Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 03 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:24.48 | ||||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:30.35 | ||||||
3 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:35.02 | ||||||
4 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:37.01 | ||||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 2:38.53 | ||||||
6 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:38.84 | ||||||
7 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:41.96 | ||||||
8 | David Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:42.53 | ||||||
9 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:46.66 | ||||||
10 | Asger Kragh | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 2:48.01 | ||||||
11 | Mathias Elmholdt | 1999 | Farum Svømmeklub | 2:51.36 | ||||||
12 | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:56.43 | ||||||
13 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:56.45 | ||||||
14 | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 3:04.80 | ||||||
15 | Marcus Kalør | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 3:05.57 | ||||||
- | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | ej fort bev | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:34.74 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:40.06 | ||||||
3 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:41.89 | ||||||
4 | Philip Bruhn | 2000 | JGI Svømning | 2:53.90 | ||||||
5 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:56.41 | ||||||
6 | August Bugge | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 3:00.14 | ||||||
7 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 3:07.98 | ||||||
8 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 3:08.75 | ||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 2:37.82 | ||||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:38.84 | ||||||
3 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:52.67 | ||||||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:57.22 | ||||||
5 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 3:07.79 | ||||||
6 | Laurits Hinge | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:12.29 | ||||||
7 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:12.44 | ||||||
8 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:31.42 | ||||||
- | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej fort. bev | |||||
- | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej fort. bev | |||||
- | Jonas Paulsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | svøm på mave eft. ve | |||||
- | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej fort. bev | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:35 |