Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 03 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:02.58 | ||||||
2 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:05.78 | ||||||
3 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 2:11.67 | ||||||
4 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:12.21 | ||||||
5 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:13.05 | ||||||
6 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:13.71 | ||||||
7 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:16.13 | ||||||
8 | Daniel Starup Falck | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:16.79 | ||||||
9 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:18.54 | ||||||
10 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 2:18.57 | ||||||
11 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:20.08 | ||||||
12 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 2:21.59 | ||||||
13 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:21.98 | ||||||
14 | Mads Fredbo | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 2:22.42 | ||||||
15 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:23.11 | ||||||
16 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 2:23.64 | ||||||
17 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:25.80 | ||||||
18 | David Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 2:26.36 | ||||||
19 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:26.89 | ||||||
20 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:27.68 | ||||||
21 | Mathias Elmholdt | 1999 | Farum Svømmeklub | 2:29.12 | ||||||
22 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 2:30.93 | ||||||
23 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 2:30.96 | ||||||
24 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:31.02 | ||||||
25 | Asger Kragh | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 2:34.28 | ||||||
26 | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:34.58 | ||||||
27 | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 2:35.64 | ||||||
28 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:35.65 | ||||||
29 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.45 | ||||||
30 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.65 | ||||||
31 | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | 2:39.39 | ||||||
32 | Sebastian Ravn Carlsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:40.63 | ||||||
33 | Marcus Kalør | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 2:45.40 | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:14.64 | ||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 2:14.84 | ||||||
3 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:16.19 | ||||||
4 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:21.99 | ||||||
5 | Mikkel T. Madsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:31.27 | ||||||
6 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:33.17 | ||||||
7 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.88 | ||||||
8 | Philip Bruhn | 2000 | JGI Svømning | 2:35.18 | ||||||
9 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:35.36 | ||||||
10 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:35.99 | ||||||
11 | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:36.83 | ||||||
12 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.26 | ||||||
13 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:37.70 | ||||||
14 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 2:41.09 | ||||||
15 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:42.96 | ||||||
16 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:44.04 | ||||||
17 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 2:48.53 | ||||||
18 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 2:48.96 | ||||||
- | Frederik J. Neldeberg | 2000 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:22.77 | ||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:34.62 | ||||||
3 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:37.15 | ||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:38.15 | ||||||
5 | Rasmus Gjerløff | 2001 | JGI Svømning | 2:38.17 | ||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:41.03 | ||||||
7 | Christian Ong Hansen | 2001 | Farum Svømmeklub | 2:41.17 | ||||||
8 | Mads Holme Håkonsson | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:42.93 | ||||||
9 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:42.97 | ||||||
10 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:43.45 | ||||||
11 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:48.91 | ||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:49.65 | ||||||
13 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:52.12 | ||||||
14 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:54.60 | ||||||
15 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:54.73 | ||||||
16 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:54.99 | ||||||
17 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:55.22 | ||||||
18 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:56.67 | ||||||
19 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:56.93 | ||||||
20 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:57.11 | ||||||
21 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:57.84 | ||||||
22 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:58.16 | ||||||
23 | Emil Gruhn | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:58.18 | ||||||
24 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.74 | ||||||
25 | Laurits Hinge | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:00.13 | ||||||
26 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:00.76 | ||||||
27 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 3:01.45 | ||||||
28 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 3:02.24 | ||||||
29 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 3:03.89 | ||||||
30 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:04.37 | ||||||
31 | Lasse Jagd-Nygaard | 2001 | Farum Svømmeklub | 3:06.03 | ||||||
32 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 3:08.47 | ||||||
33 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 3:12.20 | ||||||
- | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Simon Hesselholt | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | DNF | ||||||
- | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:55 |