Results for Concordia Forsikring Cup 2012 (Thisted Cup)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Concordia Forsikring Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2012 |
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 18 - 80 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 1.07.49, 2003 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elin Mårtensson | 1993 | 9 | 751 | 32.83 | 1:08.99 | ||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Jansson | 1994 | 7 | 615 | 34.71 | 1:13.73 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 6 | 593 | 35.74 | 1:14.61 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 5 | 593 | 35.03 | 1:14.64 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 4 | 574 | 35.22 | 1:15.46 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 3 | 529 | 37.32 | 1:17.54 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 2 | 494 | 37.31 | 1:19.29 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Helle Kjær | 1994 | 1 | 480 | 37.64 | 1:20.08 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Jensen | 1994 | 431 | 39.10 | 1:23.01 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 429 | 39.35 | 1:23.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Iben Nielsen | 1994 | 391 | 40.88 | 1:25.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Silje Ingedotter Øyen | 1995 | 370 | 41.18 | 1:27.32 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Julijanne Finmark | 1994 | 358 | 41.55 | 1:28.32 | |||||
Poseidon | ||||||||||
- | Josefine Hansson | 1992 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Holm Sørensen | 1992 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 17 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 1.07.49, 2003 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line H. Vestergaard | 1996 | 9 | 606 | 35.24 | 1:14.10 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 7 | 600 | 35.37 | 1:14.32 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Sofie Reisænen | 1997 | 6 | 576 | 35.91 | 1:15.35 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | 5 | 568 | 35.75 | 1:15.70 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andrea Gustafsson | 1996 | 4 | 542 | 36.27 | 1:16.89 | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 3 | 523 | 37.18 | 1:17.82 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Pernille Rasmussen | 1996 | 2 | 520 | 36.43 | 1:17.98 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 1 | 514 | 37.18 | 1:18.25 | ||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Katja Lund Cliff | 1996 | 512 | 37.53 | 1:18.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Felicia Sandström | 1997 | 494 | 37.23 | 1:19.34 | |||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
11 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 470 | 38.35 | 1:20.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura K. Westergaard | 1997 | 454 | 38.68 | 1:21.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Malvik | 1997 | 453 | 38.77 | 1:21.66 | |||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Camilla Madsen | 1997 | 446 | 38.50 | 1:22.06 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 437 | 38.82 | 1:22.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lise L. Nielsen | 1996 | 430 | 39.82 | 1:23.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederikke Elkjær | 1996 | 423 | 39.53 | 1:23.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Ølund | 1996 | 398 | 39.75 | 1:25.25 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 396 | 40.56 | 1:25.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Solveig Lund | 1996 | 390 | 40.18 | 1:25.81 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Ida Køhl Berg | 1997 | 360 | 42.23 | 1:28.16 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
22 | Rikke Glinvad | 1997 | 356 | 42.42 | 1:28.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christine Dissing | 1997 | 356 | 41.79 | 1:28.48 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Silje Skogli | 1997 | 325 | 43.40 | 1:31.16 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
25 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 306 | 44.67 | 1:33.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ida Helene Hustad | 1996 | 284 | 44.57 | 1:35.35 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
27 | Emma Sofie Bull-Gjertsen | 1997 | 280 | 45.22 | 1:35.89 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
28 | Line Hatting | 1996 | 279 | 45.41 | 1:35.98 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Laura Christensen | 1997 | 279 | 45.50 | 1:36.01 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
30 | Karoline Nielsen | 1997 | 278 | 45.85 | 1:36.06 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kathrine Breum | 1997 | 271 | 45.35 | 1:36.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Maria Ingvardsen | 1997 | 269 | 46.17 | 1:37.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Karoline Holmestrand | 1997 | 268 | 46.63 | 1:37.30 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
34 | Alma Aaste Løvstuen Moen | 1997 | 245 | 47.99 | 1:40.26 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
35 | Sarah Nørhave | 1997 | 243 | 47.46 | 1:40.42 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Anne Jakobsen | 1997 | DNS | |||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Cecilia Laursen | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Emilie Morberg Andersen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 1.07.49, 2003 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jackie Gade | 1998 | 9 | 432 | 39.09 | 1:22.94 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 7 | 431 | 39.62 | 1:23.02 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 6 | 429 | 39.41 | 1:23.12 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helle Dohn | 1998 | 5 | 429 | 39.45 | 1:23.14 | ||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Mathilde Opheim | 1998 | 4 | 421 | 39.03 | 1:23.68 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 3 | 407 | 40.03 | 1:24.63 | ||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 2 | 404 | 40.78 | 1:24.83 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 1 | 386 | 41.42 | 1:26.13 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 349 | 41.46 | 1:29.04 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 346 | 42.23 | 1:29.27 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martha Moeslund | 1998 | 316 | 43.42 | 1:32.10 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 262 | 47.16 | 1:38.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Thea Olsen | 1998 | 232 | 47.91 | 1:42.10 | |||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
14 | Jannie Burmeister | 1998 | 221 | 48.56 | 1:43.69 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Mikkelsen | 1998 | 201 | 50.68 | 1:46.97 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 1.07.49, 2003 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 9 | 488 | 37.16 | 1:19.62 | ||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Thea Skjæveland | 1999 | 7 | 385 | 41.12 | 1:26.20 | ||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
3 | Millie Haga Famestad | 1999 | 6 | 363 | 42.45 | 1:27.86 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Caroline Christensen | 1999 | 5 | 336 | 42.78 | 1:30.15 | ||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 4 | 328 | 43.63 | 1:30.90 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Celia Erikstad | 1999 | 3 | 328 | 43.37 | 1:30.91 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Olesen | 1999 | 2 | 319 | 43.88 | 1:31.72 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Hedemand | 1999 | 1 | 316 | 43.97 | 1:32.02 | ||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Sofie Poulsen | 1999 | 313 | 44.79 | 1:32.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anette Poulsen | 1999 | 306 | 44.41 | 1:33.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Clara Holst | 1999 | 299 | 44.67 | 1:33.80 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | 269 | 46.29 | 1:37.18 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 261 | 46.56 | 1:38.05 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Sarah Andersen | 1999 | 255 | 46.46 | 1:38.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gitta Nielsen | 1999 | 235 | 48.05 | 1:41.62 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
16 | Maria Ottesen | 1999 | 198 | 51.34 | 1:47.49 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | 198 | 51.69 | 1:47.65 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
18 | Johanne Kappel | 1999 | 173 | 54.30 | 1:52.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 1.07.49, 2003 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 9 | 504 | 37.57 | 1:18.81 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 7 | 457 | 38.47 | 1:21.39 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Snitgaard | 2000 | 6 | 363 | 41.70 | 1:27.87 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Davilda Lareva | 2000 | 5 | 363 | 40.90 | 1:27.88 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | 4 | 347 | 42.63 | 1:29.22 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | 3 | 328 | 42.57 | 1:30.93 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 2 | 320 | 43.84 | 1:31.67 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Elefsen | 2000 | 1 | 308 | 44.13 | 1:32.89 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Rebecca Pallesen | 2000 | 287 | 45.60 | 1:35.00 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Louise Sørensen | 2000 | 282 | 46.12 | 1:35.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilia Frederiksen | 2000 | 262 | 46.72 | 1:38.01 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
12 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 250 | 47.19 | 1:39.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 1.07.49, 2003 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Frandsen | 2001 | 9 | 220 | 49.95 | 1:43.81 | ||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 7 | 219 | 50.13 | 1:44.02 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Karoline B. Mathiesen | 2001 | 6 | 218 | 49.23 | 1:44.20 | ||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elin Lislevand Pavljuk | 2001 | 5 | 213 | 49.81 | 1:44.95 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Julia Frederiksen | 2001 | 4 | 208 | 50.34 | 1:45.78 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
6 | Isabelle Sering | 2002 | 3 | 203 | 49.87 | 1:46.63 | ||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Thea Søe Bach | 2002 | 2 | 177 | 52.99 | 1:51.73 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nora M. Tolfsen | 2001 | 1 | 172 | 52.62 | 1:52.66 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 162 | 53.45 | 1:54.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kathrine Lislevand Pavljuk | 2001 | 135 | 57.35 | 2:02.14 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |