Tulokset Regionsmesterskaber Nordsjælland gr. 2 + 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | RÅM Gr 2 & 3 | Udskriftsdato | 04 november 2012 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 november 2012 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.64 | ||||||
2 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:07.24 | ||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.12 | ||||||
4 | Caroline Fritzböger | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.41 | ||||||
5 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.75 | ||||||
5 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.75 | ||||||
7 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:12.72 | ||||||
8 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.86 | ||||||
9 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.59 | ||||||
10 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.67 | ||||||
11 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.02 | ||||||
12 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.44 | ||||||
13 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.79 | ||||||
14 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.91 | ||||||
15 | Frida Schledermann | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.58 | ||||||
16 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 1:18.91 | ||||||
17 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 1:21.59 | ||||||
18 | Christina Damstrup | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.01 | ||||||
19 | Caroline Nørby | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.06 | ||||||
19 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.06 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:15.73 | ||||||
2 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:16.08 | ||||||
3 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:17.68 | ||||||
4 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.17 | ||||||
5 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.20 | ||||||
6 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.66 | ||||||
7 | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.54 | ||||||
8 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.74 | ||||||
9 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.60 | ||||||
10 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.18 | ||||||
11 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:26.25 | ||||||
12 | Rikke Ross | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.13 | ||||||
13 | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.43 | ||||||
14 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:27.79 | ||||||
15 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.74 | ||||||
16 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.42 | ||||||
17 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.69 | ||||||
18 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.63 | ||||||
19 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.04 | ||||||
20 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.23 | ||||||
21 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:34.61 | ||||||
22 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:40.50 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:21.89 | ||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.17 | ||||||
3 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.52 | ||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.58 | ||||||
5 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.82 | ||||||
6 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.66 | ||||||
7 | Mia Schmidt Mortensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.43 | ||||||
8 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.56 | ||||||
9 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:43.07 | ||||||
10 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:46.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 04 november 2012 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:21 |