Results for Nordea UGP3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 1, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 1:10.90 | 2:33.03 | |||||
2 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:14.70 | 2:33.52 | |||||
3 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:17.15 | 2:40.00 | |||||
4 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:15.99 | 2:40.38 | |||||
5 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:20.12 | 2:44.31 | |||||
6 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:21.40 | 2:46.99 | |||||
7 | Kim Torkelsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:20.91 | 2:48.61 | |||||
8 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:20.66 | 2:49.70 | |||||
9 | Emelie Borling | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:26.12 | 3:04.07 | |||||
10 | Lina Jentz | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:33.43 | 3:04.87 | |||||
11 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:33.47 | 3:05.03 | |||||
12 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:33.36 | 3:13.34 | |||||
13 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:37.65 | 3:17.86 | |||||
14 | Stina Ohlson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:41.88 | 3:30.31 | |||||
15 | Celine Zhou | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:50.88 | 3:48.55 | |||||
16 | Saga Bergqvist | 2002 | Värnamo Simsällskap | 1:53.26 | 4:05.48 | |||||
Gren 1, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:06.31 | 2:17.01 | |||||
2 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.67 | 2:34.81 | |||||
3 | Elsa Lind | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:20.01 | 2:40.30 | |||||
4 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:16.98 | 2:40.39 | |||||
5 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:19.70 | 2:44.10 | |||||
6 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 1:20.73 | 2:47.02 | |||||
7 | Fanny Elingfors | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:21.92 | 2:49.15 | |||||
8 | Wilma Ekergren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:28.79 | 2:55.44 | |||||
9 | Lina Nilsson | 1998 | Älmhults Simsällskap | 1:25.45 | 2:56.46 | |||||
10 | Marie Ask-Uggla | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:24.43 | 2:56.87 | |||||
Gren 1, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:07.56 | 2:19.29 | |||||
2 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:08.85 | 2:23.73 | |||||
3 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:10.46 | 2:26.58 | |||||
4 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:15.87 | 2:38.28 | |||||
5 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 1:19.59 | 2:45.31 | |||||
6 | Hanna Forsberg | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:20.27 | 2:46.91 | |||||
Gren 1, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Martina Johansson | 1994 | Kalmar Simsällskap | 1:08.55 | 2:20.72 | |||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:07.86 | 2:23.72 | |||||
3 | Amanda Axelsson | 1992 | Kalmar Simsällskap | 1:09.73 | 2:23.89 | |||||
4 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:08.45 | 2:25.32 | |||||
5 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:14.00 | 2:34.52 | |||||
6 | Matilda Elingfors | 1996 | Växjö Simsällskap | 1:18.66 | 2:45.19 | |||||
7 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:20.42 | 2:49.23 | |||||
- | Anna Malmberg | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:12.22 | ||||||
2 | Daniel Jonsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:14.64 | ||||||
3 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 1:17.71 | ||||||
4 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:25.79 | ||||||
5 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:28.68 | ||||||
6 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:38.43 | ||||||
7 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:42.67 | ||||||
8 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:43.60 | ||||||
9 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 1:45.42 | ||||||
10 | Oleg Serdjukov | 1999 | Värnamo Simsällskap | 1:49.22 | ||||||
11 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:50.42 | ||||||
12 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:50.90 | ||||||
- | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 1:06.06 | ||||||
2 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:12.11 | ||||||
3 | Patrik Dennis | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:20.87 | ||||||
4 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:21.93 | ||||||
5 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:30.06 | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:03.09 | ||||||
2 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:05.22 | ||||||
3 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:05.64 | ||||||
4 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:09.88 | ||||||
5 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:12.06 | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 1:02.57 | ||||||
2 | Simon Pettersson | 1995 | Ljungby Simsällskap | 1:05.22 | ||||||
3 | Tim Petri | 1993 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:08.88 | ||||||
4 | Robin Fröstberg | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:10.17 | ||||||
5 | Martin Åsenius | 1994 | Kalmar Simsällskap | 1:10.26 | ||||||
6 | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | 1:11.76 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 3, 100m Bröstsim FlickorA-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 1:34.54 | ||||||
2 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:37.18 | ||||||
3 | Emelie Borling | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:37.98 | ||||||
4 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:41.90 | ||||||
5 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:43.77 | ||||||
6 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:44.35 | ||||||
7 | Lina Jentz | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:44.92 | ||||||
8 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:44.96 | ||||||
9 | Ingrid Wanby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:48.20 | ||||||
10 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:49.96 | ||||||
11 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 1:50.14 | ||||||
12 | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | 1:51.00 | ||||||
13 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:53.18 | ||||||
14 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:53.69 | ||||||
15 | Celine Zhou | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:56.26 | ||||||
16 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 1:57.83 | ||||||
17 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:58.62 | ||||||
18 | Stina Ohlson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:58.69 | ||||||
19 | Jonna Simonsson | 2001 | Ljungby Simsällskap | 1:59.49 | ||||||
20 | Heidi Palenscar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 2:00.76 | ||||||
21 | Carolina Pal | 2001 | Ljungby Simsällskap | 2:02.07 | ||||||
22 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 2:07.32 | ||||||
23 | Saga Bergqvist | 2002 | Värnamo Simsällskap | 2:09.38 | ||||||
24 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 2:13.11 | ||||||
- | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim FlickorA-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:21.14 | ||||||
2 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:29.85 | ||||||
3 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:30.36 | ||||||
4 | Cajsa Ljunggren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:33.34 | ||||||
5 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:34.45 | ||||||
6 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:35.10 | ||||||
7 | Ebba Melin | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:35.22 | ||||||
8 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 1:39.93 | ||||||
9 | Fanny Elingfors | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:42.04 | ||||||
10 | Annie Johansson | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:43.27 | ||||||
11 | Lina Nilsson | 1998 | Älmhults Simsällskap | 1:52.15 | ||||||
12 | Marie Ask-Uggla | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:55.12 | ||||||
- | Elin Steindl | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:26.46 | EXTRA | |||||
- | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Steindl | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim FlickorA-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:31.40 | ||||||
2 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:36.14 | ||||||
3 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 1:36.43 | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim FlickorA-D, Finaler 16 - 1911 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabell Heiding | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:22.38 | ||||||
2 | Mathilda Gärdesmed | 1994 | Värnamo Simsällskap | 1:27.68 | ||||||
3 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:32.78 | ||||||
4 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:33.46 | ||||||
5 | Anna Malmberg | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:44.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:11.46 | ||||||
2 | Daniel Jonsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:12.53 | ||||||
3 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 1:24.81 | ||||||
4 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:25.45 | ||||||
5 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:26.96 | ||||||
6 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:26.98 | ||||||
7 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:28.80 | ||||||
8 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 1:29.88 | ||||||
9 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:32.40 | ||||||
10 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:33.38 | ||||||
11 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 1:33.72 | ||||||
12 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 1:35.93 | ||||||
13 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:37.31 | ||||||
14 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:38.14 | ||||||
15 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:40.57 | ||||||
16 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 1:41.36 | ||||||
17 | Oleg Serdjukov | 1999 | Värnamo Simsällskap | 1:42.99 | ||||||
18 | Joel Fridolfsson | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:46.89 | ||||||
19 | Pontus Borling | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:50.19 | ||||||
20 | Leo Kan | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:56.60 | ||||||
21 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:57.39 | ||||||
22 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 2:02.78 | ||||||
- | Filip Granviken | 2001 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 1:10.16 | ||||||
2 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:13.09 | ||||||
3 | Patrik Dennis | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:21.04 | ||||||
4 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:25.25 | ||||||
5 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:32.34 | ||||||
6 | Sebastian Pal | 1998 | Ljungby Simsällskap | 1:36.97 | ||||||
7 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 1:40.63 | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:07.05 | ||||||
2 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:11.28 | ||||||
3 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:11.90 | ||||||
4 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 1:22.36 | ||||||
5 | Edwin Ekberg | 1997 | Hultsfreds Simsällskap | 1:31.88 | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 1:07.20 | ||||||
2 | Martin Åsenius | 1994 | Kalmar Simsällskap | 1:12.36 | ||||||
3 | Elias Axelsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:14.27 | ||||||
4 | Hampus Liv | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:36.86 | ||||||
5 | Hugo Milton | 1995 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:40.85 | ||||||
6 | Martin Malmberg | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:43.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 5, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:36.16 | 3:17.94 | 5:09.69 | 6:34.11 | |||
2 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:35.61 | 3:19.81 | 5:09.57 | 6:34.49 | |||
3 | Kim Torkelsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:42.17 | 3:27.82 | 5:29.01 | 6:57.64 | |||
Gren 5, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:19.64 | 2:52.44 | 4:41.13 | 5:57.92 | |||
2 | Elsa Lind | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:39.28 | 3:23.29 | 5:21.87 | 6:47.78 | |||
Gren 5, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:22.08 | 2:49.58 | 4:39.62 | 5:56.07 | |||
Gren 5, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Pettersson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 1:10.08 | 2:29.36 | 4:06.95 | 5:17.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 12:27 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 6, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:20.34 | 2:46.48 | 4:13.32 | 5:39.28 | 20:55.62 | ||
7:06.32 | 8:31.17 | 9:55.56 | 11:19.79 | |||||||
12:44.19 | 14:07.98 | 15:30.93 | 16:53.88 | |||||||
18:15.78 | 19:37.81 | |||||||||
2 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 1:18.22 | 2:41.33 | 4:06.96 | 5:30.49 | 20:59.06 | ||
6:55.13 | 8:18.48 | 9:44.44 | 11:09.16 | |||||||
12:34.17 | 13:58.95 | 15:23.67 | 16:47.28 | |||||||
18:14.00 | 19:36.64 | |||||||||
3 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:18.40 | 2:42.40 | 4:07.08 | 5:32.20 | 21:37.61 | ||
6:58.99 | 8:24.86 | 9:52.51 | 11:18.51 | |||||||
12:45.39 | 14:12.85 | 15:41.50 | 17:10.84 | |||||||
18:41.17 | 20:10.02 | |||||||||
4 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:22.72 | 2:52.76 | 4:23.83 | 5:54.12 | 22:06.96 | ||
7:23.60 | 8:53.65 | 10:24.65 | 11:54.34 | |||||||
13:24.05 | 14:52.65 | 16:20.58 | 17:48.97 | |||||||
19:16.73 | 20:42.78 | |||||||||
5 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:24.68 | 2:57.36 | 4:30.62 | 6:03.84 | 22:57.83 | ||
7:36.52 | 9:09.47 | 10:42.98 | 12:15.54 | |||||||
13:49.04 | 15:22.00 | 16:54.37 | 18:26.21 | |||||||
19:58.76 | 21:28.97 | |||||||||
6 | Joel Fridolfsson | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:36.31 | 3:23.78 | 5:14.57 | 7:04.18 | 27:22.87 | ||
8:54.85 | 10:43.38 | 12:32.86 | 14:23.82 | |||||||
16:16.10 | 18:08.41 | 20:00.82 | 21:52.05 | |||||||
23:44.70 | 25:36.80 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:15.13 | 2:37.08 | 3:59.43 | 5:23.49 | 20:35.37 | ||
6:46.04 | 8:08.78 | 9:31.55 | 10:54.70 | |||||||
12:18.76 | 13:42.04 | 15:06.31 | 16:29.25 | |||||||
17:53.72 | 19:17.61 | |||||||||
2 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:19.32 | 2:43.98 | 4:09.60 | 5:35.03 | 21:22.30 | ||
7:00.75 | 8:27.20 | 9:53.28 | 11:19.20 | |||||||
12:45.82 | 14:11.73 | 15:36.76 | 17:04.18 | |||||||
18:30.84 | 19:57.43 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:05.06 | 2:13.79 | 3:23.65 | 4:34.05 | 17:28.86 | ||
5:44.41 | 6:54.67 | 8:04.55 | 9:14.11 | |||||||
10:24.08 | 11:34.22 | 12:45.15 | 13:56.14 | |||||||
15:08.23 | 16:19.59 | |||||||||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:05.76 | 2:15.12 | 3:25.63 | 4:36.99 | 18:37.18 | ||
5:50.34 | 7:05.11 | 8:19.76 | 9:35.10 | |||||||
10:51.65 | 12:08.99 | 13:27.08 | 14:44.94 | |||||||
16:02.63 | 17:20.58 | |||||||||
3 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:11.91 | 2:28.78 | 3:46.12 | 5:02.81 | 18:56.79 | ||
6:19.67 | 7:36.67 | 8:54.13 | 10:10.11 | |||||||
11:26.68 | 12:42.28 | 13:57.88 | 15:13.94 | |||||||
16:30.03 | 17:44.72 | |||||||||
4 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:17.23 | 2:42.20 | 4:08.47 | 5:35.26 | 20:55.31 | ||
7:02.07 | 8:28.94 | 9:54.27 | 11:18.68 | |||||||
12:42.34 | 14:06.58 | 15:30.14 | 16:52.65 | |||||||
18:14.42 | 19:36.13 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Robin Fröstberg | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:10.60 | 2:28.96 | 3:48.27 | 5:08.29 | 19:36.72 | ||
6:28.07 | 7:48.00 | 9:07.84 | 10:26.26 | |||||||
11:45.82 | 13:04.87 | 14:23.35 | 15:41.75 | |||||||
17:00.23 | 18:19.50 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 12:27 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 21:39 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 7, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:37.15 | 3:22.01 | |||||
Gren 7, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:31.53 | 3:18.77 | |||||
Gren 7, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Karin Åström | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:22.23 | 2:55.39 | |||||
2 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:20.73 | 3:07.07 | |||||
3 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 1:25.66 | 3:08.94 | |||||
Gren 7, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:21.98 | 3:04.16 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 21:39 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 8, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Jonsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:14.16 | 2:40.60 | |||||
2 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 1:26.58 | 2:56.76 | |||||
3 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:26.77 | 2:58.11 | |||||
4 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:27.25 | 2:58.66 | |||||
5 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:33.03 | 3:06.74 | |||||
6 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:33.68 | 3:14.85 | |||||
7 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:43.54 | 3:24.52 | |||||
8 | Oleg Serdjukov | 1999 | Värnamo Simsällskap | 1:40.47 | 3:25.59 | |||||
9 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:40.79 | 3:28.59 | |||||
10 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:43.27 | 3:30.11 | |||||
11 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:47.55 | 3:31.38 | |||||
12 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:44.54 | 3:31.83 | |||||
13 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 1:35.54 | 3:32.99 | |||||
14 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 1:47.63 | 3:45.02 | |||||
15 | Joel Fridolfsson | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:55.68 | 3:52.75 | |||||
16 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:56.89 | 4:02.93 | |||||
- | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 1:10.53 | 2:28.00 | |||||
2 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 1:11.59 | 2:33.85 | |||||
3 | Patrik Dennis | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:25.75 | 3:06.55 | |||||
4 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:27.61 | 3:07.39 | |||||
5 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:35.79 | 3:21.03 | |||||
Gren 8, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:07.47 | 2:20.77 | |||||
2 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:14.45 | 2:32.01 | |||||
3 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:14.59 | 2:32.90 | |||||
4 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:12.87 | 2:39.11 | |||||
5 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 1:27.19 | 3:02.65 | |||||
Gren 8, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 1:09.55 | 2:25.13 | |||||
2 | Hugo Milton | 1995 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:43.94 | 3:30.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 9, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:17.08 | 2:43.37 | 4:10.10 | 5:31.89 | |||
2 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:19.87 | 2:45.96 | 4:12.94 | 5:37.05 | |||
3 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:21.82 | 2:48.00 | 4:14.82 | 5:40.11 | |||
4 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:26.59 | 2:55.27 | 4:24.27 | 5:49.41 | |||
5 | Kim Torkelsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:24.50 | 2:54.70 | 4:24.75 | 5:52.75 | |||
6 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:23.63 | 2:55.73 | 4:30.01 | 6:00.05 | |||
7 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:24.31 | 2:58.37 | 4:33.04 | 6:03.32 | |||
Gren 9, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:12.06 | 2:29.02 | 3:46.31 | 5:01.56 | |||
2 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:14.05 | 2:33.14 | 3:52.99 | 5:09.87 | |||
3 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:19.42 | 2:44.09 | 4:08.76 | 5:30.38 | |||
4 | Cajsa Ljunggren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:19.09 | 2:46.12 | 4:14.20 | 5:42.04 | |||
5 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:24.46 | 2:53.46 | 4:20.85 | 5:42.54 | |||
6 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:18.73 | 2:47.19 | 4:17.16 | 5:46.54 | |||
7 | Elsa Lind | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:24.52 | 2:54.80 | 4:23.36 | 5:50.56 | |||
8 | Fanny Elingfors | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:24.59 | 2:56.85 | 4:30.35 | 5:58.86 | |||
9 | Wilma Ekergren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:24.91 | 2:58.52 | 4:32.24 | 6:00.94 | |||
10 | Marie Ask-Uggla | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:27.96 | 3:05.59 | 4:43.90 | 6:17.60 | |||
Gren 9, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:10.84 | 2:26.48 | 3:42.79 | 4:56.43 | |||
2 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:12.58 | 2:33.72 | 3:55.28 | 5:12.81 | |||
3 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:19.61 | 2:46.08 | 4:12.83 | 5:37.39 | |||
Gren 9, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 16 år och äldre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Gärdesmed | 1994 | Värnamo Simsällskap | 1:10.23 | 2:24.52 | 3:39.84 | 4:55.35 | |||
2 | Isabell Heiding | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:12.16 | 2:29.19 | 3:47.26 | 5:02.95 | |||
3 | Amanda Axelsson | 1992 | Kalmar Simsällskap | 1:11.67 | 2:29.47 | 3:48.77 | 5:03.15 | |||
4 | Martina Johansson | 1994 | Kalmar Simsällskap | 1:11.90 | 2:29.47 | 3:47.65 | 5:03.99 | |||
5 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:12.62 | 2:33.50 | 3:54.89 | 5:13.36 | |||
6 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:13.84 | 2:34.77 | 3:57.12 | 5:17.22 | |||
7 | Matilda Elingfors | 1996 | Växjö Simsällskap | 1:20.25 | 2:48.36 | 4:15.56 | 5:47.04 | |||
8 | Anna Malmberg | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:27.88 | 3:12.94 | 4:59.99 | 6:38.42 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 18 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 14:45 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 10, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:35.15 | 3:14.74 | |||||
2 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:45.83 | 3:37.29 | |||||
3 | Oscar Vernersson | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:50.80 | 3:54.25 | |||||
4 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:56.05 | 3:55.84 | |||||
5 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 2:01.47 | 4:11.57 | |||||
- | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 1:44.21 | 3:37.87 | |||||
Gren 10, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:24.55 | 2:53.77 | |||||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:24.05 | 2:55.76 | |||||
3 | Edwin Ekberg | 1997 | Hultsfreds Simsällskap | 1:27.55 | 3:06.44 | |||||
Gren 10, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Tim Petri | 1993 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:13.15 | 2:34.19 | |||||
2 | Robin Fröstberg | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:17.84 | 2:42.21 | |||||
3 | Matej Lukanovic | 1993 | Hvetlanda Simsällskap | 1:31.33 | 3:17.14 | |||||
4 | Felix Elmgren | 1994 | Hvetlanda Simsällskap | 1:42.27 | 3:28.60 | |||||
5 | Hampus Liv | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:42.46 | 3:31.47 | |||||
6 | Martin Malmberg | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:47.09 | 3:41.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 18 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 14:45 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 11, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 1:21.32 | 2:45.14 | |||||
2 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:22.01 | 2:45.33 | |||||
3 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:27.06 | 2:57.97 | |||||
4 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:27.25 | 2:59.71 | |||||
5 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:35.49 | 3:13.77 | |||||
6 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:37.00 | 3:15.49 | |||||
7 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:38.90 | 3:20.68 | |||||
8 | Kim Torkelsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:39.94 | 3:23.41 | |||||
9 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:39.98 | 3:23.78 | |||||
10 | Emelie Borling | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:44.49 | 3:28.89 | |||||
11 | Lina Jentz | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:46.62 | 3:29.62 | |||||
12 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:44.43 | 3:32.75 | |||||
13 | Celine Zhou | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:55.50 | 3:54.53 | |||||
Gren 11, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:13.15 | 2:30.74 | |||||
2 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:18.70 | 2:40.00 | |||||
3 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:19.62 | 2:40.82 | |||||
4 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:28.30 | 2:58.76 | |||||
5 | Fanny Elingfors | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:30.86 | 3:05.26 | |||||
6 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:32.82 | 3:09.89 | |||||
7 | Marie Ask-Uggla | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:37.72 | 3:18.79 | |||||
8 | Elsa Lind | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:42.60 | 3:25.54 | |||||
Gren 11, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:14.91 | 2:37.12 | |||||
2 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:22.06 | 2:46.93 | |||||
3 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:24.17 | 2:50.84 | |||||
4 | Karin Åström | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:27.76 | 3:00.38 | |||||
5 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:29.78 | 3:01.62 | |||||
6 | Hanna Forsberg | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:30.23 | 3:07.72 | |||||
- | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Pettersson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 1:14.73 | 2:34.13 | |||||
2 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:15.93 | 2:38.60 | |||||
3 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:20.12 | 2:48.10 | |||||
4 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:27.30 | 3:00.76 | |||||
5 | Matilda Elingfors | 1996 | Växjö Simsällskap | 1:34.09 | 3:12.75 | |||||
6 | Anna Malmberg | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:40.55 | 3:24.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 17:51 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 18:05 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 12, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Jonsson | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:02.36 | ||||||
2 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 1:08.59 | ||||||
3 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:09.75 | ||||||
4 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 1:10.46 | ||||||
5 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:12.38 | ||||||
6 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:12.71 | ||||||
7 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 1:12.74 | ||||||
8 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:13.19 | ||||||
9 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:13.45 | ||||||
10 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:18.27 | ||||||
11 | Oleg Serdjukov | 1999 | Värnamo Simsällskap | 1:21.98 | ||||||
12 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:22.50 | ||||||
13 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:27.74 | ||||||
14 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 1:28.55 | ||||||
15 | Joel Fridolfsson | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:29.44 | ||||||
16 | Oscar Vernersson | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:30.65 | ||||||
17 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 1:31.89 | ||||||
18 | Filip Granviken | 2001 | Värnamo Simsällskap | 1:42.01 | ||||||
19 | Leo Kan | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:44.74 | ||||||
20 | Pontus Borling | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:46.20 | ||||||
21 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:47.70 | ||||||
22 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 1:49.09 | ||||||
- | Adam Koponen | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 1:00.58 | ||||||
2 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 1:01.63 | ||||||
3 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:03.26 | ||||||
4 | Patrik Dennis | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:09.35 | ||||||
5 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:14.24 | ||||||
6 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 1:16.69 | ||||||
7 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:17.45 | ||||||
8 | Sebastian Pal | 1998 | Ljungby Simsällskap | 1:30.20 | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 56.64 | ||||||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 57.05 | ||||||
3 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:00.76 | ||||||
4 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:01.82 | ||||||
5 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:03.48 | ||||||
6 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:07.39 | ||||||
7 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 1:08.70 | ||||||
8 | Edwin Ekberg | 1997 | Hultsfreds Simsällskap | 1:17.27 | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 57.87 | ||||||
2 | Martin Åsenius | 1994 | Kalmar Simsällskap | 59.97 | ||||||
3 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 1:01.16 | ||||||
4 | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | 1:04.52 | ||||||
5 | Eddie Nilsson | 1995 | Hvetlanda Simsällskap | 1:06.10 | ||||||
6 | Elias Axelsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:06.16 | ||||||
7 | Felix Elmgren | 1994 | Hvetlanda Simsällskap | 1:09.80 | ||||||
8 | Matej Lukanovic | 1993 | Hvetlanda Simsällskap | 1:17.09 | ||||||
9 | Hampus Liv | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:17.80 | ||||||
10 | Martin Malmberg | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:21.39 | ||||||
11 | Hugo Milton | 1995 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:24.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 16 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 18:05 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 13, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:11.88 | 2:28.43 | |||||
2 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 1:13.57 | 2:30.37 | |||||
3 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:15.63 | 2:33.36 | |||||
4 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 1:16.28 | 2:35.30 | |||||
5 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.73 | 2:37.04 | |||||
6 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:17.20 | 2:41.99 | |||||
7 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:17.77 | 2:42.28 | |||||
8 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:18.69 | 2:44.67 | |||||
9 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:23.24 | 2:52.68 | |||||
10 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:23.38 | 2:54.35 | |||||
11 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:30.33 | 3:03.83 | |||||
12 | Joel Fridolfsson | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:31.72 | 3:10.23 | |||||
13 | Leo Kan | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:49.53 | 3:58.65 | |||||
Gren 13, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 1:02.66 | 2:10.98 | |||||
2 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:11.05 | 2:27.51 | |||||
3 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:20.57 | 2:46.47 | |||||
4 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 1:26.54 | 3:00.63 | |||||
5 | Sebastian Pal | 1998 | Ljungby Simsällskap | 1:40.03 | 3:33.32 | |||||
Gren 13, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 58.46 | 2:02.54 | |||||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 59.20 | 2:03.30 | |||||
3 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:05.29 | 2:17.65 | |||||
4 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:10.10 | 2:25.18 | |||||
5 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 1:16.47 | 2:40.64 | |||||
Gren 13, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 1:00.61 | 2:05.35 | |||||
2 | Martin Åsenius | 1994 | Kalmar Simsällskap | 1:04.62 | 2:14.26 | |||||
3 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 1:07.43 | 2:20.86 | |||||
4 | Robin Fröstberg | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:07.57 | 2:22.21 | |||||
5 | Elias Axelsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:08.15 | 2:22.90 | |||||
6 | Hugo Milton | 1995 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:27.45 | 3:02.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 14, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck-AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:16.11 | ||||||
2 | Malin Homman | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:17.09 | ||||||
3 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:27.11 | ||||||
4 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 1:30.69 | ||||||
5 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:33.10 | ||||||
6 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:34.92 | ||||||
7 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:43.93 | ||||||
8 | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | 1:51.08 | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck-AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:09.69 | ||||||
2 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:17.34 | ||||||
3 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:20.04 | ||||||
4 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:23.32 | ||||||
5 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:26.04 | ||||||
6 | Cajsa Ljunggren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:26.15 | ||||||
7 | Elin Steindl | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:28.66 | ||||||
8 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:33.62 | ||||||
9 | Evelina Gustavsson | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:36.49 | ||||||
10 | Wilma Ekergren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:38.06 | ||||||
11 | Ebba Melin | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:44.44 | ||||||
- | Annie Johansson | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck-AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:14.58 | ||||||
2 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:15.96 | ||||||
3 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 1:20.22 | ||||||
4 | Karin Åström | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:21.00 | ||||||
5 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:22.42 | ||||||
Gren 14, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck-AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Gärdesmed | 1994 | Värnamo Simsällskap | 1:06.95 | ||||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:09.02 | ||||||
3 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:14.76 | ||||||
4 | Martina Johansson | 1994 | Kalmar Simsällskap | 1:16.58 | ||||||
5 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Hultsfreds Simsällskap | 1:19.99 | ||||||
6 | Amanda Axelsson | 1992 | Kalmar Simsällskap | 1:21.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 15, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 1:27.17 | ||||||
2 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:28.97 | ||||||
3 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:32.90 | ||||||
4 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:33.05 | ||||||
5 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:37.61 | ||||||
6 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:42.43 | ||||||
7 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:47.75 | ||||||
8 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:48.58 | ||||||
9 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 1:49.36 | ||||||
10 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:49.66 | ||||||
11 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:50.78 | ||||||
12 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:51.69 | ||||||
13 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 1:54.24 | ||||||
14 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:56.84 | ||||||
15 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:58.57 | ||||||
16 | Leo Kan | 1999 | Ljungby Simsällskap | 2:09.52 | ||||||
17 | Pontus Borling | 2002 | Ljungby Simsällskap | 2:10.08 | ||||||
- | Joel Fridolfsson | 1999 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oleg Serdjukov | 1999 | Värnamo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:21.27 | ||||||
2 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 1:23.47 | ||||||
3 | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 1:25.14 | ||||||
4 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:41.69 | ||||||
5 | Erik Salomonsson | 1998 | Ljungby Simsällskap | 1:42.25 | ||||||
6 | Sebastian Pal | 1998 | Ljungby Simsällskap | 1:50.03 | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:18.25 | ||||||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:19.23 | ||||||
3 | Edwin Ekberg | 1997 | Hultsfreds Simsällskap | 1:25.87 | ||||||
4 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 1:43.49 | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Petri | 1993 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:11.13 | ||||||
2 | Robin Fröstberg | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:16.63 | ||||||
3 | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | 1:21.74 | ||||||
4 | Hugo Milton | 1995 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:56.67 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 16, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 1:17.40 | ||||||
2 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:21.02 | ||||||
3 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:22.23 | ||||||
4 | Malin Homman | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:23.65 | ||||||
5 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:24.29 | ||||||
6 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:24.76 | ||||||
7 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:26.54 | ||||||
8 | Emelie Borling | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:31.48 | ||||||
9 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:32.04 | ||||||
10 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:33.19 | ||||||
11 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:33.31 | ||||||
12 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:35.32 | ||||||
13 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:36.15 | ||||||
14 | Lina Jentz | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:39.76 | ||||||
15 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 1:42.05 | ||||||
16 | Celine Zhou | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:44.19 | ||||||
17 | Ingrid Wanby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:46.00 | ||||||
18 | Heidi Palenscar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:53.67 | ||||||
19 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 1:55.06 | ||||||
20 | Carolina Pal | 2001 | Ljungby Simsällskap | 1:57.35 | ||||||
21 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 2:00.54 | ||||||
22 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 2:01.97 | ||||||
23 | Jonna Simonsson | 2001 | Ljungby Simsällskap | 2:23.69 | ||||||
- | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:09.25 | ||||||
2 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:15.39 | ||||||
3 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:16.83 | ||||||
4 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:18.73 | ||||||
5 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:24.50 | ||||||
6 | Fanny Elingfors | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:25.78 | ||||||
7 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:29.71 | ||||||
8 | Annie Johansson | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:31.23 | ||||||
9 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:33.47 | ||||||
10 | Ebba Melin | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:34.34 | ||||||
11 | Elsa Lind | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:35.07 | ||||||
12 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 1:35.36 | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:09.14 | ||||||
2 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:18.82 | ||||||
3 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:19.97 | ||||||
4 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:22.55 | ||||||
5 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:23.08 | ||||||
6 | Hanna Forsberg | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:24.78 | ||||||
7 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 1:25.63 | ||||||
8 | Nellie Bäckström | 1997 | Växjö Simsällskap | 1:39.65 | ||||||
Gren 16, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Pettersson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 1:09.82 | ||||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:13.43 | ||||||
3 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:14.41 | ||||||
4 | Isabell Heiding | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:15.01 | ||||||
5 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Hultsfreds Simsällskap | 1:22.06 | ||||||
6 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:22.07 | ||||||
7 | Agnes Pap | 1995 | Ljungby Simsällskap | 1:28.22 | ||||||
8 | Matilda Elingfors | 1996 | Växjö Simsällskap | 1:30.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 12:21 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 17, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:21.38 | 2:52.33 | 4:35.01 | 5:54.26 | |||
2 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 1:20.73 | 2:55.65 | 4:46.75 | 6:11.14 | |||
Gren 17, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 1:10.54 | 2:37.82 | 4:11.48 | 5:23.04 | |||
2 | Patrik Dennis | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:24.45 | 3:01.06 | 5:05.47 | 6:37.61 | |||
3 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:38.18 | 3:16.81 | 5:19.80 | 6:44.85 | |||
Gren 17, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:11.04 | 2:29.43 | 3:56.46 | 5:07.19 | |||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:15.53 | 2:42.26 | 4:14.27 | 5:22.85 | |||
3 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:13.60 | 2:37.99 | 4:12.11 | 5:24.84 | |||
4 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:15.26 | 2:40.92 | 4:14.71 | 5:26.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 12:21 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 18, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:13.11 | 2:32.01 | 3:50.92 | 5:09.40 | 10:15.06 | ||
6:27.52 | 7:45.56 | 9:01.68 | ||||||||
2 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:18.50 | 2:42.07 | 4:05.18 | 5:28.15 | 10:57.59 | ||
6:50.61 | 8:14.76 | 9:37.15 | ||||||||
3 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:15.45 | 2:38.69 | 4:03.81 | 5:29.42 | 11:06.52 | ||
6:55.92 | 8:20.42 | 9:45.17 | ||||||||
4 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:22.98 | 2:50.61 | 4:18.65 | 5:47.93 | 11:36.60 | ||
7:17.49 | 8:45.13 | 10:13.33 | ||||||||
5 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:21.96 | 2:52.48 | 4:21.66 | 5:50.55 | 11:39.86 | ||
7:19.46 | 8:47.52 | 10:14.53 | ||||||||
6 | Kim Torkelsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:24.59 | 2:57.49 | 4:31.47 | 6:06.55 | 12:15.11 | ||
7:41.66 | 9:15.35 | 10:48.38 | ||||||||
7 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:25.39 | 2:59.84 | 4:35.88 | 6:12.39 | 12:32.75 | ||
7:49.20 | 9:25.21 | 11:00.52 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:12.29 | 2:32.36 | 3:52.45 | 5:12.73 | 10:28.47 | ||
6:33.08 | 7:52.79 | 9:11.65 | ||||||||
2 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:13.63 | 2:33.69 | 3:57.52 | 5:20.65 | 10:45.93 | ||
6:43.09 | 8:05.15 | 9:27.12 | ||||||||
3 | Evelina Gustavsson | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:17.22 | 2:43.10 | 4:08.62 | 5:34.40 | 11:07.31 | ||
6:59.09 | 8:25.25 | 9:51.37 | ||||||||
4 | Elsa Lind | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:19.88 | 2:44.71 | 4:09.95 | 5:35.33 | 11:11.44 | ||
6:58.97 | 8:24.16 | 9:48.53 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:12.43 | 2:30.85 | 3:48.42 | 5:05.48 | 10:10.02 | ||
6:22.39 | 7:40.11 | 8:56.85 | ||||||||
2 | Karin Åström | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:18.02 | 2:42.77 | 4:08.09 | 5:34.56 | 11:09.64 | ||
7:00.05 | 8:24.62 | 9:48.57 | ||||||||
Gren 18, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:14.69 | 2:37.74 | 4:00.44 | 5:22.50 | 10:43.14 | ||
6:43.47 | 8:03.81 | 9:24.12 | ||||||||
2 | Agnes Pap | 1995 | Ljungby Simsällskap | 1:21.30 | 2:49.65 | 4:18.26 | 5:48.51 | 11:44.64 | ||
7:17.61 | 8:46.45 | 10:15.76 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 19, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Nicklasson | 1998 | Oskarshamns Simsällskap | 1:10.52 | 2:33.49 | |||||
2 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:23.45 | 2:58.21 | |||||
Gren 19, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Oleg Serdjukov | 1999 | Värnamo Simsällskap | 1:46.69 | 3:46.90 | |||||
Gren 19, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:13.64 | 2:37.37 | |||||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:16.68 | 2:39.86 | |||||
3 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:15.64 | 2:40.16 | |||||
4 | Alexander Lundgren | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:15.45 | 2:43.16 | |||||
Gren 19, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Pettersson | 1995 | Ljungby Simsällskap | 1:10.75 | 2:27.68 | |||||
- | Gabriel Lindeby | 1995 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 20, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:17.42 | 2:47.13 | |||||
2 | Malin Homman | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:20.28 | 2:48.20 | |||||
3 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 1:20.07 | 2:53.16 | |||||
4 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:27.08 | 2:58.19 | |||||
5 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:25.33 | 3:03.33 | |||||
6 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:32.77 | 3:05.99 | |||||
7 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:34.81 | 3:10.07 | |||||
8 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:34.39 | 3:13.95 | |||||
9 | Lina Jentz | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:38.36 | 3:17.22 | |||||
10 | Kim Torkelsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:37.76 | 3:17.58 | |||||
11 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:39.84 | 3:18.96 | |||||
12 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:38.85 | 3:26.40 | |||||
13 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:39.99 | 3:26.96 | |||||
14 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:42.92 | 3:32.54 | |||||
15 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:44.09 | 3:33.53 | |||||
16 | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | 1:45.50 | 3:43.32 | |||||
17 | Stina Ohlson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:50.44 | 3:43.93 | |||||
Gren 20, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Issabella Hong | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:15.06 | 2:39.33 | |||||
2 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:24.06 | 2:49.68 | |||||
3 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:19.94 | 2:50.82 | |||||
4 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:25.76 | 2:59.07 | |||||
5 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:29.99 | 3:02.37 | |||||
6 | Fanny Elingfors | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:33.92 | 3:12.79 | |||||
7 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 1:34.61 | 3:14.17 | |||||
8 | Lina Nilsson | 1998 | Älmhults Simsällskap | 1:36.00 | 3:21.30 | |||||
Gren 20, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:15.21 | 2:41.49 | |||||
2 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:19.97 | 2:46.66 | |||||
3 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:18.98 | 2:47.60 | |||||
4 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 1:25.23 | 2:59.05 | |||||
5 | Nellie Bäckström | 1997 | Växjö Simsällskap | 1:46.55 | 3:30.21 | |||||
Gren 20, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Pettersson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 1:11.05 | 2:33.31 | |||||
2 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:16.34 | 2:46.56 | |||||
3 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Hultsfreds Simsällskap | 1:21.83 | 2:51.47 | |||||
4 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:25.37 | 3:02.17 | |||||
5 | Matilda Elingfors | 1996 | Växjö Simsällskap | 1:32.22 | 3:11.21 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 15:25 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 21, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Bodin | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:15.30 | 2:37.72 | 4:01.36 | 5:22.34 | |||
2 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:19.58 | 2:42.23 | 4:04.91 | 5:23.42 | |||
3 | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:15.78 | 2:42.67 | 4:11.85 | 5:36.19 | |||
4 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:21.54 | 2:49.25 | 4:17.05 | 5:39.62 | |||
5 | Erik Fisch | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:19.96 | 2:48.21 | 4:17.66 | 5:40.48 | |||
6 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:22.23 | 2:50.87 | 4:19.03 | 5:40.91 | |||
7 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:21.52 | 2:50.37 | 4:19.83 | 5:45.82 | |||
8 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:24.99 | 2:58.95 | 4:34.51 | 6:06.95 | |||
9 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:26.18 | 3:00.81 | 4:37.07 | 6:13.51 | |||
10 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:29.93 | 3:13.80 | 4:58.22 | 6:34.28 | |||
- | Joel Fridolfsson | 1999 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 1:06.55 | 2:17.35 | 3:29.47 | 4:42.49 | |||
2 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:13.18 | 2:34.66 | 3:54.09 | 5:10.48 | |||
3 | William Brink | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.31 | 2:35.50 | 3:55.32 | 5:11.01 | |||
4 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:21.47 | 2:48.27 | 4:16.40 | 5:39.72 | |||
Gren 21, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.69 | 2:10.76 | 3:15.67 | 4:20.55 | |||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:03.94 | 2:10.91 | 3:17.05 | 4:24.40 | |||
3 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:07.36 | 2:20.37 | 3:33.78 | 4:46.24 | |||
4 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 1:15.51 | 2:40.46 | 4:02.99 | 5:22.81 | |||
Gren 21, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Arvid Salomonsson | 1995 | Kalmar Simsällskap | 1:04.15 | 2:12.10 | 3:22.12 | 4:28.84 | |||
2 | Robin Fröstberg | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:11.90 | 2:29.38 | 3:44.97 | 4:58.25 | |||
3 | Elias Axelsson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:10.32 | 2:32.03 | 3:53.63 | 5:09.08 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 16:00 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 22, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Borling | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:38.33 | 3:27.19 | |||||
2 | Celine Zhou | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:56.79 | 3:57.20 | |||||
- | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Evelina Gustavsson | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:36.53 | 3:20.11 | |||||
2 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:37.23 | 3:21.35 | |||||
3 | Fanny Elingfors | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:40.89 | 3:29.39 | |||||
4 | Ebba Melin | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:42.33 | 3:30.78 | |||||
5 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 1:43.37 | 3:33.78 | |||||
6 | Elsa Lind | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:47.45 | 3:43.87 | |||||
7 | Lina Nilsson | 1998 | Älmhults Simsällskap | 1:53.96 | 3:56.22 | |||||
Gren 22, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Nellie Bäckström | 1997 | Växjö Simsällskap | 1:47.86 | 3:43.64 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 16:00 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 23, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:31.17 | 3:02.93 | |||||
2 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:32.03 | 3:09.48 | |||||
3 | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:38.41 | 3:17.91 | |||||
4 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:40.84 | 3:24.00 | |||||
5 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:43.25 | 3:28.04 | |||||
6 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:46.03 | 3:33.31 | |||||
7 | Simon Viksten | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:44.73 | 3:35.54 | |||||
- | David Kurilenko | 1999 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Patrik Dennis | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:25.29 | 2:53.55 | |||||
2 | Erik Bjärterot | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:33.26 | 3:05.51 | |||||
3 | Sebastian Pal | 1998 | Ljungby Simsällskap | 1:49.53 | 3:43.45 | |||||
- | Filip Grimberg | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 23, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:10.50 | 2:25.41 | |||||
2 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:15.13 | 2:31.97 | |||||
3 | Henry Kerman | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 1:15.56 | 2:33.77 | |||||
4 | Mattias Evaldsson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:18.93 | 2:45.54 | |||||
- | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 23, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Gergö Nagy | 1995 | Ljungby Simsällskap | 1:14.78 | 2:33.41 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | NORDEA UGP 3 2012 50m | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 | |||
Tävlingsort | Ljungby | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | Ljungby SS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2012 |
Gren 24, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Svetruck-AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Homman | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:08.63 | ||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 1:09.35 | ||||||
3 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:11.08 | ||||||
4 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:14.02 | ||||||
5 | Julia Landberg | 1999 | Växjö Simsällskap | 1:14.04 | ||||||
6 | Frida Ljungberg | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:14.46 | ||||||
7 | Kim Torkelsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 1:16.07 | ||||||
8 | Julia Åstrand | 1999 | Alvesta Simsällskap | 1:16.44 | ||||||
9 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:18.07 | ||||||
10 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:23.53 | ||||||
11 | Lina Jentz | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:24.13 | ||||||
12 | Emelie Borling | 1999 | Ljungby Simsällskap | 1:26.15 | ||||||
13 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:26.44 | ||||||
14 | Adna Drincic | 2001 | Alvesta Simsällskap | 1:26.62 | ||||||
15 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:26.89 | ||||||
16 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:26.93 | ||||||
17 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:27.54 | ||||||
18 | Stina Ohlson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:28.61 | ||||||
19 | Ingrid Wanby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:37.05 | ||||||
20 | Beatrice Pap | 2003 | Ljungby Simsällskap | 1:37.99 | ||||||
21 | Edit Wiesel-Axelsson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:38.16 | ||||||
22 | Anna Nyika | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:38.73 | ||||||
23 | Ellen Lindholm | 1999 | Älmhults Simsällskap | 1:40.21 | ||||||
24 | Heidi Palenscar | 2002 | Ljungby Simsällskap | 1:42.63 | ||||||
25 | Celine Zhou | 2000 | Kalmar Simsällskap | 1:44.24 | ||||||
26 | Saga Bergqvist | 2002 | Värnamo Simsällskap | 1:45.14 | ||||||
27 | Carolina Pal | 2001 | Ljungby Simsällskap | 1:52.38 | ||||||
28 | Kriszta Vorszak | 2003 | Ljungby Simsällskap | 2:01.28 | ||||||
29 | Leah Sagadin | 2002 | Ljungby Simsällskap | 2:15.68 | ||||||
- | Jonna Simonsson | 2001 | Ljungby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 14 år |
Sponsor: Svetruck-AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:02.30 | ||||||
2 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:03.77 | ||||||
3 | Thilde Palmqvist | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:05.72 | ||||||
4 | Alice Müllern | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:08.50 | ||||||
5 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:10.62 | ||||||
6 | Cajsa Ljunggren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:12.83 | ||||||
7 | Elin Steindl | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:14.45 | ||||||
8 | Ebba Petersson | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:14.70 | ||||||
9 | Evelina Gustavsson | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:15.23 | ||||||
10 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:15.70 | ||||||
11 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 1:16.71 | ||||||
12 | Wilma Ekergren | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:17.53 | ||||||
13 | Elsa Lind | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:18.87 | ||||||
14 | Annie Johansson | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:19.11 | ||||||
15 | Fanny Elingfors | 1998 | Växjö Simsällskap | 1:20.14 | ||||||
16 | Ebba Melin | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 1:21.74 | ||||||
17 | Lina Nilsson | 1998 | Älmhults Simsällskap | 1:22.63 | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 år |
Sponsor: Svetruck-AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Ohlson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:05.04 | ||||||
2 | Fanny Trollstad | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:05.65 | ||||||
3 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:08.22 | ||||||
4 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:09.77 | ||||||
5 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:09.97 | ||||||
6 | Karin Åström | 1997 | Värnamo Simsällskap | 1:10.18 | ||||||
7 | Hanna Forsberg | 1997 | Kalmar Simsällskap | 1:13.82 | ||||||
8 | Mathilda Emilsson | 1997 | Älmhults Simsällskap | 1:15.68 | ||||||
9 | Nellie Bäckström | 1997 | Växjö Simsällskap | 1:30.00 | ||||||
Gren 24, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 16 - 99 år |
Sponsor: Svetruck-AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Thormalm | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 1:01.28 | ||||||
2 | Johanna Pettersson | 1996 | Värnamo Simsällskap | 1:01.99 | ||||||
3 | Mathilda Gärdesmed | 1994 | Värnamo Simsällskap | 1:02.66 | ||||||
4 | Martina Johansson | 1994 | Kalmar Simsällskap | 1:03.62 | ||||||
5 | Amanda Axelsson | 1992 | Kalmar Simsällskap | 1:03.64 | ||||||
6 | Isabell Heiding | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:04.95 | ||||||
7 | Johanna Skoglund | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:05.24 | ||||||
8 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Hultsfreds Simsällskap | 1:06.08 | ||||||
9 | Sofia Adolfsson | 1994 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:06.33 | ||||||
10 | Malin Johansson | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:10.56 | ||||||
11 | Frida Persson | 1996 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 1:15.58 | ||||||
12 | Matilda Elingfors | 1996 | Växjö Simsällskap | 1:15.62 | ||||||
13 | Agnes Pap | 1995 | Ljungby Simsällskap | 1:16.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 17 juni 2012 |
Licensierad till: Ljungby Simsällskap | Utskriftstid | 16:58 |