Resultater for GSC Short Course
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Indledende
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | GSC short course | Udskriftsdato | 15 september 2012 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Gladsaxe Idrætsforening | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2012 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.05 | 1:07.03 | |||||
2 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 32.90 | 1:12.67 | |||||
3 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.38 | 1:12.92 | |||||
4 | Albert Alexander John | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.77 | 1:13.81 | |||||
5 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.85 | 1:15.48 | |||||
6 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.88 | 1:15.93 | |||||
7 | Emil D. Nielsen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.35 | 1:16.60 | |||||
8 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 35.99 | 1:17.01 | |||||
9 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 36.09 | 1:17.04 | |||||
10 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.38 | 1:17.88 | |||||
11 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.87 | 1:18.75 | |||||
12 | Tobias Stavngaard | 2000 | Sigma Swim Allerød | 36.08 | 1:21.06 | |||||
13 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.86 | 1:21.71 | |||||
13 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.76 | 1:21.71 | |||||
15 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.27 | 1:21.96 | |||||
16 | Mads Munk Sørensen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.47 | 1:22.84 | |||||
17 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 38.71 | 1:23.81 | |||||
18 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 40.64 | 1:23.85 | |||||
19 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 38.41 | 1:24.60 | |||||
20 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.24 | 1:25.31 | |||||
21 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 38.80 | 1:26.02 | |||||
22 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.40 | 1:26.72 | |||||
23 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.30 | 1:26.85 | |||||
24 | Jonathan Ungermand Bichel | 1999 | A6 | 40.10 | 1:27.87 | |||||
25 | Markus B. Hajdu | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 39.38 | 1:28.44 | |||||
26 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.97 | 1:28.93 | |||||
27 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.48 | 1:29.11 | |||||
28 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.98 | 1:29.40 | |||||
29 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.91 | 1:31.39 | |||||
30 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.82 | 1:31.55 | |||||
31 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 43.04 | 1:32.39 | |||||
32 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 43.21 | 1:33.46 | |||||
33 | Jacob Aaboe Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 43.71 | 1:34.27 | |||||
34 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.35 | 1:37.56 | |||||
35 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.12 | 1:38.12 | |||||
36 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 43.53 | 1:38.39 | |||||
37 | Andreas B Norup | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 47.78 | 1:38.42 | |||||
38 | Côme Basile Receveur | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.32 | 1:40.86 | |||||
39 | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.37 | 1:43.65 | |||||
40 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.62 | 1:47.71 | |||||
41 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.44 | 1:50.58 | |||||
42 | Victor Bornæs | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.66 | 1:52.92 | |||||
43 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.85 | 1:53.74 | |||||
44 | Karl Kofoed Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.42 | 2:14.11 | |||||
- | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.61 | 1:03.40 | |||||
2 | Isak Lichi | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.44 | 1:04.63 | |||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | A6 | 31.95 | 1:07.29 | |||||
4 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.85 | 1:08.62 | |||||
5 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Sigma Swim Allerød | 31.64 | 1:11.07 | |||||
6 | Oscar Thris Hansen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.18 | 1:11.89 | |||||
7 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.62 | 1:13.25 | |||||
8 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.26 | 1:13.50 | |||||
9 | Kristoffer Neve | 1998 | A6 | 35.33 | 1:14.61 | |||||
10 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.63 | 1:14.88 | |||||
11 | Victor Kjærsgaard | 1998 | A6 | 35.80 | 1:15.95 | |||||
12 | Lukas Gunnarsson | 1998 | Simklubben Lödde | 36.33 | 1:16.76 | |||||
13 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Sigma Swim Allerød | 36.92 | 1:18.12 | |||||
14 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.75 | 1:18.94 | |||||
15 | Vidar Åsly | 1997 | Simklubben Lödde | 36.40 | 1:19.69 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | A6 | 27.23 | 1:02.05 | |||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.85 | 1:03.28 | |||||
3 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.40 | 1:04.12 | |||||
4 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.49 | 1:04.15 | |||||
5 | Tobias Gjerløff | 1995 | A6 | 30.09 | 1:05.02 | |||||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.74 | 1:05.61 | |||||
7 | Kasper Vitten | 1995 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.02 | 1:05.76 | |||||
8 | Lasse Pittioni | 1995 | A6 | 31.22 | 1:05.90 | |||||
9 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | A6 | 30.59 | 1:07.08 | |||||
10 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 31.29 | 1:08.85 | |||||
11 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 35.66 | 1:13.16 | |||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende 19 - 62 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.40 | 1:01.85 | |||||
2 | Frederik Fisker | 1994 | A6 | 31.66 | 1:07.97 | |||||
3 | Jonathan Weitling | 1993 | A6 | 32.66 | 1:09.39 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 15 september 2012 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:29 |