Resultater for SydCup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Sunday
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 1:06.23 | ||||||
2 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 1:09.90 | ||||||
- | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg_elbe | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:01.02 | ||||||
2 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg_elbe | 1:03.54 | ||||||
3 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:04.40 | ||||||
4 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 1:05.13 | ||||||
5 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.91 | ||||||
6 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | 1:08.72 | ||||||
7 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.46 | ||||||
8 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:13.00 | ||||||
9 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:18.73 | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 1:03.92 | ||||||
2 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 1:04.13 | ||||||
3 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg_elbe | 1:04.18 | ||||||
4 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.79 | ||||||
5 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 1:06.62 | ||||||
6 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.78 | ||||||
7 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.80 | ||||||
8 | Leah Kuhn | 1998 | Sg_elbe | 1:07.18 | ||||||
9 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 1:07.25 | ||||||
10 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.44 | ||||||
11 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.52 | ||||||
12 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:07.65 | ||||||
13 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 1:07.75 | ||||||
14 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.04 | ||||||
15 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg_elbe | 1:10.16 | ||||||
16 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 1:10.99 | ||||||
17 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 1:12.42 | ||||||
17 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.42 | ||||||
19 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:13.00 | ||||||
20 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 1:13.31 | ||||||
21 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 1:14.27 | ||||||
22 | Rebecca Mckay Holm | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:21.46 | ||||||
23 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 1:22.15 | ||||||
24 | Emma L. M. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | 1:23.79 | ||||||
25 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.68 | ||||||
26 | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:31.49 | ||||||
- | Alena Geilich | 1999 | Flensburg | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:08.85 | ||||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 1:09.48 | ||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.11 | ||||||
4 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 1:12.12 | ||||||
5 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 1:14.52 | ||||||
6 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 1:15.20 | ||||||
7 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.77 | ||||||
8 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 1:19.07 | ||||||
9 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 1:19.15 | ||||||
10 | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | 1:21.32 | ||||||
11 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 1:21.73 | ||||||
12 | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | 1:26.00 | ||||||
13 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 1:29.14 | ||||||
14 | Freja Schøtt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 1:29.26 | ||||||
15 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:30.13 | ||||||
16 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:36.24 | ||||||
17 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:43.20 | ||||||
- | Nethe Pedersen | 2001 | Rødding Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 1:27.19 | ||||||
2 | Alicia Niewald | 2002 | Flensburg | 1:30.96 | ||||||
3 | Johanne S. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:38.38 | ||||||
4 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:49.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |