Resultater for Malmösprinten / UGP 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 / Malmösprinten | Utskriftsdatum | 01 juli 2012 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2012 |
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Winquist | 1996 | Markaryds Simsällskap | 32.18 | 1:10.44 | |||||
2 | Julia Rosberg | 1995 | Simklubben Lödde | 32.65 | 1:10.88 | |||||
3 | Linnea Olausson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.63 | 1:11.59 | |||||
4 | Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | Simklubben Poseidon | 33.78 | 1:11.75 | |||||
5 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.15 | 1:16.26 | |||||
6 | Emma Stenberg | 1996 | Simklubben Triton | 35.61 | 1:16.47 | |||||
7 | Emilia Andreasson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 34.54 | 1:20.09 | |||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 32.60 | 1:09.12 | |||||
2 | Marie Hanson | 1997 | Simklubben Triton | 33.36 | 1:11.21 | |||||
3 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.90 | 1:11.26 | |||||
4 | Johanna Johnsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 34.94 | 1:15.30 | |||||
5 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.34 | 1:17.83 | |||||
6 | Kristina Flöystad Dahl | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.18 | 1:20.43 | |||||
7 | Elise Raaen Bö | 1997 | Bærumsvømmerne | 35.76 | 1:20.89 | |||||
8 | Kine Hvidsten | 1997 | Bærumsvømmerne | 36.67 | 1:21.64 | |||||
9 | Kristin Paulsen Lindgård | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.07 | 1:24.95 | |||||
10 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.53 | 1:27.28 | |||||
11 | Malin Barta | 1997 | Simklubben Hajen | 39.67 | 1:27.34 | |||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 35.58 | 1:13.54 | |||||
2 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.28 | 1:15.39 | |||||
3 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.39 | 1:15.75 | |||||
4 | Evelina Lennberger | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.09 | 1:16.11 | |||||
5 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 34.75 | 1:17.12 | |||||
6 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 34.99 | 1:21.36 | |||||
7 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.42 | 1:21.45 | |||||
8 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.63 | 1:32.33 | |||||
9 | Karin Palade | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.93 | 1:33.16 | |||||
10 | Diana Prokopic | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 42.61 | 1:35.35 | |||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 35.74 | 1:17.52 | |||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 35.04 | 1:18.55 | |||||
3 | June Urdahl Kvalheim | 1999 | Oslo Idrettslag | 38.37 | 1:22.31 | |||||
4 | Rebecca Börjesson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 37.63 | 1:23.09 | |||||
5 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 38.18 | 1:23.19 | |||||
6 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 39.32 | 1:24.55 | |||||
7 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 38.88 | 1:24.69 | |||||
8 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 37.90 | 1:24.90 | |||||
9 | Sweden C. Llupa | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.75 | 1:27.49 | |||||
10 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 40.37 | 1:28.83 | |||||
11 | Oda Eriksen | 1999 | SSK Skjetten Svømming | 41.05 | 1:29.92 | |||||
12 | Iben Celina Ims Aasberg | 2000 | Oslo Idrettslag | 41.61 | 1:29.99 | |||||
13 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 39.89 | 1:31.82 | |||||
14 | Nicola Parfitt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 42.57 | 1:32.21 | |||||
15 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.53 | 1:34.49 | |||||
16 | Cecilia Teigen | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.58 | 1:34.81 | |||||
17 | Erle Gjestad | 1999 | Oslo Idrettslag | 40.79 | 1:37.58 | |||||
18 | Julia Frederiksen | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 45.87 | 1:40.07 | |||||
19 | Emilia Frederiksen | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 48.06 | 1:43.60 | |||||
20 | Moira Reinholdt Beisvik | 1999 | Oslo Idrettslag | 45.89 | 1:46.26 | |||||
21 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 49.40 | 1:50.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 01 juli 2012 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:32 |