Results for IKM-aluekilpailut 2012 Länsi-Suomi
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
IKM-uinnit 2012 Aluekilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2012 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:36 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku, Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 kesäkuu 2012 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m SU T-13,14,15, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eveliina Kallio |
1999 |
|
523 |
37.11 |
1:17.18 |
1:56.69 |
|
2:34.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Kazi |
1999 |
|
430 |
38.34 |
1:20.29 |
2:03.32 |
|
2:45.40 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
423 |
38.77 |
1:20.95 |
2:04.51 |
|
2:46.31 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emmi Valdolin |
1999 |
|
418 |
40.41 |
1:23.33 |
2:05.97 |
|
2:46.94 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Henna Rouvinen |
1999 |
|
416 |
39.66 |
1:22.19 |
2:05.23 |
|
2:47.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma-Lotta Tynkkynen |
1999 |
|
408 |
39.03 |
1:21.48 |
2:05.68 |
|
2:48.33 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Senja Saarteinen |
1999 |
|
399 |
39.32 |
1:22.77 |
2:07.12 |
|
2:49.60 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jenny Ek |
1999 |
|
397 |
39.74 |
1:23.86 |
2:08.66 |
|
2:49.85 |
|
|
IF Åland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iiris Miettinen |
1999 |
|
379 |
40.25 |
1:23.86 |
2:08.90 |
|
2:52.49 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Inka Suominen |
1999 |
|
379 |
39.89 |
1:23.56 |
2:08.63 |
|
2:52.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
378 |
40.64 |
1:24.98 |
2:09.59 |
|
2:52.58 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Fanny Ek |
1999 |
|
354 |
41.34 |
1:27.72 |
2:13.41 |
|
2:56.47 |
|
|
IF Åland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johanna Suova |
1999 |
|
348 |
42.44 |
1:27.57 |
2:13.32 |
|
2:57.42 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vanessa Pönnighaus |
1999 |
|
340 |
39.75 |
1:25.27 |
2:13.17 |
|
2:58.86 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kristina Mustonen |
1999 |
|
333 |
40.79 |
1:26.79 |
2:14.06 |
|
3:00.01 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Enna Simola |
1999 |
|
324 |
43.13 |
1:31.19 |
2:17.02 |
|
3:01.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofia Litsilä |
1999 |
|
319 |
43.18 |
1:29.85 |
2:16.63 |
|
3:02.74 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Pinja Aro |
1999 |
|
314 |
43.07 |
1:29.90 |
2:17.25 |
|
3:03.55 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Maria Yli-Jama |
1999 |
|
290 |
44.94 |
1:32.61 |
2:22.04 |
|
3:08.48 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Tilda Tuominen |
1999 |
|
233 |
45.27 |
1:39.81 |
2:33.42 |
|
3:22.87 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m SU T-13,14,15, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Milla Kulmala |
1998 |
|
503 |
36.90 |
1:16.36 |
1:57.35 |
|
2:36.95 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ronja Järvinen |
1998 |
|
448 |
37.78 |
1:18.65 |
2:00.86 |
|
2:43.15 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Suomio |
1998 |
|
439 |
37.50 |
1:19.07 |
2:01.69 |
|
2:44.18 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saga Kortetjärvi |
1998 |
|
424 |
37.93 |
1:20.16 |
2:04.16 |
|
2:46.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mona Kunnas |
1998 |
|
420 |
39.97 |
1:22.47 |
2:05.71 |
|
2:46.61 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Unna Harjamäki |
1998 |
|
412 |
37.71 |
1:19.56 |
2:03.70 |
|
2:47.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Mattila |
1998 |
|
408 |
38.29 |
1:21.07 |
2:05.17 |
|
2:48.30 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jazmin Acevedo-Bouhlal |
1998 |
|
385 |
41.02 |
1:24.86 |
2:09.29 |
|
2:51.59 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Nieminen |
1998 |
|
377 |
39.13 |
1:22.23 |
2:07.75 |
|
2:52.80 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Hällfors |
1998 |
|
374 |
39.52 |
1:23.09 |
2:08.61 |
|
2:53.16 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lyydia Tuominen |
1998 |
|
369 |
|
1:25.07 |
2:54.01 |
|
2:54.01 |
|
|
Pihlava Työväen Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anni Reponen |
1998 |
|
358 |
40.87 |
1:25.25 |
2:10.79 |
|
2:55.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tuuli Siivonen |
1998 |
|
275 |
44.31 |
1:34.57 |
2:24.41 |
|
3:11.82 |
|
|
Rauman Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Wihanto |
1998 |
|
262 |
45.13 |
1:35.32 |
2:25.63 |
|
3:15.05 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m SU T-13,14,15, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Lehti |
1997 |
|
532 |
34.79 |
1:13.23 |
1:53.71 |
|
2:34.00 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Kolu |
1997 |
|
517 |
35.90 |
1:14.70 |
1:55.43 |
|
2:35.46 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veera Kallio |
1997 |
|
476 |
37.35 |
1:18.23 |
1:59.81 |
|
2:39.87 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Selina Virkkunen |
1997 |
|
469 |
37.02 |
1:17.48 |
1:59.74 |
|
2:40.66 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea-Maria Laitervo |
1997 |
|
440 |
38.50 |
1:20.66 |
2:02.58 |
|
2:44.08 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mari Kausiala |
1997 |
|
423 |
38.98 |
1:20.93 |
2:04.12 |
|
2:46.23 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lisa Nurmi |
1997 |
|
360 |
40.84 |
1:25.20 |
2:10.96 |
|
2:55.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alisa Niemelä |
1997 |
|
344 |
41.75 |
1:26.38 |
2:12.30 |
|
2:58.12 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jasmin Juhala |
1997 |
|
340 |
42.68 |
1:28.26 |
2:14.29 |
|
2:58.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Heidi-Susanna Ylönen |
1997 |
|
308 |
42.30 |
1:29.16 |
2:17.57 |
|
3:04.76 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanna Peuhkuri |
1997 |
|
298 |
43.43 |
1:32.01 |
3:06.96 |
|
3:06.96 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henna Helin |
1997 |
|
270 |
43.01 |
1:31.51 |
2:23.39 |
|
3:13.19 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Tahvanainen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 |
Tulostuspäivämäärä |
16 kesäkuu 2012 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:36 |
|