Results for Vest Kortbane Mesterskaber
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 14 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Vestdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 21:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2012 |
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 7:10.91 2012-04-01 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Esbjerg Svømmeklub 1 | 0 | Esbjerg Svømmeklub | 7:31.10 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 56.48 | 1:54.18 | 1:54.18 | ||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 55.75 | 1:56.02 | 3:50.20 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 54.28 | 1:52.00 | 5:42.20 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 53.88 | 1:48.90 | 7:31.10 | ||||||
2 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 7:33.16 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 54.97 | 1:51.93 | 1:51.93 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 55.82 | 1:55.60 | 3:47.53 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 53.25 | 1:50.86 | 5:38.39 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 55.01 | 1:54.77 | 7:33.16 | ||||||
3 | Agf Herrer 1 | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 7:51.84 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 55.54 | 1:55.05 | 1:55.05 | ||||||
Sebastian Friis | 1995 | 58.09 | 2:01.62 | 3:56.67 | ||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 56.29 | 1:58.92 | 5:55.59 | ||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 55.32 | 1:56.25 | 7:51.84 | ||||||
4 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 7:52.79 | ||||||
Mads Larsen | 1994 | 57.47 | 1:57.47 | 1:57.47 | ||||||
Magnus Yde | 1996 | 56.67 | 2:00.38 | 3:57.85 | ||||||
Michael Grønlund Larsen | 1993 | 56.41 | 1:56.37 | 5:54.22 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 56.56 | 1:58.57 | 7:52.79 | ||||||
5 | Sto Herrer | 0 | Swim Team Odense | 8:01.34 | ||||||
Mads Knoblauch | 1993 | 56.60 | 1:56.89 | 1:56.89 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 58.69 | 1:59.55 | 3:56.44 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 1:00.47 | 2:07.51 | 6:03.95 | ||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 57.18 | 1:57.39 | 8:01.34 | ||||||
6 | Drenge 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 8:13.58 | ||||||
Casper G. Kristensen | 1995 | 1:00.52 | 2:05.59 | 2:05.59 | ||||||
Lasse Kammer | 1995 | 1:03.14 | 2:06.69 | 4:12.28 | ||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 58.64 | 2:01.75 | 6:14.03 | ||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 57.33 | 1:59.55 | 8:13.58 | ||||||
7 | Sønderborg | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 8:14.26 | ||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 58.68 | 2:00.89 | 2:00.89 | ||||||
Asger Terp | 1996 | 59.77 | 2:03.70 | 4:04.59 | ||||||
Anton Ruby Larsen | 1996 | 58.67 | 2:03.09 | 6:07.68 | ||||||
Emil Jensen | 1994 | 1:01.15 | 2:06.58 | 8:14.26 | ||||||
8 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 8:19.39 | ||||||
Lasse Meineche | 1994 | 2:05.49 | 3:07.19 | 3:07.19 | ||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 1:05.96 | 2:04.30 | 5:11.49 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 1:04.17 | 2:03.77 | 7:15.26 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 1:04.13 | 1:04.13 | 8:19.39 | ||||||
9 | Grindsted Herre | 0 | Svømmeklubben Grindsted | 8:26.16 | ||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 2:03.41 | 2:03.41 | |||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 58.91 | 2:04.65 | 4:08.06 | ||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 1:00.25 | 2:04.49 | 6:12.55 | ||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 1:04.88 | 2:13.61 | 8:26.16 | ||||||
10 | Haderslev Drenge | 0 | Haderslev Svømme Klub | 8:28.69 | ||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 1:03.92 | 2:11.64 | 2:11.64 | ||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 59.53 | 2:04.17 | 4:15.81 | ||||||
Rasmus Koch | 1992 | 58.42 | 2:02.33 | 6:18.14 | ||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 1:03.07 | 2:10.55 | 8:28.69 | ||||||
11 | Rsk Junior | 0 | Ringe Svømme Klub | 8:54.77 | ||||||
Christian Lund | 1996 | 2:11.35 | 3:14.72 | 3:14.72 | ||||||
Mathias Poulsen | 1996 | 1:11.20 | 2:18.44 | 5:33.16 | ||||||
Frederik H Thomsen | 1997 | 1:09.00 | 2:13.70 | 7:46.86 | ||||||
Oliver Broholm | 1999 | 1:07.91 | 1:07.91 | 8:54.77 | ||||||
- | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart 4. svømmer | |||||
Kasper Schultz | 1995 | 57.25 | 1:58.38 | 1:58.38 | ||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 55.82 | 3:54.37 | |||||||
Chris Christensen | 1988 | 5:47.20 | ||||||||
- | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | tyvstart 4. svømmer | |||||
Laust Moesgaard | 1996 | 57.43 | 1:57.22 | 1:57.22 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 59.51 | 3:58.87 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 6:03.32 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 26 oktober 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:36 |