Results for Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 03 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:40.01 | ||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:42.84 | ||||||
3 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:58.75 | ||||||
4 | Frida Schledermann | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 3:06.05 | ||||||
5 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 3:09.53 | ||||||
6 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 3:12.19 | ||||||
7 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 3:18.04 | ||||||
8 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 3:20.36 | ||||||
9 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 3:20.82 | ||||||
10 | Aparjita Michaelsen | 2001 | Farum Svømmeklub | 3:25.50 | ||||||
11 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 3:26.37 | ||||||
12 | Ann Sophie Bill | 2001 | Sigma Swim Allerød | 3:27.64 | ||||||
- | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | sv. på mave eft. ven | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:06.41 | ||||||
2 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:13.71 | ||||||
3 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:22.12 | ||||||
4 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:23.05 | ||||||
5 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 3:23.06 | ||||||
6 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:33.02 | ||||||
7 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:37.19 | ||||||
8 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:39.40 | ||||||
9 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:45.57 | ||||||
10 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:47.35 | ||||||
- | Emma Eistrup Crow | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Klara Persson | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej fortsat bev. | |||||
- | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev. | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:20.59 | ||||||
2 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 4:36.51 | ||||||
- | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej fortsat bev. v. v | |||||
- | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | udsv. på mave v. ven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:42 |