Tulokset Spar Nord Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag Finaler
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 16 juni 2012 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 juni 2012 |
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Swim Team Esbjerg | 42.89 | ||||||
2 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 45.17 | ||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 54.47 | ||||||
4 | Freya Rasmussen | 2004 | West Swim Esbjerg | 55.90 | ||||||
5 | Lizette Nikolajsen | 2003 | West Swim Esbjerg | 56.94 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | West Swim Esbjerg | 41.29 | ||||||
2 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 45.16 | ||||||
3 | Ida Abildgaard | 2002 | Kolding SK | 46.65 | ||||||
4 | Stine R. Jensen | 2002 | Varde Svømmeklub | 48.15 | ||||||
5 | Kristine la Cour Hjelholt | 2002 | West Swim Esbjerg | 48.77 | ||||||
6 | Victoria Macartney | 2002 | West Swim Esbjerg | 49.25 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | Swim Team Esbjerg | 36.24 | ||||||
2 | Julie Gadgaard | 2001 | West Swim Esbjerg | 38.58 | ||||||
3 | Frida Hermansen | 2001 | Frem Odense | 38.74 | ||||||
4 | Carina Bro | 2001 | Swim Team Esbjerg | 40.70 | ||||||
5 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 42.80 | ||||||
- | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 34.24 | ||||||
2 | Sofie West | 2000 | West Swim Esbjerg | 34.40 | ||||||
3 | Julie Christensen | 2000 | Kolding SK | 36.30 | ||||||
4 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 37.04 | ||||||
5 | Line Larsen | 2000 | West Swim Esbjerg | 37.26 | ||||||
6 | Freja Maack Lykke | 2000 | West Swim Esbjerg | 37.80 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 31.64 | ||||||
2 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 33.15 | ||||||
3 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 33.34 | ||||||
4 | Christine Larsen | 1998 | Kolding SK | 33.88 | ||||||
5 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 34.05 | ||||||
6 | Line Nielsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 35.56 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 30.47 | ||||||
2 | Kirstine Theilgaard | 1997 | West Swim Esbjerg | 30.93 | ||||||
3 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 31.35 | ||||||
4 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 31.59 | ||||||
5 | Nicoline Møller Urhøj | 1996 | Swim Team Esbjerg | 35.75 | ||||||
6 | Cecilie Knudsen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 37.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:44 |