Resultater for Gentofte Open 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2012 | Udskriftsdato | 23 september 2012 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2012 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Skotte | 1991 | 31.53 | 1:06.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Højriis Larsen | 1992 | 34.18 | 1:12.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | William Hagemann | 1994 | 35.08 | 1:15.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Felix Zähringer | 1994 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Harald Welling | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 31.81 | 1:06.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 33.21 | 1:09.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kasper Winther | 1995 | 34.54 | 1:11.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Emil Westergaard | 1995 | 35.33 | 1:15.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Andreas Sandbirk | 1995 | 35.10 | 1:15.71 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Axel Bevort | 1996 | 38.11 | 1:22.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Sieben | 1997 | 34.01 | 1:13.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Johnbeck | 1997 | 35.60 | 1:16.31 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 36.85 | 1:18.65 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Christoffer Børling | 1998 | 37.11 | 1:19.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Adam Hansen | 1998 | 39.05 | 1:23.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rune K. Jensen | 1997 | 40.07 | 1:24.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Hyllested | 1999 | 34.72 | 1:13.47 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jacob Friland | 1999 | 39.66 | 1:24.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Frederik Weiss | 1999 | 40.98 | 1:25.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Emil Johansen | 1999 | 40.36 | 1:25.85 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 42.58 | 1:30.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Walther Hagemann | 1999 | 44.55 | 1:32.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Gustav Frydensberg | 1999 | 43.17 | 1:32.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Vangsgaard | 2000 | 44.47 | 1:33.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 45.71 | 1:35.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Peytz | 1999 | 46.58 | 1:39.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Johan Theis Møller | 2000 | 47.80 | 1:40.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 47.51 | 1:42.56 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | 50.94 | 1:47.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | William Garred | 1999 | 51.59 | 1:50.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anders Norheim | 2000 | 58.63 | 2:00.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Oliver Breuner | 2000 | 57.53 | 2:01.26 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Jakob Baktoft | 2000 | DSQ | Crawlben v 25m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 1 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Strøbæk | 2001 | 48.29 | 1:41.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Carl Martin Lundin | 2001 | 51.14 | 1:46.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christian Skinhøj | 2001 | 51.83 | 1:48.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 51.37 | 1:48.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Valdemar Taul | 2001 | 53.34 | 1:51.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Albert Frydensberg | 2001 | 56.64 | 1:57.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Hesselholt | 2001 | 56.20 | 1:59.59 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sebastian Nordly | 2001 | 1:03.59 | 2:16.52 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Affou Adlouni | 2002 | 1:06.15 | 2:23.52 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 23 september 2012 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |