02.33  2:08.43  3:15.73    4:22.70   
45  Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:02.42  2:09.62  3:17.50    4:23.22   
46  Johan Emil Westergaard  1995  Gentofte Svømme Klub    1:01.71  2:07.77  3:15.08    4:23.80   
47  Bjørn Hansen  1998  Ringsted Svømme Klub    1:01.15  2:06.97  3:15.63    4:23.87   
48  Jens Frederik Vittrup  1996  Herlev Svømning    1:01.55  2:08.08  3:14.84    4:24.02   
49  Bjørn Wismann  1996  Slagelse Svømmeklub    1:04.07  2:11.22  3:18.88    4:24.34   
50  Anton Ruby Larsen  1996  Svømmeklubben Sønderborg    1:01.50  2:07.19  3:16.09    4:25.27   
51  Sarangan Kannahtas  1996  Holstebro Svømme Club    1:02.36  2:10.17  3:18.83    4:26.31   
52  Jonas Hansen  1996  Herlufsholm Svømmeklub    1:02.83  2:10.87  3:19.35    4:26.90   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub    54.65  1:53.92  2:53.97    3:56.42  Deltager ikke i finalen 
Laust Moesgaard  1996  Herning Svømmeklub    56.82  1:57.06  2:58.11    3:59.05   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    55.77  1:55.96  2:57.65    3:59.08   
Thomas Knudsen  1996  Holstebro Svømme Club    57.39  1:57.62  2:59.66    4:02.04   
Jens Saugmann  1996  Svømmeklubben Syd    57.70  2:00.40  3:02.24    4:04.57  Deltager ikke i finalen 
Andreas Mårtensson  1997  JGI Svømning    57.98  2:00.10  3:03.03    4:06.09   
Christian Røssel  1995  Herlev Svømning    58.15  2:00.48  3:03.56    4:07.25   
Anton Bromer  1995  Agfs Svømmeafdeling    58.89  2:03.02  3:06.64    4:07.31   
Jonas Himmelstrup  1995  Allerød Svømmeklub    59.08  2:02.23  3:05.69    4:08.12   
10  Martin Nielsen  1996  Nakskov Svømme Klub    58.42  2:01.11  3:04.13    4:08.13  Deltager ikke i finalen 
11  Kasper Sveistrup Holck  1996  Allerød Svømmeklub    58.29  2:00.70  3:04.18    4:08.15   
12  Jakob Kornmaaler  1995  Agfs Svømmeafdeling    58.84  2:03.09  3:06.75    4:08.33   
13  Jonathan Müller  1997  Svømmeklubben Syd    1:00.02  2:03.61  3:06.50    4:08.51  Deltager ikke i finalen 
14  Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    58.48  2:01.73  3:05.71    4:09.50   
15  Magnus Sloth Poulsen  1995  Albertslund IF    59.17  2:03.78  3:06.51    4:09.60   
16  Kasper Vitten  1995  Hovedstadens Svømmeklub    58.55  2:01.49  3:06.16    4:10.99   
17  Andreas Sandbirk  1995  Vordingborg Svømmeklub    58.47  2:01.74  3:06.59    4:11.74   
18  Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening    1:01.60  2:03.99  3:07.82    4:12.32   
19  Mathias Niemann Tygesen  1995  Haderslev Svømme Klub    59.54  2:03.09  3:07.87    4:12.33   
20  Peter Huse Gaarde-Hansen  1996  Allerød Svømmeklub    1:01.19  2:04.89  3:08.60    4:12.68   
21  Bo Volf Brøchner  1996  Agfs Svømmeafdeling    58.16  2:01.00  3:05.78    4:13.02   
22  Rasmus Mohr Nielsen  1996  Svømmeklubben Sønderborg    1:00.20  2:03.14  3:07.73    4:13.47   
23  Hannibal Steenfos  1996  Hovedstadens Svømmeklub    59.30  2:04.01  3:09.50    4:13.49   
24  Casper G. Kristensen  1995  Viborg Svømme Klub    59.49  2:03.93  3:09.09    4:13.74   
25  Mikkel Rathschau Sørensen  1996  Esbjerg Svømmeklub    59.46  2:03.92  3:09.50    4:13.85   
26  Thomas Birkkjær  1996  Aalborg Svømmeklub    1:00.42  2:04.76  3:09.28    4:13.89   
27  Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    59.31  2:03.44  3:08.38    4:14.10   
28  Stefan Blidarevic  1996  Hillerød Svømmeklub    1:00.24  2:05.38  3:10.77    4:14.30   
29  Victor Drevskich  1996  Svømmeklubben MK 31    58.80  2:03.55  3:09.87    4:15.02   
30  Benjamin S. Tollundgaard  1996  Swim Team Tåstrup    1:00.73  2:05.28  3:10.58    4:15.04   
31  Magnus Andersen  1995  Roskilde Svømning    57.37  2:02.26  3:08.64    4:15.30   
32  Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    59.78  2:03.44  3:08.70    4:15.53   
33  Peter Birk  1996  Thisted Svømmeklub    1:00.24  2:05.43  3:10.67    4:15.79   
34  Bjørn H. Bremholm Hansen  1996  Herlev Svømning    1:00.55  2:05.63  3:11.20    4:17.11   
35  Jakob Vismann  1995  Hørsholm Svømmeforening    1:01.06  2:06.25  3:11.50    4:17.32   
36  Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:01.59  2:07.45  3:12.45    4:17.37   
37  Nikolai Skelsager  1996  Slangerup Svømmeklub    1:01.67  2:06.74  3:12.58    4:17.59   
38  Ulrik Peter Willén  1995  Søllerød Svømmeklub SNIK    1:00.19  2:04.96  3:10.99    4:19.32   
39  Andreas Borre Heltborg  1996  Allerød Svømmeklub    59.88  2:04.76  3:12.06    4:19.94   
40  Thor Simonsen  1997  Søllerød Svømmeklub SNIK    1:02.83  2:08.62  3:14.76    4:20.28   
41  Oliver Berggren Smidt  1997  Søllerød Svømmeklub SNIK    1:02.13  2:08.53  3:14.72    4:20.91   
42  Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub    1:02.04  2:08.99  3:15.47    4:21.72   
43  Mikkel Jensen  1995  Delta Svøm    1:01.80  2:07.19  3:14.36    4:22.62   
44  Victor Hardenberg Jensen  1997  Tune I.F. Svømmeafdeling    1:02.33  2:08.43  3:15.73    4:22.70   
45  Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:02.42  2:09.62  3:17.50    4:23.22   
46  Johan Emil Westergaard  1995  Gentofte Svømme Klub    1:01.71  2:07.77  3:15.08    4:23.80   
47  Bjørn Hansen  1998  Ringsted Svømme Klub    1:01.15  2:06.97  3:15.63    4:23.87   
48  Jens Frederik Vittrup  1996  Herlev Svømning    1:01.55  2:08.08  3:14.84    4:24.02   
49  Bjørn Wismann  1996  Slagelse Svømmeklub    1:04.07  2:11.22  3:18.88    4:24.34   
50  Anton Ruby Larsen  1996  Svømmeklubben Sønderborg    1:01.50  2:07.19  3:16.09    4:25.27   
51  Sarangan Kannahtas  1996  Holstebro Svømme Club    1:02.36  2:10.17  3:18.83    4:26.31   
52  Jonas Hansen  1996  Herlufsholm Svømmeklub    1:02.83  2:10.87  3:19.35    4:26.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  30 november 2012 
Licens til GI-40 Hermes  Udskriftstidspunkt  07:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark