Results for Concordia Forsikring Cup 2012 (Thisted Cup)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Concordia Forsikring Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stvne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangr | Thisted Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 28 september 2012 |
Lb 32, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 18 - 80 r |
Stvnerekord: Pernille Larsen, West Swim, 0.59.87, 2010 |
Lbssponsor: Sparekassen Thy |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 9 | 742 | 29.93 | 1:01.01 | ||||
Malm Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Linna Olsson | 1994 | 7 | 605 | 31.63 | 1:05.30 | ||||
Malm Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Cecilie Hansen | 1995 | 6 | 586 | 32.03 | 1:06.00 | ||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
4 | Maja Jrgensen Bruun | 1995 | 5 | 549 | 32.86 | 1:07.43 | ||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 4 | 546 | 33.06 | 1:07.58 | ||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 3 | 543 | 32.75 | 1:07.70 | ||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
7 | Frida Brnfors | 1994 | 2 | 543 | 33.44 | 1:07.71 | ||||
Malm Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 1 | 535 | 33.18 | 1:08.05 | ||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
9 | Line Jrgensen Bruun | 1995 | 531 | 33.64 | 1:08.20 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
10 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 525 | 32.80 | 1:08.45 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
11 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 495 | 34.32 | 1:09.83 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
12 | Louise stergaard Vinther | 1994 | 469 | 34.95 | 1:11.09 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
13 | Kristin Espolin Johnson | 1993 | 442 | 34.95 | 1:12.49 | |||||
Elverum Svmming | ||||||||||
14 | Marte Fjellet | 1995 | 440 | 35.19 | 1:12.63 | |||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Cecilie Jensen | 1994 | 439 | 35.67 | 1:12.67 | |||||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
16 | Elise Fjeldstad | 1995 | 437 | 35.19 | 1:12.76 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
17 | Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | 413 | 35.12 | 1:14.14 | |||||
Kristiansand Svmmeallianse | ||||||||||
18 | Caroline Lindborg | 1966 | 393 | 35.23 | 1:15.42 | |||||
Malm Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 383 | 37.64 | 1:16.06 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
20 | Julijanne Finmark | 1994 | 339 | 37.19 | 1:19.18 | |||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Helle Kjr | 1994 | 334 | 38.72 | 1:19.57 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
- | Elinor Andersson | 1994 | DNS | |||||||
Sjbo Simsllskap | ||||||||||
- | Isabella K. Srensen | 1994 | DNS | |||||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
Lb 32, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 16 - 17 r |
Stvnerekord: Pernille Larsen, West Swim, 0.59.87, 2010 |
Lbssponsor: Sparekassen Thy |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 9 | 610 | 31.89 | 1:05.13 | ||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Marte Stamland | 1996 | 7 | 582 | 32.32 | 1:06.16 | ||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Erica Sjholm | 1997 | 6 | 548 | 32.65 | 1:07.50 | ||||
Sjbo Simsllskap | ||||||||||
4 | Andrea Gustafsson | 1996 | 5 | 522 | 32.42 | 1:08.59 | ||||
Malm Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Rikke Glinvad | 1997 | 4 | 489 | 34.23 | 1:10.08 | ||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
6 | Maria Bjrnbak Bostrup | 1997 | 3 | 475 | 34.88 | 1:10.80 | ||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
7 | Guro Aas | 1996 | 2 | 474 | 34.55 | 1:10.85 | ||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
8 | Amalie Thorstensen | 1996 | 1 | 472 | 34.40 | 1:10.94 | ||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
9 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 466 | 35.37 | 1:11.25 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
10 | Lise L. Nielsen | 1996 | 458 | 35.09 | 1:11.67 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
11 | Asta Blanch | 1996 | 447 | 35.43 | 1:12.23 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
12 | Tatjana Hansen | 1997 | 447 | 34.82 | 1:12.25 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | ||||||||||
13 | Katja Lund Cliff | 1996 | 434 | 36.22 | 1:12.95 | |||||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
14 | Lenette Nielsen | 1997 | 427 | 35.85 | 1:13.37 | |||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Marie Malvik | 1997 | 426 | 35.61 | 1:13.43 | |||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 389 | 36.90 | 1:15.68 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 387 | 37.21 | 1:15.79 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
18 | Solveig Lund | 1996 | 387 | 36.42 | 1:15.80 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
19 | Ine Haga Famestad | 1997 | 381 | 37.15 | 1:16.20 | |||||
Elverum Svmming | ||||||||||
20 | Laura Koch Srensen | 1997 | 379 | 37.68 | 1:16.30 | |||||
Skanderborg Svmmeklub | ||||||||||
21 | Maren Sofie Aske | 1997 | 376 | 37.98 | 1:16.54 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
22 | Anne lund | 1996 | 375 | 37.85 | 1:16.57 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Maja Jensen | 1997 | 362 | 37.76 | 1:17.46 | |||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
24 | Maren Mhre | 1996 | 361 | 37.79 | 1:17.56 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
25 | Camilla Madsen | 1997 | 353 | 38.37 | 1:18.13 | |||||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
26 | Ida Khl Berg | 1997 | 351 | 38.16 | 1:18.31 | |||||
Elverum Svmming | ||||||||||
27 | Christina Lth Andersen | 1997 | 343 | 38.93 | 1:18.90 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Julie Rishj Andersen | 1997 | 341 | 39.26 | 1:19.05 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 335 | 38.57 | 1:19.52 | |||||
Kristiansand Svmmeallianse | ||||||||||
30 | Mai Rossau Noer | 1997 | 327 | 39.37 | 1:20.18 | |||||
Struer Svmmeklub | ||||||||||
31 | Karianne Olsen | 1997 | 315 | 39.35 | 1:21.16 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
32 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 309 | 40.62 | 1:21.68 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 302 | 40.54 | 1:22.35 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
34 | Ida Helene Hustad | 1996 | 292 | 40.22 | 1:23.23 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
35 | Tea Olsen Lierstuen | 1997 | 285 | 40.89 | 1:23.88 | |||||
Elverum Svmming | ||||||||||
36 | Sofie Brndum Bossen | 1996 | 283 | 41.01 | 1:24.08 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
37 | Karoline Nielsen | 1997 | 283 | 39.94 | 1:24.12 | |||||
Skagen Svmmeklub | ||||||||||
38 | Sabina Christensen | 1997 | 276 | 41.84 | 1:24.87 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
39 | Line Meldgaard | 1997 | 275 | 42.49 | 1:24.88 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
40 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 230 | 43.18 | 1:30.20 | |||||
Skanderborg Svmmeklub | ||||||||||
41 | Laura Christensen | 1997 | 221 | 44.29 | 1:31.30 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
- | Alma Aaste Lvstuen Moen | 1997 | DNS | |||||||
Kristiansand Svmmeallianse | ||||||||||
Lb 32, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 15 r |
Stvnerekord: Pernille Larsen, West Swim, 0.59.87, 2010 |
Lbssponsor: Sparekassen Thy |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tuva Tronstad | 1998 | 9 | 508 | 34.05 | 1:09.22 | ||||
Risr Varden | ||||||||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 7 | 492 | 33.28 | 1:09.95 | ||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 6 | 472 | 34.19 | 1:10.94 | ||||
Holstebro Svmme Club | ||||||||||
4 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 5 | 397 | 37.08 | 1:15.15 | ||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
5 | Anne Tollerup | 1998 | 4 | 390 | 36.88 | 1:15.58 | ||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Emelie Rosen | 1998 | 4 | 390 | 36.53 | 1:15.58 | ||||
Sjbo Simsllskap | ||||||||||
7 | Hanna Liljegren | 1998 | 2 | 390 | 37.31 | 1:15.61 | ||||
Malm Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 1 | 368 | 37.53 | 1:17.10 | ||||
Struer Svmmeklub | ||||||||||
9 | Jannie Burmeister | 1998 | 343 | 37.55 | 1:18.87 | |||||
Skagen Svmmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Opheim | 1998 | 343 | 38.18 | 1:18.88 | |||||
Kristiansand Svmmeallianse | ||||||||||
11 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 342 | 38.27 | 1:18.97 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Birkeland | 1998 | 329 | 39.63 | 1:19.98 | |||||
Kristiansand Svmmeallianse | ||||||||||
13 | Isabella Pedersen | 1998 | 325 | 40.01 | 1:20.34 | |||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Malene Trnkvist | 1998 | 322 | 39.45 | 1:20.58 | |||||
Kristiansand Svmmeallianse | ||||||||||
15 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 317 | 39.58 | 1:20.97 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
16 | Embla Benham | 1998 | 296 | 40.62 | 1:22.88 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
17 | Ida Mikkelsen | 1998 | 287 | 41.62 | 1:23.73 | |||||
Skagen Svmmeklub | ||||||||||
18 | Heidi Larsen | 1998 | 285 | 41.72 | 1:23.97 | |||||
Kristiansand Svmmeallianse | ||||||||||
Lb 32, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 14 r |
Stvnerekord: Pernille Larsen, West Swim, 0.59.87, 2010 |
Lbssponsor: Sparekassen Thy |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | 9 | 566 | 32.32 | 1:06.76 | ||||
Malm Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 7 | 449 | 35.34 | 1:12.13 | ||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Celia Erikstad | 1999 | 6 | 440 | 35.61 | 1:12.60 | ||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 5 | 436 | 35.48 | 1:12.84 | ||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
5 | Anna Bonde | 1999 | 4 | 401 | 36.44 | 1:14.87 | ||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 3 | 314 | 39.53 | 1:21.27 | ||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
7 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 2 | 295 | 40.60 | 1:22.92 | ||||
Kristiansand Svmmeallianse | ||||||||||
8 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 1 | 286 | 40.35 | 1:23.87 | ||||
Kristiansand Svmmeallianse | ||||||||||
9 | Karoline Lehmann | 1999 | 280 | 42.01 | 1:24.41 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
10 | Sarah Andersen | 1999 | 266 | 42.83 | 1:25.83 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Poulsen | 1999 | 238 | 44.54 | 1:29.11 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
12 | Sigrid Jensen | 1999 | 227 | 43.68 | 1:30.52 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Maria Ottesen | 1999 | 220 | 44.65 | 1:31.53 | |||||
Skagen Svmmeklub | ||||||||||
14 | Anne-Kathrine Srensen | 1999 | 183 | 46.91 | 1:37.34 | |||||
Skagen Svmmeklub | ||||||||||
15 | Gitta Nielsen | 1999 | 183 | 46.42 | 1:37.35 | |||||
Idrtsforening Jarl, Arden | ||||||||||
16 | Johanne Kappel | 1999 | 151 | 51.61 | 1:43.80 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
Lb 32, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 13 r |
Stvnerekord: Pernille Larsen, West Swim, 0.59.87, 2010 |
Lbssponsor: Sparekassen Thy |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 9 | 379 | 36.51 | 1:16.29 | ||||
Freningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 7 | 376 | 36.47 | 1:16.51 | ||||
Freningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 6 | 364 | 37.56 | 1:17.34 | ||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
4 | Louise Srensen | 2000 | 5 | 352 | 38.28 | 1:18.22 | ||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
5 | Nicola Parfitt | 2000 | 4 | 329 | 38.35 | 1:20.02 | ||||
Freningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
6 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 3 | 313 | 39.33 | 1:21.33 | ||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
7 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 2 | 313 | 39.93 | 1:21.36 | ||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
8 | Anna Mathiesen | 2000 | 1 | 303 | 39.91 | 1:22.20 | ||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Dalgas | 2000 | 281 | 41.12 | 1:24.29 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Julie Elefsen | 2000 | 233 | 43.71 | 1:29.77 | |||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
11 | Emilia Frederiksen | 2000 | 218 | 45.39 | 1:31.83 | |||||
Freningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
12 | Camilla D. Hansen | 2000 | 199 | 47.29 | 1:34.57 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Michelle Pedersen | 2000 | 198 | 46.11 | 1:34.83 | |||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Astrid Yde | 2000 | 195 | 47.01 | 1:35.28 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Emilia Nielsen | 2000 | 176 | 47.32 | 1:38.63 | |||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Lb 32, 100m Rygsvmning Damer, Finaler 12 r og yngre |
Stvnerekord: Pernille Larsen, West Swim, 0.59.87, 2010 |
Lbssponsor: Sparekassen Thy |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | 9 | 262 | 43.24 | 1:26.28 | ||||
Freningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 7 | 251 | 42.88 | 1:27.55 | ||||
Struer Svmmeklub | ||||||||||
3 | Alice Holmdahl | 2002 | 6 | 246 | 44.22 | 1:28.13 | ||||
Freningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Hannah Olsson-Lindh | 2003 | 5 | 242 | 43.79 | 1:28.59 | ||||
Freningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Thea Se Bach | 2002 | 4 | 198 | 47.05 | 1:34.71 | ||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
6 | Julia Frederiksen | 2001 | 3 | 186 | 48.27 | 1:36.80 | ||||
Freningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Karoline B. Mathiesen | 2001 | 2 | 173 | 48.08 | 1:39.06 | ||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
8 | Nora M. Tolfsen | 2001 | 1 | 156 | 50.46 | 1:42.68 | ||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
- | Elin Lislevand Pavljuk | 2001 | DSQ | Ej forts bev. 75m | ||||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
- | Kathrine Lislevand Pavljuk | 2001 | DSQ | Ej forts bev. 50m | ||||||
Vgsbygd SLK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Thisted Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |