Resultater for H.C.Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HCA SWIM CUP 2012 | Udskriftsdato | 01 juni 2012 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:57 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2012 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Totalbanken |
HCA-cup rekord 0.28.68 (2008) |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.34 | ||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.64 | ||||||
3 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.35 | ||||||
4 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 28.39 | ||||||
5 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.42 | ||||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.45 | ||||||
7 | Andrea Broe | 1997 | O.S.L.F. | 28.60 | ||||||
7 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 28.60 | ||||||
9 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.81 | ||||||
10 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.85 | ||||||
10 | Marianne Duijm | 1993 | A6 | 28.85 | ||||||
12 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.94 | ||||||
13 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.00 | ||||||
14 | Kathrine Gohr | 1997 | Triton Vejle | 29.08 | ||||||
15 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.12 | ||||||
16 | Helene Jørgensen | 1995 | Ringe Svømme Klub | 29.16 | ||||||
17 | Julie Lunau | 1995 | A6 | 29.17 | ||||||
18 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.20 | ||||||
19 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 29.34 | ||||||
20 | Sofie Burgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 29.37 | ||||||
21 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 29.39 | ||||||
22 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Triton Vejle | 29.42 | ||||||
23 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.47 | ||||||
24 | Mia Jensen | 1998 | Delta Svøm | 29.50 | ||||||
24 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 29.50 | ||||||
26 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 29.62 | ||||||
27 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 29.80 | ||||||
28 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 29.89 | ||||||
29 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 29.96 | ||||||
30 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.97 | ||||||
31 | Simone Friis | 1991 | IHF Svømning | 29.99 | ||||||
32 | Lise L. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.00 | ||||||
33 | Astrid Koch | 1994 | Ringe Svømme Klub | 30.09 | ||||||
34 | Sarah Dahlquist | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.18 | ||||||
35 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 30.21 | ||||||
36 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.25 | ||||||
37 | Simone Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.28 | ||||||
38 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.42 | ||||||
39 | Katrine Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 30.43 | ||||||
40 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 30.49 | ||||||
41 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.54 | ||||||
42 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | Odense Svømme Klub | 30.55 | ||||||
43 | Andrea Aagaard | 1996 | Ringe Svømme Klub | 30.58 | ||||||
44 | Elisabeth Kann | 1994 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.65 | ||||||
45 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 30.78 | ||||||
46 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.82 | ||||||
47 | Mathilde Sørensen | 1996 | Triton Vejle | 30.91 | ||||||
48 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | ||||||
49 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.95 | ||||||
50 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.01 | ||||||
50 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 31.01 | ||||||
52 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.03 | ||||||
53 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 31.05 | ||||||
54 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 31.13 | ||||||
55 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.16 | ||||||
56 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.17 | ||||||
57 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 31.19 | ||||||
58 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 31.20 | ||||||
59 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 31.33 | ||||||
60 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.35 | ||||||
61 | Sofie Jespersen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.43 | ||||||
62 | Caroline Haurist Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 31.50 | ||||||
63 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 31.54 | ||||||
64 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 31.57 | ||||||
65 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 31.58 | ||||||
66 | Frederikke B Christensen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.61 | ||||||
66 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 31.61 | ||||||
68 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.68 | ||||||
69 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.70 | ||||||
70 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 31.73 | ||||||
71 | Matilda Holse | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 31.76 | ||||||
72 | Helene Grønnegaard | 1998 | Ringe Svømme Klub | 31.78 | ||||||
73 | Gizem Øzkan | 1998 | Odder IGF | 31.82 | ||||||
74 | Johanne Juul Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.83 | ||||||
75 | Martha Andersen | 1999 | Triton Vejle | 31.92 | ||||||
76 | Amalie Fisker Sørensen | 1997 | Odense Svømme Klub | 32.04 | ||||||
76 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 32.04 | ||||||
78 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | Triton Vejle | 32.11 | ||||||
79 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.12 | ||||||
80 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 32.14 | ||||||
81 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.15 | ||||||
82 | Sofie Hjortshøj | 1997 | Frem Odense | 32.18 | ||||||
83 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | Triton Vejle | 32.21 | ||||||
84 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.33 | ||||||
85 | Signe Terp | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.43 | ||||||
86 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.45 | ||||||
87 | Celina G Winther | 1999 | Svømmeklubben Neptun | 32.46 | ||||||
88 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 32.52 | ||||||
89 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 32.71 | ||||||
90 | Kathrine Trøster | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.77 | ||||||
91 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 32.89 | ||||||
92 | Pernille Maj Thorup | 1999 | Triton Vejle | 32.91 | ||||||
93 | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | 32.94 | ||||||
94 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 33.05 | ||||||
95 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.15 | ||||||
96 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 33.17 | ||||||
97 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 33.19 | ||||||
98 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | Delta Svøm | 33.29 | ||||||
99 | Camilla Linne | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.34 | ||||||
100 | Marie Eske | 1999 | Svømmeklubben Neptun | 33.49 | ||||||
101 | Asta Lindenborg | 1996 | Odense Svømme Klub | 33.53 | ||||||
102 | Isabell Eriksen | 1999 | Triton Vejle | 33.56 | ||||||
103 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 33.71 | ||||||
104 | Helene Bernhøft Jensen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 33.72 | ||||||
105 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 33.78 | ||||||
106 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 33.79 | ||||||
107 | Emilie Aagaard | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 33.92 | ||||||
108 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.02 | ||||||
109 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 34.15 | ||||||
110 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.24 | ||||||
111 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.26 | ||||||
111 | Anne Stine Andreasen | 1997 | Odder IGF | 34.26 | ||||||
113 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 34.45 | ||||||
114 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 34.46 | ||||||
115 | Clara Holst | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 34.63 | ||||||
116 | Katrine Møll Jensen | 1998 | Triton Vejle | 34.73 | ||||||
117 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 34.77 | ||||||
117 | Kirstine Orland | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 34.77 | ||||||
119 | Frederikke Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Neptun | 34.97 | ||||||
120 | Christine Skouboe | 1997 | Svømmeklubben Kronjylland | 35.02 | ||||||
121 | Felia Busk | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 35.13 | ||||||
122 | Lea Vestergaard-Lund | 1998 | Odense Svømme Klub | 35.18 | ||||||
123 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.23 | ||||||
124 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 35.34 | ||||||
125 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 35.43 | ||||||
126 | Freya Ellehus | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 35.45 | ||||||
127 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 35.46 | ||||||
128 | Christina Christensen | 2000 | Triton Vejle | 35.64 | ||||||
128 | Rikke S. Sørensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 35.64 | ||||||
130 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 35.71 | ||||||
131 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | Skanderborg Svømmeklub | 35.78 | ||||||
132 | Amalie W. Olsen | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 35.81 | ||||||
133 | Amalie E. Sterlie | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.85 | ||||||
134 | Julie Larsen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 36.02 | ||||||
135 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 36.11 | ||||||
136 | Esra Øzkan | 1998 | Odder IGF | 36.12 | ||||||
137 | Elisabeth Sabro Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.23 | ||||||
138 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 36.26 | ||||||
139 | Josefine Knudsen | 1998 | Svømmeklubben Neptun | 36.30 | ||||||
140 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 36.54 | ||||||
141 | Emily Dahl Jensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.61 | ||||||
142 | Esther Flø | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | 36.73 | ||||||
143 | Julie Kristoffersen | 2000 | Frem Odense | 36.98 | ||||||
144 | Frederikke Olsen | 2000 | O.S.L.F. | 37.46 | ||||||
145 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.71 | ||||||
146 | Caroline Ege Hansen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 37.75 | ||||||
147 | Claudia Olsen | 1998 | Frem Odense | 37.85 | ||||||
148 | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 37.91 | ||||||
149 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.32 | ||||||
150 | Katrine Nielsson | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 38.37 | ||||||
151 | Klara Eggers | 1997 | Odense Svømme Klub | 38.74 | ||||||
152 | Sidsel Agger | 1997 | Odense Svømme Klub | 39.00 | ||||||
153 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.07 | ||||||
154 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 39.10 | ||||||
155 | Anne Sofie Thrane | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 39.25 | ||||||
156 | Mia Luckow Larsen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 39.45 | ||||||
157 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 39.87 | ||||||
158 | Maria S. Johansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.88 | ||||||
159 | Katarina Holse | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 39.96 | ||||||
160 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.17 | ||||||
161 | Sarah Emilie Praëm | 2001 | O.S.L.F. | 40.27 | ||||||
162 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 40.44 | ||||||
163 | Line Gertz | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 40.45 | ||||||
164 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 40.51 | ||||||
165 | Alberte Kaltoft | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 40.71 | ||||||
166 | Victoria Bang | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 40.90 | ||||||
167 | Christine Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 40.93 | ||||||
168 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 41.00 | ||||||
169 | Anne Rytter | 2000 | Svømmeklubben Neptun | 41.35 | ||||||
170 | Julie Nykvist | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 41.59 | ||||||
171 | Juliane Eggers | 2000 | Odense Svømme Klub | 42.24 | ||||||
172 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 42.26 | ||||||
173 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.01 | ||||||
174 | Emilie Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.31 | ||||||
175 | Nanna Nielsen | 2000 | Odense Svømme Klub | 44.12 | ||||||
176 | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.59 | ||||||
177 | Louise Dam-Henriksen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.81 | ||||||
178 | Signe Juul Grønning | 2001 | Odense Svømme Klub | 44.90 | ||||||
179 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 47.55 | ||||||
180 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 47.89 | ||||||
181 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 48.05 | ||||||
182 | Vivian Sun Liang | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 48.75 | ||||||
183 | Astrid Bruun Fejfer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 49.99 | ||||||
184 | Benedikte Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 50.00 | ||||||
185 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 51.36 | ||||||
- | Christina Blaaberg | 1998 | Triton Vejle | DNS | ||||||
- | Malene Asmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Maria J. V. Hededal | 1995 | Triton Vejle | DNS | ||||||
- | Mathilde Jensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Siv Cecilie L. Jørgensen | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | tyvsstart | |||||
- | Thyra Jørgensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 01 juni 2012 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:57 |