Resultater for Vattenfall Swim Cup 2012 Morning SD
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 29 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2012 (SD) | Print Date | 22 May 2012 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 05:29 | |||
Organizer | West Swim Esbjerg | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 18 May 2012 |
Event 29, 25m Backstroke Women, Heats 17 years and older |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 866 | 14.48 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 759 | 15.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Verena Bornschein | 1995 | 741 | 15.25 | ||||||
Sc Dhfk Leipzig | ||||||||||
4 | Lisanne-Marie Großmann | 1995 | 720 | 15.40 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Sarah Dinger | 1990 | 698 | 15.56 | ||||||
Sv Handwerk Leipzig | ||||||||||
6 | Josephine Klose | 1995 | 645 | 15.97 | ||||||
Sv 1990 Zschopau E.v. | ||||||||||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | 626 | 16.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Tenna Holm | 1995 | 620 | 16.18 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ulrike Büttner | 1995 | 614 | 16.24 | ||||||
Stv Limbach-Oberfrohna | ||||||||||
10 | Hanna Rothenstein | 1994 | 612 | 16.25 | ||||||
Chemnitzer Psv E.v. | ||||||||||
11 | Alina Lorenzen | 1992 | 605 | 16.32 | ||||||
TVV Neu Wulmstorf V. 1920 e.V. | ||||||||||
12 | Marie Meyer | 1994 | 579 | 16.56 | ||||||
Sv Zwickau 04 | ||||||||||
13 | Emelie Axmar | 1993 | 577 | 16.58 | ||||||
S71 | ||||||||||
14 | Bettina Hansen | 1994 | 562 | 16.72 | ||||||
SGS Hamburg | ||||||||||
15 | Sarah Leonhardt | 1995 | 543 | 16.92 | ||||||
Chemnitzer Psv E.v. | ||||||||||
16 | Louise Bruun | 1990 | 530 | 17.05 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
17 | Anna Lehrum | 1993 | 527 | 17.09 | ||||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
18 | Luisa Richter | 1993 | 499 | 17.40 | ||||||
LSV "delphin 1990" e.V. | ||||||||||
19 | Jana Staehler | 1995 | 495 | 17.44 | ||||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
20 | Emily Ericsson | 1995 | 482 | 17.60 | ||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
21 | Janine Skoeries | 1995 | 481 | 17.61 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E.v. | ||||||||||
22 | Frida Lundbergh | 1995 | 462 | 17.85 | ||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
23 | Agnes Pap | 1995 | 459 | 17.89 | ||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
24 | Kimberley Thiele | 1994 | 416 | 18.49 | ||||||
Kaltenkirchener TS 1894 | ||||||||||
25 | Hannah Simon | 1994 | 408 | 18.61 | ||||||
Hamburger Schwimmclub 1879 | ||||||||||
26 | Cindy Heyden | 1995 | 365 | 19.31 | ||||||
Preetzer TSV | ||||||||||
27 | Victoria Dietrich | 1993 | 363 | 19.34 | ||||||
SV Rotation Halle e.V. | ||||||||||
28 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 338 | 19.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Wiebke Schwedes | 1994 | 338 | 19.82 | ||||||
Kaltenkirchener TS 1894 | ||||||||||
30 | Franziska Brockmann | 1995 | 334 | 19.88 | ||||||
Hamburger Schwimmclub 1879 | ||||||||||
31 | Jana Scholz | 1993 | 325 | 20.07 | ||||||
Stv Limbach-Oberfrohna | ||||||||||
- | Katja Søndergaard | 1992 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Lisa Marie Pachale | 1995 | DNS | |||||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
- | Melanie Petersmeier | 1995 | DNS | |||||||
Sv Poseidon Hamburg | ||||||||||
- | Nina Lehrum | 1995 | DNS | |||||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
Event 29, 25m Backstroke Women, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Stine Gabrysiak | 1996 | 812 | 14.79 | ||||||
SSG Leipzig | ||||||||||
2 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 750 | 15.19 | ||||||
Ssv Freiberg 90 | ||||||||||
3 | Josefiné Mayer | 1997 | 670 | 15.77 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Ida Borg | 1997 | 656 | 15.88 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
5 | Diana Burger | 1997 | 650 | 15.93 | ||||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
6 | Astrid Hörbäck | 1997 | 642 | 16.00 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
7 | Nele Salow | 1997 | 640 | 16.01 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Alexandra Volkova | 1996 | 634 | 16.06 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
9 | Charleen Arth | 1997 | 624 | 16.15 | ||||||
Sv Olympia Rostock | ||||||||||
10 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 606 | 16.31 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Alina Neumann | 1996 | 597 | 16.39 | ||||||
ESV Frankfurt Oder 1948 e.V | ||||||||||
12 | Aisha Marie Neumann | 1996 | 586 | 16.49 | ||||||
LSV "delphin 1990" e.V. | ||||||||||
13 | Jasmin Keck | 1996 | 583 | 16.52 | ||||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
14 | Nea-Maria Laitervo | 1997 | 579 | 16.56 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Julie Schmidt | 1997 | 578 | 16.57 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Josefin Säurich | 1997 | 552 | 16.82 | ||||||
Sv Zwickau 04 | ||||||||||
17 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 548 | 16.86 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Katharina Rimatzki | 1997 | 536 | 16.99 | ||||||
Sport-Club Itzehoe | ||||||||||
19 | Elin Hallerstedt | 1997 | 534 | 17.01 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
20 | Johanna Nilsson | 1996 | 530 | 17.05 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
21 | Michelle Wolf | 1997 | 514 | 17.23 | ||||||
Ssv Freiberg 90 | ||||||||||
22 | Lisa Geissler | 1997 | 513 | 17.24 | ||||||
LSV "delphin 1990" e.V. | ||||||||||
23 | Luise Donat | 1997 | 505 | 17.33 | ||||||
Chemnitzer Psv E.v. | ||||||||||
24 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 502 | 17.36 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
25 | Ida Jensen | 1996 | 501 | 17.38 | ||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
26 | Tina Schubert | 1997 | 500 | 17.39 | ||||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
27 | Maxi Seifert | 1996 | 493 | 17.47 | ||||||
Sv 1990 Zschopau E.v. | ||||||||||
28 | Anika Kirchhof | 1996 | 485 | 17.57 | ||||||
Stv Limbach-Oberfrohna | ||||||||||
29 | Lydia Jache | 1996 | 480 | 17.63 | ||||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
30 | Line Juul Nielsen | 1997 | 473 | 17.71 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
31 | Josepha Glück | 1996 | 461 | 17.87 | ||||||
Svv Plauen | ||||||||||
32 | Tonja Birkebæk Jensen | 1997 | 438 | 18.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Anne Tönsing | 1996 | 428 | 18.31 | ||||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
34 | Merle Voß | 1996 | 415 | 18.50 | ||||||
Sport-Club Itzehoe | ||||||||||
35 | Cynthia Franke | 1997 | 406 | 18.64 | ||||||
LSV "delphin 1990" e.V. | ||||||||||
36 | Natalie Fröhlich | 1996 | 393 | 18.84 | ||||||
Sv Zwickau 04 | ||||||||||
37 | Michelle Walter | 1997 | 391 | 18.88 | ||||||
Delmenhorster Sv | ||||||||||
38 | Laura Schüler | 1996 | 381 | 19.03 | ||||||
Kaltenkirchener TS 1894 | ||||||||||
39 | Jessica Svensson | 1997 | 367 | 19.27 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
39 | Jule Reuß | 1997 | 367 | 19.27 | ||||||
Preetzer TSV | ||||||||||
41 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | 301 | 20.60 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
42 | Christina Kühn | 1996 | 283 | 21.01 | ||||||
TVV Neu Wulmstorf V. 1920 e.V. | ||||||||||
43 | Sina Christin Erichson | 1997 | 272 | 21.29 | ||||||
TSV Rotweiss Niebüll | ||||||||||
44 | Natasja G. Carlsen | 1996 | 262 | 21.57 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
45 | Johanna Schierloh | 1997 | 262 | 21.58 | ||||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
46 | Liv Elsen | 1996 | 160 | 25.40 | ||||||
Preetzer TSV | ||||||||||
- | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Ane Emilie Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Bianca Witt | 1997 | DNS | |||||||
Sc Chemnitz 1892 | ||||||||||
- | Laura Mäki | 1997 | DNS | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Lena Schindler | 1996 | DNS | |||||||
Ssv Aue-Schneeberg | ||||||||||
- | Sarah Krys | 1997 | DNS | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Event 29, 25m Backstroke Women, Heats 14 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Elisabeth Grösel | 1998 | 717 | 15.42 | ||||||
Ssv Freiberg 90 | ||||||||||
2 | Susanne Reeg | 1998 | 694 | 15.59 | ||||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
3 | Miranda Orajärvi | 1998 | 624 | 16.15 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
4 | Victoria Ruhmland | 1998 | 602 | 16.34 | ||||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
5 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 573 | 16.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Rosa Marie Eckert | 1998 | 567 | 16.67 | ||||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
7 | Charlotta Schwarz | 1998 | 564 | 16.70 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Pauline Klose | 1998 | 564 | 16.70 | ||||||
Sv 1990 Zschopau E.v. | ||||||||||
9 | Jasmin Troschier | 1998 | 536 | 16.99 | ||||||
ESV Frankfurt Oder 1948 e.V | ||||||||||
10 | Hanna Sophie Wirth | 1998 | 526 | 17.10 | ||||||
Kaltenkirchener TS 1894 | ||||||||||
11 | Stefanie Franke | 1998 | 522 | 17.14 | ||||||
ESV Frankfurt Oder 1948 e.V | ||||||||||
12 | Elin Andersson | 1998 | 520 | 17.16 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Alina Korzynietz | 1998 | 516 | 17.20 | ||||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
14 | Anna Melech | 1998 | 511 | 17.26 | ||||||
Ssv Aue-Schneeberg | ||||||||||
15 | Nicola Petersmeier | 1998 | 510 | 17.27 | ||||||
Sv Poseidon Hamburg | ||||||||||
16 | Sissy Rößler | 1998 | 502 | 17.36 | ||||||
Ssv Aue-Schneeberg | ||||||||||
17 | Kathleen Göbel | 1998 | 497 | 17.42 | ||||||
LSV "delphin 1990" e.V. | ||||||||||
18 | Catherine Labahn | 1998 | 489 | 17.52 | ||||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
19 | Laura Windisch | 1998 | 480 | 17.62 | ||||||
Ssv Aue-Schneeberg | ||||||||||
20 | Anne Richter | 1998 | 479 | 17.64 | ||||||
Sport-Club Itzehoe | ||||||||||
21 | Theresa Lindner | 1998 | 467 | 17.79 | ||||||
Svv Plauen | ||||||||||
22 | Celina Kuhn | 1998 | 456 | 17.93 | ||||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
23 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 452 | 17.98 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
24 | Lea Mohr | 1998 | 445 | 18.07 | ||||||
Preetzer TSV | ||||||||||
25 | Aada Tiermas | 1998 | 434 | 18.23 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Agnes Stærke | 1998 | 418 | 18.45 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
27 | Charlotte Groß | 1998 | 410 | 18.57 | ||||||
Preetzer TSV | ||||||||||
28 | Nia Carstensen | 1998 | 389 | 18.91 | ||||||
TSV Rotweiss Niebüll | ||||||||||
29 | Hannah Engmann | 1998 | 372 | 19.19 | ||||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
30 | Sirapat Sendee | 1998 | 368 | 19.25 | ||||||
Preetzer TSV | ||||||||||
31 | Theresa Matzat | 1998 | 365 | 19.31 | ||||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
32 | Sissi Lebeck | 1998 | 364 | 19.32 | ||||||
Svv Plauen | ||||||||||
33 | Sina-Sophie Cetkowski | 1998 | 346 | 19.65 | ||||||
Preetzer TSV | ||||||||||
34 | Kathrine R. Jensen | 1998 | 289 | 20.87 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Askholm | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Lovisa Forsgren | 1998 | DNS | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
- | Maria Meldgaard | 1998 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Event 29, 25m Backstroke Women, Heats 13 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Eveliina Kallio | 1999 | 703 | 15.52 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Franziska Nissen | 1999 | 629 | 16.11 | ||||||
SV Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
3 | Sandra Ericsson | 1999 | 619 | 16.19 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
4 | Nina Elisabeth Behnisch | 1999 | 562 | 16.72 | ||||||
ESV Frankfurt Oder 1948 e.V | ||||||||||
5 | Victoria Stärke | 1999 | 544 | 16.91 | ||||||
Sv Olympia Rostock | ||||||||||
6 | Lilly-Sophie Groß | 1999 | 534 | 17.01 | ||||||
Svv Plauen | ||||||||||
7 | Paula Leupold | 1999 | 527 | 17.09 | ||||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
8 | Laura Malin Erichson | 1999 | 520 | 17.16 | ||||||
TSV Rotweiss Niebüll | ||||||||||
9 | Viktoria Lamberth | 1999 | 497 | 17.42 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
10 | Rebecca Cron | 1999 | 494 | 17.46 | ||||||
Sc Eintracht Berlin | ||||||||||
11 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 479 | 17.64 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Eva Sperlich | 1999 | 473 | 17.71 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Sara Kazi | 1999 | 473 | 17.71 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Wilma Ryrbo | 1999 | 467 | 17.79 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
15 | Lene Däfler | 1999 | 466 | 17.80 | ||||||
Hamburger Schwimmclub 1879 | ||||||||||
16 | Sina Rockstroh | 1999 | 457 | 17.91 | ||||||
Sv Zwickau 04 | ||||||||||
17 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 455 | 17.94 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Vanessa Kreusel | 1999 | 442 | 18.11 | ||||||
Stv Limbach-Oberfrohna | ||||||||||
19 | Marie Luisa Kniehs | 1999 | 441 | 18.13 | ||||||
SGS Hamburg | ||||||||||
20 | Emilia Harlund | 1999 | 434 | 18.23 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
21 | Alicia Liebold | 1999 | 425 | 18.35 | ||||||
Sv Zwickau 04 | ||||||||||
22 | Greta Otto | 1999 | 423 | 18.38 | ||||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
23 | Amalie Gotthard | 1999 | 420 | 18.43 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
24 | Lena-Marie Klatzka | 1999 | 418 | 18.45 | ||||||
SGS Hamburg | ||||||||||
25 | Elina Jonsson | 1999 | 414 | 18.52 | ||||||
S71 | ||||||||||
26 | Janine Wilhelm | 1999 | 410 | 18.58 | ||||||
Schwimmfreunde Meckelfeld | ||||||||||
27 | Janette Meier | 1999 | 401 | 18.72 | ||||||
SGS Hamburg | ||||||||||
28 | Emelie Borling | 1999 | 388 | 18.92 | ||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
29 | Mandy Dwenger | 1999 | 385 | 18.97 | ||||||
Hamburger Schwimmclub 1879 | ||||||||||
30 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | 383 | 19.00 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
31 | Marie Weinbach | 1999 | 367 | 19.27 | ||||||
TSV Rotweiss Niebüll | ||||||||||
32 | Laura Kath | 1999 | 361 | 19.38 | ||||||
SV Blau Weiss Wesselburen | ||||||||||
33 | Annika Hoffmann | 1999 | 344 | 19.70 | ||||||
Preetzer TSV | ||||||||||
34 | Linnéa Gustafsson | 1999 | 333 | 19.91 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
35 | Nadine Wiegand | 1999 | 332 | 19.93 | ||||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
36 | Alexandra Penzold | 1999 | 329 | 19.99 | ||||||
Svv Plauen | ||||||||||
37 | Julia Bengtsson | 1999 | 326 | 20.06 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
38 | Merit Wicht | 1999 | 325 | 20.07 | ||||||
SGS Hamburg | ||||||||||
39 | Stephanie Zubke | 1999 | 323 | 20.11 | ||||||
Sv Olympia Rostock | ||||||||||
40 | Luc Cosima Schacherer | 1999 | 306 | 20.49 | ||||||
TSV Rotweiss Niebüll | ||||||||||
41 | Marija Jeenmann | 1999 | 283 | 21.03 | ||||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
42 | Malin Lajer | 1999 | 262 | 21.57 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
43 | Anne-Catherine V. Binzer | 1999 | 183 | 24.31 | ||||||
Sv Poseidon Hamburg | ||||||||||
- | Greta Markurt | 1999 | DNS | |||||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
Event 29, 25m Backstroke Women, Heats 12 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 648 | 15.95 | ||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
2 | Alicia Nickel | 2000 | 627 | 16.12 | ||||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
3 | Lena Marie Kühnel | 2000 | 578 | 16.57 | ||||||
Sc Empor Rostock | ||||||||||
4 | Katarina Tkachenko | 2000 | 563 | 16.71 | ||||||
Potsdamer SV | ||||||||||
5 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 559 | 16.75 | ||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
6 | Annemarie Augustin | 2000 | 541 | 16.94 | ||||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
7 | Ida Lenort | 2000 | 514 | 17.23 | ||||||
SV Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
8 | Hannah-Filiz Thomas | 2000 | 501 | 17.38 | ||||||
ESV Frankfurt Oder 1948 e.V | ||||||||||
9 | Alisa Fritzsch | 2000 | 496 | 17.43 | ||||||
Sv Zwickau 04 | ||||||||||
10 | Viktoria Trommer | 2000 | 493 | 17.47 | ||||||
Ssv Freiberg 90 | ||||||||||
11 | Felicia Paulander | 2000 | 463 | 17.84 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
12 | Nicole Schmid | 2000 | 452 | 17.98 | ||||||
Svv Plauen | ||||||||||
13 | Anne Kristin Eisenberg | 2000 | 447 | 18.05 | ||||||
Sv Olympia Rostock | ||||||||||
14 | Cornelia Forsgren | 2000 | 438 | 18.17 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
15 | Noa Turin | 2000 | 434 | 18.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Vanessa Städter | 2000 | 431 | 18.27 | ||||||
Svv Plauen | ||||||||||
17 | Lena Wriede | 2000 | 418 | 18.46 | ||||||
SGS Hamburg | ||||||||||
18 | Amalie L. Madsen | 2000 | 408 | 18.60 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Fabienne Wittleben | 2000 | 395 | 18.81 | ||||||
SGS Hamburg | ||||||||||
19 | Sarah Schumann | 2000 | 395 | 18.81 | ||||||
Ssv Freiberg 90 | ||||||||||
19 | Sofie West | 2000 | 395 | 18.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Lisa Riediger | 2000 | 389 | 18.90 | ||||||
SV Rotation Halle e.V. | ||||||||||
23 | Lea Martin | 2000 | 389 | 18.91 | ||||||
Stv Limbach-Oberfrohna | ||||||||||
24 | Natascha Spiegel | 2000 | 388 | 18.92 | ||||||
Potsdamer SV | ||||||||||
25 | Hannah Rühlke | 2000 | 384 | 18.99 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
26 | Lisa Altenkirch | 2000 | 380 | 19.05 | ||||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
27 | Aurora Kortelainen | 2000 | 379 | 19.07 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 378 | 19.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
29 | Annika Dauer | 2000 | 367 | 19.28 | ||||||
Stv Limbach-Oberfrohna | ||||||||||
30 | Anne Christin Fleck | 2000 | 362 | 19.37 | ||||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
31 | Janne Roehsler | 2000 | 355 | 19.49 | ||||||
Hamburger Schwimmclub 1879 | ||||||||||
32 | Laura Dargen | 2000 | 353 | 19.52 | ||||||
SV Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
33 | Annika Kühne | 2000 | 353 | 19.53 | ||||||
SV Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
34 | Ebba Wiberg | 2000 | 350 | 19.59 | ||||||
S71 | ||||||||||
34 | Elina Matala-Aho | 2000 | 350 | 19.59 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
34 | Lotta Zürcher | 2000 | 350 | 19.59 | ||||||
Hamburger Schwimmclub 1879 | ||||||||||
37 | Michaela Johansson | 2000 | 349 | 19.60 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
38 | Monique Petzold | 2000 | 349 | 19.61 | ||||||
Chemnitzer Psv E.v. | ||||||||||
39 | Charlot Schoeppe | 2000 | 346 | 19.66 | ||||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
40 | Anne Sofie Thrane | 2000 | 340 | 19.77 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Sarah Börner | 2000 | 339 | 19.79 | ||||||
Chemnitzer Psv E.v. | ||||||||||
42 | Antonia Schierloh | 2000 | 333 | 19.91 | ||||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
43 | Wilma Ohlsson | 2000 | 329 | 19.99 | ||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
44 | Vilja Kaukinen | 2000 | 328 | 20.02 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
45 | Lina Hörmann | 2000 | 323 | 20.11 | ||||||
SGS Hamburg | ||||||||||
46 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 314 | 20.30 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
47 | Lona Rieke Vogt | 2000 | 296 | 20.70 | ||||||
SV Blau Weiss Wesselburen | ||||||||||
48 | Laura Rosenørn Sandell | 2000 | 290 | 20.85 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
49 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 287 | 20.93 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
50 | Line Larsen | 2000 | 277 | 21.18 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
51 | Sigrid K. Buchwaldt | 2000 | 275 | 21.21 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
52 | Joana Büttner | 2000 | 273 | 21.28 | ||||||
Sg Einheit Rathenow E. V. | ||||||||||
53 | Leena Kühn | 2000 | 259 | 21.66 | ||||||
OSC Bremerhaven | ||||||||||
54 | Benita Manneck | 2000 | 241 | 22.18 | ||||||
Sv Poseidon Hamburg | ||||||||||
55 | Johanna Mohr | 2000 | 239 | 22.24 | ||||||
Preetzer TSV | ||||||||||
56 | Nele Renner | 2000 | 225 | 22.70 | ||||||
SGS Hamburg | ||||||||||
57 | Emma Beyer | 2000 | 194 | 23.84 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
58 | Caroline Lauenborg | 2000 | 185 | 24.21 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
59 | Karoline Munch Hansen | 2000 | 173 | 24.79 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
60 | Anna S Hartmann | 2000 | 164 | 25.23 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
61 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | 163 | 25.25 | ||||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
- | Gina Elisa Koop | 2000 | DNS | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Hanna Knuhr | 2000 | DNS | |||||||
Sg Einheit Rathenow E. V. | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.08 | Print Date | 22 May 2012 |
Licensed to: West Swim Esbjerg | Print Time | 05:29 |