Tulokset Malmösprinten / UGP 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 / Malmösprinten | Utskriftsdatum | 01 juli 2012 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 juni 2012 |
Gren 36, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Johnsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 32.71 | 1:11.85 | 1:58.20 | 2:34.01 | |||
2 | Fanny Andersson | 1997 | Simklubben Triton | 32.47 | 1:14.72 | 2:00.14 | 2:35.23 | |||
3 | Jenny Thalin | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.82 | 1:15.27 | 2:02.94 | 2:39.82 | |||
4 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 35.50 | 1:17.95 | 2:07.31 | 2:42.82 | |||
5 | Amanda Werthén | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.05 | 1:22.83 | 2:12.12 | 2:47.87 | |||
6 | Julia Karlsson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.62 | 1:20.73 | 2:11.50 | 2:49.10 | |||
7 | Elise Raaen Bö | 1997 | Bærumsvømmerne | 35.45 | 1:18.32 | 2:13.15 | 2:49.30 | |||
8 | Kristin Paulsen Lindgård | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.24 | 1:23.16 | 2:13.15 | 2:52.14 | |||
9 | Kine Hvidsten | 1997 | Bærumsvømmerne | 36.69 | 1:23.70 | 2:13.66 | 2:52.28 | |||
10 | Marion Ahlström | 1997 | Simklubben Hajen | 39.12 | 1:27.24 | 2:23.74 | 3:08.20 | |||
Gren 36, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 36.51 | 1:19.60 | 2:08.10 | 2:42.55 | |||
2 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.98 | 1:21.29 | 2:09.85 | 2:46.17 | |||
3 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 37.93 | 1:22.06 | 2:10.70 | 2:46.79 | |||
4 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.51 | 1:20.18 | 2:11.02 | 2:47.39 | |||
5 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 37.67 | 1:22.51 | 2:11.79 | 2:48.24 | |||
6 | My Grewell | 1998 | Simklubben Sydsim | 36.97 | 1:22.34 | 2:14.93 | 2:54.78 | |||
7 | Ida Sörensson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 42.41 | 1:28.61 | 2:19.22 | 3:01.58 | |||
8 | Charlotte Bjerke | 1998 | Bærumsvømmerne | 38.37 | 1:25.73 | 2:21.68 | 3:01.77 | |||
9 | Karin Palade | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.28 | 1:29.31 | 2:20.18 | 3:02.40 | |||
10 | Diana Prokopic | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.66 | 1:26.06 | 2:20.64 | 3:02.60 | |||
11 | Olivia Essebo | 1998 | Bærumsvømmerne | 46.05 | 1:40.04 | 2:34.53 | 3:17.96 | |||
12 | Erica Birkeberg | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.23 | 1:36.86 | 2:33.34 | 3:20.07 | |||
Gren 36, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 35.84 | 1:21.49 | 2:09.51 | 2:46.96 | |||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 37.71 | 1:21.25 | 2:09.06 | 2:49.49 | |||
3 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 37.60 | 1:22.20 | 2:13.02 | 2:49.70 | |||
4 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 38.36 | 1:23.17 | 2:15.65 | 2:53.87 | |||
5 | Guro Skrindo Pettersen | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.79 | 1:26.28 | 2:18.55 | 2:56.70 | |||
6 | June Urdahl Kvalheim | 1999 | Oslo Idrettslag | 38.20 | 1:23.85 | 2:16.91 | 2:57.36 | |||
7 | Hedda Öritsland | 1999 | Bærumsvømmerne | 39.25 | 1:25.05 | 2:20.12 | 2:58.18 | |||
8 | Iben Celina Ims Aasberg | 2000 | Oslo Idrettslag | 40.77 | 1:27.11 | 2:17.71 | 2:58.62 | |||
9 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 39.93 | 1:26.34 | 2:17.90 | 2:59.23 | |||
10 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.85 | 1:25.71 | 2:22.51 | 3:00.71 | |||
11 | Erle Gjestad | 1999 | Oslo Idrettslag | 40.19 | 1:28.10 | 2:19.56 | 3:01.62 | |||
12 | Oda Eriksen | 1999 | SSK Skjetten Svømming | 40.23 | 1:28.13 | 2:18.97 | 3:01.64 | |||
13 | Maja Danielsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.83 | 1:30.64 | 2:22.72 | 3:02.47 | |||
14 | Sara Stenberg | 2001 | Simklubben Triton | 40.00 | 1:28.24 | 2:21.04 | 3:03.61 | |||
15 | Nicola Parfitt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 43.23 | 1:30.55 | 2:23.08 | 3:03.93 | |||
16 | Sweden C. Llupa | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 42.01 | 1:30.88 | 2:25.68 | 3:05.07 | |||
17 | Maja Karlsson | 1999 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.51 | 1:30.56 | 2:27.26 | 3:07.55 | |||
18 | Hanna Persson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 46.58 | 1:36.43 | 2:26.65 | 3:09.91 | |||
19 | Cecilia Teigen | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.90 | 1:35.07 | 2:29.23 | 3:11.92 | |||
20 | Moira Reinholdt Beisvik | 1999 | Oslo Idrettslag | 47.07 | 1:36.89 | 2:30.76 | 3:12.41 | |||
21 | Charlotte Lia | 2000 | Bærumsvømmerne | 44.06 | 1:36.87 | 2:29.86 | 3:12.79 | |||
22 | Wilma Heij-Lindholm | 1999 | Simklubben Sydsim | 40.05 | 1:32.04 | 2:29.78 | 3:12.85 | |||
23 | Alexandra Kowalska | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.85 | 1:30.70 | 2:28.96 | 3:13.13 | |||
24 | Emilia Frederiksen | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 50.35 | 1:42.20 | 2:35.09 | 3:18.58 | |||
25 | Agnes Looft | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.01 | 1:35.09 | 2:33.34 | 3:18.81 | |||
26 | Julia Frederiksen | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 48.79 | 1:43.50 | 2:44.40 | 3:29.30 | |||
27 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 55.27 | 1:46.17 | 2:47.13 | 3:34.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 01 juli 2012 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 15:57 |