Resultater for Forum Horsens Cup - indledende
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2012 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.29.15 |
Sponsor: Delta Vision |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.07 | ||||||
2 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | Nyborg Svømmeklub | 32.45 | ||||||
3 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.50 | ||||||
4 | Hanne Welinder | 1995 | Odense Svømme Klub | 34.71 | ||||||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.20 | ||||||
6 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 35.56 | ||||||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 35.84 | ||||||
8 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.19 | ||||||
9 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.33 | ||||||
10 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 39.10 | ||||||
11 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 40.31 | ||||||
12 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 42.41 | ||||||
13 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 43.22 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.29.15 |
Sponsor: Delta Vision |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 31.78 | ||||||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.61 | ||||||
3 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 33.89 | ||||||
4 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 35.95 | ||||||
5 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 36.26 | ||||||
6 | Laura Koch Sørensen | 1997 | Skanderborg Svømmeklub | 36.41 | ||||||
7 | Shanna Armstrong | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 36.46 | ||||||
8 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.44 | ||||||
9 | Christina Løth Andersen | 1997 | Odder IGF | 37.50 | ||||||
10 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 38.02 | ||||||
11 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.37 | ||||||
12 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | Skanderborg Svømmeklub | 38.69 | ||||||
13 | Sofie Schriver Bjerrehuus | 1997 | Lyseng IF | 45.08 | ||||||
- | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Kirstine Theilgaard | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.29.15 |
Sponsor: Delta Vision |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 33.62 | ||||||
2 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 34.87 | ||||||
3 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 35.20 | ||||||
4 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 35.84 | ||||||
5 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 36.31 | ||||||
6 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 36.52 | ||||||
7 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 37.25 | ||||||
8 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 37.52 | ||||||
9 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 37.62 | ||||||
10 | Noa Turin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 38.19 | ||||||
11 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 38.38 | ||||||
12 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.08 | ||||||
13 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.14 | ||||||
14 | Sofie West | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.32 | ||||||
15 | Stella Krogh Lund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.74 | ||||||
16 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.82 | ||||||
17 | Trine Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 41.36 | ||||||
18 | Line Nielsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 41.51 | ||||||
19 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 41.64 | ||||||
20 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 41.70 | ||||||
21 | Ane Wildenschild | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 41.93 | ||||||
22 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 42.13 | ||||||
23 | Nanette Nikolajsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 42.28 | ||||||
24 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 43.27 | ||||||
25 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 43.33 | ||||||
26 | Sarah Tvilling | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.90 | ||||||
27 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 44.82 | ||||||
28 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 44.90 | ||||||
29 | Clara Grønhøj Burchardt | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.02 | ||||||
30 | Christina Christensen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 45.34 | ||||||
31 | Line Larsen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 45.52 | ||||||
32 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.33 | ||||||
33 | Kristina Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 53.60 | ||||||
34 | Mia Nystrup Jepsen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 53.65 | ||||||
- | Karoline Karlskov | 1999 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Mai Heilmann | 2000 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Mie Billund Mouridsen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej fo bev 25 | |||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.29.15 |
Sponsor: Delta Vision |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michelle Franow | 2001 | Horsens Svømmeklub | 38.05 | ||||||
2 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 39.61 | ||||||
3 | Michelle Jatta | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.98 | ||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 41.17 | ||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 41.65 | ||||||
6 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 41.75 | ||||||
7 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 42.66 | ||||||
8 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 43.13 | ||||||
9 | Sidsel Nielsen | 2002 | Odder IGF | 43.78 | ||||||
10 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 43.96 | ||||||
11 | Julie Gadgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.74 | ||||||
12 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 44.98 | ||||||
13 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 45.53 | ||||||
14 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 45.69 | ||||||
15 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 45.84 | ||||||
16 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 47.51 | ||||||
17 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 47.76 | ||||||
18 | Sofie Faarkrog Jakobsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 49.28 | ||||||
19 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 52.67 | ||||||
20 | Yasmin Dræbye | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.89 | ||||||
21 | Freja Møller | 2001 | Horsens Svømmeklub | 54.01 | ||||||
22 | Amalie Lund | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 54.85 | ||||||
23 | Nadia Birkholm Pedersen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 55.26 | ||||||
24 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 55.81 | ||||||
25 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 56.83 | ||||||
26 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:23.14 | ||||||
- | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anine Ploug | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | afs på mave | |||||
- | Julie Kühne Johansen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | sv på mave 25 m | |||||
- | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej for bev | |||||
- | Nanna Jakobsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | afslut på ryg | |||||
- | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | ej for bev | |||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Stævnerekord: Katrine Jørgensen - 0.29.15 |
Sponsor: Delta Vision |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Davidsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.56 | ||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 50.85 | ||||||
3 | Sara Frisk Helstrup | 2003 | Horsens Svømmeklub | 54.37 | ||||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 56.83 | ||||||
5 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:00.66 | ||||||
6 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:04.44 | ||||||
- | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej for bev 25 m | |||||
- | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | ej ber ved 25m | |||||
- | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | bryst v 25m | |||||
- | Camilla Newe Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | afs på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 21 september 2012 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:19 |