Resultater for A6 Handelsbanken Cup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag den 19.05.2012
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Cup 2012 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2012 |
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 2012 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 30.14 | 1:04.77 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Jacob Skelsager | 1993 | 33.82 | 1:12.94 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Filip Guldberg | 1995 | 36.40 | 1:18.28 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 33.61 | 1:12.63 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 36.58 | 1:17.53 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 37.13 | 1:19.14 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Kühn | 1997 | 37.76 | 1:22.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | 44.09 | 1:36.89 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 35.36 | 1:15.04 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Emil Toft | 1998 | 35.63 | 1:16.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 37.02 | 1:17.86 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 38.75 | 1:21.88 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Thomas Engdal | 1998 | 39.20 | 1:22.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 38.99 | 1:24.05 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 40.37 | 1:26.21 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Friland | 1999 | 40.75 | 1:26.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Jesper Christensen | 1998 | 43.26 | 1:32.22 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Mikkel Halby | 1999 | 44.08 | 1:34.95 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 45.09 | 1:35.28 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Anders Sørensen | 1999 | 43.53 | 1:36.37 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 52.93 | 1:48.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | 52.89 | 1:50.06 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Kvistbo | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | DSQ | svøm på ryg 75m | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | 41.15 | 1:25.48 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 42.14 | 1:30.20 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 45.95 | 1:35.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mikael Jakobsen | 2000 | 47.04 | 1:39.80 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | 48.79 | 1:43.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 48.81 | 1:44.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Mads Møller | 2000 | 48.61 | 1:44.63 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Daniel Johansen | 2000 | 50.24 | 1:45.23 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Mads Enghave | 2002 | 51.70 | 1:47.97 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonas Andersen | 2001 | 51.71 | 1:49.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tobias Fuglsang | 2001 | 52.45 | 1:53.89 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Morten Østergaard | 2002 | 55.21 | 1:54.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | William Kristiansen | 2001 | 54.54 | 1:56.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | William W. Kofoed | 2001 | 56.43 | 1:58.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Oliver Lindgren | 2001 | 55.99 | 1:58.64 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | August Overgaard | 2002 | 56.33 | 2:00.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Tobias Enghave | 2002 | 57.47 | 2:01.50 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nicklas Andersen | 2001 | 58.18 | 2:01.78 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
19 | Oliver Breuner | 2002 | 58.23 | 2:02.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 59.99 | 2:05.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Kristoffer R. Kranker | 2002 | 59.25 | 2:05.85 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
22 | Morten Kilhof | 2000 | 1:01.92 | 2:09.76 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Christian Christensen | 2000 | 1:01.61 | 2:12.55 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Casper Christensen | 2000 | 1:04.72 | 2:19.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Rasmus Østergaard | 2001 | 1:05.82 | 2:24.68 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Jonathan Larsen | 2002 | 1:08.85 | 2:26.93 | ||||||
A6 | ||||||||||
27 | Magnus Baunkjær | 2000 | 1:13.17 | 2:32.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Mathias Rene Arnkjær | 2002 | 1:21.88 | 2:58.50 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Guldbjørn | 2001 | DSQ | ej samt berør v 50m | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | DSQ | Mange flyben i start | ||||||
Svømmeklubben København | ||||||||||
- | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 19 maj 2012 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:50 |