Tulokset Østdanske Kortbanemesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Indledende) Senior - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion / Sigma & Hillerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.94 2007-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 54.85 2003-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 679 | 28.72 | 58.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | 670 | 28.36 | 58.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Maria Madsen | 1995 | 664 | 28.39 | 58.48 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Maja Nielsen | 1996 | 663 | 28.30 | 58.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emilie Beckmann | 1997 | 638 | 28.49 | 59.24 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | 637 | 28.73 | 59.27 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Amanda Højberg | 1998 | 634 | 28.82 | 59.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristina Thomsen | 1991 | 620 | 28.52 | 59.82 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Line Kjær | 1996 | 612 | 28.88 | 1:00.08 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 604 | 29.90 | 1:00.35 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Maj Howardsen | 1997 | 602 | 29.17 | 1:00.42 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
12 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 600 | 29.29 | 1:00.49 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
13 | Rikke Dehn | 1999 | 596 | 29.15 | 1:00.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katrine Hansen | 1994 | 591 | 29.20 | 1:00.78 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Signe Bro | 1999 | 589 | 29.56 | 1:00.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Marianne Duijm | 1993 | 582 | 29.09 | 1:01.11 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Monique Johansen | 1994 | 579 | 29.52 | 1:01.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Ditte Johansen | 1994 | 578 | 29.98 | 1:01.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Karen Gjerløff | 1998 | 577 | 29.59 | 1:01.26 | |||||
A6 | ||||||||||
20 | Tenna Holm | 1995 | 575 | 29.44 | 1:01.33 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
21 | Stephanie Hansen | 1996 | 572 | 29.65 | 1:01.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Fixdahl | 1997 | 570 | 29.81 | 1:01.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Arta Lea Bakraqi | 1996 | 566 | 29.35 | 1:01.68 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 564 | 29.89 | 1:01.74 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
25 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 562 | 29.62 | 1:01.83 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Sarah Sannung | 1996 | 560 | 29.66 | 1:01.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Josephine Holm | 1999 | 557 | 29.91 | 1:01.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Sofie Sørensen | 1997 | 556 | 29.58 | 1:02.02 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Daniella Bender | 1996 | 554 | 29.36 | 1:02.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Karina Sørensen | 1995 | 552 | 30.26 | 1:02.18 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
31 | Louise Delani | 1984 | 551 | 30.08 | 1:02.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 549 | 30.01 | 1:02.30 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 543 | 29.70 | 1:02.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Sofia Altoft | 1998 | 540 | 29.55 | 1:02.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Amalie Hansen | 1995 | 538 | 30.25 | 1:02.70 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 537 | 29.71 | 1:02.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 536 | 29.69 | 1:02.81 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
38 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 535 | 30.53 | 1:02.85 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
39 | Kathrine Barrett | 1996 | 534 | 30.29 | 1:02.88 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
40 | Chamie Kann | 1999 | 534 | 30.38 | 1:02.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
41 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 533 | 30.05 | 1:02.92 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
42 | Mette Meyer | 1995 | 532 | 30.42 | 1:02.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
43 | Sif Vange | 1997 | 529 | 30.28 | 1:03.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
44 | Karoline Bødker | 1997 | 527 | 30.41 | 1:03.14 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
45 | Lisa Steen Duus | 1997 | 527 | 30.61 | 1:03.17 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
46 | Katarina Vogel | 1997 | 526 | 30.16 | 1:03.20 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
47 | Julia Lisakowski | 1994 | 525 | 30.43 | 1:03.24 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
48 | Emily Gantriis | 1999 | 519 | 30.14 | 1:03.49 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
49 | Ditte Friis | 1999 | 515 | 30.75 | 1:03.63 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
50 | Isabel Mass | 1998 | 515 | 30.74 | 1:03.65 | |||||
A6 | ||||||||||
51 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 513 | 30.78 | 1:03.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
52 | Frederikke Dons | 1998 | 511 | 30.51 | 1:03.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
53 | Sara Mikkelsen | 1997 | 510 | 30.64 | 1:03.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
54 | Nikoline Svensson | 1998 | 505 | 30.54 | 1:04.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
55 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 501 | 30.77 | 1:04.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
56 | Mette Jensen | 1997 | 500 | 30.85 | 1:04.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
57 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 499 | 31.27 | 1:04.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
58 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 499 | 30.98 | 1:04.32 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
59 | Signe Bjerre | 1998 | 498 | 30.65 | 1:04.35 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
60 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | 496 | 30.71 | 1:04.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
61 | Louise Møller Jessen | 1997 | 495 | 30.65 | 1:04.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
62 | Marie Skov Andersen | 1998 | 490 | 30.60 | 1:04.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
63 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 488 | 30.94 | 1:04.78 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
64 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 486 | 30.76 | 1:04.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
65 | Trine Meier | 1995 | 484 | 31.33 | 1:04.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
66 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 471 | 30.84 | 1:05.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
67 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 469 | 31.10 | 1:05.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
68 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 468 | 31.30 | 1:05.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Ida Agerbak Trandum | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.94 2007-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 54.85 2003-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 679 | 28.72 | 58.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | 638 | 28.49 | 59.24 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | 634 | 28.82 | 59.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 604 | 29.90 | 1:00.35 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Maj Howardsen | 1997 | 602 | 29.17 | 1:00.42 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
6 | Rikke Dehn | 1999 | 596 | 29.15 | 1:00.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe Bro | 1999 | 589 | 29.56 | 1:00.87 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Karen Gjerløff | 1998 | 577 | 29.59 | 1:01.26 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Anna Fixdahl | 1997 | 570 | 29.81 | 1:01.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 564 | 29.89 | 1:01.74 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
11 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 562 | 29.62 | 1:01.83 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Josephine Holm | 1999 | 557 | 29.91 | 1:01.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Sofie Sørensen | 1997 | 556 | 29.58 | 1:02.02 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Helena Storr-Hansen | 1997 | 543 | 29.70 | 1:02.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sofia Altoft | 1998 | 540 | 29.55 | 1:02.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 536 | 29.69 | 1:02.81 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 535 | 30.53 | 1:02.85 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
18 | Chamie Kann | 1999 | 534 | 30.38 | 1:02.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Sif Vange | 1997 | 529 | 30.28 | 1:03.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Karoline Bødker | 1997 | 527 | 30.41 | 1:03.14 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lisa Steen Duus | 1997 | 527 | 30.61 | 1:03.17 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
22 | Katarina Vogel | 1997 | 526 | 30.16 | 1:03.20 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
23 | Emily Gantriis | 1999 | 519 | 30.14 | 1:03.49 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
24 | Ditte Friis | 1999 | 515 | 30.75 | 1:03.63 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
25 | Isabel Mass | 1998 | 515 | 30.74 | 1:03.65 | |||||
A6 | ||||||||||
26 | Frederikke Dons | 1998 | 511 | 30.51 | 1:03.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sara Mikkelsen | 1997 | 510 | 30.64 | 1:03.85 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Nikoline Svensson | 1998 | 505 | 30.54 | 1:04.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 501 | 30.77 | 1:04.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mette Jensen | 1997 | 500 | 30.85 | 1:04.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 499 | 31.27 | 1:04.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 499 | 30.98 | 1:04.32 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
33 | Signe Bjerre | 1998 | 498 | 30.65 | 1:04.35 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
34 | Louise Møller Jessen | 1997 | 495 | 30.65 | 1:04.47 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
35 | Marie Skov Andersen | 1998 | 490 | 30.60 | 1:04.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 488 | 30.94 | 1:04.78 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
37 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 486 | 30.76 | 1:04.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
38 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | 469 | 31.10 | 1:05.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
39 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | 468 | 31.30 | 1:05.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2012 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:15 |