Resultater for Concordia Forsikring Cup 2012 (Thisted Cup)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Concordia Forsikring Cup 2012 | Udskriftsdato | 28 september 2012 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 20:20 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2012 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 20 - 80 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | 661 | 25.95 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 619 | 26.53 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Jeremy Peter | 1988 | 612 | 26.63 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Anders Møller | 1991 | 586 | 27.02 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lennie Sahlström | 1987 | 579 | 27.13 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 563 | 27.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peter Lund Hansen | 1992 | 506 | 28.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | David Shön Svensson | 1993 | 482 | 28.84 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 423 | 30.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Iversen | 1991 | 413 | 30.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mikkel Knudsen | 1990 | 389 | 30.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Bengtsson | 1991 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 18 - 19 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 567 | 27.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | 556 | 27.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael R. Olesen | 1995 | 511 | 28.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eirik Nielsen | 1995 | 500 | 28.48 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Julius Hjelm | 1994 | 490 | 28.67 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Ole Christiansen | 1995 | 444 | 29.63 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Lars Rugsveen | 1994 | 434 | 29.87 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 423 | 30.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Schultz | 1995 | DSQ | Bryder vand eft. 15m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sander Andersen | 1996 | 525 | 28.02 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | 481 | 28.86 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Grunde Myhrer | 1996 | 458 | 29.34 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 455 | 29.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Birkkjær | 1996 | 417 | 30.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Eirik Rugsveen | 1996 | 388 | 30.99 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Fredrik Hille | 1996 | 365 | 31.64 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Casper Trier Jensen | 1996 | 312 | 33.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 312 | 33.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Fuglesang | 1996 | 309 | 33.44 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Lasse Munkholm | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Robert Asfeldt | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eirik Frestad | 1997 | 468 | 29.12 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
2 | Håkon Brandsrud Lund | 1997 | 423 | 30.12 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Daniel Nielsen | 1997 | 416 | 30.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ole-Mikal Fløgstad | 1997 | 416 | 30.30 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
5 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 405 | 30.57 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Phillip Winther | 1997 | 389 | 30.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jens Bach | 1997 | 383 | 31.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | 374 | 31.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Karlsson | 1997 | 366 | 31.60 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 331 | 32.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 325 | 32.88 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Dennis Madsen | 1997 | 306 | 33.54 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
13 | Jonathan Ommundsen | 1997 | 300 | 33.77 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 253 | 35.77 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 406 | 30.54 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 399 | 30.71 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Hakeem Teland | 1998 | 389 | 30.98 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 348 | 32.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Bonderup | 1998 | 287 | 34.29 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 235 | 36.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 187 | 39.51 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Jacob Koch | 1998 | 186 | 39.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 175 | 40.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Thomas Hille | 1998 | 150 | 42.60 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Lasse Bach | 1998 | 136 | 44.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Emil Christensen | 1998 | 130 | 44.61 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Mads Storgaard | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Espen Pavljuk | 1998 | DSQ | Ej berøring vending | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Stævnerekord: Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 397 | 30.77 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Jensen | 1999 | 333 | 32.61 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Henrik Aspegren | 1999 | 266 | 35.15 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
4 | Kristoffer Birkeland | 2000 | 250 | 35.87 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Mats Andersen | 2000 | 244 | 36.16 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Dennis Aateigen | 2001 | 231 | 36.87 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 217 | 37.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Andersen | 1999 | 212 | 37.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | 206 | 38.30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | William Kaaber | 1999 | 196 | 38.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Kær | 1999 | 184 | 39.74 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Andersen | 2001 | 181 | 39.94 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
13 | Lars Hallberg | 2001 | 181 | 39.96 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Kristian Berthelsen | 1999 | 158 | 41.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Marcus Yu Jakobsen | 2000 | 126 | 45.11 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Rasmus Pedersen | 2000 | 124 | 45.29 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
17 | Oscar Klittbo | 2002 | 123 | 45.49 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
18 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | 100 | 48.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victor Bech | 2002 | 90 | 50.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Asterix Brüggemann | 2001 | 72 | 54.46 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Christian Sture Haavind | 2000 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Christoffer Bauer Lohne | 2001 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Viktor Thomas Leek | 2001 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | David Grönqvist | 2000 | DSQ | Ej forts. bev. v/ven | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Mads Kloster | 2002 | DSQ | Stå på bunden 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Tang Skov | 2002 | DSQ | Ej forts bev vend | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 28 september 2012 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:20 |