Tulokset Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 04 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.83 | ||||||
2 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.83 | ||||||
3 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.60 | ||||||
4 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.85 | ||||||
5 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:25.44 | ||||||
6 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.33 | ||||||
7 | Julie Bojesen | 2001 | JGI Svømning | 1:29.26 | ||||||
8 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:29.40 | ||||||
9 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.48 | ||||||
10 | Beatrice Ricci | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.76 | ||||||
11 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.85 | ||||||
12 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.32 | ||||||
13 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:34.18 | ||||||
14 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:35.44 | ||||||
15 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:36.14 | ||||||
16 | Aparjita Michaelsen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:36.19 | ||||||
17 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:37.46 | ||||||
18 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:39.33 | ||||||
19 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.46 | ||||||
20 | Ann Sophie Bill | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:40.17 | ||||||
21 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.54 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:24.87 | ||||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.83 | ||||||
3 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.03 | ||||||
4 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:29.77 | ||||||
5 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.03 | ||||||
6 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:31.13 | ||||||
7 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:34.39 | ||||||
8 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.08 | ||||||
9 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:37.26 | ||||||
10 | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.98 | ||||||
11 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:40.40 | ||||||
12 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.30 | ||||||
13 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:41.44 | ||||||
14 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:46.04 | ||||||
15 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:47.48 | ||||||
16 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:47.73 | ||||||
17 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:54.49 | ||||||
- | Camilla Husegaard | 2002 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej fort. bev. v/vend | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.04 | ||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:40.36 | ||||||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.61 | ||||||
4 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.97 | ||||||
5 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:44.43 | ||||||
6 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:45.14 | ||||||
7 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.48 | ||||||
8 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:47.43 | ||||||
9 | Amalie Julia Moresco | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:50.43 | ||||||
10 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:50.96 | ||||||
11 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:51.44 | ||||||
12 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:52.85 | ||||||
13 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:54.84 | ||||||
14 | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:56.50 | ||||||
15 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:58.09 | ||||||
- | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | sv på mave eft. vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 04 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:04 |