Resultater for Sydbank Vestkyst Cup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 2/11-2012
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydbank Vestkyst Cup 2012 |
|
Udskriftsdato |
02 november 2012 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:49 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 november 2012 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 113 år |
Sponsor: Danbor Service A/S |
16 - 113 år: Maria Wraae Rudolph (1982) 4:33.28 2002-03-22 |
14 - 15 år: Kristin Burkard (1995) 4:33.01 2006-10-27 |
12 - 13 år: Katja Möhring (1996) 4:48.91 2008-10-24 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karina Sørensen |
1995 |
|
562 |
1:08.79 |
2:21.16 |
3:33.17 |
|
4:44.73 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tine Christensen |
1996 |
|
470 |
1:13.21 |
2:30.27 |
3:46.52 |
|
5:02.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pernille Krog Poulsen |
1995 |
|
462 |
1:11.44 |
2:27.97 |
3:46.94 |
|
5:03.88 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Sørensen |
1996 |
|
444 |
1:13.74 |
2:33.35 |
3:51.74 |
|
5:08.05 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Hatting |
1996 |
|
433 |
1:12.42 |
2:31.24 |
3:51.89 |
|
5:10.64 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linette Hansen |
1995 |
|
409 |
1:11.75 |
2:31.59 |
3:54.67 |
|
5:16.40 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jeanette Jensen |
1993 |
|
406 |
1:12.11 |
2:30.48 |
3:53.08 |
|
5:17.23 |
|
|
Delta Svøm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mai Rossau Noer |
1997 |
|
404 |
1:16.21 |
2:39.01 |
4:01.36 |
|
5:17.75 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura Koch Sørensen |
1997 |
|
365 |
1:16.31 |
2:39.08 |
4:04.60 |
|
5:28.85 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
358 |
1:18.27 |
2:41.64 |
4:06.46 |
|
5:30.84 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Danbor Service A/S |
16 - 113 år: Maria Wraae Rudolph (1982) 4:33.28 2002-03-22 |
14 - 15 år: Kristin Burkard (1995) 4:33.01 2006-10-27 |
12 - 13 år: Katja Möhring (1996) 4:48.91 2008-10-24 |
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Danbor Service A/S |
16 - 113 år: Maria Wraae Rudolph (1982) 4:33.28 2002-03-22 |
14 - 15 år: Kristin Burkard (1995) 4:33.01 2006-10-27 |
12 - 13 år: Katja Möhring (1996) 4:48.91 2008-10-24 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristine Lønne |
2000 |
|
461 |
1:12.81 |
2:31.10 |
3:49.11 |
|
5:04.13 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Snitgaard |
2000 |
|
403 |
1:14.47 |
2:36.12 |
3:58.72 |
|
5:18.15 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
|
378 |
1:15.69 |
2:38.01 |
4:02.39 |
|
5:25.04 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanne A. Christiansen |
2000 |
|
368 |
1:15.85 |
2:38.87 |
4:03.71 |
|
5:27.94 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie West |
2000 |
|
359 |
1:16.70 |
2:41.27 |
4:06.66 |
|
5:30.60 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
|
338 |
1:16.00 |
2:41.16 |
4:08.61 |
|
5:37.20 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Mathiasen |
2000 |
|
335 |
1:17.54 |
2:43.30 |
4:10.46 |
|
5:38.37 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Line Larsen |
2000 |
|
307 |
1:22.50 |
2:51.55 |
4:19.95 |
|
5:48.42 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Michelle Jatta |
2001 |
|
301 |
1:18.29 |
2:50.57 |
4:21.62 |
|
5:50.52 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olivia Jensen |
2000 |
|
271 |
1:25.36 |
2:59.55 |
4:34.13 |
|
6:02.90 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Sofie Lomholt |
2000 |
|
252 |
1:26.22 |
3:01.54 |
4:37.36 |
|
6:12.01 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Signe Ilskov Pedersen |
2001 |
|
251 |
1:26.00 |
3:01.78 |
4:37.67 |
|
6:12.38 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Carina Bro |
2001 |
|
218 |
1:34.29 |
3:13.02 |
4:53.11 |
|
6:30.24 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maria Kate Bøjstrup |
2000 |
|
215 |
1:28.49 |
3:09.38 |
4:51.06 |
|
6:32.44 |
|
|
Lyseng IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Bliksted |
2001 |
|
192 |
1:33.56 |
3:17.77 |
5:02.65 |
|
6:46.91 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mai Heilmann |
2000 |
|
192 |
1:32.27 |
3:18.14 |
5:04.66 |
|
6:47.05 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ester Møller |
2001 |
|
122 |
1:37.73 |
3:31.34 |
5:41.95 |
|
7:53.69 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
02 november 2012 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:49 |
|