Tulokset IKM-aluekilpailut 2012 Etelä-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
IKM aluekilpailu Etelä-Suomi |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:30 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 kesäkuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
513 |
1:20.53 |
2:49.03 |
4:24.41 |
|
5:36.63 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Nieminen |
1999 |
|
497 |
1:17.29 |
2:47.75 |
4:23.35 |
|
5:40.13 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jenna Saario |
1999 |
|
397 |
1:26.13 |
3:02.69 |
4:47.66 |
|
6:06.49 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
390 |
1:23.35 |
2:53.66 |
4:46.41 |
|
6:08.75 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida-Maria Muinonen |
1999 |
|
366 |
1:24.76 |
3:01.96 |
4:48.64 |
|
6:16.53 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Inari Rostedt |
1999 |
|
365 |
1:30.41 |
3:07.27 |
4:53.30 |
|
6:17.00 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hanni Pratsch |
1999 |
|
363 |
1:31.07 |
3:07.63 |
4:53.50 |
|
6:17.56 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juulia Jokinen |
1999 |
|
342 |
1:34.27 |
3:11.97 |
4:59.93 |
|
6:25.39 |
|
|
Vantaan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tilda Vainio |
1999 |
|
330 |
1:30.63 |
3:13.23 |
4:59.02 |
|
6:29.80 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mona Koistinen |
1999 |
|
318 |
1:31.70 |
3:09.40 |
5:02.56 |
|
6:34.61 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Linnea Lammivaara |
1999 |
|
294 |
1:31.68 |
3:12.65 |
5:15.83 |
|
6:45.12 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elina Heino |
1999 |
|
245 |
1:41.08 |
3:30.25 |
5:37.77 |
|
7:10.54 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tessa Huhtala |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerttu Koivuniemi |
1998 |
|
492 |
1:23.12 |
2:51.33 |
4:27.15 |
|
5:41.38 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Noora Tuovinen |
1998 |
|
482 |
1:19.97 |
2:47.82 |
4:28.79 |
|
5:43.72 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Jantunen |
1998 |
|
472 |
1:20.33 |
2:45.14 |
4:28.79 |
|
5:46.01 |
|
|
Swimming Club Nurmijärvi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Inkeroinen |
1998 |
|
465 |
1:19.00 |
2:46.53 |
4:27.56 |
|
5:47.85 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viivi Aliklaavu |
1998 |
|
462 |
1:19.42 |
2:46.91 |
4:28.37 |
|
5:48.65 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ylva Sjölund |
1998 |
|
452 |
1:25.34 |
2:58.36 |
4:38.37 |
|
5:51.16 |
|
|
Swim Club Raseborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
May Vannasmaa |
1998 |
|
446 |
1:22.61 |
2:54.05 |
4:33.18 |
|
5:52.76 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Meri Parviainen |
1998 |
|
431 |
1:27.37 |
2:53.68 |
4:39.03 |
|
5:56.76 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Suotula |
1998 |
|
430 |
1:24.23 |
2:55.28 |
4:39.41 |
|
5:57.00 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sanni Malinen |
1998 |
|
417 |
1:26.22 |
3:01.28 |
4:41.19 |
|
6:00.54 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida Mustonen |
1998 |
|
415 |
1:25.95 |
2:56.61 |
4:42.75 |
|
6:01.11 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sanna Saarinen |
1998 |
|
399 |
1:27.68 |
3:05.88 |
4:47.91 |
|
6:05.97 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oona Pelttari |
1998 |
|
362 |
1:34.06 |
3:06.93 |
4:55.88 |
|
6:18.15 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Hyytiäinen |
1998 |
|
341 |
1:26.31 |
3:07.54 |
4:57.64 |
|
6:25.52 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elina Hanelius |
1998 |
|
320 |
1:31.16 |
3:16.20 |
5:09.55 |
|
6:33.98 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Vera Haarakangas |
1998 |
|
318 |
1:38.48 |
5:12.24 |
|
|
6:34.59 |
|
|
Nurmijärven Kunto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mari Kolkki |
1998 |
|
310 |
1:38.20 |
3:18.18 |
5:09.36 |
|
6:38.13 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Minni Kotka |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 400m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Långström |
1997 |
|
546 |
1:14.07 |
2:40.22 |
4:13.43 |
|
5:29.62 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrika Parviainen |
1997 |
|
521 |
1:18.52 |
2:43.97 |
4:19.38 |
|
5:34.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Kulmala |
1997 |
|
506 |
1:15.37 |
2:44.70 |
4:21.81 |
|
5:38.11 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saara Ruti |
1997 |
|
493 |
1:15.82 |
2:45.09 |
4:23.16 |
|
5:41.01 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riina Strengell |
1997 |
|
472 |
1:16.24 |
2:47.08 |
4:26.45 |
|
5:46.06 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Krista Mettinen |
1997 |
|
422 |
1:26.85 |
2:56.33 |
4:38.19 |
|
5:59.25 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iina Siren |
1997 |
|
393 |
1:26.83 |
2:59.27 |
4:49.76 |
|
6:07.81 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sofia Tapola |
1997 |
|
384 |
1:27.17 |
3:00.31 |
4:50.22 |
|
6:10.83 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janita Yli-Villamo |
1997 |
|
375 |
1:25.11 |
3:01.75 |
4:49.54 |
|
6:13.72 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Satu Mäkinen |
1997 |
|
367 |
1:27.95 |
2:59.71 |
4:52.10 |
|
6:16.25 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Ettilä |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rebecca Wahlstedt |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 |
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
18:30 |
|