Resultater for Vattenfall Swim Cup 2012 Morning SD
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 37 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2012 (SD) | Print Date | 22 May 2012 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 05:29 | |||
Organizer | West Swim Esbjerg | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 18 May 2012 |
Event 37, 100m Breaststroke Women, Heats 17 years and older |
Age group 4(99) - 5(00) are swom as timed finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 677 | 34.17 | 1:11.41 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Moa Ståhl | 1995 | 587 | 35.83 | 1:14.90 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
3 | Melina Vihdanmäki | 1995 | 573 | 35.10 | 1:15.47 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Elin Palmqvist | 1995 | 533 | 36.71 | 1:17.35 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
5 | Nina Rosenbladt | 1993 | 508 | 36.97 | 1:18.58 | |||||
Sv Poseidon Hamburg | ||||||||||
6 | Larissa Engelbart | 1995 | 500 | 37.30 | 1:19.01 | |||||
Delmenhorster Sv | ||||||||||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 479 | 37.90 | 1:20.16 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jana Burkard | 1991 | 466 | 37.93 | 1:20.85 | |||||
SGS Hamburg | ||||||||||
9 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 460 | 38.52 | 1:21.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Iben Nielsen | 1994 | 449 | 39.25 | 1:21.87 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Julia Elert | 1992 | 438 | 38.53 | 1:22.57 | |||||
LSV "delphin 1990" e.V. | ||||||||||
12 | Tatjana Barke | 1994 | 417 | 39.15 | 1:23.90 | |||||
Delmenhorster Sv | ||||||||||
13 | Pia Du Puits | 1994 | 414 | 39.23 | 1:24.16 | |||||
Tsv Einheit Süd Chemnitz E.v. | ||||||||||
14 | Wencke Steensen | 1992 | 405 | 39.17 | 1:24.72 | |||||
TSV Rotweiss Niebüll | ||||||||||
15 | Laura Stawinsky | 1995 | 399 | 39.78 | 1:25.19 | |||||
Delmenhorster Sv | ||||||||||
16 | Irene Porschhöfer | 1994 | 399 | 39.59 | 1:25.20 | |||||
Ssv Aue-Schneeberg | ||||||||||
17 | Josephine Klose | 1995 | 387 | 38.74 | 1:26.04 | |||||
Sv 1990 Zschopau E.v. | ||||||||||
18 | Josephine Noack | 1995 | 380 | 41.09 | 1:26.55 | |||||
TVV Neu Wulmstorf V. 1920 e.V. | ||||||||||
19 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 378 | 39.72 | 1:26.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Elisa Großer | 1991 | 372 | 40.89 | 1:27.18 | |||||
LSV "delphin 1990" e.V. | ||||||||||
21 | Jana Staehler | 1995 | 362 | 40.35 | 1:27.99 | |||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
22 | Lena Hansen | 1993 | 360 | 41.08 | 1:28.17 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
23 | Kerrin Steensen | 1990 | 355 | 41.22 | 1:28.55 | |||||
TSV Rotweiss Niebüll | ||||||||||
24 | Anna Lehrum | 1993 | 317 | 42.49 | 1:31.92 | |||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
25 | Wiebke Schwedes | 1994 | 308 | 44.07 | 1:32.81 | |||||
Kaltenkirchener TS 1894 | ||||||||||
26 | Lise Bak | 1993 | 306 | 44.33 | 1:33.05 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
27 | Alexandra Tomm | 1992 | 306 | 43.85 | 1:33.06 | |||||
Kaltenkirchener TS 1894 | ||||||||||
28 | Lisa Nielsen | 1994 | 299 | 43.66 | 1:33.75 | |||||
TSV Rotweiss Niebüll | ||||||||||
29 | Isabelle Stratmann | 1993 | 281 | 44.94 | 1:35.69 | |||||
Kaltenkirchener TS 1894 | ||||||||||
30 | Hannah Simon | 1994 | 248 | 46.22 | 1:39.83 | |||||
Hamburger Schwimmclub 1879 | ||||||||||
31 | Franziska Brockmann | 1995 | 236 | 47.23 | 1:41.52 | |||||
Hamburger Schwimmclub 1879 | ||||||||||
- | Emily Ericsson | 1995 | DNS | |||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
- | Lone Vølund | 1965 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Melanie Petersmeier | 1995 | DNS | |||||||
Sv Poseidon Hamburg | ||||||||||
- | Nadja Christiansen | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Fardau Lettinga | 1994 | DSQ | 2 armstrokes u.w. | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
- | Simone Auze | 1995 | DSQ | 2 strokes u.w. 25m | ||||||
Kaltenkirchener TS 1894 | ||||||||||
Event 37, 100m Breaststroke Women, Heats 15 - 16 years |
Age group 4(99) - 5(00) are swom as timed finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Emilia Eloranta | 1997 | 615 | 35.14 | 1:13.71 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Katharina Luise Ehmke | 1996 | 591 | 35.21 | 1:14.71 | |||||
SV Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
3 | Sabrina Gründer | 1996 | 579 | 35.43 | 1:15.24 | |||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
4 | Sidse Kehlet | 1996 | 570 | 35.50 | 1:15.61 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 566 | 36.01 | 1:15.79 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Lina Wingren | 1996 | 563 | 36.08 | 1:15.95 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
7 | Sophia Reck | 1996 | 555 | 35.79 | 1:16.29 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 524 | 36.41 | 1:17.76 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Fanny Andersson | 1997 | 519 | 37.35 | 1:18.01 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
10 | Josefine Hummitzsch | 1997 | 497 | 36.88 | 1:19.16 | |||||
Tsv Einheit Süd Chemnitz E.v. | ||||||||||
11 | Karina Hansen | 1996 | 465 | 37.89 | 1:20.92 | |||||
SGS Hamburg | ||||||||||
12 | Hanna Nilsson | 1996 | 460 | 38.89 | 1:21.23 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
13 | Annie Lindström | 1996 | 457 | 37.98 | 1:21.39 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
14 | Linnea Kobel | 1996 | 454 | 38.09 | 1:21.58 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
15 | Minttu Hörkkö | 1997 | 452 | 39.00 | 1:21.67 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Henrike Böllert | 1997 | 437 | 39.09 | 1:22.65 | |||||
SV Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
17 | Michelle Sänger | 1997 | 428 | 39.36 | 1:23.17 | |||||
Delmenhorster Sv | ||||||||||
18 | Josefin Säurich | 1997 | 415 | 39.54 | 1:24.05 | |||||
Sv Zwickau 04 | ||||||||||
19 | Steffie Antonys-Giorgi | 1997 | 412 | 40.59 | 1:24.27 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 406 | 39.86 | 1:24.70 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Michele Obermann | 1996 | 403 | 39.66 | 1:24.90 | |||||
Svv Plauen | ||||||||||
22 | Carlijn Viering | 1997 | 399 | 40.12 | 1:25.20 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
23 | Luisa Goltz | 1996 | 386 | 39.36 | 1:26.12 | |||||
ESV Frankfurt Oder 1948 e.V | ||||||||||
24 | Johanna Nilsson | 1996 | 385 | 41.39 | 1:26.19 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
25 | Tina Schubert | 1997 | 377 | 39.38 | 1:26.82 | |||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Amanda Nilsson | 1996 | 369 | 40.88 | 1:27.40 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
27 | Katharina Rimatzki | 1997 | 367 | 40.72 | 1:27.56 | |||||
Sport-Club Itzehoe | ||||||||||
28 | Julia Sobotzke | 1997 | 363 | 42.00 | 1:27.93 | |||||
Sv Poseidon Hamburg | ||||||||||
29 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 356 | 41.87 | 1:28.47 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
30 | Mona Beutin | 1997 | 355 | 41.52 | 1:28.54 | |||||
Schwimmfreunde Meckelfeld | ||||||||||
31 | Christine Dissing | 1997 | 353 | 42.68 | 1:28.68 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anika Kirchhof | 1996 | 349 | 42.27 | 1:29.06 | |||||
Stv Limbach-Oberfrohna | ||||||||||
33 | Frederike Friedrich | 1996 | 323 | 42.97 | 1:31.40 | |||||
SSV 90 e.V. | ||||||||||
34 | Celine Sporrer | 1996 | 319 | 43.34 | 1:31.81 | |||||
Sv Zwickau 04 | ||||||||||
35 | Franziska Martens | 1996 | 314 | 43.51 | 1:32.21 | |||||
Delmenhorster Sv | ||||||||||
36 | Anna-Lena Harders | 1997 | 314 | 42.76 | 1:32.28 | |||||
Sport-Club Itzehoe | ||||||||||
37 | Johanna Lee | 1997 | 307 | 43.83 | 1:32.94 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
38 | Michelle Wolf | 1997 | 302 | 43.30 | 1:33.48 | |||||
Ssv Freiberg 90 | ||||||||||
39 | Lena Kuck | 1997 | 296 | 43.72 | 1:34.11 | |||||
SV Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
40 | Anne Nielsen | 1996 | 295 | 43.54 | 1:34.16 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
41 | Saranda Berisha | 1997 | 294 | 43.59 | 1:34.26 | |||||
Ssv Aue-Schneeberg | ||||||||||
42 | Louise Sjödin | 1996 | 288 | 44.75 | 1:34.95 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
43 | Luise Günther | 1996 | 279 | 44.93 | 1:35.92 | |||||
Chemnitzer Psv E.v. | ||||||||||
44 | Johanna Schierloh | 1997 | 276 | 45.38 | 1:36.27 | |||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
45 | Sabrina Walter | 1997 | 270 | 46.42 | 1:36.99 | |||||
Delmenhorster Sv | ||||||||||
46 | Ina Scholz | 1996 | 258 | 45.65 | 1:38.46 | |||||
Stv Limbach-Oberfrohna | ||||||||||
47 | Cecilie Knudsen | 1997 | 249 | 47.26 | 1:39.60 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
48 | Liv Elsen | 1996 | 202 | 48.68 | 1:46.88 | |||||
Preetzer TSV | ||||||||||
49 | Sina Christin Erichson | 1997 | 187 | 50.53 | 1:49.67 | |||||
TSV Rotweiss Niebüll | ||||||||||
50 | Mai Falk Mikkelsen | 1997 | 167 | 54.02 | 1:53.81 | |||||
Tårnborg-Vemmelev svømning | ||||||||||
- | Ane Emilie Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Pedersen | 1997 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Bianca Witt | 1997 | DNS | |||||||
Sc Chemnitz 1892 | ||||||||||
- | Sarah Krys | 1997 | DNS | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Event 37, 100m Breaststroke Women, Heats 14 years |
Age group 4(99) - 5(00) are swom as timed finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Anna C. Lange | 1998 | 458 | 38.52 | 1:21.37 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Johanna Meitner | 1998 | 446 | 38.09 | 1:22.04 | |||||
Schwimmfreunde Meckelfeld | ||||||||||
3 | Nora Vihervuori | 1998 | 443 | 39.26 | 1:22.23 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Sofie Klügel | 1998 | 429 | 38.41 | 1:23.15 | |||||
S71 | ||||||||||
5 | Jennifer Biel | 1998 | 410 | 40.31 | 1:24.39 | |||||
Ksv Neptun Berlin von 1889 | ||||||||||
6 | Miranda Orajärvi | 1998 | 400 | 40.63 | 1:25.10 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
7 | Susanne Reeg | 1998 | 396 | 39.51 | 1:25.35 | |||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
8 | Theresa Lindner | 1998 | 378 | 41.53 | 1:26.68 | |||||
Svv Plauen | ||||||||||
9 | Jessica Jönsson | 1998 | 373 | 40.48 | 1:27.08 | |||||
S71 | ||||||||||
10 | Celina Kuhn | 1998 | 343 | 42.53 | 1:29.53 | |||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
11 | Wibke Schult | 1998 | 341 | 42.01 | 1:29.79 | |||||
ESV Frankfurt Oder 1948 e.V | ||||||||||
12 | Gynn Davidsen | 1998 | 329 | 42.57 | 1:30.83 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Maria Schmutzler | 1998 | 316 | 43.14 | 1:32.01 | |||||
Sv Zwickau 04 | ||||||||||
14 | Charlotte Groß | 1998 | 295 | 45.79 | 1:34.24 | |||||
Preetzer TSV | ||||||||||
15 | Anne Kurzbach | 1998 | 292 | 43.73 | 1:34.50 | |||||
Sc Chemnitz 1892 | ||||||||||
16 | Nadine Westermann | 1998 | 277 | 44.40 | 1:36.16 | |||||
Chemnitzer Psv E.v. | ||||||||||
17 | Linda Litzkow | 1998 | 276 | 44.29 | 1:36.29 | |||||
Tsv Klausdorf | ||||||||||
18 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 264 | 46.08 | 1:37.75 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
19 | Laura Windisch | 1998 | 258 | 44.42 | 1:38.45 | |||||
Ssv Aue-Schneeberg | ||||||||||
20 | Jelka Feldhusen | 1998 | 248 | 47.21 | 1:39.77 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
21 | Kathrine R. Jensen | 1998 | 223 | 48.14 | 1:43.46 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emmeke Arends | 1998 | 222 | 48.60 | 1:43.50 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
23 | Sirapat Sendee | 1998 | 181 | 51.26 | 1:50.91 | |||||
Preetzer TSV | ||||||||||
24 | Trine Bak | 1998 | 178 | 51.13 | 1:51.49 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
25 | Rixt Lettinga | 1998 | 156 | 56.17 | 1:56.51 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
- | Kim Losensky | 1998 | DSQ | 1 hand 25 m | ||||||
ESV Frankfurt Oder 1948 e.V | ||||||||||
- | Maria Meldgaard | 1998 | DSQ | 2 flykicks a. start | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Minni Kotka | 1998 | DSQ | False start | ||||||
Cetus | ||||||||||
- | Nia Carstensen | 1998 | DSQ | False start | ||||||
TSV Rotweiss Niebüll | ||||||||||
Event 37, 100m Breaststroke Women, Heats 13 years |
Age group 4(99) - 5(00) are swom as timed finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 546 | 36.44 | 1:16.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Ellen Sandberg | 1999 | 474 | 37.52 | 1:20.40 | |||||
S71 | ||||||||||
3 | Victoria Jönsson | 1999 | 453 | 38.55 | 1:21.66 | |||||
S71 | ||||||||||
4 | Eerica Kuusjärvi | 1999 | 451 | 38.14 | 1:21.78 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Maria Meißner | 1999 | 448 | 38.26 | 1:21.93 | |||||
Potsdamer SV | ||||||||||
6 | Frauke Seidel | 1999 | 425 | 38.96 | 1:23.41 | |||||
ESV Frankfurt Oder 1948 e.V | ||||||||||
7 | Stephanie Zubke | 1999 | 379 | 41.10 | 1:26.65 | |||||
Sv Olympia Rostock | ||||||||||
8 | Eva Sperlich | 1999 | 354 | 40.92 | 1:28.60 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Stine Ahlert | 1999 | 334 | 41.76 | 1:30.38 | |||||
ESV Frankfurt Oder 1948 e.V | ||||||||||
10 | Laura Grätz | 1999 | 330 | 43.03 | 1:30.73 | |||||
Sc Chemnitz 1892 | ||||||||||
11 | Thilde Hjorth | 1999 | 310 | 43.92 | 1:32.64 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Julie Jørgensen | 1999 | 304 | 44.37 | 1:33.21 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Hanna Olsson | 1999 | 294 | 44.22 | 1:34.28 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
14 | Emelie Borling | 1999 | 283 | 44.74 | 1:35.54 | |||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
15 | Lea-Helen Kempe | 1999 | 280 | 44.98 | 1:35.80 | |||||
Sc Chemnitz 1892 | ||||||||||
16 | Alexandra Penzold | 1999 | 270 | 45.59 | 1:36.97 | |||||
Svv Plauen | ||||||||||
17 | Vanessa Kreusel | 1999 | 268 | 45.47 | 1:37.23 | |||||
Stv Limbach-Oberfrohna | ||||||||||
18 | Emma Kjær | 1999 | 265 | 45.85 | 1:37.66 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
19 | Gallyon Olde Hengel | 1999 | 265 | 44.89 | 1:37.67 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
20 | Felie Edsheim | 1999 | 260 | 46.46 | 1:38.22 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
21 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 246 | 46.75 | 1:40.13 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
22 | Annika Hoffmann | 1999 | 225 | 48.70 | 1:43.12 | |||||
Preetzer TSV | ||||||||||
23 | Klara Therkildsen | 1999 | 212 | 49.82 | 1:45.14 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Line Nielsen | 1999 | 208 | 48.80 | 1:45.88 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Frida Jørgensen | 1999 | 207 | 50.01 | 1:46.06 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
26 | Malin Lajer | 1999 | 205 | 49.30 | 1:46.39 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
27 | Tilda Conradson | 1999 | 200 | 51.03 | 1:47.16 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
28 | Marie Weinbach | 1999 | 197 | 50.48 | 1:47.80 | |||||
TSV Rotweiss Niebüll | ||||||||||
29 | Sissel L. Madsen | 1999 | 168 | 54.34 | 1:53.61 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
30 | Anne-Catherine V. Binzer | 1999 | 153 | 53.56 | 1:57.14 | |||||
Sv Poseidon Hamburg | ||||||||||
31 | Maria Sørensen | 1999 | 139 | 56.92 | 2:01.07 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Kornelia Swistek | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Marie-Lise Mödl | 1999 | DNS | |||||||
Preetzer TSV | ||||||||||
- | Marija Jeenmann | 1999 | DNS | |||||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
- | Julia Bengtsson | 1999 | DSQ | Uneven kicks | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
Event 37, 100m Breaststroke Women, Heats 12 years |
Age group 4(99) - 5(00) are swom as timed finals |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Linnea Dunberg | 2000 | 416 | 39.43 | 1:24.00 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
2 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 394 | 40.05 | 1:25.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Annalena Wolter | 2000 | 379 | 41.67 | 1:26.66 | |||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
4 | Maja Engström | 2000 | 350 | 40.94 | 1:28.95 | |||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
5 | Annika Kühne | 2000 | 301 | 43.89 | 1:33.58 | |||||
SV Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
6 | Vanessa Städter | 2000 | 300 | 44.23 | 1:33.70 | |||||
Svv Plauen | ||||||||||
7 | Ellen Torkelsson | 2000 | 297 | 44.03 | 1:33.97 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
8 | Hanna Knuhr | 2000 | 296 | 44.38 | 1:34.09 | |||||
Sg Einheit Rathenow E. V. | ||||||||||
9 | Michelle Finger | 2000 | 295 | 44.39 | 1:34.14 | |||||
SV Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
10 | Joana Büttner | 2000 | 282 | 44.57 | 1:35.60 | |||||
Sg Einheit Rathenow E. V. | ||||||||||
11 | Freya Ellehus | 2000 | 281 | 44.84 | 1:35.67 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Michelle Förster | 2000 | 281 | 44.47 | 1:35.76 | |||||
ESV Frankfurt Oder 1948 e.V | ||||||||||
13 | Magdalena Nilsson | 2000 | 280 | 44.66 | 1:35.81 | |||||
S71 | ||||||||||
14 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 278 | 44.42 | 1:36.09 | |||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
15 | Hannah Rühlke | 2000 | 264 | 44.96 | 1:37.76 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Hannah Jensen | 2000 | 256 | 46.23 | 1:38.80 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Elina Matala-Aho | 2000 | 251 | 46.82 | 1:39.35 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Anne Christin Fleck | 2000 | 249 | 45.25 | 1:39.68 | |||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
19 | Johanna Sternskog | 2000 | 244 | 47.23 | 1:40.34 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
20 | Lea Martin | 2000 | 243 | 46.19 | 1:40.44 | |||||
Stv Limbach-Oberfrohna | ||||||||||
21 | Charlot Schoeppe | 2000 | 241 | 47.12 | 1:40.71 | |||||
SSV 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
22 | Jaremkiewicz Natalia | 2000 | 231 | 48.96 | 1:42.20 | |||||
Sportowy Wankan Legnica | ||||||||||
23 | Vilja Kaukinen | 2000 | 230 | 49.83 | 1:42.40 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Antonia Schierloh | 2000 | 228 | 48.45 | 1:42.67 | |||||
SV Neptun Kiel | ||||||||||
25 | Emilia Persson | 2000 | 212 | 50.12 | 1:45.10 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
26 | Cornelia Forsgren | 2000 | 212 | 49.29 | 1:45.21 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
27 | Laura Rosenørn Sandell | 2000 | 211 | 50.70 | 1:45.33 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sidse Månsson | 2000 | 208 | 51.49 | 1:45.85 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
29 | Wilma Ohlsson | 2000 | 195 | 51.56 | 1:48.15 | |||||
Simklubben Triton | ||||||||||
30 | Dzus Dominika | 2000 | 187 | 52.33 | 1:49.63 | |||||
Sportowy Wankan Legnica | ||||||||||
31 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 184 | 51.94 | 1:50.19 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
32 | Aurora Kortelainen | 2000 | 184 | 52.57 | 1:50.21 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Felia Busk | 2000 | 178 | 52.43 | 1:51.37 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Johanna Mohr | 2000 | 170 | 55.97 | 1:53.16 | |||||
Preetzer TSV | ||||||||||
35 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 155 | 54.14 | 1:56.73 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
36 | Cecilie Thorup Jensen | 2000 | 142 | 55.73 | 2:00.30 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
37 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 137 | 56.45 | 2:01.57 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Elena Haszing | 2000 | DNS | |||||||
de Waalstroom | ||||||||||
- | Katrine Knudsen | 2000 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Lauren Lotte Clasen | 2000 | DSQ | False start | ||||||
Schwimmfreunde Meckelfeld | ||||||||||
- | Lona Rieke Vogt | 2000 | DSQ | 2 pulls u.w. a. 75m | ||||||
SV Blau Weiss Wesselburen | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.19.08 | Print Date | 22 May 2012 |
Licensed to: West Swim Esbjerg | Print Time | 05:29 |