Resultat för Concordia Forsikring Cup 2012 (Thisted Cup)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Concordia Forsikring Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2012 |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Stævnerekord: Elite Svøm Esbjerg, Elite Svøm Esbjerg, 4.15.10, 2011 |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | 662 | 4:21.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 31.90 | 1:05.77 | 1:05.77 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 33.90 | 1:12.92 | 2:18.69 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.24 | 1:03.43 | 3:22.12 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 28.73 | 59.44 | 4:21.56 | ||||||
2 | Aalborg Damer 2 | 0 | 600 | 4:30.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 33.63 | 1:08.96 | 1:08.96 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 35.14 | 1:15.17 | 2:24.13 | ||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 30.35 | 1:05.78 | 3:29.91 | ||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 29.04 | 1:00.42 | 4:30.33 | ||||||
3 | Lag 1 Sss | 1996 | 598 | 4:30.61 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
Erica Sjöholm | 1997 | 33.15 | 1:07.96 | 1:07.96 | ||||||
Elin Mårtensson | 1993 | 32.27 | 1:09.83 | 2:17.79 | ||||||
Augusta Andersson | 1997 | 33.20 | 1:11.21 | 3:29.00 | ||||||
Felicia Sandström | 1997 | 29.49 | 1:01.61 | 4:30.61 | ||||||
4 | Stm 1 | 0 | 573 | 4:34.45 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Emma Sørensen | 1997 | 34.35 | 1:09.64 | 1:09.64 | ||||||
Julie D. Hald | 1996 | 35.25 | 1:16.04 | 2:25.68 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 30.36 | 1:07.36 | 3:33.04 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 29.26 | 1:01.41 | 4:34.45 | ||||||
5 | Hsc Damer 1 | 0 | 538 | 4:40.28 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Helle Dohn | 1998 | 33.95 | 1:09.62 | 1:09.62 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 37.26 | 1:18.66 | 2:28.28 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 31.81 | 1:08.79 | 3:37.07 | ||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 30.23 | 1:03.21 | 4:40.28 | ||||||
6 | SK Poseidon J 1 Jr | 0 | 534 | 4:41.08 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Marte Fjellet | 1995 | 35.03 | 1:12.36 | 1:12.36 | ||||||
Stine Marie Karlberg | 1999 | 37.31 | 1:20.22 | 2:32.58 | ||||||
Ingrid Svan Kjær | 1998 | 31.33 | 1:07.52 | 3:40.10 | ||||||
Sara-Louise Pedersen | 1996 | 29.08 | 1:00.98 | 4:41.08 | ||||||
7 | Vågsb.slk D1Sr | 0 | 509 | 4:45.48 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Sofie Reisænen | 1997 | 33.73 | 1:09.20 | 1:09.20 | ||||||
Guro Aas | 1996 | 37.01 | 1:19.85 | 2:29.05 | ||||||
Rebecca Grindland Ege | 1998 | 33.33 | 1:12.81 | 3:41.86 | ||||||
Elise Fjeldstad | 1995 | 29.44 | 1:03.62 | 4:45.48 | ||||||
8 | Kristiansand Sa Damer 1 | 0 | 508 | 4:45.65 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Sara Stoebner | 1998 | 35.51 | 1:12.94 | 1:12.94 | ||||||
Tiril Rist Jensen | 1994 | 37.39 | 1:20.50 | 2:33.44 | ||||||
Hanne Sofie Lundevold Nilsen | 1994 | 30.76 | 1:06.82 | 3:40.26 | ||||||
Malene Tørnkvist | 1998 | 30.95 | 1:05.39 | 4:45.65 | ||||||
9 | Stm 2 | 0 | 502 | 4:46.79 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Camilla Svane | 1995 | 34.78 | 1:11.36 | 1:11.36 | ||||||
Johanne Kølbæk | 1996 | 34.95 | 1:15.13 | 2:26.49 | ||||||
Laura Cebula | 1997 | 33.39 | 1:14.44 | 3:40.93 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 31.46 | 1:05.86 | 4:46.79 | ||||||
10 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | 486 | 4:49.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Celia Erikstad | 1999 | 36.14 | 1:13.94 | 1:13.94 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 38.03 | 1:20.95 | 2:34.89 | ||||||
Ditte V. Hansen | 1997 | 32.11 | 1:10.23 | 3:45.12 | ||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 30.51 | 1:04.87 | 4:49.99 | ||||||
11 | Thisted Damer 1 | 0 | 454 | 4:56.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 34.15 | 1:09.87 | 1:09.87 | ||||||
Helle Kjær | 1994 | 37.30 | 1:19.95 | 2:29.82 | ||||||
Pernille Krog Poulsen | 1995 | 35.56 | 1:19.75 | 3:49.57 | ||||||
Anne-Mette Pedersen | 1998 | 31.80 | 1:07.04 | 4:56.61 | ||||||
12 | Vågsb.slk D2 | 0 | 435 | 5:00.87 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Rebecca Sundtjønn | 1998 | 36.38 | 1:15.58 | 1:15.58 | ||||||
Solveig Lund | 1996 | 39.92 | 1:25.86 | 2:41.44 | ||||||
Ina A. Steinsland | 1996 | 32.69 | 1:11.40 | 3:52.84 | ||||||
Maren Mæhre | 1996 | 32.15 | 1:08.03 | 5:00.87 | ||||||
13 | Elverum Sv. J1 Jr. | 0 | 433 | 5:01.29 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Kristin Espolin Johnson | 1993 | 35.46 | 1:12.97 | 1:12.97 | ||||||
Silje Ingedotter Øyen | 1995 | 40.31 | 1:26.76 | 2:39.73 | ||||||
Ida Christiansen Jordan | 1997 | 33.95 | 1:13.51 | 3:53.24 | ||||||
Ine Haga Famestad | 1997 | 32.32 | 1:08.05 | 5:01.29 | ||||||
14 | Silkeborg Damer 3 | 1993 | 418 | 5:04.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 36.91 | 1:15.35 | 1:15.35 | ||||||
Nicoline Pontoppidan | 1998 | 39.29 | 1:24.00 | 2:39.35 | ||||||
Sofie W. Bunten | 1999 | 33.78 | 1:17.20 | 3:56.55 | ||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 33.17 | 1:08.25 | 5:04.80 | ||||||
15 | Kristiansand Sa Damer 2 | 0 | 400 | 5:09.41 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Caroline Birkeland | 1998 | 38.66 | 1:19.18 | 1:19.18 | ||||||
Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 38.78 | 1:24.52 | 2:43.70 | ||||||
Mathilde Opheim | 1998 | 35.04 | 1:17.82 | 4:01.52 | ||||||
Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 31.79 | 1:07.89 | 5:09.41 | ||||||
16 | Struer Dream Team | 0 | 391 | 5:11.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 37.82 | 1:18.10 | 1:18.10 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 38.06 | 1:22.04 | 2:40.14 | ||||||
Lisa Terp | 1999 | 37.70 | 1:21.96 | 4:02.10 | ||||||
Line Hatting | 1996 | 33.37 | 1:09.57 | 5:11.67 | ||||||
17 | S68 Hjørring Gr. 2 | 1997 | 381 | 5:14.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Julie Rishøj Andersen | 1997 | 37.90 | 1:17.14 | 1:17.14 | ||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 40.66 | 1:26.44 | 2:43.58 | ||||||
Anne Tollerup | 1998 | 36.49 | 1:19.58 | 4:03.16 | ||||||
Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | 33.91 | 1:11.25 | 5:14.41 | ||||||
18 | Aalborg Damer 3 | 0 | 377 | 5:15.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 36.94 | 1:14.71 | 1:14.71 | ||||||
Anna Olesen | 1999 | 42.69 | 1:30.84 | 2:45.55 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 35.17 | 1:16.34 | 4:01.89 | ||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 35.46 | 1:13.78 | 5:15.67 | ||||||
19 | Ullensakersvømmer J1 Jr. | 0 | 373 | 5:16.58 | ||||||
Ullensakersvømmerne | ||||||||||
Elise Skjæveland | 1997 | 38.47 | 1:18.46 | 1:18.46 | ||||||
Thea Skjæveland | 1999 | 39.91 | 1:24.60 | 2:43.06 | ||||||
Fredrikke Holmestrand | 1994 | 35.75 | 1:19.13 | 4:02.19 | ||||||
Karoline Holmestrand | 1997 | 35.52 | 1:14.39 | 5:16.58 | ||||||
20 | Odder Piger | 0 | 366 | 5:18.72 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 36.81 | 1:15.41 | 1:15.41 | ||||||
Anne Ølund | 1996 | 38.56 | 1:24.81 | 2:40.22 | ||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 38.28 | 1:27.73 | 4:07.95 | ||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 33.74 | 1:10.77 | 5:18.72 | ||||||
21 | Thisted Damer 2 | 0 | 318 | 5:34.04 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Louise Sørensen | 2000 | 40.66 | 1:22.77 | 1:22.77 | ||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 43.79 | 1:32.59 | 2:55.36 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 37.28 | 1:23.89 | 4:19.25 | ||||||
Sarah Andersen | 1999 | 35.51 | 1:14.79 | 5:34.04 | ||||||
22 | Elverum Sv J2 Jr. | 0 | 316 | 5:34.84 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Ida Køhl Berg | 1997 | 39.24 | 1:21.65 | 1:21.65 | ||||||
Millie Haga Famestad | 1999 | 42.96 | 1:30.80 | 2:52.45 | ||||||
Tea Olsen Lierstuen | 1997 | 40.33 | 1:31.38 | 4:23.83 | ||||||
Silje Skogli | 1997 | 33.85 | 1:11.01 | 5:34.84 | ||||||
23 | S68 Hjørring Gr. 4 | 1999 | 288 | 5:45.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 43.17 | 1:29.73 | 1:29.73 | ||||||
Cecilie N. Eftevand | 1999 | 46.96 | 1:40.38 | 3:10.11 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 34.98 | 1:16.72 | 4:26.83 | ||||||
Astrid Yde | 2000 | 38.27 | 1:18.32 | 5:45.15 | ||||||
24 | Flodheste 2 Skagen | 0 | 287 | 5:45.49 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 38.75 | 1:21.13 | 1:21.13 | ||||||
Maria Ottesen | 1999 | 52.51 | 1:49.69 | 3:10.82 | ||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 37.39 | 1:23.22 | 4:34.04 | ||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 34.61 | 1:11.45 | 5:45.49 | ||||||
25 | Kristiansand Sa Damer 3 | 0 | 278 | 5:49.39 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Ingrid Elise Volden | 1999 | 41.41 | 1:26.07 | 1:26.07 | ||||||
Ida Kristiansen | 1998 | 45.73 | 1:38.00 | 3:04.07 | ||||||
Lina Mathilde Leek | 1999 | 41.47 | 1:29.75 | 4:33.82 | ||||||
Alma Aaste Løvstuen Moen | 1997 | 36.19 | 1:15.57 | 5:49.39 | ||||||
26 | Thisted Damer 3 | 0 | 256 | 5:59.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 40.40 | 1:23.51 | 1:23.51 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 44.03 | 1:33.33 | 2:56.84 | ||||||
Anette Poulsen | 1999 | 41.24 | 1:33.06 | 4:29.90 | ||||||
Emilija Jonciauskaite | 1998 | 40.32 | 1:29.10 | 5:59.00 | ||||||
27 | Thisted Damer 4 | 1900 | 145 | 7:14.17 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 47.72 | 1:36.48 | 1:36.48 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 56.05 | 1:59.92 | 3:36.40 | ||||||
Johanne Kappel | 1999 | 56.40 | 1:57.98 | 5:34.38 | ||||||
Helena Kristensen | 2000 | 45.68 | 1:39.79 | 7:14.17 | ||||||
- | Esbjerg Svømmeklub | 0 | DSQ | Tyvstart 2. skifte | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 32.53 | 1:06.83 | 1:06.83 | ||||||
- | Silkeborg Damer 1 | 1993 | DSQ | Tyvstart 2. skifte | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 33.30 | 1:07.98 | 1:07.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:55 |