Resultat för Falu Simfestival - Ungdoms Grand Prix 4
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Falu Simfestival & UGP 4 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Falun | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Falu Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 oktober 2012 |
Gren 2, 100m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.23 | 1:13.23 | |||||
2 | Emil Söderholm | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.86 | 1:14.78 | |||||
3 | Erik Forsström | 1999 | Sandvikens Sim och Hoppklubb | 37.08 | 1:19.45 | |||||
4 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.68 | 1:20.01 | |||||
5 | Harald Brobacke | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.25 | 1:20.47 | |||||
6 | Anton Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 37.76 | 1:20.59 | |||||
7 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 39.10 | 1:23.71 | |||||
8 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 38.86 | 1:27.10 | |||||
9 | Jakob Rydelius | 1999 | Ludvika Simsällskap | 38.60 | 1:28.30 | |||||
10 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 40.01 | 1:28.97 | |||||
11 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 42.23 | 1:29.94 | |||||
12 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 41.00 | 1:31.64 | |||||
13 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 42.81 | 1:34.91 | |||||
14 | Robin Gunnarsson | 1999 | Simklubben Nautilus | 43.18 | 1:37.55 | |||||
15 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 43.98 | 1:38.17 | |||||
16 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 43.94 | 1:39.78 | |||||
- | Jakob Gustafsson | 1999 | Ludvika Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.09 | 1:07.00 | |||||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.94 | 1:07.48 | |||||
3 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.30 | 1:08.36 | |||||
4 | Filip Antlöv | 1998 | Falu Simsällskap | 32.69 | 1:09.07 | |||||
5 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.49 | 1:09.41 | |||||
6 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.51 | 1:11.18 | |||||
7 | Gustav Ejdersund | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.50 | 1:15.63 | |||||
8 | Per Höijer | 1998 | Falu Simsällskap | 35.70 | 1:16.85 | |||||
9 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 37.88 | 1:25.23 | |||||
10 | Daniel Litborn | 1998 | Borlänge Simsällskap | 36.31 | 1:26.05 | |||||
11 | Gustav Radbrandt | 1998 | Ludvika Simsällskap | 36.69 | 1:27.12 | |||||
Gren 2, 100m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 33.09 | 1:12.27 | |||||
2 | Eric Metzmaa | 1997 | Västerås Simsällskap | 34.78 | 1:13.35 | |||||
3 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.76 | 1:13.49 | |||||
Gren 2, 100m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Aurén | 1994 | Simklubben Ena | 29.14 | 1:01.38 | |||||
2 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.03 | 1:01.50 | |||||
3 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.17 | 1:01.75 | |||||
4 | Max Galjaart | 1994 | Ludvika Simsällskap | 29.42 | 1:03.06 | |||||
5 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.77 | 1:07.57 | |||||
6 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.07 | 1:08.13 | |||||
7 | Julian Placek | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 36.04 | 1:22.06 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2012 |
Licensierad till: Falu Simsällskap | Utskriftstid | 10:45 |