Resultater for Malmösprinten / UGP 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 / Malmösprinten | Utskriftsdatum | 30 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 17:55 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2012 |
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Christiansson | 1995 | Tyringe Simsällskap | 27.06 | 56.75 | |||||
2 | Anton Fransson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.16 | 57.24 | |||||
3 | Erik Öjstedt | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 27.11 | 57.96 | |||||
4 | Jim Ljungquist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.29 | 58.12 | |||||
5 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 28.02 | 58.30 | |||||
6 | Johan Jönsson | 1995 | Simklubben Hajen | 28.94 | 59.51 | |||||
7 | Ted Troell | 1994 | Föreningen Sim Team Engelholm | 28.56 | 1:00.02 | |||||
8 | Måns Tangvald | 1995 | Simklubben Sydsim | 28.98 | 1:00.67 | |||||
9 | Martin Rogmark | 1996 | Simklubben Hajen | 29.48 | 1:02.01 | |||||
10 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.09 | 1:02.31 | |||||
11 | Oscar Fridh | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.00 | 1:02.54 | |||||
12 | Axel Mattsson | 1994 | Simklubben Lödde | 29.72 | 1:03.36 | |||||
13 | Öystein Överbo | 1996 | Oslo Idrettslag | 30.48 | 1:04.23 | |||||
14 | Henrik Johansson | 1996 | Simklubben Sydsim | 31.31 | 1:05.39 | |||||
15 | Felix Nilsson | 1996 | Sjöbo Simsällskap | 31.28 | 1:05.50 | |||||
16 | Alexander Orvik | 1996 | Oslo Idrettslag | 31.09 | 1:05.85 | |||||
17 | Oliver Pålsson | 1996 | Sjöbo Simsällskap | 31.09 | 1:06.67 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.71 | 58.57 | |||||
2 | Marcos Cerutti | 1997 | Simklubben Sydsim | 28.22 | 58.71 | |||||
3 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.79 | 1:00.73 | |||||
4 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.32 | 1:00.84 | |||||
5 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 29.36 | 1:01.20 | |||||
6 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 29.99 | 1:01.86 | |||||
7 | Hampus Persson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.17 | 1:02.52 | |||||
8 | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 27.12 | 1:02.56 | |||||
9 | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 31.51 | 1:03.99 | |||||
10 | Philip Hermansson-Barak | 1997 | Simklubben Poseidon | 30.15 | 1:04.00 | |||||
11 | Kassem Abou Nawfal | 1997 | S71 | 30.23 | 1:04.82 | |||||
12 | Trym Nygård | 1997 | SSK Skjetten Svømming | 30.99 | 1:06.14 | |||||
13 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.97 | 1:06.35 | |||||
14 | Daniel Karlsson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 33.41 | 1:09.13 | |||||
15 | Morten Stave | 1997 | SSK Skjetten Svømming | 32.42 | 1:09.31 | |||||
16 | Elias Mårtensson | 1997 | Simklubben Lödde | 35.36 | 1:13.93 | |||||
17 | Erik Henningsson | 1997 | Simklubben Sydsim | 35.20 | 1:14.33 | |||||
18 | Nils Tangvald | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.90 | 1:21.07 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Olsen | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.10 | 59.76 | |||||
2 | Mihail Simis | 1998 | Simklubben Sydsim | 29.49 | 1:01.75 | |||||
3 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 30.55 | 1:03.18 | |||||
4 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.01 | 1:04.49 | |||||
5 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.99 | 1:05.27 | |||||
6 | Felix Midlöv | 1998 | Simklubben Hajen | 31.28 | 1:05.88 | |||||
7 | Viktor Hansson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.23 | 1:07.65 | |||||
8 | Karl Persson | 1998 | Tyringe Simsällskap | 33.34 | 1:09.30 | |||||
9 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.44 | 1:09.40 | |||||
10 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.61 | 1:09.88 | |||||
11 | Olav Matheo Skålvoll | 1998 | Oslo Idrettslag | 33.35 | 1:09.91 | |||||
12 | Vetle Johansen | 1998 | SSK Skjetten Svømming | 32.44 | 1:10.53 | |||||
13 | Sam Zandi | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.99 | 1:13.10 | |||||
14 | Birger Bratli | 1998 | SSK Skjetten Svømming | 35.37 | 1:14.23 | |||||
15 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.39 | 1:14.53 | |||||
Gren 28, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simsällskapet Iden | 29.16 | 1:01.15 | |||||
2 | Niklas Jagerstål | 1999 | Simklubben Triton | 29.78 | 1:01.89 | |||||
3 | Philip Rantzow | 1999 | Tyringe Simsällskap | 31.26 | 1:04.37 | |||||
4 | Viktor Aanesen | 1999 | SSK Skjetten Svømming | 32.34 | 1:06.10 | |||||
5 | Erling Syversveen Lie | 1999 | Bærumsvømmerne | 30.76 | 1:06.77 | |||||
6 | Tomoe Zenimoto Hvas | 2000 | Bærumsvømmerne | 32.54 | 1:08.70 | |||||
7 | Sondre Sigstad Wikberg | 1999 | Oslo Idrettslag | 32.92 | 1:09.23 | |||||
8 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.81 | 1:09.32 | |||||
9 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 32.63 | 1:10.30 | |||||
10 | Tinius Jensen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.88 | 1:10.54 | |||||
11 | Magnus Arnesen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.60 | 1:11.69 | |||||
12 | Martin Wold | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.24 | 1:13.27 | |||||
13 | Teo Sauthon | 2000 | Oslo Idrettslag | 35.23 | 1:14.01 | |||||
14 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.74 | 1:15.32 | |||||
15 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 34.19 | 1:15.46 | |||||
16 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 36.42 | 1:15.97 | |||||
17 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.05 | 1:16.44 | |||||
18 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.94 | 1:19.99 | |||||
19 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.38 | 1:29.29 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 30 juni 2012 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:55 |