Resultater for Gentofte Open 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2012 | Udskriftsdato | 22 september 2012 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Peter Träff | 1988 | 28.80 | 59.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Jensen | 1987 | 30.89 | 1:03.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sofus Beck Hansen | 1994 | 31.35 | 1:03.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 31.94 | 1:05.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tom Døi | 1993 | 32.86 | 1:06.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Hagemann | 1994 | 32.04 | 1:06.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Thomas S. Hansen | 1993 | 34.05 | 1:09.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Felix Zähringer | 1994 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Jensen | 1995 | 30.77 | 1:03.36 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mark H. Østermann | 1995 | 30.91 | 1:03.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Rasmus Hasemann | 1996 | 31.68 | 1:05.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 32.30 | 1:06.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 33.86 | 1:07.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johan Emil Westergaard | 1995 | 34.64 | 1:10.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Andersen | 1995 | DSQ | EFB v 50 m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Matras | 1998 | 31.70 | 1:05.29 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Martin Grønning | 1997 | 32.91 | 1:07.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 34.47 | 1:10.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Rune K. Jensen | 1997 | 33.88 | 1:11.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | 34.86 | 1:11.48 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Joachim Frimann | 1997 | 35.96 | 1:13.96 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 36.95 | 1:14.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Adam Hansen | 1998 | 36.20 | 1:14.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tobias Andersen | 1998 | 36.23 | 1:15.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Patrick Rasmussen | 1997 | 37.89 | 1:17.19 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 38.17 | 1:19.19 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Christopher Pedersen | 1997 | 1:23.70 | 1:23.70 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | 35.43 | 1:13.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Frederik O. Møller | 1999 | 38.07 | 1:16.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | 38.13 | 1:17.82 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Frederik Weiss | 1999 | 38.53 | 1:18.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Johan Joensen | 2000 | 38.89 | 1:18.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Magnus Vinjebo | 1999 | 38.62 | 1:20.14 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 40.23 | 1:21.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Jacob Friland | 1999 | 40.70 | 1:23.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Jens Christian Norus | 2000 | 41.92 | 1:23.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | William Garred | 1999 | 40.73 | 1:23.97 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 41.18 | 1:24.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Frederik Lund | 2000 | 41.11 | 1:24.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 42.49 | 1:26.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 43.88 | 1:29.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Johan Theis Møller | 2000 | 44.74 | 1:32.02 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | 44.43 | 1:34.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anders Norheim | 2000 | 45.84 | 1:34.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | William Simonsen | 1999 | 46.46 | 1:35.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | William Hellmann | 2000 | 47.28 | 1:36.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | William Caramés-Thomsen | 2000 | 46.50 | 1:39.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | 47.64 | 1:39.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Philip K. B. Pedersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sebastian Barnewitz | 2000 | DSQ | Svøm på maven | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 1 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 41.97 | 1:27.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Valdemar Taul | 2001 | 43.52 | 1:30.73 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lucas Strøbæk | 2001 | 45.31 | 1:31.91 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Simon Hesselholt | 2001 | 46.98 | 1:35.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | August Becktor | 2001 | 48.76 | 1:40.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | 48.10 | 1:41.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Fabiansen | 2002 | 48.87 | 1:42.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christoffer Weiss | 2001 | 53.96 | 1:48.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lucas Haugbøl | 2002 | 54.87 | 1:54.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Adam John | 2002 | 57.26 | 1:55.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Elias Haugbøl | 2001 | 55.83 | 1:56.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Andreas Holst Lange | 2002 | 55.79 | 1:57.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Gustav Sølvsteen Lunde | 2001 | 56.84 | 1:58.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christoffer Timm | 2002 | 1:08.08 | 2:27.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Carl Martin Lundin | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Gram Peters | 2001 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | DSQ | EFB v 75 m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Bjørn Andersen | 2001 | DSQ | EFB v 75 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Thor Kræmmer | 2002 | DSQ | Svøm på maven v 50 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Victor Bohart | 2001 | DSQ | Svøm på maven v 50m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Victor Kronholm Schönbas | 2002 | DSQ | Svøm på mave 25 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 22 september 2012 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:39 |