Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl 17.00
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2013 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Gentofte Piger 1 | 0 | 614 | 9:03.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 1:08.25 | 2:21.84 | 2:21.84 | ||||||
Signe Bro | 1999 | 1:03.86 | 2:09.20 | 4:31.04 | ||||||
Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 1:06.29 | 2:17.80 | 6:48.84 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 1:05.75 | 2:14.67 | 9:03.51 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 0 | 587 | 9:11.58 | ||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 1:07.89 | 2:21.28 | 2:21.28 | ||||||
Anne Sofie Nielsen | 1999 | 1:08.49 | 2:21.19 | 4:42.47 | ||||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 1:06.35 | 2:17.59 | 7:00.06 | ||||||
Cecilie Høgskilde | 1999 | 1:03.97 | 2:11.52 | 9:11.58 | ||||||
3 | Vat Damer 1 | 0 | 583 | 9:12.85 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Emilie Heick | 1999 | 1:05.77 | 2:14.46 | 2:14.46 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 1:08.78 | 2:21.01 | 4:35.47 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 1:06.34 | 2:17.77 | 6:53.24 | ||||||
Laura Christensen | 1999 | 1:08.35 | 2:19.61 | 9:12.85 | ||||||
4 | Hovestaden Piger 1 | 1999 | 581 | 9:13.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 1:08.36 | 2:20.96 | 2:20.96 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 1:03.48 | 2:11.75 | 4:32.71 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 1:06.59 | 2:21.15 | 6:53.86 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 1:07.88 | 2:19.74 | 9:13.60 | ||||||
5 | Kvik Piger 1 | 1999 | 579 | 9:14.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 1:06.72 | 2:18.57 | 2:18.57 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 1:07.93 | 2:21.87 | 4:40.44 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 1:08.86 | 2:22.45 | 7:02.89 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 1:03.95 | 2:11.43 | 9:14.32 | ||||||
6 | Lyngby Piger 1 | 1999 | 557 | 9:21.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Klara Reeh | 1999 | 1:06.21 | 2:17.21 | 2:17.21 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 1:08.49 | 2:20.06 | 4:37.27 | ||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 1:07.89 | 2:22.11 | 6:59.38 | ||||||
Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 1:07.42 | 2:22.17 | 9:21.55 | ||||||
7 | Piger Gti | 1999 | 557 | 9:21.59 | ||||||
GTI | ||||||||||
Eva Olsen | 2000 | 1:06.60 | 2:13.93 | 2:13.93 | ||||||
Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 1:08.92 | 2:20.80 | 4:34.73 | ||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 1:07.57 | 2:23.81 | 6:58.54 | ||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 1:09.60 | 2:23.05 | 9:21.59 | ||||||
8 | Køge Piger | 1999 | 537 | 9:28.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Astrid Delin | 1999 | 1:07.97 | 2:19.14 | 2:19.14 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 1:07.11 | 2:20.10 | 4:39.24 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 1:09.07 | 2:21.66 | 7:00.90 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 1:10.14 | 2:27.57 | 9:28.47 | ||||||
9 | Pige1 | 0 | 531 | 9:30.44 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 1:06.32 | 2:17.22 | 2:17.22 | ||||||
Nanna Sonne | 1999 | 1:08.49 | 2:22.15 | 4:39.37 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 1:10.91 | 2:29.40 | 7:08.77 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 1:07.27 | 2:21.67 | 9:30.44 | ||||||
10 | Stv Damer 99 | 1999 | 513 | 9:37.05 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 1:10.18 | 2:22.90 | 2:22.90 | ||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 1:06.50 | 2:19.50 | 4:42.40 | ||||||
Johanne Carr | 1999 | 1:07.63 | 2:17.61 | 7:00.01 | ||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 1:15.65 | 2:37.04 | 9:37.05 | ||||||
11 | Lyngby Piger 2 | 1999 | 482 | 9:49.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Christjansen | 1999 | 1:07.01 | 2:20.70 | 2:20.70 | ||||||
Irene Halck | 1999 | 1:10.80 | 2:28.91 | 4:49.61 | ||||||
Mia Walter | 2000 | 1:10.90 | 2:27.98 | 7:17.59 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 1:12.34 | 2:31.61 | 9:49.20 | ||||||
12 | Hovestaden Piger 2 | 1999 | 457 | 9:59.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Sofia Cathrine Doni | 1999 | 1:13.20 | 2:31.66 | 2:31.66 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 1:12.21 | 2:27.04 | 4:58.70 | ||||||
Emma Maagøe | 1999 | 1:11.44 | 2:29.59 | 7:28.29 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 1:14.59 | 2:31.44 | 9:59.73 | ||||||
13 | Kvik Piger 2 | 1999 | 442 | 10:06.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Maria Olsen | 2000 | 1:11.42 | 2:28.21 | 2:28.21 | ||||||
Emily Brophy | 1999 | 1:10.70 | 2:28.25 | 4:56.46 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 1:13.19 | 2:33.82 | 7:30.28 | ||||||
Olivia Therkelsen | 2000 | 1:13.38 | 2:36.22 | 10:06.50 | ||||||
14 | Pige2 | 0 | 434 | 10:09.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 1:13.68 | 2:30.24 | 2:30.24 | ||||||
Sofie Strandby | 1999 | 1:12.78 | 2:35.08 | 5:05.32 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 1:13.93 | 2:33.67 | 7:38.99 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 1:13.26 | 2:30.96 | 10:09.95 | ||||||
- | Sigma Piger 2 | 0 | DNS | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 24 maj 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Øst | Udskriftstidspunkt | 20:56 |