Results for H.C.Andersen Swim Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
HCA SWIM CUP 2012 |
|
Udskriftsdato |
03 juni 2012 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
10:16 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2012 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Totalbanken |
HCA rekord 0.55.84 (2009) |
Nathalie Lindborg 91 - Föreningen Trelleborg |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Brøndum Petersen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
29.01 |
|
|
|
59.70 |
|
2 |
Maja Nielsen |
1996 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
29.22 |
|
|
|
1:00.42 |
|
3 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
29.38 |
|
|
|
1:00.62 |
|
4 |
Ida Schütt |
1996 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
29.74 |
|
|
|
1:01.60 |
|
5 |
Iben Grundtvig |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.22 |
|
|
|
1:01.71 |
|
6 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
29.88 |
|
|
|
1:01.81 |
|
7 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
30.08 |
|
|
|
1:01.86 |
|
8 |
Hannah Nissen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.28 |
|
|
|
1:01.96 |
Deltager ikke i finalen |
8 |
Josephine Holm |
1999 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.35 |
|
|
|
1:01.96 |
|
10 |
Julie Oxenvad |
1997 |
Haderslev Svømme Klub |
|
29.98 |
|
|
|
1:02.29 |
|
10 |
Monique Johansen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
29.85 |
|
|
|
1:02.29 |
|
12 |
Josephina Bartela |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.15 |
|
|
|
1:02.42 |
|
13 |
Sofie Burgaard |
1997 |
Odense Svømme Klub |
|
29.95 |
|
|
|
1:02.75 |
|
14 |
Lise L. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub |
|
30.20 |
|
|
|
1:02.83 |
|
15 |
Maria Bjørnbak Bostrup |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
30.32 |
|
|
|
1:02.85 |
|
16 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
Svømmeklubben S 68 |
|
29.80 |
|
|
|
1:03.11 |
|
17 |
Marianne Duijm |
1993 |
A6 |
|
30.23 |
|
|
|
1:03.38 |
|
18 |
Andrea Broe |
1997 |
O.S.L.F. |
|
30.20 |
|
|
|
1:03.51 |
|
19 |
Josefine Møller Jeppesen |
1995 |
Odense Svømme Klub |
|
30.71 |
|
|
|
1:03.56 |
|
20 |
Emma Nørgaard |
1997 |
Horsens Svømmeklub |
|
30.41 |
|
|
|
1:03.57 |
|
21 |
Astrid Fly Oredsson |
1998 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
30.54 |
|
|
|
1:03.59 |
|
22 |
Katrine Liljedahl |
1995 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.24 |
|
|
|
1:03.65 |
|
23 |
Mia Jensen |
1998 |
Delta Svøm |
|
30.80 |
|
|
|
1:03.70 |
|
24 |
Louise Frederiksen |
1995 |
Horsens Svømmeklub |
|
30.11 |
|
|
|
1:03.76 |
|
24 |
Mathilde Riis Sørensen |
1988 |
West Swim Esbjerg |
|
30.87 |
|
|
|
1:03.76 |
|
26 |
Mei Mei Dreyer |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.68 |
|
|
|
1:03.81 |
|
27 |
Laura K. Westergaard |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
30.69 |
|
|
|
1:03.87 |
|
28 |
Natascha Zender |
1997 |
Nyborg Svømmeklub |
|
31.02 |
|
|
|
1:03.93 |
|
29 |
Frederikke Elkjær |
1996 |
Aalborg Svømmeklub |
|
31.17 |
|
|
|
1:04.51 |
|
29 |
Kathrine Gohr |
1997 |
Triton Vejle |
|
30.90 |
|
|
|
1:04.51 |
|
31 |
Pernille H. Gravgaard |
1997 |
Triton Vejle |
|
30.64 |
|
|
|
1:04.61 |
|
32 |
Fiona Bracken |
1998 |
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
31.11 |
|
|
|
1:04.62 |
|
33 |
Daniella Bender |
1996 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.01 |
|
|
|
1:04.64 |
|
34 |
Nina Højris Jørgensen |
1992 |
Lyseng IF |
|
30.59 |
|
|
|
1:04.73 |
|
35 |
Helene Jørgensen |
1995 |
Ringe Svømme Klub |
|
31.05 |
|
|
|
1:04.77 |
|
35 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
31.25 |
|
|
|
1:04.77 |
|
37 |
Tatjana Hansen |
1997 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
30.82 |
|
|
|
1:04.78 |
|
38 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
Horsens Svømmeklub |
|
31.82 |
|
|
|
1:05.07 |
|
39 |
Christina Hvid Edill |
1995 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
30.84 |
|
|
|
1:05.16 |
|
40 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
30.88 |
|
|
|
1:05.17 |
|
41 |
Cecilie Hansen |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
31.43 |
|
|
|
1:05.29 |
|
42 |
Isabel Mass |
1998 |
A6 |
|
32.62 |
|
|
|
1:05.32 |
|
43 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
Kolding SK |
|
30.84 |
|
|
|
1:05.35 |
|
44 |
Hanne Welinder |
1995 |
Odense Svømme Klub |
|
31.53 |
|
|
|
1:05.52 |
|
45 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
31.57 |
|
|
|
1:05.58 |
|
46 |
Marlene Jessing Larsen |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
31.15 |
|
|
|
1:05.61 |
|
47 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
|
31.83 |
|
|
|
1:05.87 |
|
48 |
Katrine Ejby |
1998 |
Odense Svømme Klub |
|
31.70 |
|
|
|
1:05.88 |
|
49 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
31.80 |
|
|
|
1:05.90 |
|
50 |
Rikke Glinvad |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
31.63 |
|
|
|
1:05.91 |
|
51 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
Holstebro Svømme Club |
|
31.56 |
|
|
|
1:06.01 |
|
52 |
Celine Drivsholm |
1996 |
Svømmeklubben S 68 |
|
31.90 |
|
|
|
1:06.05 |
|
53 |
Maria Nielsen |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
31.77 |
|
|
|
1:06.11 |
|
54 |
Sara Sofia Benzarti |
1997 |
Horsens Svømmeklub |
|
31.64 |
|
|
|
1:06.18 |
|
55 |
Johanne Carr |
1999 |
Nyborg Svømmeklub |
|
32.45 |
|
|
|
1:06.20 |
|
56 |
Katja Lund Cliff |
1996 |
Holstebro Svømme Club |
|
32.05 |
|
|
|
1:06.25 |
|
56 |
Maiken Morsing |
1997 |
Haderslev Svømme Klub |
|
31.67 |
|
|
|
1:06.25 |
|
58 |
Kirstine Feldinger |
1996 |
Horsens Svømmeklub |
|
30.94 |
|
|
|
1:06.30 |
|
59 |
Anne Tollerup |
1998 |
Svømmeklubben S 68 |
|
31.91 |
|
|
|
1:06.35 |
|
59 |
Simone Nielsen |
1996 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
31.91 |
|
|
|
1:06.35 |
|
61 |
Una Møller |
1998 |
IHF Svømning |
|
32.60 |
|
|
|
1:06.59 |
|
62 |
Mathilde Sørensen |
1996 |
Triton Vejle |
|
31.84 |
|
|
|
1:06.60 |
|
63 |
Camilla Rask |
1999 |
Odense Svømme Klub |
|
31.81 |
|
|
|
1:06.77 |
|
63 |
Katrine Drest Jørgensen |
1995 |
O.S.L.F. |
|
31.78 |
|
|
|
1:06.77 |
|
65 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
31.64 |
|
|
|
1:07.02 |
|
66 |
Camilla Madsen |
1997 |
Holstebro Svømme Club |
|
31.96 |
|
|
|
1:07.03 |
|
67 |
Andrea Aagaard |
1996 |
Ringe Svømme Klub |
|
31.70 |
|
|
|
1:07.11 |
|
68 |
Johanne Juul Nielsen |
1996 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
31.96 |
|
|
|
1:07.12 |
|
69 |
Tanja Lylloff |
1998 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
32.11 |
|
|
|
1:07.34 |
|
70 |
Ida Petersen |
1998 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
31.83 |
|
|
|
1:07.52 |
|
71 |
Sofie Møller Sørensen |
1998 |
Svømmeklubben Neptun |
|
32.09 |
|
|
|
1:07.59 |
|
72 |
Elisabeth Kann |
1994 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
32.38 |
|
|
|
1:07.73 |
|
73 |
Laura Funch |
1995 |
Holstebro Svømme Club |
|
33.02 |
|
|
|
1:07.89 |
|
74 |
Amalie Ringgaard |
1996 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
32.73 |
|
|
|
1:07.90 |
|
74 |
Pernille Luise Kellmann |
1998 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
32.53 |
|
|
|
1:07.90 |
|
76 |
Lisa Schøn |
1999 |
Aalborg Svømmeklub |
|
32.08 |
|
|
|
1:07.95 |
|
77 |
Louise Møller Jessen |
1997 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
32.28 |
|
|
|
1:08.06 |
|
78 |
Mathilde Hallgren |
1997 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
32.73 |
|
|
|
1:08.18 |
|
79 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
|
32.59 |
|
|
|
1:08.25 |
|
79 |
Natascha Alexandra Green |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
32.69 |
|
|
|
1:08.25 |
|
81 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
Svømmeklubben S 68 |
|
32.45 |
|
|
|
1:08.26 |
|
82 |
Stine Madsen |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
|
32.80 |
|
|
|
1:08.32 |
|
83 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
33.06 |
|
|
|
1:08.39 |
|
84 |
Mikala Mai Halbirk |
1998 |
Triton Vejle |
|
32.89 |
|
|
|
1:08.40 |
|
84 |
Sofia Zachariassen |
1999 |
O.S.L.F. |
|
32.62 |
|
|
|
1:08.40 |
|
86 |
Signe Bjerre |
1998 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
32.47 |
|
|
|
1:08.80 |
|
87 |
Sofie Brøndum Bossen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub |
|
33.07 |
|
|
|
1:08.97 |
|
88 |
Agnes Astrup Christiansen |
1997 |
Triton Vejle |
|
33.22 |
|
|
|
1:08.99 |
|
89 |
Helle Dohn |
1998 |
Holstebro Svømme Club |
|
32.52 |
|
|
|
1:09.02 |
|
90 |
Jeanette Jensen |
1993 |
Delta Svøm |
|
33.41 |
|
|
|
1:09.10 |
|
91 |
Olivia Larsen |
1995 |
Lyseng IF |
|
32.52 |
|
|
|
1:09.17 |
|
92 |
Charlotte K. Jakobsen |
1996 |
Svømmeklubben S 68 |
|
33.44 |
|
|
|
1:09.43 |
|
93 |
Laura B. Rasmussen |
1999 |
Svømmeklubben Neptun |
|
33.27 |
|
|
|
1:09.54 |
|
94 |
Frederikke B Christensen |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
|
32.93 |
|
|
|
1:09.74 |
|
95 |
Gizem Øzkan |
1998 |
Odder IGF |
|
32.98 |
|
|
|
1:09.77 |
|
96 |
Silke Meyer |
1998 |
Nyborg Svømmeklub |
|
33.70 |
|
|
|
1:09.78 |
|
97 |
Julie Storgaard |
1996 |
Svømmeklubben S 68 |
|
33.36 |
|
|
|
1:09.83 |
|
98 |
Adriana Natalia Bankowska |
1997 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
33.01 |
|
|
|
1:09.94 |
|
99 |
Marie Eske |
1999 |
Svømmeklubben Neptun |
|
33.45 |
|
|
|
1:10.04 |
|
100 |
Amalie Müller Lindemann |
1999 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
33.40 |
|
|
|
1:10.10 |
|
101 |
Nana Hansen |
2000 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
34.71 |
|
|
|
1:10.15 |
|
102 |
Signe Terp |
1998 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
33.64 |
|
|
|
1:10.16 |
|
103 |
Martha Andersen |
1999 |
Triton Vejle |
|
33.87 |
|
|
|
1:10.27 |
|
104 |
Amalie Fisker Sørensen |
1997 |
Odense Svømme Klub |
|
33.94 |
|
|
|
1:10.29 |
|
105 |
Anne Katrine Jørgensen |
2000 |
Kolding SK |
|
33.63 |
|
|
|
1:10.34 |
|
106 |
Freja Nicholas |
2000 |
Frem Odense |
|
33.46 |
|
|
|
1:10.48 |
|
107 |
Sofie Jespersen |
1997 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
1:10.51 |
|
|
|
1:10.51 |
|
107 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
Nyborg Svømmeklub |
|
34.35 |
|
|
|
1:10.51 |
|
109 |
Kathrine Christiansen |
1994 |
Haderslev Svømme Klub |
|
33.32 |
|
|
|
1:10.54 |
|
110 |
Cecilie Bach Bertelsen |
1997 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
33.49 |
|
|
|
1:10.81 |
|
111 |
Amalie Bøgebjerg |
1995 |
Delta Svøm |
|
33.96 |
|
|
|
1:11.03 |
|
112 |
Matilda Holse |
1998 |
Svendborg Svømme Klub |
|
33.14 |
|
|
|
1:11.11 |
|
113 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
34.23 |
|
|
|
1:11.19 |
|
114 |
Emma Hansen |
1999 |
Odense Svømme Klub |
|
33.77 |
|
|
|
1:11.26 |
|
115 |
Pernille Maj Thorup |
1999 |
Triton Vejle |
|
34.82 |
|
|
|
1:11.28 |
|
116 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
34.41 |
|
|
|
1:11.32 |
|
117 |
Freja Hyldgaard |
1998 |
Triton Vejle |
|
34.44 |
|
|
|
1:11.41 |
|
118 |
Sofie Hjortshøj |
1997 |
Frem Odense |
|
34.46 |
|
|
|
1:11.68 |
|
119 |
Anne Hjortsøe Petersen |
1999 |
Holstebro Svømme Club |
|
34.47 |
|
|
|
1:11.79 |
|
120 |
Line Bremer Mortensen |
2000 |
Odense Svømme Klub |
|
34.16 |
|
|
|
1:11.83 |
|
121 |
Natasja Hansen |
1998 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
34.48 |
|
|
|
1:11.87 |
|
122 |
Emilie Andresen Ravn |
1998 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
34.59 |
|
|
|
1:11.98 |
|
123 |
Emilie Kielsholm Jacobsen |
1999 |
IHF Svømning |
|
33.90 |
|
|
|
1:12.04 |
|
124 |
Josephine Frede Bundgaard |
1997 |
Lyseng IF |
|
34.71 |
|
|
|
1:12.27 |
|
125 |
Cecilie Rishøj Andersen |
1997 |
Svømmeklubben S 68 |
|
34.68 |
|
|
|
1:12.30 |
|
126 |
Anna J. V. Hededal |
1998 |
Triton Vejle |
|
34.23 |
|
|
|
1:12.44 |
|
127 |
Camilla Linne |
1997 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
34.65 |
|
|
|
1:12.69 |
|
128 |
Clara Nautrup Pedersen |
1998 |
IHF Svømning |
|
35.47 |
|
|
|
1:12.70 |
|
129 |
Karoline Lehmann |
1999 |
Aalborg Svømmeklub |
|
35.08 |
|
|
|
1:12.75 |
|
130 |
Lykke K. Nielsen |
1999 |
Odder IGF |
|
34.61 |
|
|
|
1:13.16 |
|
131 |
Emma Marie Amdisen |
1997 |
Svømmeklubben S 68 |
|
35.52 |
|
|
|
1:13.17 |
|
132 |
Liselotte Baxter |
1998 |
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
35.81 |
|
|
|
1:13.24 |
|
133 |
Kathrine Trøster |
1997 |
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
34.30 |
|
|
|
1:13.29 |
|
134 |
Camilla Buch |
1999 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
34.70 |
|
|
|
1:13.30 |
|
135 |
Cathrine Kallestrup |
1993 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
35.42 |
|
|
|
1:13.80 |
|
136 |
Kirstine M. Pedersen |
1999 |
Delta Svøm |
|
34.77 |
|
|
|
1:14.57 |
|
137 |
Cecilie Dalgas |
2000 |
Odder IGF |
|
35.11 |
|
|
|
1:14.68 |
|
138 |
Helene G. Nedergaard |
1999 |
Odder IGF |
|
35.87 |
|
|
|
1:14.74 |
|
139 |
Anne Stine Andreasen |
1997 |
Odder IGF |
|
35.53 |
|
|
|
1:14.86 |
|
140 |
Katrine Møll Jensen |
1998 |
Triton Vejle |
|
35.59 |
|
|
|
1:15.37 |
|
141 |
Julie Rishøj Andersen |
1997 |
Svømmeklubben S 68 |
|
35.65 |
|
|
|
1:15.50 |
|
142 |
Clara Holst |
1999 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
36.11 |
|
|
|
1:15.63 |
|
143 |
Amalie Fisker Brøchner |
1999 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
36.71 |
|
|
|
1:16.13 |
|
144 |
Amalie L. Nielsen |
1997 |
Horsens Svømmeklub |
|
36.39 |
|
|
|
1:16.78 |
|
145 |
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
|
36.74 |
|
|
|
1:19.23 |
|
146 |
Sarah Dahlquist |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
40.51 |
|
|
|
1:23.62 |
|
- |
Camilla Clausen |
1997 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Christina Blaaberg |
1998 |
Triton Vejle |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Louise Holm |
1994 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Malene Asmussen |
1995 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Maria J. V. Hededal |
1995 |
Triton Vejle |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sarah Harder Bruun |
1993 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
03 juni 2012 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:16 |
|