Results for H.C.Andersen Swim Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 112 (Finaler) - Officiel |
Stvne navn | HCA CUP 2012 | Udskriftsdato | 02 juni 2012 | |||
Stvne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangr | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 01 juni 2012 |
Lb 112, 100m Frisvmning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svmme Klub | 1:06.63 | ||||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 1:08.22 | ||||||
3 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brdstrup Svmmeklub | 1:08.77 | ||||||
4 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 1:09.22 | ||||||
5 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svmme Klub | 1:09.98 | ||||||
6 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 1:10.20 | ||||||
7 | Rasmus Grnnegaard | 2000 | Ringe Svmme Klub | 1:10.45 | ||||||
8 | Mads Srensen | 2000 | O.S.L.F. | 1:10.62 | ||||||
9 | Filip Bkgaard | 2000 | Herlufsholm Svmmeklub | 1:11.14 | ||||||
10 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svmmeklub | 1:11.18 | ||||||
11 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svmme Klub | 1:11.31 | ||||||
12 | Jonas Hrslev Srensen | 1999 | Agfs Svmmeafdeling | 1:11.56 | ||||||
13 | Laurits Sborg Jensen | 1999 | Agfs Svmmeafdeling | 1:12.71 | ||||||
14 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | 1:12.79 | ||||||
15 | Nicklas Hansen | 1999 | Horsens Svmmeklub | 1:12.98 | ||||||
16 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 1:13.15 | ||||||
17 | Andreas Aunsholt | 1999 | Odense Svmme Klub | 1:13.34 | ||||||
18 | Mikkel Steffensen | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | 1:13.40 | ||||||
19 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svmme Klub | 1:13.74 | ||||||
20 | Jonas Nibe Klit | 1994 | Odense Svmme Klub | 1:13.94 | ||||||
21 | Christoffer Mldrup | 1998 | Brdstrup Svmmeklub | 1:15.62 | ||||||
22 | Mathias Snderby | 2000 | Triton Vejle | 1:15.74 | ||||||
23 | Jens W. S. Andersen | 2000 | O.S.L.F. | 1:16.08 | ||||||
24 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svmme Klub | 1:16.25 | ||||||
25 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 1:17.60 | ||||||
26 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svmme Klub | 1:17.91 | ||||||
27 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svmme Klub | 1:18.35 | ||||||
28 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svmme Klub | 1:18.38 | ||||||
29 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | Odense Svmme Klub | 1:18.77 | ||||||
30 | Steffen Vester Uldal | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 1:18.98 | ||||||
31 | Jeppe Kjr | 1998 | Haderslev Svmme Klub | 1:20.46 | ||||||
32 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 1:21.13 | ||||||
33 | Jonas Harbo Knudsen | 1999 | O.S.L.F. | 1:21.22 | ||||||
34 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svmme Klub | 1:23.56 | ||||||
35 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svmme Klub | 1:23.88 | ||||||
36 | Marko Macura | 2000 | Svmmeklubben Snderborg | 1:24.48 | ||||||
37 | Kristoffer B. Holm | 1999 | Agfs Svmmeafdeling | 1:25.31 | ||||||
38 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 1:25.97 | ||||||
39 | Casper Srensen | 2000 | Frem Odense | 1:26.87 | ||||||
40 | Rasmus Juul Nielsen | 1999 | O.S.L.F. | 1:26.89 | ||||||
41 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 1:26.98 | ||||||
42 | Kenan Kaya | 2001 | Odder IGF | 1:27.30 | ||||||
43 | Anton Asmind Andersen | 2000 | Frederikssund Svmmeklub | 1:27.50 | ||||||
44 | Joachim Erlandsen | 1998 | Errits Gymnastik Og IF | 1:27.55 | ||||||
45 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 1:28.42 | ||||||
46 | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 1:28.53 | ||||||
47 | Anders Norheim | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 1:28.68 | ||||||
48 | Carl-Emil Lnborg | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 1:29.65 | ||||||
49 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 1:32.40 | ||||||
50 | Morten Srensen | 2002 | Frem Odense | 1:33.08 | ||||||
51 | Jonas Fjord Kaldahl | 2000 | O.S.L.F. | 1:36.09 | ||||||
52 | Daniel Gev | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 1:37.42 | ||||||
53 | Erik Stendal | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 1:38.02 | ||||||
54 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 1:38.52 | ||||||
55 | Andr Iversen | 2001 | Svmmeklubben Snderborg | 1:39.77 | ||||||
56 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 1:41.60 | ||||||
57 | Magnus Gertz | 2000 | Agfs Svmmeafdeling | 1:44.26 | ||||||
58 | William Mhede Henriksen | 1999 | Odense Svmme Klub | 1:47.71 | ||||||
59 | Rasmus K. Steengaard | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 1:47.73 | ||||||
60 | Elias Haugbl | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 1:48.82 | ||||||
61 | Thor Krmmer | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 1:48.99 | ||||||
- | Christian Skinhj | 2001 | Gentofte Svmme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 02 juni 2012 |
Licens til Odense Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |