Resultat för UGP4 / Alfred Nobel Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag FM
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 / Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2012 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Karlskoga SF | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 oktober 2012 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.97 | 1:08.57 | |||||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.08 | 1:23.05 | |||||
3 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 41.35 | 1:24.57 | |||||
4 | David Karlsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 41.31 | 1:24.99 | |||||
5 | Johan Karlsson | 1999 | Simklubben Solsta | 41.36 | 1:25.63 | |||||
6 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 42.07 | 1:25.73 | |||||
7 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 43.96 | 1:30.30 | |||||
8 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 42.82 | 1:31.25 | |||||
9 | Tobias Klasson | 2000 | Grums Simsällskap | 49.89 | 1:42.61 | |||||
10 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 52.67 | 1:49.44 | |||||
11 | Victor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 56.13 | 1:51.54 | |||||
12 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 54.67 | 1:55.28 | |||||
13 | Benjamin Edenvik | 2003 | Karlskoga Simförening | 59.80 | 2:02.85 | |||||
14 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:03.56 | 2:06.19 | |||||
- | Carl-Albin Jungeblad | 2001 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Widström | 1998 | Karlstads Simsällskap | 33.54 | 1:09.93 | |||||
2 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.98 | 1:10.32 | |||||
3 | Alexander Kubat | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.22 | 1:13.07 | |||||
4 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.01 | 1:13.80 | |||||
5 | Anton Klasson | 1998 | Grums Simsällskap | 36.25 | 1:15.28 | |||||
6 | Alexander Söderberg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 38.17 | 1:16.91 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 33.26 | 1:07.99 | |||||
2 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 33.67 | 1:12.15 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2012 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:59 |