Tulokset SydCup 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 28 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2012 |
Løb 1, 400m Medley Woman, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:14.83 | 2:38.15 | 4:08.69 | 5:21.17 | |||
2 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg_elbe | 1:16.28 | 2:39.32 | 4:19.61 | 5:32.57 | |||
3 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:13.44 | 2:45.27 | 4:17.30 | 5:33.26 | |||
4 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:22.37 | 2:45.91 | 4:15.40 | 5:33.45 | |||
5 | Emily Schröder | 2000 | Sg_elbe | 1:25.55 | 5:19.91 | 5:59.08 | ||||
6 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:25.86 | 3:00.71 | 4:46.41 | 6:11.39 | |||
7 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 1:35.38 | 3:15.15 | 5:08.50 | 6:33.22 | |||
8 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 1:35.02 | 3:22.75 | 5:20.62 | 6:52.47 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 28 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 28 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2012 |
Løb 2, 400m Medley Man, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.25 | 2:23.95 | 3:47.19 | 4:57.40 | |||
2 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 1:08.17 | 2:33.84 | 3:57.43 | 5:12.51 | |||
3 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 1:16.52 | 2:40.08 | 4:07.09 | 5:18.67 | |||
4 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:14.90 | 2:39.58 | 4:14.49 | 5:24.68 | |||
5 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 1:15.29 | 2:47.31 | 4:40.37 | 5:55.38 | |||
6 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 1:32.17 | 3:04.11 | 6:03.15 | 6:03.15 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 28 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 28 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:09 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2012 |
Løb 3, 400m Freestyle Woman, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:06.18 | 2:16.75 | 3:26.15 | 4:35.40 | |||
2 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:06.43 | 2:18.48 | 3:30.56 | 4:42.09 | |||
3 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg_elbe | 1:08.02 | 2:21.63 | 3:35.74 | 4:49.34 | |||
4 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 1:10.52 | 2:26.16 | 3:42.46 | 4:57.89 | |||
5 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.82 | 2:26.41 | 3:43.05 | 4:58.67 | |||
6 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 1:12.52 | 2:29.91 | 3:46.27 | 5:01.13 | |||
7 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.30 | 2:30.18 | 3:46.15 | 5:01.49 | |||
8 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 1:09.67 | 2:26.51 | 3:44.69 | 5:01.89 | |||
9 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.43 | 2:33.42 | 3:50.67 | 5:05.71 | |||
10 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg_elbe | 1:12.45 | 2:31.55 | 3:52.78 | 5:13.67 | |||
11 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 1:12.92 | 2:32.55 | 3:54.30 | 5:13.82 | |||
12 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 1:15.42 | 2:36.97 | 3:58.54 | 5:15.20 | |||
13 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 1:18.36 | 2:44.13 | 4:10.58 | 5:31.32 | |||
14 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:18.19 | 2:44.11 | 4:10.99 | 5:34.91 | |||
15 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 1:17.23 | 2:42.00 | 4:09.40 | 5:35.47 | |||
16 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 1:20.06 | 2:49.03 | 4:17.27 | 5:40.24 | |||
17 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 2:58.95 | 4:33.76 | 6:05.79 | 6:05.79 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 28 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:09 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 28 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2012 |
Løb 4, 400m Freestyle Man, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 57.93 | 2:01.82 | 3:05.82 | 4:10.96 | |||
2 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 1:00.23 | 2:05.40 | 3:11.69 | 4:17.17 | |||
3 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 59.92 | 2:04.22 | 3:12.38 | 4:17.20 | |||
4 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 1:00.53 | 2:07.13 | 3:15.95 | 4:24.65 | |||
5 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 1:04.11 | 2:13.48 | 3:23.90 | 4:33.02 | |||
6 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.47 | 2:16.29 | 3:27.03 | 4:37.36 | |||
7 | Jonte Körner | 1997 | Sg_elbe | 1:05.03 | 2:17.38 | 3:29.16 | 4:37.99 | |||
8 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 1:05.38 | 2:17.78 | 3:31.43 | 4:42.15 | |||
9 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.52 | 2:18.86 | 3:32.34 | 4:42.63 | |||
10 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:07.25 | 2:20.36 | 3:34.10 | 4:43.64 | |||
11 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 1:05.87 | 2:18.81 | 3:33.38 | 4:45.85 | |||
12 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:08.65 | 2:24.04 | 3:40.68 | 4:55.78 | |||
13 | Kasper Petersen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 1:10.20 | 2:28.10 | 3:47.38 | 5:05.60 | |||
14 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:13.37 | 2:31.27 | 3:50.63 | 5:08.86 | |||
15 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | 1:15.65 | 2:37.37 | 3:58.33 | 5:16.48 | |||
16 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 1:17.85 | 2:39.81 | 4:02.66 | 5:26.87 | |||
17 | Christoffer Vagn Lorenzen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:14.47 | 2:39.68 | 4:05.18 | 5:30.51 | |||
18 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 1:13.68 | 2:35.56 | 3:57.72 | 5:32.57 | |||
- | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 28 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:33 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.64 | 1:11.36 | |||||
2 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 35.24 | 1:19.08 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 32.27 | 1:08.44 | |||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.62 | 1:10.23 | |||||
3 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 33.99 | 1:15.39 | |||||
4 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.97 | 1:16.20 | |||||
5 | Amalie Kjær Holler | 1996 | Kolding SK | 34.21 | 1:19.72 | |||||
6 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 39.98 | 1:25.02 | |||||
7 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 40.56 | 1:29.16 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 33.95 | 1:12.66 | |||||
2 | Leah Kuhn | 1998 | Sg_elbe | 34.58 | 1:16.63 | |||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.70 | 1:18.37 | |||||
4 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 37.21 | 1:18.45 | |||||
5 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.02 | 1:18.52 | |||||
6 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg_elbe | 37.95 | 1:19.87 | |||||
7 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 37.92 | 1:20.82 | |||||
8 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.25 | 1:22.21 | |||||
9 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.39 | 1:22.40 | |||||
10 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 41.34 | 1:24.81 | |||||
11 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | Delta Svøm | 40.39 | 1:26.01 | |||||
12 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.50 | 1:32.46 | |||||
13 | Emma L. M. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | 44.02 | 1:32.75 | |||||
14 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 44.72 | 1:33.63 | |||||
15 | Rebecca Mckay Holm | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 44.61 | 1:35.24 | |||||
16 | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.42 | 1:46.16 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 38.09 | 1:21.13 | |||||
2 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 43.10 | 1:28.88 | |||||
3 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 41.48 | 1:30.01 | |||||
4 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 43.72 | 1:34.29 | |||||
5 | Louise Kristensen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 42.61 | 1:34.37 | |||||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 43.42 | 1:36.84 | |||||
7 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 46.98 | 1:38.70 | |||||
8 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 47.04 | 1:41.15 | |||||
9 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 47.96 | 1:45.57 | |||||
10 | Freja Schøtt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 51.22 | 1:47.05 | |||||
11 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 46.14 | 1:47.37 | |||||
12 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.71 | 1:50.12 | |||||
- | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | DSQ | Using tape | |||||
- | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | DSQ | 1h i vend v/75m | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne S. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.80 | 1:40.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 32.36 | 1:08.23 | |||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.10 | 1:09.91 | |||||
3 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.79 | 1:11.54 | |||||
4 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 33.23 | 1:15.09 | |||||
5 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.73 | 1:17.19 | |||||
6 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 36.20 | 1:21.60 | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 34.71 | 1:13.17 | |||||
2 | Leah Kuhn | 1998 | Sg_elbe | 34.29 | 1:14.85 | |||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.44 | 1:17.10 | |||||
4 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.43 | 1:19.40 | |||||
5 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 38.02 | 1:20.66 | |||||
- | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg_elbe | DSQ | Brug af tape på fod | |||||
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 37.95 | 1:20.02 | |||||
2 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 44.04 | 1:30.87 | |||||
3 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 43.55 | 1:32.04 | |||||
4 | Louise Kristensen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 45.54 | 1:38.03 | |||||
5 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 43.82 | 1:38.31 | |||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.32 | 1:03.18 | |||||
2 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 27.87 | 1:04.19 | |||||
3 | Lars Kopp | 1991 | Sg_elbe | 29.81 | 1:05.56 | |||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.67 | 1:07.01 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 29.66 | 1:05.81 | |||||
2 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.50 | 1:06.23 | |||||
3 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 29.70 | 1:07.51 | |||||
4 | Nikolaj Bruun | 1994 | Rødding Svømmeklub | 31.89 | 1:12.28 | |||||
5 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 33.17 | 1:12.68 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 29.45 | 1:05.04 | |||||
2 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 32.08 | 1:06.16 | |||||
3 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 31.11 | 1:06.88 | |||||
4 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 30.86 | 1:07.00 | |||||
5 | Lucas Hachmann | 1997 | Sg_elbe | 31.72 | 1:08.78 | |||||
6 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 32.00 | 1:08.87 | |||||
7 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.43 | 1:08.99 | |||||
8 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.50 | 1:10.99 | |||||
9 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 35.85 | 1:13.44 | |||||
10 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.99 | 1:14.34 | |||||
11 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 39.58 | 1:24.80 | |||||
12 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 43.13 | 1:30.86 | |||||
- | Asger Richard Hansen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 33.16 | 1:09.40 | |||||
2 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 33.72 | 1:10.18 | |||||
3 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.06 | 1:11.00 | |||||
4 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 33.13 | 1:11.78 | |||||
5 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.94 | 1:12.76 | |||||
6 | Philipp Buck | 1999 | Sg_elbe | 33.84 | 1:14.30 | |||||
7 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 34.70 | 1:14.34 | |||||
8 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.87 | 1:15.37 | |||||
9 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 36.09 | 1:15.75 | |||||
10 | Jeppe S. Krag | 1999 | Delta Svøm | 36.16 | 1:16.71 | |||||
11 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 36.11 | 1:19.67 | |||||
12 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.52 | 1:19.69 | |||||
13 | Victor Kristensen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 37.30 | 1:21.19 | |||||
14 | Christoffer Vagn Lorenzen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.85 | 1:21.89 | |||||
15 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 40.23 | 1:24.69 | |||||
16 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 43.09 | 1:27.77 | |||||
17 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 40.85 | 1:30.88 | |||||
- | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend/bryst | |||||
- | Simon Jacobsen | 1999 | Rødding Svømmeklub | DSQ | Afsl ryg på maven | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 36.97 | 1:18.88 | |||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | 39.03 | 1:25.13 | |||||
3 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Rødding Svømmeklub | 45.62 | 1:36.94 | |||||
4 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.70 | 1:40.53 | |||||
- | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | 1 hånd i vend v/brys | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:35 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 27.27 | 1:01.04 | |||||
2 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 29.12 | 1:01.34 | |||||
3 | Lars Kopp | 1991 | Sg_elbe | 29.43 | 1:04.37 | |||||
4 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 29.35 | 1:04.98 | |||||
5 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.69 | 1:07.02 | |||||
6 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.37 | 1:08.32 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 29.50 | 1:04.51 | |||||
2 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 31.61 | 1:05.89 | |||||
3 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 31.41 | 1:07.16 | |||||
4 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 31.22 | 1:07.26 | |||||
5 | Lucas Hachmann | 1997 | Sg_elbe | 32.32 | 1:08.78 | |||||
6 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 31.97 | 1:09.49 | |||||
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 32.35 | 1:08.92 | |||||
2 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 33.53 | 1:09.54 | |||||
3 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 32.78 | 1:10.05 | |||||
4 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.74 | 1:10.95 | |||||
5 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.76 | 1:13.56 | |||||
6 | Philipp Buck | 1999 | Sg_elbe | 33.98 | 1:14.94 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:35 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg_elbe | 29.58 | ||||||
2 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 31.22 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 28.36 | ||||||
2 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg_elbe | 28.76 | ||||||
3 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 29.99 | ||||||
4 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 30.06 | ||||||
5 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.56 | ||||||
6 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | 30.82 | ||||||
7 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.13 | ||||||
8 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 35.43 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 28.89 | ||||||
2 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 28.99 | ||||||
3 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg_elbe | 29.25 | ||||||
4 | Alina Groht | 1998 | Flensburg | 29.48 | ||||||
5 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.76 | ||||||
6 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.45 | ||||||
7 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 30.79 | ||||||
8 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 30.85 | ||||||
9 | Alena Geilich | 1999 | Flensburg | 31.14 | ||||||
10 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.86 | ||||||
11 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.95 | ||||||
12 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 32.05 | ||||||
13 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.17 | ||||||
14 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg_elbe | 32.22 | ||||||
15 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.33 | ||||||
16 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.51 | ||||||
17 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.71 | ||||||
18 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 33.59 | ||||||
19 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 34.08 | ||||||
20 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | Delta Svøm | 34.20 | ||||||
21 | Rebecca Mckay Holm | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.40 | ||||||
22 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.17 | ||||||
23 | Emma L. M. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | 36.56 | ||||||
24 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 38.37 | ||||||
25 | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.74 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 30.34 | ||||||
2 | Emily Schröder | 2000 | Sg_elbe | 31.61 | ||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.18 | ||||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 32.23 | ||||||
5 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 33.33 | ||||||
6 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 35.54 | ||||||
7 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 36.80 | ||||||
8 | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | 37.23 | ||||||
9 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.00 | ||||||
10 | Louise Kristensen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 39.04 | ||||||
11 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 39.07 | ||||||
12 | Cecilie Kvist Sørensen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 39.51 | ||||||
13 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.60 | ||||||
- | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg_elbe | 34.56 | ||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 38.67 | ||||||
3 | Johanne S. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.68 | ||||||
4 | Alicia Niewald | 2002 | Flensburg | 40.80 | ||||||
5 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 48.68 | ||||||
6 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 52.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg_elbe | 28.22 | ||||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 28.24 | ||||||
3 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 29.52 | ||||||
4 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 29.64 | ||||||
5 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.83 | ||||||
- | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg_elbe | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburg | 28.41 | ||||||
2 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 28.55 | ||||||
3 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 28.60 | ||||||
4 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg_elbe | 29.18 | ||||||
5 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.86 | ||||||
6 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.02 | ||||||
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 30.37 | ||||||
2 | Emily Schröder | 2000 | Sg_elbe | 31.30 | ||||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 31.30 | ||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.51 | ||||||
5 | Lara Lemke | 2002 | Sg_elbe | 33.22 | ||||||
6 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 33.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.62 | ||||||
2 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 31.15 | ||||||
3 | Torsten Lagerpusch | 1980 | Sg_elbe | 33.61 | ||||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.23 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.23 | ||||||
2 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 32.48 | ||||||
3 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.78 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 32.19 | ||||||
2 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 35.97 | ||||||
3 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 38.89 | ||||||
4 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.12 | ||||||
5 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 45.82 | ||||||
- | Oliver Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 35.89 | ||||||
2 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 36.63 | ||||||
3 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 38.20 | ||||||
4 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 41.73 | ||||||
5 | Svend Matzen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 42.06 | ||||||
6 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.17 | ||||||
7 | Simon Thiesen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 54.24 | ||||||
8 | Simon Jacobsen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 57.54 | ||||||
- | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hark Rink | 2000 | Flensburg | 40.97 | ||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 46.83 | ||||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 49.07 | ||||||
4 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Rødding Svømmeklub | 49.83 | ||||||
5 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.67 | ||||||
6 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 55.85 | ||||||
7 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 56.00 | ||||||
8 | Luke Rehkamp | 2002 | Flensburg | 58.70 | ||||||
9 | Magnus Isdahl | 2001 | Odder IGF | 1:00.52 | ||||||
10 | Jacob Petersen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.13 | ||||||
- | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | DNS | ||||||
- | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | DSQ | 2 flyben ved 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.75 | ||||||
2 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 30.80 | ||||||
3 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 31.34 | ||||||
4 | Torsten Lagerpusch | 1980 | Sg_elbe | 33.65 | ||||||
5 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 33.71 | ||||||
6 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.44 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 32.27 | ||||||
2 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 35.32 | ||||||
3 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.28 | ||||||
4 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.19 | ||||||
5 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 46.70 | ||||||
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 35.16 | ||||||
2 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 35.17 | ||||||
3 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 36.64 | ||||||
4 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 40.20 | ||||||
5 | Hark Rink | 2000 | Flensburg | 40.44 | ||||||
6 | Svend Matzen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 42.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.81 | ||||||
2 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 34.63 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Kjær Holler | 1996 | Kolding SK | 34.76 | ||||||
2 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 35.02 | ||||||
3 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.45 | ||||||
4 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | 38.51 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 34.60 | ||||||
2 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 34.61 | ||||||
3 | Alina Groht | 1998 | Flensburg | 35.06 | ||||||
4 | Leah Kuhn | 1998 | Sg_elbe | 35.39 | ||||||
5 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 35.43 | ||||||
6 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 35.64 | ||||||
7 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.69 | ||||||
8 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg_elbe | 37.89 | ||||||
9 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 39.32 | ||||||
10 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | Delta Svøm | 40.35 | ||||||
11 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.50 | ||||||
12 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 42.57 | ||||||
13 | Emma L. M. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | 44.78 | ||||||
14 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 46.55 | ||||||
15 | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.04 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 37.56 | ||||||
2 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 40.08 | ||||||
3 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.51 | ||||||
4 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 40.59 | ||||||
5 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 42.27 | ||||||
6 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 43.94 | ||||||
7 | Nethe Pedersen | 2001 | Rødding Svømmeklub | 46.12 | ||||||
8 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 46.62 | ||||||
9 | Freja Schøtt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 47.58 | ||||||
10 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.40 | ||||||
- | Cecilie Kvist Sørensen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | DSQ | ej fort bev/25m | |||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 42.83 | ||||||
2 | Johanne S. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.36 | ||||||
3 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 53.05 | ||||||
- | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.95 | ||||||
2 | Amalie Kjær Holler | 1996 | Kolding SK | 34.10 | ||||||
3 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 34.11 | ||||||
4 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 34.75 | ||||||
5 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.85 | ||||||
6 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | 37.55 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburg | 33.25 | ||||||
2 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 33.56 | ||||||
3 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 33.89 | ||||||
4 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 34.12 | ||||||
5 | Leah Kuhn | 1998 | Sg_elbe | 34.54 | ||||||
6 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 34.90 | ||||||
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 37.55 | ||||||
2 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 39.25 | ||||||
3 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 39.98 | ||||||
4 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.09 | ||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 42.09 | ||||||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 42.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 27.52 | ||||||
2 | Johan Seistrup | 1989 | Haderslev Svømme Klub | 28.56 | ||||||
3 | Lars Kopp | 1991 | Sg_elbe | 28.67 | ||||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.92 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 27.87 | ||||||
2 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.91 | ||||||
3 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 28.28 | ||||||
4 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.47 | ||||||
5 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 28.71 | ||||||
6 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 29.30 | ||||||
7 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 30.44 | ||||||
8 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 31.30 | ||||||
- | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonte Körner | 1997 | Sg_elbe | 28.24 | ||||||
2 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 28.72 | ||||||
3 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 29.76 | ||||||
4 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburg | 30.42 | ||||||
5 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.99 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.36 | ||||||
7 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.09 | ||||||
8 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 38.38 | ||||||
9 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 45.47 | ||||||
- | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.58 | ||||||
2 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 30.85 | ||||||
3 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.90 | ||||||
4 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 32.67 | ||||||
4 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.67 | ||||||
6 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 32.95 | ||||||
7 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.99 | ||||||
8 | Philipp Buck | 1999 | Sg_elbe | 33.22 | ||||||
9 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.96 | ||||||
10 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 38.61 | ||||||
11 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.96 | ||||||
12 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 42.41 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 35.38 | ||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 36.72 | ||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.25 | ||||||
4 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | 39.97 | ||||||
5 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.34 | ||||||
6 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 42.59 | ||||||
7 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 42.77 | ||||||
8 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 54.09 | ||||||
9 | Magnus Isdahl | 2001 | Odder IGF | 1:14.96 | ||||||
- | Mads Holm Skovby | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 1 hånd i vend/25m | |||||
- | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | brystben fly | |||||
- | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburg | DSQ | async ben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:49 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 26.61 | ||||||
2 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 27.55 | ||||||
3 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 27.78 | ||||||
4 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.90 | ||||||
5 | Johan Seistrup | 1989 | Haderslev Svømme Klub | 27.94 | ||||||
6 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.41 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonte Körner | 1997 | Sg_elbe | 28.16 | ||||||
2 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 28.51 | ||||||
3 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 29.60 | ||||||
4 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburg | 29.65 | ||||||
5 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.04 | ||||||
6 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.67 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.03 | ||||||
2 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 30.43 | ||||||
3 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 31.22 | ||||||
4 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.46 | ||||||
5 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 32.49 | ||||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:07 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 17:25 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg_elbe | 31.68 | 1:06.38 | 1:41.43 | 2:15.28 | |||
2 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 33.19 | 1:09.54 | 1:47.36 | 2:23.39 | |||
3 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 34.09 | 1:13.62 | 1:54.71 | 2:34.10 | |||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.01 | 1:03.76 | 1:37.63 | 2:11.81 | |||
2 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 31.18 | 1:06.14 | 1:42.22 | 2:16.90 | |||
3 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.64 | 1:06.21 | 1:42.66 | 2:18.47 | |||
4 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.41 | 1:10.37 | 1:47.81 | 2:24.90 | |||
5 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 32.82 | 1:09.76 | 1:47.85 | 2:25.19 | |||
6 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg_elbe | 33.05 | 1:10.41 | 1:49.24 | 2:26.11 | |||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 31.50 | 1:06.69 | 1:42.17 | 2:16.96 | |||
2 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg_elbe | 32.26 | 1:07.00 | 1:42.93 | 2:18.75 | |||
3 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.31 | 1:09.43 | 1:45.14 | 2:20.48 | |||
4 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 31.76 | 1:08.08 | 1:45.58 | 2:21.79 | |||
5 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.71 | 1:09.37 | 1:47.34 | 2:24.87 | |||
6 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.34 | 1:10.35 | 1:48.54 | 2:25.57 | |||
7 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 34.12 | 1:11.36 | 1:49.32 | 2:26.41 | |||
8 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.63 | 1:12.17 | 1:51.02 | 2:29.90 | |||
9 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 33.76 | 1:12.68 | 1:52.73 | 2:31.63 | |||
10 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 34.86 | 1:13.69 | 1:54.15 | 2:32.66 | |||
11 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 36.22 | 1:16.02 | 1:57.15 | 2:38.24 | |||
12 | Emma L. M. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | 43.72 | 1:33.46 | 2:24.52 | 3:11.79 | |||
13 | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.78 | 1:32.59 | 2:25.02 | 3:16.06 | |||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg_elbe | 34.58 | 1:12.91 | 1:52.23 | 2:30.89 | |||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 35.88 | 1:15.17 | 1:54.47 | 2:31.68 | |||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.79 | 1:15.11 | 1:54.64 | 2:32.57 | |||
4 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 39.08 | 1:21.71 | 2:04.13 | 2:43.44 | |||
5 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 38.48 | 1:22.87 | 2:09.06 | 2:52.56 | |||
6 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 39.78 | 1:25.09 | 2:12.76 | 2:58.33 | |||
7 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 41.60 | 1:31.61 | 2:22.02 | 3:08.80 | |||
8 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 42.42 | 1:32.07 | 2:24.40 | 3:13.49 | |||
- | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg_elbe | 35.63 | 1:18.68 | 2:04.17 | 2:46.86 | |||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 42.85 | 1:31.83 | 2:22.47 | 3:06.85 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:25 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 26.78 | 55.46 | |||||
2 | Johan Seistrup | 1989 | Haderslev Svømme Klub | 27.17 | 55.61 | |||||
3 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 26.34 | 55.68 | |||||
4 | Lars Kopp | 1991 | Sg_elbe | 26.71 | 56.54 | |||||
5 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.50 | 1:00.24 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 26.29 | 54.41 | |||||
2 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 26.47 | 55.01 | |||||
3 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.81 | 56.02 | |||||
4 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.48 | 57.05 | |||||
5 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 28.32 | 58.41 | |||||
6 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 27.41 | 58.67 | |||||
7 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 28.21 | 59.16 | |||||
8 | Nikolaj Bruun | 1994 | Rødding Svømmeklub | 29.14 | 1:01.90 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 26.31 | 54.41 | |||||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg_elbe | 27.05 | 58.16 | |||||
3 | Asger Richard Hansen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 27.44 | 58.44 | |||||
4 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburg | 27.81 | 58.76 | |||||
5 | Lucas Hachmann | 1997 | Sg_elbe | 27.40 | 58.83 | |||||
6 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 29.01 | 1:01.13 | |||||
7 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.28 | 1:01.17 | |||||
8 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.40 | 1:01.63 | |||||
9 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 29.90 | 1:02.03 | |||||
10 | Sören Rollwage | 1997 | Sg_elbe | 30.14 | 1:03.13 | |||||
11 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.57 | 1:05.72 | |||||
12 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 32.10 | 1:08.65 | |||||
13 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.62 | 1:17.29 | |||||
- | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Oliver Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 28.61 | 59.59 | |||||
2 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 28.89 | 59.70 | |||||
3 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 30.16 | 1:02.50 | |||||
4 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.48 | 1:02.54 | |||||
5 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.17 | 1:02.90 | |||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.19 | 1:03.17 | |||||
7 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 30.86 | 1:03.22 | |||||
8 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.08 | 1:03.94 | |||||
9 | Christoffer Vagn Lorenzen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.46 | 1:06.34 | |||||
10 | Jeppe S. Krag | 1999 | Delta Svøm | 31.74 | 1:07.51 | |||||
11 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.47 | 1:08.40 | |||||
11 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 33.37 | 1:08.40 | |||||
13 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 32.72 | 1:08.92 | |||||
14 | Victor Kristensen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 32.37 | 1:08.98 | |||||
15 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 34.20 | 1:10.54 | |||||
16 | Svend Matzen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 34.02 | 1:10.81 | |||||
17 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 34.88 | 1:10.88 | |||||
18 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.38 | 1:11.30 | |||||
19 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.61 | 1:12.17 | |||||
20 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 36.50 | 1:16.83 | |||||
21 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 37.37 | 1:18.05 | |||||
22 | Simon Thiesen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 41.00 | 1:26.75 | |||||
23 | Simon Jacobsen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 42.64 | 1:28.67 | |||||
24 | Benjamin Clement Johannse | 1999 | Odder IGF | 44.33 | 1:36.71 | |||||
- | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.61 | 1:04.07 | |||||
2 | Kasper Petersen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 31.84 | 1:07.24 | |||||
3 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 33.25 | 1:07.95 | |||||
4 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 33.30 | 1:08.76 | |||||
5 | Hark Rink | 2000 | Flensburg | 33.75 | 1:10.75 | |||||
6 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.45 | 1:12.46 | |||||
7 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | 35.09 | 1:13.50 | |||||
8 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.04 | 1:13.73 | |||||
9 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 36.20 | 1:14.91 | |||||
10 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 36.32 | 1:16.39 | |||||
11 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 37.06 | 1:18.78 | |||||
12 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.06 | 1:19.03 | |||||
13 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburg | 38.32 | 1:22.20 | |||||
14 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 39.09 | 1:22.38 | |||||
15 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 39.52 | 1:25.27 | |||||
16 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 42.87 | 1:30.14 | |||||
17 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.30 | 1:31.77 | |||||
18 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.94 | 1:32.68 | |||||
19 | Luke Rehkamp | 2002 | Flensburg | 50.92 | 1:52.28 | |||||
20 | Magnus Isdahl | 2001 | Odder IGF | 56.85 | 1:59.19 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 25.43 | 54.28 | |||||
2 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 26.39 | 54.45 | |||||
3 | Johan Seistrup | 1989 | Haderslev Svømme Klub | 26.39 | 54.50 | |||||
4 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 26.46 | 55.01 | |||||
5 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 26.80 | 55.91 | |||||
6 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.95 | 55.99 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 25.64 | 54.52 | |||||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg_elbe | 26.96 | 57.47 | |||||
3 | Asger Richard Hansen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 27.26 | 57.51 | |||||
4 | Lucas Hachmann | 1997 | Sg_elbe | 27.84 | 58.13 | |||||
5 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburg | 27.63 | 58.25 | |||||
6 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 28.68 | 1:00.69 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 28.40 | 58.69 | |||||
2 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 29.31 | 1:00.57 | |||||
3 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 29.58 | 1:00.87 | |||||
4 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.18 | 1:01.93 | |||||
5 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.46 | 1:02.08 | |||||
6 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.02 | 1:02.43 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 35.58 | 1:15.99 | |||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 38.41 | 1:20.32 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.84 | 1:19.39 | |||||
2 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 38.25 | 1:22.01 | |||||
3 | Alina Groht | 1998 | Flensburg | 39.92 | 1:24.59 | |||||
4 | Alena Geilich | 1999 | Flensburg | 39.93 | 1:26.08 | |||||
5 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 41.29 | 1:28.41 | |||||
6 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.00 | 1:30.65 | |||||
7 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.63 | 1:30.74 | |||||
8 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 44.01 | 1:33.27 | |||||
9 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 45.46 | 1:34.25 | |||||
10 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.72 | 1:47.84 | |||||
11 | Rebecca Mckay Holm | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 50.94 | 1:48.41 | |||||
- | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DNF | ||||||
- | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 1 hånd i vend/25m | |||||
- | Sille Raahede Nielsen | 1998 | Delta Svøm | DSQ | 2 armtag u/vand | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 41.98 | 1:28.65 | |||||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.71 | 1:31.61 | |||||
3 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburg | 43.34 | 1:35.01 | |||||
4 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 49.56 | 1:42.38 | |||||
5 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 48.69 | 1:43.17 | |||||
6 | Louise Kristensen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 49.01 | 1:43.22 | |||||
7 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 51.70 | 1:50.16 | |||||
8 | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | 52.60 | 1:50.46 | |||||
9 | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | 53.97 | 1:50.51 | |||||
- | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alicia Niewald | 2002 | Flensburg | 53.08 | 1:51.87 | |||||
2 | Johanne S. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.95 | 1:54.30 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 34.89 | 1:15.38 | |||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 38.08 | 1:19.81 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.93 | 1:19.10 | |||||
2 | Alena Geilich | 1999 | Flensburg | 38.46 | 1:22.24 | |||||
3 | Alina Groht | 1998 | Flensburg | 39.47 | 1:22.26 | |||||
4 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 38.62 | 1:23.20 | |||||
5 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 41.61 | 1:27.95 | |||||
6 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.00 | 1:30.70 | |||||
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 41.27 | 1:27.22 | |||||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.91 | 1:31.19 | |||||
3 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburg | 42.58 | 1:31.46 | |||||
4 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 48.46 | 1:40.76 | |||||
5 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 48.16 | 1:43.31 | |||||
6 | Louise Kristensen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 48.94 | 1:46.07 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 30.07 | 1:04.11 | 1:39.78 | 2:16.23 | |||
2 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 30.56 | 1:05.63 | 1:41.33 | 2:20.24 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburg | 34.47 | 1:16.31 | 2:00.55 | 2:41.69 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 33.49 | 1:12.80 | 1:55.24 | 2:38.34 | |||
2 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 36.13 | 1:16.80 | 1:58.06 | 2:38.96 | |||
3 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 35.71 | 1:17.38 | 2:00.13 | 2:40.93 | |||
4 | Philipp Buck | 1999 | Sg_elbe | 35.21 | 1:17.70 | 2:02.75 | 2:46.71 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.13 | 1:16.01 | 2:03.55 | 2:50.37 | |||
- | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | DSQ | Brystben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2012 |
Løb 15, 4X50m Medley Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sg Elbe 1 Damer | 0 | Sg_elbe | 2:11.04 | ||||||
Charlotte Buchholz | 1998 | 35.23 | 35.23 | |||||||
Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | 38.06 | 1:13.29 | |||||||
Katharina Karolewicz | 1995 | 29.76 | 1:43.05 | |||||||
Jasmin Cwiklinski | 1997 | 27.99 | 2:11.04 | |||||||
2 | Haderslev Piger 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:11.05 | ||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 32.30 | 32.30 | |||||||
Kathrine Maron | 1994 | 37.11 | 1:09.41 | |||||||
Clara Franck | 1999 | 32.14 | 1:41.55 | |||||||
Laura Morsing | 1999 | 29.50 | 2:11.05 | |||||||
3 | Delta Piger 1 | 0 | Delta Svøm | 2:14.04 | ||||||
Amalie Bøgebjerg | 1995 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Pernille H. Gravgaard | 1997 | 34.42 | 1:09.45 | |||||||
Mia Jensen | 1998 | 33.30 | 1:42.75 | |||||||
Kirstine M. Pedersen | 1999 | 31.29 | 2:14.04 | |||||||
4 | Ulrichs Pige 1 Kolding | 0 | Kolding SK | 2:16.21 | ||||||
Amalie Kjær Holler | 1996 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 37.45 | 1:11.95 | |||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 33.72 | 1:45.67 | |||||||
Caroline Svarer | 1997 | 30.54 | 2:16.21 | |||||||
5 | Sønderborg Damer | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:19.67 | ||||||
Sofie Jespersen | 1997 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 36.98 | 1:11.55 | |||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 35.57 | 1:47.12 | |||||||
Camilla Linne | 1997 | 32.55 | 2:19.67 | |||||||
6 | Flensburg Damer | 0 | Flensburg | 2:23.38 | ||||||
Jane Meißner | 1998 | 35.64 | 35.64 | |||||||
Alena Geilich | 1999 | 39.28 | 1:14.92 | |||||||
Sonja Dobrowolski | 2000 | 38.58 | 1:53.50 | |||||||
Alina Groht | 1998 | 29.88 | 2:23.38 | |||||||
7 | Ulrichs Pige 2 Kolding | 0 | Kolding SK | 2:30.78 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 45.35 | 1:20.87 | |||||||
Dorthea Jørgensen | 1998 | 38.19 | 1:59.06 | |||||||
Ida Kusk | 1999 | 31.72 | 2:30.78 | |||||||
8 | Delta Piger 2 | 0 | Delta Svøm | 2:59.05 | ||||||
Maya Damgaard-Larsen | 2000 | 50.18 | 50.18 | |||||||
Sille Raahede Nielsen | 1998 | 44.71 | 1:34.89 | |||||||
Charlotte Bisgaard | 2001 | 46.72 | 2:21.61 | |||||||
Isabella S Ryser | 2001 | 37.44 | 2:59.05 | |||||||
- | Haderslev Piger 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 16, 4X50m Medley Man, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Natholdet | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:53.38 | ||||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Christian Blom Jensen | 1994 | 30.31 | 59.88 | |||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 27.34 | 1:27.22 | |||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 26.16 | 1:53.38 | |||||||
2 | Sg Elbe 1 Herrer | 0 | Sg_elbe_wedel | 1:53.54 | ||||||
Mathias Kopp | 1984 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Torsten Lagerpusch | 1980 | 32.51 | 1:00.88 | |||||||
Jonte Körner | 1997 | 28.11 | 1:28.99 | |||||||
Lars Kopp | 1991 | 24.55 | 1:53.54 | |||||||
3 | Ulrichs Drenge 1 Kolding | 0 | Kolding SK | 1:55.00 | ||||||
Oliver Danielsen | 1996 | 31.25 | 31.25 | |||||||
Christian Jensen | 1993 | 31.10 | 1:02.35 | |||||||
Johannes Larsen | 1996 | 28.60 | 1:30.95 | |||||||
Michael Danø | 1994 | 24.05 | 1:55.00 | |||||||
4 | Haderslev Drenge 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:57.31 | ||||||
Asger Richard Hansen | 1996 | 32.24 | 32.24 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 31.65 | 1:03.89 | |||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 28.47 | 1:32.36 | |||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 24.95 | 1:57.31 | |||||||
5 | Delta Drenge 1 | 0 | Delta Svøm | 1:59.12 | ||||||
Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Frederik F. Nielsen | 1994 | 35.53 | 1:05.63 | |||||||
Mikkel Jensen | 1995 | 28.66 | 1:34.29 | |||||||
Victor Tolstrup | 1996 | 24.83 | 1:59.12 | |||||||
6 | Ulrichs Drenge 2 Kolding | 0 | Kolding SK | 2:03.47 | ||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 32.03 | 32.03 | |||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 32.05 | 1:04.08 | |||||||
Frederik Elmann | 1997 | 31.62 | 1:35.70 | |||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 27.77 | 2:03.47 | |||||||
7 | Sønderborg Herrer | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:04.05 | ||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Emil Rimer | 1998 | 35.71 | 1:07.79 | |||||||
Emil Jensen | 1994 | 27.94 | 1:35.73 | |||||||
Jacob Wacherhausen | 1997 | 28.32 | 2:04.05 | |||||||
8 | Delta Drenge 2 | 0 | Delta Svøm | 2:17.15 | ||||||
Mikkel Hvidholm | 1998 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Jeppe S. Krag | 1999 | 39.70 | 1:15.28 | |||||||
Jacob Jensen | 1998 | 31.93 | 1:47.21 | |||||||
Jonas Mathiesen | 1998 | 29.94 | 2:17.15 | |||||||
9 | Haderslev Drenge 3 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:20.18 | ||||||
Lukas Larsen | 1996 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 38.38 | 1:10.88 | |||||||
Thomas Frits Nielsen | 1997 | 32.94 | 1:43.82 | |||||||
Anders Riege | 1997 | 36.36 | 2:20.18 | |||||||
10 | Haderslev Drenge 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:20.28 | ||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 36.02 | 36.02 | |||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 40.33 | 1:16.35 | |||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 35.30 | 1:51.65 | |||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 28.63 | 2:20.28 | |||||||
11 | Flensburg Herrer | 0 | Flensburg | 2:23.38 | ||||||
Björn Hoffmann | 1998 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Finn Seesemann | 1999 | 41.92 | 1:17.90 | |||||||
Hark Rink | 2000 | 39.20 | 1:57.10 | |||||||
Arne Hoffmann | 1996 | 26.28 | 2:23.38 | |||||||
- | Delta Drenge 3 | 0 | Delta Svøm | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Haderslev Drenge 4 | 0 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Svømmede fly | |||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 40.13 | 40.13 | |||||||
Magnus Lund Munk | 1999 | 44.53 | 1:24.66 | |||||||
Jeppe Kjær | 1998 | 42.93 | 2:07.59 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 08:18 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 38.25 | 1:19.81 | 2:02.05 | 2:42.08 | |||
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 36.03 | 1:14.25 | 1:53.17 | 2:31.72 | |||
2 | Amalie Kjær Holler | 1996 | Kolding SK | 37.60 | 1:17.50 | 1:58.26 | 2:38.04 | |||
3 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.21 | 1:17.55 | 1:59.07 | 2:38.25 | |||
4 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.64 | 1:23.87 | 2:06.62 | 2:49.18 | |||
- | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | DSQ | ej forts bev v/75m | |||||
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 37.00 | 1:16.56 | 1:56.38 | 2:35.03 | |||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.36 | 1:17.55 | 1:57.19 | 2:36.93 | |||
3 | Leah Kuhn | 1998 | Sg_elbe | 36.85 | 1:18.03 | 2:01.40 | 2:42.29 | |||
4 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.37 | 1:20.63 | 2:02.15 | 2:42.75 | |||
5 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 38.85 | 1:20.60 | 2:02.29 | 2:43.45 | |||
6 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 39.12 | 1:21.80 | 2:03.90 | 2:43.74 | |||
7 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.62 | 1:21.49 | 2:03.56 | 2:44.37 | |||
8 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg_elbe | 38.86 | 1:20.96 | 2:03.81 | 2:45.91 | |||
9 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.76 | 1:22.04 | 2:06.29 | 2:50.26 | |||
10 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.21 | 1:25.14 | 2:09.98 | 2:54.25 | |||
- | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | DSQ | ej forts bev v/50+75 | |||||
- | Emma L. M. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | DSQ | ingen ber. v/75m | |||||
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nethe Pedersen | 2001 | Rødding Svømmeklub | 50.81 | 1:46.19 | 2:43.54 | 2:43.54 | |||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 41.48 | 1:25.12 | 2:09.93 | 2:52.69 | |||
3 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburg | 41.02 | 1:25.69 | 2:11.95 | 2:57.01 | |||
4 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 45.40 | 1:31.37 | 2:18.33 | 3:03.97 | |||
5 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 49.72 | 1:44.96 | 2:39.41 | 3:27.41 | |||
- | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | DSQ | ej forts bev v/150m | |||||
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg_elbe | 45.52 | 1:33.79 | 2:22.43 | 3:09.60 | |||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 48.19 | 1:40.93 | 2:34.75 | 3:22.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:18 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 29.35 | 1:03.15 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.18 | 1:02.95 | |||||
2 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 32.89 | 1:06.62 | |||||
3 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 32.10 | 1:07.45 | |||||
4 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 32.72 | 1:08.91 | |||||
5 | Nikolaj Bruun | 1994 | Rødding Svømmeklub | 35.31 | 1:12.19 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 32.20 | 1:04.95 | |||||
2 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 32.40 | 1:06.93 | |||||
3 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.28 | 1:08.20 | |||||
4 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 33.72 | 1:08.57 | |||||
5 | Sören Rollwage | 1997 | Sg_elbe | 33.76 | 1:08.89 | |||||
6 | Asger Richard Hansen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.65 | 1:09.69 | |||||
7 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.09 | 1:10.10 | |||||
8 | Lucas Hachmann | 1997 | Sg_elbe | 33.42 | 1:10.15 | |||||
9 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.53 | 1:10.62 | |||||
10 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.99 | 1:11.39 | |||||
11 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 35.20 | 1:11.45 | |||||
12 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 39.19 | 1:18.84 | |||||
- | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Mathias Bech | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Oliver Sørensen | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 35.31 | 1:12.83 | |||||
2 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 36.49 | 1:14.41 | |||||
3 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.24 | 1:15.10 | |||||
4 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.15 | 1:15.89 | |||||
5 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 38.26 | 1:16.36 | |||||
6 | Jeppe S. Krag | 1999 | Delta Svøm | 38.09 | 1:19.56 | |||||
7 | Christoffer Vagn Lorenzen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.89 | 1:20.23 | |||||
8 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 39.22 | 1:20.47 | |||||
9 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 38.74 | 1:21.18 | |||||
10 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.69 | 1:25.35 | |||||
11 | Svend Matzen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 42.85 | 1:28.49 | |||||
12 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 45.68 | 1:32.68 | |||||
13 | Simon Jacobsen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 54.75 | 1:48.72 | |||||
14 | Benjamin Clement Johannse | 1999 | Odder IGF | 51.53 | 1:49.57 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.61 | 1:16.89 | |||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 38.10 | 1:18.45 | |||||
3 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | 40.40 | 1:22.13 | |||||
4 | Kasper Petersen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 40.19 | 1:22.84 | |||||
5 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.67 | 1:26.64 | |||||
6 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.96 | 1:29.11 | |||||
7 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 45.11 | 1:31.22 | |||||
8 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 46.27 | 1:32.81 | |||||
9 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 45.96 | 1:34.18 | |||||
10 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburg | 47.07 | 1:36.98 | |||||
11 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Rødding Svømmeklub | 47.95 | 1:37.10 | |||||
12 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.02 | 1:42.60 | |||||
13 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 50.76 | 1:45.02 | |||||
14 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 55.02 | 1:47.55 | |||||
15 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 52.82 | 1:50.74 | |||||
16 | Luke Rehkamp | 2002 | Flensburg | 59.25 | 2:06.20 | |||||
17 | Magnus Isdahl | 2001 | Odder IGF | 1:03.34 | 2:13.45 | |||||
- | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | DSQ | ej berør. v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:54 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 20:05 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 28.46 | 1:01.38 | |||||
2 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.64 | 1:04.57 | |||||
3 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 32.08 | 1:05.18 | |||||
4 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 30.97 | 1:07.13 | |||||
5 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 32.35 | 1:07.20 | |||||
6 | Nikolaj Bruun | 1994 | Rødding Svømmeklub | 33.20 | 1:10.47 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 31.20 | 1:03.91 | |||||
2 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 31.87 | 1:06.67 | |||||
3 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.30 | 1:08.66 | |||||
4 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 33.94 | 1:08.69 | |||||
5 | Asger Richard Hansen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.68 | 1:09.31 | |||||
6 | Sören Rollwage | 1997 | Sg_elbe | 33.69 | 1:09.64 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 34.88 | 1:11.20 | |||||
2 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 35.74 | 1:12.39 | |||||
3 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.57 | 1:12.70 | |||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.21 | 1:12.88 | |||||
5 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.16 | 1:14.23 | |||||
6 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 37.97 | 1:16.04 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:05 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg_elbe | 32.47 | 1:09.10 | |||||
2 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.07 | 1:10.41 | |||||
3 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 35.06 | 1:13.41 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.95 | 1:11.14 | |||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 34.77 | 1:15.38 | |||||
3 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg_elbe | 34.54 | 1:16.01 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.19 | 1:13.85 | |||||
2 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg_elbe | 34.26 | 1:14.18 | |||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.28 | 1:18.42 | |||||
4 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 36.82 | 1:22.53 | |||||
5 | Alena Geilich | 1999 | Flensburg | 37.47 | 1:22.65 | |||||
6 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 38.99 | 1:24.70 | |||||
7 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 40.90 | 1:29.97 | |||||
8 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 46.98 | 1:43.68 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg_elbe | 38.75 | 1:23.49 | |||||
2 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 39.10 | 1:25.69 | |||||
3 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburg | 38.54 | 1:28.17 | |||||
4 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 44.17 | 1:36.89 | |||||
5 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 45.13 | 1:37.46 | |||||
6 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 44.14 | 1:37.65 | |||||
7 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 48.03 | 1:44.72 | |||||
- | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | DNF | ||||||
- | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:56 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.18 | 1:09.43 | |||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 32.70 | 1:10.21 | |||||
3 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 34.21 | 1:12.44 | |||||
4 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 35.19 | 1:15.15 | |||||
5 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg_elbe | 34.39 | 1:16.13 | |||||
- | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg_elbe | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.42 | 1:12.01 | |||||
2 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg_elbe | 33.78 | 1:12.83 | |||||
3 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.96 | 1:16.23 | |||||
4 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 37.34 | 1:22.29 | |||||
5 | Alena Geilich | 1999 | Flensburg | 37.55 | 1:22.98 | |||||
6 | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | 38.27 | 1:23.77 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg_elbe | 37.46 | 1:20.30 | |||||
2 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 37.53 | 1:22.31 | |||||
3 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburg | 38.34 | 1:25.66 | |||||
4 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 42.59 | 1:30.94 | |||||
5 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 42.78 | 1:33.31 | |||||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.76 | 1:35.88 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.30 | 1:13.28 | 1:52.36 | 2:31.33 | |||
- | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 34.74 | 1:14.42 | 1:56.39 | 2:36.87 | |||
2 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburg | 37.86 | 1:22.90 | 2:11.20 | 2:58.21 | |||
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.53 | 1:20.65 | 2:02.90 | 2:44.65 | |||
2 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 38.00 | 1:20.83 | 2:03.71 | 2:44.96 | |||
3 | Victor Kristensen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 44.62 | 1:35.14 | 2:25.00 | 3:14.61 | |||
4 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 45.25 | 1:35.74 | 2:26.17 | 3:14.95 | |||
5 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 46.38 | 1:39.78 | 2:31.99 | 3:22.10 | |||
- | Simon Thiesen | 1999 | Rødding Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
- | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | DSQ | Retter briller | |||||
Løb 20, 200m Breaststroke Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 45.31 | 1:35.92 | 2:27.26 | 3:15.84 | |||
2 | Hark Rink | 2000 | Flensburg | 44.57 | 1:37.10 | 2:28.27 | 3:16.69 | |||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 50.75 | 1:47.23 | 2:44.78 | 3:41.01 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 34.07 | 1:12.20 | 1:55.59 | 2:32.24 | |||
2 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.31 | 1:18.88 | 2:08.38 | 2:46.20 | |||
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburg | 33.66 | 1:12.94 | 1:58.62 | 2:34.55 | |||
2 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 34.90 | 1:14.97 | 2:01.89 | 2:39.94 | |||
3 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.70 | 1:19.98 | 2:08.37 | 2:44.42 | |||
4 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 36.71 | 1:21.82 | 2:07.07 | 2:45.42 | |||
5 | Leah Kuhn | 1998 | Sg_elbe | 36.32 | 1:18.60 | 2:08.76 | 2:48.12 | |||
6 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg_elbe | 38.68 | 1:20.97 | 2:12.12 | 2:50.61 | |||
7 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.82 | 1:25.24 | 2:11.73 | 2:51.29 | |||
8 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.55 | 1:24.97 | 2:14.96 | 2:51.79 | |||
9 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 38.93 | 1:24.94 | 2:14.66 | 2:54.30 | |||
- | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | DSQ | ej forts bev v/75m | |||||
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.68 | 1:22.40 | 2:12.43 | 2:50.65 | |||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.23 | 1:30.50 | 2:21.39 | 3:02.99 | |||
3 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 43.98 | 1:30.57 | 2:22.32 | 3:04.71 | |||
4 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 44.14 | 1:32.24 | 2:27.44 | 3:07.36 | |||
5 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 44.99 | 1:38.58 | 2:35.16 | 3:19.55 | |||
6 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.86 | 1:35.34 | 2:40.26 | 3:28.94 | |||
7 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 49.65 | 1:43.83 | 2:47.47 | 3:33.96 | |||
8 | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | 52.88 | 1:48.00 | 2:50.07 | 3:34.70 | |||
Løb 21, 200m Medley Woman, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg_elbe | 44.45 | 1:32.66 | 2:27.63 | 3:08.31 | |||
2 | Alicia Niewald | 2002 | Flensburg | 58.21 | 1:55.87 | 2:56.96 | 3:46.30 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 29 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 29.08 | 1:06.58 | 1:44.05 | 2:17.07 | |||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 29.63 | 1:05.26 | 1:46.60 | 2:18.33 | |||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.96 | 1:05.62 | 1:48.39 | 2:20.54 | |||
3 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 30.36 | 1:08.92 | 1:50.43 | 2:23.95 | |||
- | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.60 | 1:10.21 | 1:55.76 | 2:31.15 | |||
2 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 32.93 | 1:11.59 | 1:59.35 | 2:32.63 | |||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.93 | 1:13.21 | 2:01.66 | 2:35.80 | |||
2 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 33.24 | 1:15.47 | 2:03.79 | 2:36.09 | |||
3 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 35.75 | 1:16.02 | 2:06.51 | 2:39.46 | |||
4 | Philipp Buck | 1999 | Sg_elbe | 34.42 | 1:16.85 | 2:07.37 | 2:42.20 | |||
5 | Jeppe S. Krag | 1999 | Delta Svøm | 37.59 | 1:19.73 | 2:05.96 | 2:42.78 | |||
6 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.34 | 1:20.40 | 2:10.63 | 2:48.05 | |||
7 | Christoffer Vagn Lorenzen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.53 | 1:23.74 | 2:17.99 | 3:00.44 | |||
Løb 22, 200m Medley Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.44 | 1:17.83 | 2:08.06 | 2:43.92 | |||
2 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.12 | 1:19.26 | 2:10.65 | 2:47.30 | |||
3 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 37.06 | 1:20.54 | 2:11.39 | 2:49.39 | |||
4 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 39.04 | 1:25.13 | 2:18.99 | 2:57.56 | |||
5 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 40.05 | 1:27.27 | 2:20.08 | 3:01.41 | |||
6 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | 41.47 | 1:26.32 | 2:22.40 | 3:01.58 | |||
7 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 45.64 | 1:38.06 | 2:31.88 | 3:10.27 | |||
8 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburg | 43.50 | 1:37.28 | 2:36.05 | 3:22.64 | |||
9 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 50.51 | 1:43.74 | 2:44.80 | 3:29.88 | |||
- | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | DSQ | Asyncr arme i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 29 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:31 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 24.97 | ||||||
2 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 25.14 | ||||||
3 | Lars Kopp | 1991 | Sg_elbe | 25.36 | ||||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.28 | ||||||
- | Johan Seistrup | 1989 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 24.98 | ||||||
2 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 25.80 | ||||||
3 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 25.97 | ||||||
4 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 26.06 | ||||||
5 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 26.14 | ||||||
6 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 26.40 | ||||||
7 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 27.55 | ||||||
8 | Nikolaj Bruun | 1994 | Rødding Svømmeklub | 28.25 | ||||||
9 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 28.55 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 25.48 | ||||||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg_elbe | 26.52 | ||||||
3 | Lucas Hachmann | 1997 | Sg_elbe | 26.59 | ||||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.55 | ||||||
5 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 27.65 | ||||||
6 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.98 | ||||||
7 | Sören Rollwage | 1997 | Sg_elbe | 28.57 | ||||||
8 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 28.85 | ||||||
9 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 30.69 | ||||||
- | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburg | DNS | ||||||
- | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
- | Asger Richard Hansen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 27.66 | ||||||
2 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 27.90 | ||||||
3 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.97 | ||||||
4 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 28.27 | ||||||
5 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.55 | ||||||
6 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 28.67 | ||||||
7 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 28.77 | ||||||
8 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.90 | ||||||
9 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 30.28 | ||||||
10 | Christoffer Vagn Lorenzen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.44 | ||||||
11 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.19 | ||||||
12 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.27 | ||||||
13 | Victor Kristensen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 31.48 | ||||||
14 | Jeppe S. Krag | 1999 | Delta Svøm | 31.89 | ||||||
15 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.54 | ||||||
16 | Svend Matzen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 32.65 | ||||||
17 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 32.75 | ||||||
18 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 33.06 | ||||||
19 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 33.84 | ||||||
20 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 35.52 | ||||||
21 | Simon Thiesen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 38.34 | ||||||
22 | Benjamin Clement Johannse | 1999 | Odder IGF | 43.30 | ||||||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.45 | ||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.47 | ||||||
3 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 30.85 | ||||||
4 | Kasper Petersen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 31.20 | ||||||
5 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.10 | ||||||
6 | Hark Rink | 2000 | Flensburg | 32.25 | ||||||
7 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.81 | ||||||
8 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 34.55 | ||||||
9 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 34.58 | ||||||
10 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 35.03 | ||||||
11 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.23 | ||||||
12 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 36.22 | ||||||
13 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Rødding Svømmeklub | 36.35 | ||||||
14 | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 39.58 | ||||||
15 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.48 | ||||||
16 | Mads Holm Skovby | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 43.02 | ||||||
17 | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 43.70 | ||||||
18 | Jacob Petersen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 45.23 | ||||||
19 | Magnus Isdahl | 2001 | Odder IGF | 51.80 | ||||||
- | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:31 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 24.70 | ||||||
2 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 24.73 | ||||||
3 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 25.18 | ||||||
4 | Lars Kopp | 1991 | Sg_elbe | 25.33 | ||||||
5 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 25.88 | ||||||
6 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 26.45 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 25.38 | ||||||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg_elbe | 26.31 | ||||||
3 | Lucas Hachmann | 1997 | Sg_elbe | 26.52 | ||||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.00 | ||||||
5 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 27.75 | ||||||
6 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.00 | ||||||
Løb 23, 50m Freestyle Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 27.78 | ||||||
2 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 27.88 | ||||||
3 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 28.39 | ||||||
3 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 28.39 | ||||||
5 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 29.04 | ||||||
6 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:39 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 34.57 | ||||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 38.76 | ||||||
3 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 38.94 | ||||||
4 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.64 | ||||||
5 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.12 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.22 | ||||||
2 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 38.02 | ||||||
3 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.11 | ||||||
4 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 43.37 | ||||||
5 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.88 | ||||||
6 | Emma L. M. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | 47.06 | ||||||
7 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.38 | ||||||
- | Alena Geilich | 1999 | Flensburg | DNS | ||||||
- | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | DSQ | Tystart | |||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 42.75 | ||||||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.52 | ||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 44.59 | ||||||
4 | Louise Kristensen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 47.80 | ||||||
5 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 49.37 | ||||||
6 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 49.66 | ||||||
7 | Cecilie Kvist Sørensen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 50.73 | ||||||
8 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:05.40 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alicia Niewald | 2002 | Flensburg | 51.89 | ||||||
2 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 1:02.62 | ||||||
3 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:03.92 | ||||||
- | Johanne S. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:29 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 34.69 | ||||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 38.29 | ||||||
3 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 39.33 | ||||||
4 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.58 | ||||||
- | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.37 | ||||||
2 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 38.14 | ||||||
3 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.45 | ||||||
4 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 41.15 | ||||||
5 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.56 | ||||||
6 | Emma L. M. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | 46.34 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 40.84 | ||||||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.76 | ||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.93 | ||||||
4 | Louise Kristensen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 47.94 | ||||||
5 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 48.84 | ||||||
6 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 50.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 28.60 | ||||||
2 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.19 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.93 | ||||||
2 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 30.19 | ||||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.31 | ||||||
4 | Nikolaj Bruun | 1994 | Rødding Svømmeklub | 32.16 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 31.15 | ||||||
2 | Asger Richard Hansen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.86 | ||||||
3 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.23 | ||||||
4 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 32.31 | ||||||
5 | Sören Rollwage | 1997 | Sg_elbe | 32.56 | ||||||
6 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.31 | ||||||
- | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 34.83 | ||||||
2 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 36.46 | ||||||
3 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 36.75 | ||||||
4 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 39.21 | ||||||
5 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 44.40 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 36.98 | ||||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.20 | ||||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 40.73 | ||||||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 40.74 | ||||||
5 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 44.98 | ||||||
6 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 46.07 | ||||||
7 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.99 | ||||||
8 | Jacob Petersen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 59.24 | ||||||
9 | Magnus Isdahl | 2001 | Odder IGF | 1:03.86 | ||||||
- | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Afsl. ryg på maven | |||||
- | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Afsl. ryg på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:25 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 27.26 | ||||||
2 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.05 | ||||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.80 | ||||||
4 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Delta Svøm | 30.81 | ||||||
5 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.21 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 31.54 | ||||||
2 | Asger Richard Hansen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.60 | ||||||
3 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 31.83 | ||||||
4 | Sören Rollwage | 1997 | Sg_elbe | 32.45 | ||||||
5 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 32.71 | ||||||
6 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.01 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 33.72 | ||||||
2 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 36.30 | ||||||
3 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 36.35 | ||||||
4 | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | 36.63 | ||||||
5 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 38.38 | ||||||
6 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:25 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.35 | ||||||
- | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg_elbe | DNS | ||||||
- | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg_elbe | 32.33 | ||||||
2 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 33.10 | ||||||
- | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.03 | ||||||
2 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.18 | ||||||
3 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 33.69 | ||||||
4 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg_elbe | 33.75 | ||||||
5 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 36.96 | ||||||
6 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 37.13 | ||||||
7 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 37.18 | ||||||
8 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 39.03 | ||||||
9 | Rebecca Mckay Holm | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 44.37 | ||||||
10 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.92 | ||||||
11 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 48.84 | ||||||
- | Alena Geilich | 1999 | Flensburg | DNS | ||||||
- | Dorthea Jørgensen | 1998 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Brystben i fly | |||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg_elbe | 37.73 | ||||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 38.27 | ||||||
3 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 39.03 | ||||||
4 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 39.04 | ||||||
5 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 40.07 | ||||||
6 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 41.45 | ||||||
7 | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | 42.80 | ||||||
8 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 43.95 | ||||||
9 | Louise Kristensen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 44.09 | ||||||
10 | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | 45.02 | ||||||
11 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 45.08 | ||||||
12 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 47.13 | ||||||
- | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg_elbe | 40.50 | ||||||
2 | Johanne S. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.24 | ||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 48.81 | ||||||
- | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Brystben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.21 | ||||||
2 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg_elbe | 31.96 | ||||||
3 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 33.32 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.90 | ||||||
2 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.00 | ||||||
3 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 33.29 | ||||||
4 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg_elbe | 33.90 | ||||||
5 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 36.43 | ||||||
6 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 37.41 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Schröder | 2000 | Sg_elbe | 35.86 | ||||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 37.85 | ||||||
3 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 38.82 | ||||||
4 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 38.83 | ||||||
5 | Lara Lemke | 2002 | Sg_elbe | 40.26 | ||||||
6 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 40.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lars Kopp | 1991 | Sg_elbe | 27.94 | 1:00.04 | 1:33.24 | 2:05.89 | |||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 28.94 | 1:00.34 | 1:30.36 | 2:00.04 | |||
2 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 28.22 | 59.49 | 1:30.84 | 2:00.94 | |||
3 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 28.10 | 59.37 | 1:30.31 | 2:01.64 | |||
4 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 28.86 | 1:00.29 | 1:31.86 | 2:03.53 | |||
- | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 27.74 | 58.84 | 1:29.73 | 1:59.69 | |||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg_elbe | 28.46 | 1:01.24 | 1:35.85 | 2:10.00 | |||
3 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 30.50 | 1:03.72 | 1:37.57 | 2:10.26 | |||
4 | Lucas Hachmann | 1997 | Sg_elbe | 29.87 | 1:03.14 | 1:37.75 | 2:11.45 | |||
5 | Jacob Wacherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.19 | 1:05.16 | 1:40.07 | 2:13.24 | |||
6 | Sören Rollwage | 1997 | Sg_elbe | 30.82 | 1:05.98 | 1:41.61 | 2:16.57 | |||
7 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.58 | 1:07.53 | 1:44.19 | 2:19.09 | |||
8 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svøm | 33.41 | 1:12.17 | 1:52.52 | 2:29.19 | |||
9 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 38.56 | 1:21.74 | 2:04.63 | 2:46.93 | |||
- | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | DNS | ||||||
- | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 28.94 | 1:01.03 | 1:34.13 | 2:06.81 | |||
2 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.59 | 1:05.03 | 1:39.13 | 2:12.60 | |||
3 | Mikkel Hvidholm | 1998 | Delta Svøm | 31.51 | 1:06.11 | 1:42.20 | 2:16.59 | |||
4 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.57 | 1:07.48 | 1:43.65 | 2:17.86 | |||
5 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 31.40 | 1:06.91 | 1:43.03 | 2:18.27 | |||
6 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.06 | 1:06.76 | 1:42.72 | 2:18.62 | |||
7 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 31.77 | 1:08.13 | 1:46.17 | 2:22.86 | |||
8 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.35 | 1:11.26 | 1:48.51 | 2:24.70 | |||
9 | Philipp Buck | 1999 | Sg_elbe | 33.18 | 1:11.72 | 1:51.69 | 2:28.27 | |||
10 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 35.18 | 1:13.70 | 1:52.77 | 2:30.08 | |||
11 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 35.08 | 1:14.71 | 1:54.25 | 2:32.00 | |||
12 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 36.25 | 1:15.07 | 1:55.13 | 2:33.37 | |||
13 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 33.88 | 1:12.94 | 1:54.83 | 2:35.13 | |||
14 | Svend Matzen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 35.97 | 1:16.67 | 1:57.00 | 2:35.41 | |||
15 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.92 | 1:17.84 | 1:59.74 | 2:40.73 | |||
16 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 36.48 | 1:19.07 | 2:01.82 | 2:42.72 | |||
17 | Jeppe Kjær | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 40.86 | 1:26.26 | 2:12.65 | 2:54.15 | |||
18 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 37.20 | 1:22.27 | 2:09.86 | 2:54.26 | |||
19 | Simon Thiesen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 40.24 | 1:27.38 | 2:18.54 | 3:08.56 | |||
20 | Benjamin Clement Johannse | 1999 | Odder IGF | 1:42.78 | 2:39.01 | 3:31.72 | 3:31.72 | |||
- | Jonas Mathiesen | 1998 | Delta Svøm | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 200m Freestyle Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.63 | 1:08.10 | 1:43.08 | 2:17.96 | |||
2 | Kasper Petersen | 2000 | Rødding Svømmeklub | 33.19 | 1:09.95 | 1:48.08 | 2:24.43 | |||
3 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.93 | 1:11.06 | 1:49.01 | 2:25.83 | |||
4 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.25 | 1:14.11 | 1:53.47 | 2:29.87 | |||
5 | Hark Rink | 2000 | Flensburg | 34.91 | 1:14.82 | 1:54.92 | 2:33.24 | |||
6 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 35.69 | 1:15.98 | 1:56.79 | 2:35.50 | |||
7 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.33 | 1:13.70 | 1:55.87 | 2:37.53 | |||
8 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 37.50 | 1:20.04 | 2:02.17 | 2:42.02 | |||
9 | Daniel Jensen | 2001 | Delta Svøm | 37.55 | 1:22.95 | 2:11.20 | 2:53.26 | |||
10 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.42 | 1:25.47 | 2:12.16 | 2:56.14 | |||
11 | Mikkel Juhl Schmidt | 2001 | Rødding Svømmeklub | 40.29 | 1:26.80 | 2:13.49 | 2:56.89 | |||
12 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 44.57 | 1:35.39 | 2:29.92 | 3:19.80 | |||
13 | Magnus Isdahl | 2001 | Odder IGF | 57.43 | 2:01.49 | 4:10.85 | 4:10.85 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 1:06.23 | ||||||
2 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 1:09.90 | ||||||
- | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg_elbe | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:01.02 | ||||||
2 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg_elbe | 1:03.54 | ||||||
3 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:04.40 | ||||||
4 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 1:05.13 | ||||||
5 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.91 | ||||||
6 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | 1:08.72 | ||||||
7 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:09.46 | ||||||
8 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:13.00 | ||||||
9 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 1:18.73 | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 1:03.92 | ||||||
2 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 1:04.13 | ||||||
3 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg_elbe | 1:04.18 | ||||||
4 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:05.79 | ||||||
5 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 1:06.62 | ||||||
6 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:06.78 | ||||||
7 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.80 | ||||||
8 | Leah Kuhn | 1998 | Sg_elbe | 1:07.18 | ||||||
9 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 1:07.25 | ||||||
10 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.44 | ||||||
11 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.52 | ||||||
12 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:07.65 | ||||||
13 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 1:07.75 | ||||||
14 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.04 | ||||||
15 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg_elbe | 1:10.16 | ||||||
16 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 1:10.99 | ||||||
17 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 1:12.42 | ||||||
17 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:12.42 | ||||||
19 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:13.00 | ||||||
20 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 1:13.31 | ||||||
21 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 1:14.27 | ||||||
22 | Rebecca Mckay Holm | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 1:21.46 | ||||||
23 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 1:22.15 | ||||||
24 | Emma L. M. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | 1:23.79 | ||||||
25 | Ida Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:26.68 | ||||||
26 | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:31.49 | ||||||
- | Alena Geilich | 1999 | Flensburg | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 1:08.85 | ||||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 1:09.48 | ||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:12.11 | ||||||
4 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 1:12.12 | ||||||
5 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 1:14.52 | ||||||
6 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 1:15.20 | ||||||
7 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.77 | ||||||
8 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 1:19.07 | ||||||
9 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 1:19.15 | ||||||
10 | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | 1:21.32 | ||||||
11 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 1:21.73 | ||||||
12 | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | 1:26.00 | ||||||
13 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 1:29.14 | ||||||
14 | Freja Schøtt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 1:29.26 | ||||||
15 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:30.13 | ||||||
16 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 1:36.24 | ||||||
17 | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:43.20 | ||||||
- | Nethe Pedersen | 2001 | Rødding Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 1:27.19 | ||||||
2 | Alicia Niewald | 2002 | Flensburg | 1:30.96 | ||||||
3 | Johanne S. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:38.38 | ||||||
4 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:49.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 29.83 | 1:01.02 | |||||
2 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg_elbe | 30.50 | 1:03.42 | |||||
3 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.02 | 1:04.54 | |||||
4 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 31.85 | 1:06.41 | |||||
5 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 32.82 | 1:07.19 | |||||
6 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.61 | 1:07.69 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 30.26 | 1:02.86 | |||||
2 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg_elbe | 30.82 | 1:03.08 | |||||
3 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 30.56 | 1:03.30 | |||||
4 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.47 | 1:04.91 | |||||
5 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 31.42 | 1:05.25 | |||||
6 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.15 | 1:06.56 | |||||
Løb 28, 100m Freestyle Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 32.78 | 1:07.84 | |||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 33.82 | 1:09.09 | |||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.61 | 1:09.12 | |||||
4 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 34.25 | 1:12.25 | |||||
5 | Lina Grote | 2000 | Sg_elbe | 34.86 | 1:12.62 | |||||
6 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 36.36 | 1:15.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 33.37 | 1:11.67 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.40 | 1:08.64 | |||||
2 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.05 | 1:09.94 | |||||
3 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.40 | 1:14.53 | |||||
4 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.68 | 1:15.09 | |||||
5 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 36.34 | 1:17.53 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 32.96 | 1:10.16 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.64 | 1:17.26 | |||||
2 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 36.10 | 1:17.35 | |||||
3 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 37.07 | 1:20.00 | |||||
4 | Jeppe S. Krag | 1999 | Delta Svøm | 40.69 | 1:27.32 | |||||
5 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 42.04 | 1:32.31 | |||||
6 | Victor Kristensen | 1999 | Rødding Svømmeklub | 43.25 | 1:33.70 | |||||
7 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 44.11 | 1:34.22 | |||||
8 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 45.08 | 1:36.58 | |||||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Benjamin Clement Johannse | 1999 | Odder IGF | DSQ | to flyben i vend | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hark Rink | 2000 | Flensburg | 42.76 | 1:32.52 | |||||
2 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 48.73 | 1:44.13 | |||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.67 | 1:52.48 | |||||
4 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 57.92 | 2:04.15 | |||||
5 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 1:00.90 | 2:04.54 | |||||
6 | Magnus Isdahl | 2001 | Odder IGF | 1:10.50 | 2:31.29 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:57 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.85 | 1:07.55 | |||||
2 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svømme Klub | 32.33 | 1:08.16 | |||||
3 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.03 | 1:10.02 | |||||
4 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.31 | 1:15.34 | |||||
5 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 36.39 | 1:18.70 | |||||
6 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.67 | 1:22.77 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 33.19 | 1:10.79 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper G Mikkelsen | 1998 | Frem Odense | 36.40 | 1:16.79 | |||||
2 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.16 | 1:17.14 | |||||
3 | Jacob Jensen | 1998 | Delta Svøm | 37.76 | 1:19.30 | |||||
4 | Jeppe S. Krag | 1999 | Delta Svøm | 39.17 | 1:25.18 | |||||
5 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | Odder IGF | 41.75 | 1:31.50 | |||||
6 | Hark Rink | 2000 | Flensburg | 42.81 | 1:31.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 403 | 37.25 | 1:19.08 | 2:01.87 | 2:43.52 | |||
Frem Odense | ||||||||||
- | Katharina Karolewicz | 1995 | DNS | |||||||
Sg_elbe | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | 386 | 36.84 | 1:20.64 | 2:04.05 | 2:45.91 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Clara Franck | 1999 | 326 | 39.44 | 1:25.64 | 2:10.87 | 2:55.41 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Annika Hoffmann | 1999 | 267 | 40.67 | 1:29.09 | 2:19.27 | 3:07.61 | |||
Flensburg | ||||||||||
- | Dorthea Jørgensen | 1998 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emily Schröder | 2000 | 295 | 40.08 | 1:25.98 | 2:13.58 | 3:01.52 | |||
Sg_elbe | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 31, 4X50m Freestyle Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Haderslev Drenge 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:40.86 | ||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 25.72 | 25.72 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 24.96 | 50.68 | |||||||
Asger Richard Hansen | 1996 | 25.95 | 1:16.63 | |||||||
Johan Seistrup | 1989 | 24.23 | 1:40.86 | |||||||
2 | Ulrichs Drenge 1 Kolding | 0 | Kolding SK | 1:45.49 | ||||||
Thomas Jensen | 1994 | 28.32 | 28.32 | |||||||
Christian Jensen | 1993 | 25.11 | 53.43 | |||||||
Johannes Larsen | 1996 | 27.75 | 1:21.18 | |||||||
Michael Danø | 1994 | 24.31 | 1:45.49 | |||||||
3 | Sønderborg Herrer | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:49.88 | ||||||
Emil Jensen | 1994 | 26.45 | 26.45 | |||||||
Jacob Wacherhausen | 1997 | 27.94 | 54.39 | |||||||
Aksel Ruby Larsen | 1999 | 29.28 | 1:23.67 | |||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 26.21 | 1:49.88 | |||||||
4 | Ulrichs Drenge 2 Kolding | 0 | Kolding SK | 1:52.26 | ||||||
Frederik Elmann | 1997 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 27.55 | 56.30 | |||||||
Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 27.81 | 1:24.11 | |||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 28.15 | 1:52.26 | |||||||
5 | Delta Drenge 2 | 0 | Delta Svøm | 1:56.96 | ||||||
Jacob Jensen | 1998 | 27.61 | 27.61 | |||||||
Jonas Mathiesen | 1998 | 30.56 | 58.17 | |||||||
Mikkel Hvidholm | 1998 | 27.66 | 1:25.83 | |||||||
Søren Bisgaard | 1998 | 31.13 | 1:56.96 | |||||||
6 | Haderslev Drenge 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:57.49 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 28.93 | 28.93 | |||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 31.75 | 1:00.68 | |||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 29.18 | 1:29.86 | |||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 27.63 | 1:57.49 | |||||||
7 | Flensburg Herrer | 0 | Flensburg | 2:09.08 | ||||||
Hark Rink | 2000 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Niklas Fahlteich | 2000 | 33.95 | 1:06.41 | |||||||
Finn Seesemann | 1999 | 33.38 | 1:39.79 | |||||||
Björn Hoffmann | 1998 | 29.29 | 2:09.08 | |||||||
8 | Haderslev Drenge 4 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:59.75 | ||||||
Mads Holm Skovby | 2001 | 46.57 | 46.57 | |||||||
Mads Tønder | 2002 | 43.93 | 1:30.50 | |||||||
Jacob Petersen | 2001 | 46.36 | 2:16.86 | |||||||
Benjamin Peruchon | 2001 | 42.89 | 2:59.75 | |||||||
- | Delta Drenge 3 | 0 | Delta Svøm | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Haderslev Drenge 3 | 0 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | |||||||||
Lukas Larsen | 1996 | |||||||||
Nicolaj Absalon | 1999 | |||||||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | DNS | ||||||||
- | Delta Drenge 1 | 0 | Delta Svøm | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Natholdet | 0 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 32, 4X50m Freestyle Woman, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sg Elbe 1 Damer | 0 | Sg_elbe | 1:56.24 | ||||||
Jasmin Cwiklinski | 1997 | 28.63 | 28.63 | |||||||
Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | 28.88 | 57.51 | |||||||
Charlotte Buchholz | 1998 | 30.20 | 1:27.71 | |||||||
Zoe-Julia Krause | 1999 | 28.53 | 1:56.24 | |||||||
2 | Haderslev Piger 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:57.13 | ||||||
Laura Morsing | 1999 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Kathrine Maron | 1994 | 28.88 | 59.73 | |||||||
Maiken Morsing | 1997 | 29.64 | 1:29.37 | |||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 27.76 | 1:57.13 | |||||||
3 | Delta Piger 1 | 0 | Delta Svøm | 1:59.13 | ||||||
Pernille H. Gravgaard | 1997 | 27.91 | 27.91 | |||||||
Amalie Bøgebjerg | 1995 | 31.13 | 59.04 | |||||||
Mia Jensen | 1998 | 28.17 | 1:27.21 | |||||||
Kirstine M. Pedersen | 1999 | 31.92 | 1:59.13 | |||||||
4 | Ulrichs Pige 1 Kolding | 0 | Kolding SK | 2:02.82 | ||||||
Caroline Svarer | 1997 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 30.59 | 1:01.05 | |||||||
Amalie Kjær Holler | 1996 | 32.80 | 1:33.85 | |||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 28.97 | 2:02.82 | |||||||
5 | Sønderborg Damer | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:04.37 | ||||||
Sofie Jespersen | 1997 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Amalie Müller Lindemann | 1999 | 30.39 | 1:01.63 | |||||||
Camilla Linne | 1997 | 32.22 | 1:33.85 | |||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 30.52 | 2:04.37 | |||||||
6 | Flensburg Damer | 0 | Flensburg | 2:19.28 | ||||||
Annika Hoffmann | 1999 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Alicia Niewald | 2002 | 41.39 | 1:15.31 | |||||||
Emma Biegemann | 2000 | 33.44 | 1:48.75 | |||||||
Jane Meißner | 1998 | 30.53 | 2:19.28 | |||||||
7 | Haderslev Piger 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:37.02 | ||||||
Rikke S. Sørensen | 1997 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Rebecca Mckay Holm | 1999 | 37.98 | 1:14.42 | |||||||
Ditte Maria S. Jensen | 1997 | 33.61 | 1:48.03 | |||||||
Lykke Bladtkramer | 2003 | 48.99 | 2:37.02 | |||||||
8 | Haderslev Piger 3 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:46.02 | ||||||
Freja Larsen | 2001 | 45.19 | 45.19 | |||||||
Cecilie Kvist Sørensen | 2000 | 37.92 | 1:23.11 | |||||||
Lærke Bladtkramer | 2001 | 42.42 | 2:05.53 | |||||||
Didde Meyer | 2001 | 40.49 | 2:46.02 | |||||||
- | Ulrichs Pige 2 Kolding | 0 | Kolding SK | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.41 | 1:05.41 | 1:40.69 | 2:15.59 | |||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.50 | 1:08.42 | 1:44.14 | 2:20.34 | |||
- | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 33.18 | 1:08.44 | 1:44.22 | 2:18.88 | |||
2 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 33.83 | 1:10.20 | 1:47.65 | 2:24.99 | |||
3 | Sören Rollwage | 1997 | Sg_elbe | 35.48 | 1:13.21 | 1:51.14 | 2:27.48 | |||
4 | Lucas Hachmann | 1997 | Sg_elbe | 35.34 | 1:14.81 | 1:54.81 | 2:33.59 | |||
- | Nicklas Rasmussen | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
- | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | DSQ | ej forts bev v/100m | |||||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 38.46 | 1:19.01 | 1:59.22 | 2:37.87 | |||
2 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 37.77 | 1:17.71 | 1:58.74 | 2:38.83 | |||
3 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 39.18 | 1:22.40 | 2:08.12 | 2:49.69 | |||
4 | Christoffer Vagn Lorenzen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.05 | 1:22.04 | 2:07.26 | 2:50.74 | |||
5 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | Kolding SK | 41.80 | 1:25.84 | 2:10.22 | 2:50.87 | |||
6 | Benjamin Clement Johannse | 1999 | Odder IGF | 57.31 | 1:59.80 | 3:01.30 | 3:58.96 | |||
- | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | ej forts. bev, v/50m | |||||
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 40.21 | 1:24.91 | 2:09.96 | 2:53.62 | |||
2 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.52 | 1:28.64 | 2:13.49 | 2:56.39 | |||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.51 | 1:28.04 | 2:14.12 | 2:57.73 | |||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 43.48 | 1:30.20 | 2:17.47 | 3:04.74 | |||
- | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | DSQ | ej forst. bev v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 35.48 | 1:13.89 | |||||
2 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 35.96 | 1:14.45 | |||||
3 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 40.02 | 1:20.70 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 33.73 | 1:09.15 | |||||
2 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 35.72 | 1:13.34 | |||||
3 | Amalie Kjær Holler | 1996 | Kolding SK | 35.13 | 1:13.79 | |||||
4 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 36.68 | 1:15.47 | |||||
5 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.20 | 1:16.83 | |||||
6 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.31 | 1:22.58 | |||||
7 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | 41.13 | 1:23.79 | |||||
8 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 43.59 | 1:27.35 | |||||
9 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 45.59 | 1:32.24 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.37 | 1:14.10 | |||||
2 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 36.45 | 1:14.64 | |||||
3 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 36.31 | 1:14.67 | |||||
4 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 36.45 | 1:15.19 | |||||
5 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 36.71 | 1:15.37 | |||||
6 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 37.40 | 1:15.93 | |||||
7 | Leah Kuhn | 1998 | Sg_elbe | 36.30 | 1:16.02 | |||||
8 | Christina Blaaberg | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.12 | 1:16.80 | |||||
9 | Zoe-Julia Krause | 1999 | Sg_elbe | 37.97 | 1:17.13 | |||||
10 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg_elbe | 39.05 | 1:20.79 | |||||
11 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.79 | 1:22.86 | |||||
12 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.90 | 1:22.88 | |||||
13 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.56 | 1:23.65 | |||||
14 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 40.92 | 1:24.28 | |||||
15 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 46.04 | 1:32.50 | |||||
16 | Emma L. M. Nørgaard | 1998 | Frem Odense | 46.24 | 1:35.04 | |||||
17 | Caroline S. Christiansen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.50 | 1:44.00 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.41 | 1:20.37 | |||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 40.77 | 1:21.62 | |||||
3 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 42.64 | 1:27.66 | |||||
4 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 42.94 | 1:28.33 | |||||
5 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 44.36 | 1:28.50 | |||||
6 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.85 | 1:28.72 | |||||
7 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 46.37 | 1:33.77 | |||||
8 | Lea Böhme | 2001 | Sg_elbe | 47.66 | 1:36.52 | |||||
9 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 47.35 | 1:37.03 | |||||
10 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 47.17 | 1:37.81 | |||||
10 | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 1:37.81 | 1:37.81 | |||||
12 | Freja Schøtt | 2000 | Rødding Svømmeklub | 50.34 | 1:41.08 | |||||
13 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 49.19 | 1:41.82 | |||||
14 | Nethe Pedersen | 2001 | Rødding Svømmeklub | 1:44.42 | 1:44.42 | |||||
15 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 53.97 | 1:51.43 | |||||
- | Isabella S Ryser | 2001 | Delta Svøm | DSQ | ej forts. bev. v/50m | |||||
- | Maya Damgaard-Larsen | 2000 | Delta Svøm | DSQ | Ej forts. bev. v/50m | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lara Lemke | 2002 | Sg_elbe | 1:33.10 | 1:33.10 | |||||
2 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 45.52 | 1:33.26 | |||||
3 | Alicia Niewald | 2002 | Flensburg | 53.23 | 1:48.36 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:15 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 34.17 | 1:09.32 | |||||
2 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 34.91 | 1:12.45 | |||||
3 | Caroline Svarer | 1997 | Kolding SK | 35.17 | 1:13.17 | |||||
4 | Amalie Kjær Holler | 1996 | Kolding SK | 35.47 | 1:14.60 | |||||
5 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | Delta Svøm | 36.16 | 1:15.49 | |||||
6 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.09 | 1:16.05 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg_elbe | 36.08 | 1:12.83 | |||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.39 | 1:13.77 | |||||
3 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 36.52 | 1:14.52 | |||||
4 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 36.56 | 1:14.53 | |||||
5 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 36.59 | 1:14.60 | |||||
6 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 36.36 | 1:15.12 | |||||
Løb 34, 100m Backstroke Woman, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.39 | 1:19.08 | |||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 40.32 | 1:20.32 | |||||
3 | Lara Lemke | 2002 | Sg_elbe | 42.96 | 1:27.05 | |||||
4 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 42.27 | 1:27.11 | |||||
5 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 43.04 | 1:27.73 | |||||
6 | Freja Barthelmes | 2001 | Sg_elbe | 1:28.08 | 1:28.08 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 27.95 | 1:02.31 | |||||
2 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.35 | 1:03.42 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 28.56 | 1:01.16 | |||||
2 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 29.07 | 1:01.51 | |||||
3 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.29 | 1:04.04 | |||||
4 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.13 | 1:04.75 | |||||
5 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Delta Svøm | 30.90 | 1:07.90 | |||||
6 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 31.63 | 1:09.42 | |||||
7 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 33.38 | 1:11.04 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 30.54 | 1:05.57 | |||||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg_elbe | 30.07 | 1:07.32 | |||||
3 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.52 | 1:09.42 | |||||
4 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 32.29 | 1:11.06 | |||||
5 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 34.71 | 1:13.08 | |||||
- | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburg | DNS | ||||||
- | Emil Deleuran Hansen | 1997 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.96 | 1:07.91 | |||||
2 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.91 | 1:09.38 | |||||
3 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 32.80 | 1:11.90 | |||||
4 | Philipp Buck | 1999 | Sg_elbe | 34.62 | 1:13.82 | |||||
5 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.90 | 1:14.45 | |||||
6 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 35.91 | 1:16.91 | |||||
7 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 37.08 | 1:24.92 | |||||
8 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 44.63 | 1:34.30 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.16 | 1:13.50 | |||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.95 | 1:13.99 | |||||
3 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 46.00 | 1:34.85 | |||||
4 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 47.63 | 1:50.48 | |||||
5 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 52.43 | 1:58.99 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg_elbe | 27.30 | 59.88 | |||||
2 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 28.35 | 1:00.31 | |||||
3 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 28.60 | 1:00.87 | |||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.87 | 1:04.50 | |||||
5 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 29.07 | 1:04.81 | |||||
6 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.03 | 1:05.09 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 30.15 | 1:04.71 | |||||
2 | Jonte Körner | 1997 | Sg_elbe | 29.90 | 1:05.00 | |||||
3 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 32.45 | 1:08.19 | |||||
4 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 32.19 | 1:09.49 | |||||
5 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.67 | 1:09.73 | |||||
Løb 35, 100m Butterfly Man, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.85 | 1:06.21 | |||||
2 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.29 | 1:07.60 | |||||
3 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 32.31 | 1:10.16 | |||||
4 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.21 | 1:12.48 | |||||
5 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.37 | 1:13.12 | |||||
6 | Philipp Buck | 1999 | Sg_elbe | 34.19 | 1:14.07 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2012 | Udskriftsdato | 30 september 2012 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 september 2011 |
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Delta Svøm | 37.25 | 1:20.57 | 2:04.34 | 2:47.40 | |||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg_elbe | 41.10 | 1:26.21 | 2:10.90 | 2:54.95 | |||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 41.79 | 1:28.97 | 2:16.89 | 3:03.96 | |||
2 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.99 | 1:29.32 | 2:17.74 | 3:05.69 | |||
3 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 43.13 | 1:30.96 | 2:19.48 | 3:07.59 | |||
4 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.71 | 1:30.41 | 2:19.15 | 3:08.11 | |||
5 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.71 | 1:31.76 | 2:20.60 | 3:08.40 | |||
6 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 45.79 | 1:35.69 | 2:25.61 | 3:12.01 | |||
7 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 43.93 | 1:33.84 | 2:24.24 | 3:12.44 | |||
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 44.63 | 1:36.63 | 2:29.76 | 3:21.55 | |||
2 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 53.47 | 1:52.90 | 2:53.40 | 3:54.03 | |||
- | Katrine Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | en hånd ven v/25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 30 september 2012 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:23 |