Results for Aarhus Bymesterskaber 2012
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Bymesterskaber 2012 | Udskriftsdato | 01 september 2012 | |||
Stævne by | Haslehallen | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Foreningen til afholdelse af bymesterskaber | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 september 2012 |
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 1 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 154 | 1:31.24 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 139 | 1:34.47 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 131 | 1:36.31 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Simon Hermansen | 2002 | 127 | 1:37.32 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 119 | 1:39.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nikolaj Petlina | 2002 | 118 | 1:39.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 106 | 1:43.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Erik Stendal | 2002 | 105 | 1:43.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Magnus V. Ancher | 2001 | 97 | 1:46.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 83 | 1:52.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Christian Frederiksen | 2001 | DSQ | Sv. på mav v. 50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mads Nielsen | 2001 | DSQ | Afslut på maven | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 256 | 1:17.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 229 | 1:19.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Andreas Hørmann | 1999 | 210 | 1:22.28 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Johan Reimer | 2000 | 207 | 1:22.71 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 199 | 1:23.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 182 | 1:26.31 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | August Krebs Hessellund | 1999 | 160 | 1:30.09 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 160 | 1:30.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 129 | 1:36.76 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Nicolai Christensen | 1999 | 116 | 1:40.28 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Lukas Kristensen | 2000 | 116 | 1:40.40 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Anton Borg Hjort | 2000 | 114 | 1:40.89 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | William Heller Øllegaard | 1999 | 108 | 1:42.77 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
14 | Magnus Gertz | 2000 | 70 | 1:58.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 351 | 1:09.40 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Holger Boe Krogh | 1998 | 340 | 1:10.10 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jonatan Balladone | 1997 | 313 | 1:12.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Victor Prange | 1997 | 288 | 1:14.10 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mads D. Kristensen | 1998 | 278 | 1:15.02 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 272 | 1:15.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Toke Cramer | 1998 | 266 | 1:16.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 251 | 1:17.63 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Kasper Kross | 1997 | 241 | 1:18.68 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 228 | 1:20.09 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Johannes Hjetmann | 1998 | 147 | 1:32.69 | MD 1 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Peter Filip Brandt | 1998 | 147 | 1:32.69 | MD 2 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
13 | Søren Sørensen | 1997 | 140 | 1:34.23 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
14 | Jens Bo Conrad | 1998 | 135 | 1:35.39 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Nicolai Lindgaard Knudsen | 1998 | 118 | 1:39.81 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Martin Vest Vognsen | 1998 | DNF | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Casper Vestergaard | 1997 | DSQ | Ej fortsat bev v.75m | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 9, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Emil Lings | 1996 | 342 | 1:09.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Carl Emil Thomassen | 1996 | DSQ | Ej berør v. 25m | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.17 | Udskriftsdato | 01 september 2012 |
Licens til IHF Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:43 |