Resultater for Concordia Forsikring Cup 2012 (Thisted Cup)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Concordia Forsikring Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2012 |
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 2013 år og yngre |
Stævnerekord: Elite Svøm Esbjerg, Elite Svøm Esbjerg, 3.51.57, 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Esbjerg Svømmeklub | 0 | 18 | 723 | 3:51.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 28.52 | 58.48 | 58.48 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 28.15 | 59.24 | 1:57.72 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 27.48 | 57.30 | 2:55.02 | ||||||
Katrine Holm Sørensen | 1992 | 27.70 | 56.96 | 3:51.98 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | 14 | 663 | 3:58.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 28.76 | 59.06 | 59.06 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 28.88 | 1:00.21 | 1:59.27 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 28.78 | 1:00.04 | 2:59.31 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 28.73 | 59.45 | 3:58.76 | ||||||
3 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | 12 | 629 | 4:03.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 29.66 | 1:01.17 | 1:01.17 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 29.06 | 1:00.40 | 2:01.57 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 29.13 | 1:00.65 | 3:02.22 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 29.04 | 1:00.82 | 4:03.04 | ||||||
4 | Aalborg Damer 2 | 0 | 10 | 607 | 4:05.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 29.58 | 1:01.33 | 1:01.33 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 28.73 | 1:00.96 | 2:02.29 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 30.05 | 1:01.75 | 3:04.04 | ||||||
Asta Blanch | 1996 | 29.82 | 1:01.82 | 4:05.86 | ||||||
5 | SK Poseidon J 1 Jr | 0 | 8 | 547 | 4:14.65 | |||||
Poseidon | ||||||||||
Sara-Louise Pedersen | 1996 | 29.75 | 1:01.12 | 1:01.12 | ||||||
Ingrid Svan Kjær | 1998 | 29.89 | 1:02.82 | 2:03.94 | ||||||
Marte Stamland | 1996 | 31.15 | 1:04.92 | 3:08.86 | ||||||
Stine Marie Karlberg | 1999 | 31.57 | 1:05.79 | 4:14.65 | ||||||
6 | Kristiansand Sa Damer 1 | 0 | 6 | 545 | 4:14.92 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | 30.32 | 1:04.34 | 1:04.34 | ||||||
Tiril Rist Jensen | 1994 | 29.85 | 1:04.17 | 2:08.51 | ||||||
Malene Tørnkvist | 1998 | 30.57 | 1:04.92 | 3:13.43 | ||||||
Sara Stoebner | 1998 | 29.54 | 1:01.49 | 4:14.92 | ||||||
7 | Vågsb.slk D1Sr | 0 | 4 | 541 | 4:15.47 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Elise Fjeldstad | 1995 | 30.05 | 1:03.31 | 1:03.31 | ||||||
Maren Sofie Aske | 1997 | 30.91 | 1:04.64 | 2:07.95 | ||||||
Guro Aas | 1996 | 30.09 | 1:03.67 | 3:11.62 | ||||||
Sofie Reisænen | 1997 | 30.34 | 1:03.85 | 4:15.47 | ||||||
8 | Hsc Damer 1 | 0 | 2 | 530 | 4:17.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 31.21 | 1:05.14 | 1:05.14 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 30.29 | 1:04.15 | 2:09.29 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 29.76 | 1:03.54 | 3:12.83 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 30.45 | 1:04.41 | 4:17.24 | ||||||
9 | Sjöbo 2 | 0 | 527 | 4:17.82 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
Therese Svensson | 1991 | 30.41 | 1:05.14 | 1:05.14 | ||||||
Erica Sjöholm | 1997 | 29.94 | 1:02.38 | 2:07.52 | ||||||
Augusta Andersson | 1997 | 31.77 | 1:06.30 | 3:13.82 | ||||||
Felicia Sandström | 1997 | 30.29 | 1:04.00 | 4:17.82 | ||||||
10 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | 479 | 4:26.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 32.13 | 1:06.50 | 1:06.50 | ||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 30.55 | 1:03.73 | 2:10.23 | ||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 31.80 | 1:07.17 | 3:17.40 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 32.66 | 1:08.75 | 4:26.15 | ||||||
11 | Thisted Damer 1 | 0 | 478 | 4:26.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 30.43 | 1:03.11 | 1:03.11 | ||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 31.78 | 1:06.18 | 2:09.29 | ||||||
Anne-Mette Pedersen | 1998 | 31.87 | 1:06.95 | 3:16.24 | ||||||
Helle Kjær | 1994 | 32.81 | 1:10.15 | 4:26.39 | ||||||
12 | Vågsb.slk D2 | 0 | 464 | 4:28.99 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Rebecca Sundtjønn | 1998 | 32.71 | 1:09.07 | 1:09.07 | ||||||
Rebecca Grindland Ege | 1998 | 32.64 | 1:06.24 | 2:15.31 | ||||||
Ina A. Steinsland | 1996 | 32.48 | 1:07.94 | 3:23.25 | ||||||
Maren Mæhre | 1996 | 31.40 | 1:05.74 | 4:28.99 | ||||||
13 | Elverum Sv. J1 Jr. | 0 | 463 | 4:29.13 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Ine Haga Famestad | 1997 | 32.19 | 1:07.87 | 1:07.87 | ||||||
Ida Christiansen Jordan | 1997 | 32.43 | 1:07.64 | 2:15.51 | ||||||
Kristin Espolin Johnson | 1993 | 31.12 | 1:05.12 | 3:20.63 | ||||||
Silje Ingedotter Øyen | 1995 | 32.58 | 1:08.50 | 4:29.13 | ||||||
14 | Struer Dream Team | 0 | 438 | 4:34.25 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 31.52 | 1:06.24 | 1:06.24 | ||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 32.77 | 1:06.89 | 2:13.13 | ||||||
Lisa Terp | 1999 | 33.12 | 1:09.92 | 3:23.05 | ||||||
Line Hatting | 1996 | 34.35 | 1:11.20 | 4:34.25 | ||||||
15 | Kristiansand Sa Damer 2 | 0 | 434 | 4:35.02 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Mathilde Opheim | 1998 | 33.56 | 1:10.86 | 1:10.86 | ||||||
Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 31.36 | 1:07.54 | 2:18.40 | ||||||
Caroline Birkeland | 1998 | 34.32 | 1:10.47 | 3:28.87 | ||||||
Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 32.29 | 1:06.15 | 4:35.02 | ||||||
16 | Silkeborg Damer 3 | 1993 | 426 | 4:36.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 32.86 | 1:08.34 | 1:08.34 | ||||||
Celia Erikstad | 1999 | 33.45 | 1:09.36 | 2:17.70 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 33.89 | 1:09.92 | 3:27.62 | ||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 32.90 | 1:09.02 | 4:36.64 | ||||||
17 | Odder Piger | 0 | 424 | 4:37.10 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Anne Ølund | 1996 | 32.53 | 1:08.26 | 1:08.26 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 31.29 | 1:07.46 | 2:15.72 | ||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 33.79 | 1:11.39 | 3:27.11 | ||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 33.65 | 1:09.99 | 4:37.10 | ||||||
18 | Aalborg Damer 3 | 0 | 424 | 4:37.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 31.51 | 1:06.06 | 1:06.06 | ||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 33.24 | 1:09.55 | 2:15.61 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 32.23 | 1:07.30 | 3:22.91 | ||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 36.02 | 1:14.23 | 4:37.14 | ||||||
19 | Ullensakersvømmer J1 Jr. | 0 | 402 | 4:42.19 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
Thea Skjæveland | 1999 | 35.45 | 1:12.64 | 1:12.64 | ||||||
Fredrikke Holmestrand | 1994 | 32.47 | 1:09.22 | 2:21.86 | ||||||
Karoline Holmestrand | 1997 | 35.52 | 1:14.25 | 3:36.11 | ||||||
Elise Skjæveland | 1997 | 31.57 | 1:06.08 | 4:42.19 | ||||||
20 | S68 Hjørring Gr. 2 | 1997 | 389 | 4:45.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 33.83 | 1:11.35 | 1:11.35 | ||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 34.07 | 1:12.72 | 2:24.07 | ||||||
Julie Rishøj Andersen | 1997 | 33.93 | 1:12.33 | 3:36.40 | ||||||
Anne Tollerup | 1998 | 33.03 | 1:08.90 | 4:45.30 | ||||||
21 | Thisted Damer 2 | 0 | 378 | 4:48.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Krog Poulsen | 1995 | 32.81 | 1:07.03 | 1:07.03 | ||||||
Anette Poulsen | 1999 | 35.12 | 1:15.45 | 2:22.48 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 33.96 | 1:10.83 | 3:33.31 | ||||||
Sarah Andersen | 1999 | 35.42 | 1:14.78 | 4:48.09 | ||||||
22 | Elverum Sv J2 Jr. | 0 | 365 | 4:51.32 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Tea Olsen Lierstuen | 1997 | 34.30 | 1:11.93 | 1:11.93 | ||||||
Ida Køhl Berg | 1997 | 34.58 | 1:11.82 | 2:23.75 | ||||||
Millie Haga Famestad | 1999 | 35.60 | 1:15.24 | 3:38.99 | ||||||
Silje Skogli | 1997 | 33.89 | 1:12.33 | 4:51.32 | ||||||
23 | Flodheste 4 Skagen | 0 | 311 | 5:07.32 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 33.65 | 1:09.53 | 1:09.53 | ||||||
Maria Ottesen | 1999 | 39.98 | 1:23.03 | 2:32.56 | ||||||
Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 39.79 | 1:23.45 | 3:56.01 | ||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 33.73 | 1:11.31 | 5:07.32 | ||||||
24 | Kristiansand Sa Damer 3 | 0 | 305 | 5:09.38 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Emma Sofie Bull-Gjertsen | 1997 | 36.19 | 1:14.57 | 1:14.57 | ||||||
Ingrid Elise Volden | 1999 | 37.81 | 1:21.67 | 2:36.24 | ||||||
Alma Aaste Løvstuen Moen | 1997 | 37.13 | 1:17.00 | 3:53.24 | ||||||
Lina Mathilde Leek | 1999 | 36.93 | 1:16.14 | 5:09.38 | ||||||
25 | Thisted Damer 3 | 0 | 304 | 5:09.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 36.47 | 1:16.37 | 1:16.37 | ||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 38.14 | 1:19.21 | 2:35.58 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 36.69 | 1:17.05 | 3:52.63 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 37.07 | 1:16.91 | 5:09.54 | ||||||
26 | S68 Hjørring Gr. 4 | 1999 | 300 | 5:11.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 33.50 | 1:09.78 | 1:09.78 | ||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 37.08 | 1:17.68 | 2:27.46 | ||||||
Cecilie N. Eftevand | 1999 | 40.22 | 1:24.49 | 3:51.95 | ||||||
Astrid Yde | 2000 | 38.37 | 1:19.09 | 5:11.04 | ||||||
27 | Thisted Damer 4 | 0 | 141 | 6:40.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 43.61 | 1:30.48 | 1:30.48 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 58.84 | 2:09.36 | 3:39.84 | ||||||
Johanne Kappel | 1999 | 46.29 | 1:35.79 | 5:15.63 | ||||||
Emilija Jonciauskaite | 1998 | 38.26 | 1:24.87 | 6:40.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |